Le Parkour!

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Slice

Le Parkour!

Post autor: Slice »

[b:eb94ca8ebd]No i takjiegoi sportu nikt nie napisa³! :lol: Chodzi mi o coaraz bardziej popularny ale i tak ma³ao jeszcze znany sport o nazwie Le Parkour. W wielkim skrócie chodzi o przemieszczanie siê w mie¶cie z punktu A do punktu B w lini prostej w ekstremalny sposób(bieganie po dachah, skakanie przez p³oty itp.) Jestem ciekawy czy kto¶ z u¿ytkowników forum uprawia mo¿e ten sport. Ja sam mia³em kiedy¶ team i nagrali¶my nawet jeden filmik ale ju¿ nie skaczemy . Je¶li uprawia to mo¿e prze¶le nam jakie¶ filmiki jak skacze albo poda chocia¿ link do strony swojego teamu je¶li takowy posiada.[/b:eb94ca8ebd][color=red:eb94ca8ebd][/color:eb94ca8ebd]

Witz

Post autor: Witz »

[b:7630b145d0][color=darkblue:7630b145d0]Ja na temat tematu mogê powiedzieæ jedynie, ¿e nazwa brzmi "Le par-coeur" :wink: [/color:7630b145d0][/b:7630b145d0]

[color=red:7630b145d0]EDIT: No to stosunkowo niewiele masz do powiedzenia... :wink: A przecie¿ milczenie jest z³otem :roll: /007[/color:7630b145d0]

Kaki

Post autor: Kaki »

Ja sama tego nie próbowa³am, ale widzia³am jak inni to robi±. I mo¿e wygl±da to widowiskowo jak go¶cie skacz± po dachach albo nad samochodami, no ale ja dziêkujê za to bardzo. To trzeba trenowaæ i wiedzieæ, jak skakaæ, ¿eby siê nie uszkodziæ, a u nas po prostu "id± na ¿ywio³". Poza tym, nikt mi nie powie, ale na staro¶æ (czytaj ko³o 30) to z takiego cz³owieka zostaje kaleka- zr±bane stawy, do tego jeszcze ew. kontuzje. I nie wmówi mi nikt, ¿e to bezpieczne. Ale kto chce, niech sobie tak skacze, jego sprawa.

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

[b:7efd9e348d]Jak dla mnie debilizm. Co, oni maj± wytrysk po tym, jak przeskoczyli murek? Ludzie proszê Was... Idiotyczny sport (nie kaleczmy s³owa sport okre¶laj±c LP tym).

Pozdrawiam.[/b:7efd9e348d]
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Awatar użytkownika
Juventino

Post autor: Juventino »

...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2009, o 14:32 przez Juventino, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Witz

Post autor: Witz »

[b:e5193cd22f][color=darkblue:e5193cd22f]A MJE SIE COSIK SPOMNIA£O!!

My¶my z kumplami walili prymitywnego parcoeura :lol: mianowicie nie latali¶my jako¶ po dachach czy co¶ ale skakali¶my na twardy ¶nieg z 3 metrowego murka (tak, 3metrowego, a w sumie to nawet wy¿szego bo jak go mierzyli¶my to mia³ 2x ja czyli 3,60 :D ) zajedwabiste jaja by³y, szczególnie kiedy zaczêli¶my skakaæ 360 stopni. Wiêkszo¶æ skoków koñczy³a siê na dupach, ale zabawa by³a przednia. Jak w lecie patrzê na tem murek to my¶lê "tylko zim±" :wink: .[/color:e5193cd22f][/b:e5193cd22f]

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

[quote:5f5c8ace12=Käki]... ale na staro¶æ (czytaj ko³o 30)... [/quote:5f5c8ace12]
[color=blue:5f5c8ace12][b:5f5c8ace12]Dziwnie siê poczu³em.[/b:5f5c8ace12][/color:5f5c8ace12] :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Wieviór

Post autor: Wieviór »

Ch³opaki, nie przesadzajcie. Nie wiem czemu musiscie siê wyra¿aæ w ten sposób o tym?

Levy - wytrysk po przeskoczeniu murku to nie wiem kto ma. Le Parkour w prawdziwym wydaniu to co¶ zgo³a innego, to w pewnym sensie sztuka poruszania siê. Mi tam siê podoba i choæ sam nie chcia³bym tego uprawiaæ, to napewno dobrze wprawieni traceurzy(dobrze napisane?) wygl±daj± bardzo efektownie. :)
Obrazek

Koszmar
Kontakt:

Post autor: Koszmar »

Sport jak sport...duzo osob nazywa tak strong menow...a skoro NBA jest uznawana za najlepsza lige koszykarska mimo ze tam wszyscy na dragach i dropsach jada to czemu parkour(czy jakos tak;)) nie moze byc sportem? a sam w sobie jest cholernie wymagajacy i efektowny..do tego tylko dla odwaznych:D..sam nie uprawiam bo to nie dla mnie ale fajne to to jest:D
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.

Kaki

[quote:a10da89942=Mitchell][quote:a10da89942=Käki]... ale na staro¶æ (czytaj ko³o 30)... [/quote:a10da89942]
[color=blue:a10da89942][b:a10da89942]Dziwnie siê poczu³em.[/b:a10da89942][/color:a10da89942] :)[/quote:a10da89942]
Wiesz, w przypadku sportowców to 30 lat to ju¿ raczej staro¶æ. A dla pozosta³ych to najlepszy wiek (podobno faceci s± najprzystojniejsi po 30 :lol: ) :D Ale spoko, nikt nie jest wiecznie m³ody ;)

Awatar użytkownika
Lady_Milan
Kontakt:

Post autor: Lady_Milan »

ja sie wypowiem jako ¿e bliska mi osoba sie tym zajmuje :) i bynajmniej nie uwa¿am, ¿eby by³ to debilizm w jakimkolwiek stopniu. debilizm byæ mo¿e je¶li kto¶ niemaj±cy pojecia o tym sporcie porywa sie z motyk± na s³oñce... i próbuje udowodniæ wszystkim co potrafi. ten sport to wzmacnianie siebie poprzez pokonywanie w³asnych s³abo¶ci, w³asnych lêków.. jest niczym innym jak tylko pokazaniem sobie ¿e jestem silny ze potrafie. nikomu innemu, tylko sobie. zaczynamy od ma³ych przeszkód, przechodz±c do trudniejszych walczymy ze sob±, czêsto z lêkiem wysokosci i wieloma innymi... a je¶li chodzi o po³amane nogi i stawy to powiem Wam, ze odpowiednie przygotowanie, bez szleñstw i od razu 7 metrowe murki, a wszystko bedzie okej. takie same niebezpieczeñstwo urazu i kontuzji stawów czy kostek jest przy uprawianiu biegów, kosza, pi³ki noznej i ka¿dego innego sportu. to jest na prawde fascynuj±ce :)

Kaki

Lady- ale w pó¼niejszym wieku stawy siadaj±, wierz mi. Wiesz, jakie s± potê¿ne obci±¿enia przy skokach z 7 metrów? Ka¿dy sport niszczy stawy i ko¶ci, ale jedne po prostu szybciej. I nie pisze tego, ¿eby kogo¶ zniechêciæ, ale u¶wiadomiæ. Wszystko ma swoje dobre i z³e strony.

siaralfc
Kontakt:

Post autor: siaralfc »

Kaki(jak sie robi te piepszone 2 kropeczki nad a:?: o_0) niszczy nie niszczy stawy, ale do tego musi byæ te¿ przygotowanie odpowiednie, przyk³adowo ja teraz przyhyca³ bym z 7 m i urwa³o by mie nogi :lol:, a kto¶ kto trenuje wie jak skoczyæ itp, ¿eby mu owych nóg nie urwa³o, po drugie zrobi³ sie jakis posrany boom na ten sport, wiêkszo¶æ to ludzie którzy nie odkryli chyba jeszcze w³asnego ja i trenowali ju¿ wszystko co sie da ale tylko 5 minut, ja nie powiem, ¿e to nei jest fajne obejrzeæ jak ktos sobie tam hyca po murkach, "Yamaksi - Wspó³cze¶ni Samurajowie" bardzo dobry film i z tego co sie orientuuje wyst±pi³a tam najlepsza grupa miejskich skoczków, by³ tez o nich dokument na Discovery i widaæ jedna zasadnicz± rzecz miedzy nimi a ludzmi, którzy z³apali tymczasow± zajawke by j± po 8 dniach straciæ to ¶mieszne to jest, poprostu trzeba mieæ pasje do czego¶ i sie kulaæ z tym ;)

peace...:roll:
piÂłeÂś? nie pisz!
hrhr

Slice

Post autor: Slice »

[color=red:d6adf13de1][b:d6adf13de1]Heh! Rozkreci³ siê nam ten temat i bardzo dobrze! Wiece Ja uwa¿am, ¿e ten sport jest spoko. Wiele osób pisze, ¿e niszczone s± stawy, ko¶ci itp. Ale zauwa¿y³em ¿e te¿ wielu dobrze mówi, mówi±c :lol: ¿e tylko jak sie nie jest przygotowanym.
Faktycznie skakj±c z 7 m bez jakiegoklowiek przygoptowania ,,odlec±" ci nogi. Ale je¶li przygotowujesz siê poma³u i dok³adni, tzn. zaczniesz od 1 m murku i skaczesz z niego du¿o to obci±¿enia nie s± tak du¿e a stawy siê wzmacniaj±, i mo¿esz przej¶c ju¿ na 1,5 m. S± przygotowywane specjalne programy treningowe dla traucerów (wivior dobrze napisane) :D , które powoduj± rozrost miê¶ni i stawów najbardziej potrzebnych (najprostrzym s± porostu przysiady). Tak wiêc parkour to nie tylko to o czym wiêkszo¶æ z was pisze ale poprostu: skakanie przez skakankê, ww. przysiady, brzuszki, biegi prze³ajowe... to wszystko trzeba uprawaiæ aby ten sport wykonywaæ, ¿eby w przysz³o¶ci nie by³o ¿adnych komplikacji. Poszukam jeszcze filmików takich najbardziej popularnych to sobie obejrzycie[/b:d6adf13de1] [/color:d6adf13de1]

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

[quote:e063d7ebf0=Wievior]Levy - wytrysk po przeskoczeniu murku to nie wiem kto ma. Le Parkour w prawdziwym wydaniu to co¶ zgo³a innego, to w pewnym sensie sztuka poruszania siê. Mi tam siê podoba i choæ sam nie chcia³bym tego uprawiaæ, to napewno dobrze wprawieni traceurzy(dobrze napisane?) wygl±daj± bardzo efektownie. :)[/quote:e063d7ebf0]

[b:e063d7ebf0]"Parkour jest pochodz±c± z Francji sztuk± przemieszczania. Jej g³ówn± ide± jest pokonywanie przeszkód stoj±cych na drodze w jak najszybszy, najefektywniejszy sposób przy wykorzystaniu swojego cia³a i jego mo¿liwo¶ci oraz tego wszystkiego co nas otacza, obojêtnie czy jest to aglomeracja miejska czy te¿ ³ono natury jak np. las, góry. W "filozofii" Parkour zawiera siê równie¿ d±¿enie do doskonalenia w³asnej osoby i wzmacniania siebie zarówno fizycznie jak i psychicznie."

Przeskoczenie murka, zeskoczenie z 5 metrów, z dachu. Wszystko jedno i to samo. Przygotowani czy nie - zobaczymy, czy za 40 lat bêd± tak mówili. Dla mnie debilizm i zdania nie zmieniê.[/b:e063d7ebf0]
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

ODPOWIEDZ