Mistrzostwa Świata 2022

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Mufi

Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Mufi »

Zrobiłem już temat na przyszłość, żeby nie powielać wątku w innych.

Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem system VAR i goal line technology, nie są używane w Eliminacjach do mundialu ? Przecież to co się wydarzyło wczoraj w 93' meczu Portugalii z Serbią to jakiś cyrk.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2021, o 12:44 przez Mufi, łącznie zmieniany 1 raz.
ManiacK

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ManiacK »

Bo system VAR za drogi, chociaż goal-technology to już IMO na tym poziomie powinien być bezsprzecznie wymagany.
Mufi

ManiacK pisze: 28 mar 2021, o 09:12 Bo system VAR za drogi, chociaż goal-technology to już IMO na tym poziomie powinien być bezsprzecznie wymagany.
Chcesz mi powiedzieć, że UEFE czy FIFE nie stać na VAR ? :lol: :lol: :lol:
ManiacK

Mufi pisze: 28 mar 2021, o 12:45
ManiacK pisze: 28 mar 2021, o 09:12 Bo system VAR za drogi, chociaż goal-technology to już IMO na tym poziomie powinien być bezsprzecznie wymagany.
Chcesz mi powiedzieć, że UEFE czy FIFE nie stać na VAR ? :lol: :lol: :lol:
No jak koszt tego ląduje po stronie gospodarza to tak, nie stać. Bo się wypieli na to.

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, czy da się VAR wypożyczyć, czyli zamontować i zdjąć po meczu, ale na ten moment bez kibiców raczej wątpię, by był on wymogiem (oraz czy w ogóle jest on dozwolony, jeśli nie jest odgórnie narzucony). Tym bardziej, jak nie wiemy ile w ogóle wynosi taki koszt VARu.
Ale już Goal-Line myślę jest dużo tańszy i na pewno możliwy do przenoszenia i że to nie jest wymogiem na arenie międzynarodowej w kwalifikacjach do wielkiego turnieju, to już akurat cyrk.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Mufi pisze: 28 mar 2021, o 08:54 Zrobiłem już temat na przyszłość, żeby nie powielać wątku w innych.

Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem system VAR i goal line technology, nie są używane w Eliminacjach do mundialu ? Przecież to co się wydarzyło wczoraj w 93' meczu Portugalii z Serbią to jakiś cyrk.
Zgadza się Mufi, to jest jakiś cyrk
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Brak Varu może bym przełknął, ale bez goal line to jest kpina. Można tak rysować wyniki mecze, że głowa mała. Ciekawe czy tylko w eliminacjach będą takie ustawki czy na samych mistrzostwach również. Ciekawe czy sztab Portugalii zareaguje na to co miało miejsce.
Mufi

Wrubel84 pisze: 28 mar 2021, o 16:41 Brak Varu może bym przełknął, ale bez goal line to jest kpina. Można tak rysować wyniki mecze, że głowa mała. Ciekawe czy tylko w eliminacjach będą takie ustawki czy na samych mistrzostwach również. Ciekawe czy sztab Portugalii zareaguje na to co miało miejsce.
Niby jak ma zareagować ?
Z tego co mówił trener Portugalii, arbiter meczu po spotkaniu przeprosił, że okradł ich z bramki.
Błąd rzecz ludzka. Tutaj chodzi o kwestię pomocy dla arbitrów czyli w/w systemów.
dzemek

Post autor: dzemek »

Z innej beczki Hiszpania pokonała Gruzję 2:1 na wyjeździe, nie kojarzę połowy graczy z reprezentacji Hiszpanii - m.in. bramkarz Unai Simon, Pedro Porro, Bryan Gil, Inigo Martinez, Jose Gaya - są to dla mnie zupełnie nowe nazwiska i musiałem sprawdzać kto gdzie gra.
Anglia wygrała z Albanią 2:0.
Mufi

dzemek pisze: 28 mar 2021, o 20:16 Z innej beczki Hiszpania pokonała Gruzję 2:1 na wyjeździe, nie kojarzę połowy graczy z reprezentacji Hiszpanii - m.in. bramkarz Unai Simon, Pedro Porro, Bryan Gil, Inigo Martinez, Jose Gaya - są to dla mnie zupełnie nowe nazwiska i musiałem sprawdzać kto gdzie gra.
Jose Gaya z Valencii. Kiedyś był z nami łączony.
ManiacK

dzemek pisze: 28 mar 2021, o 20:16 Z innej beczki Hiszpania pokonała Gruzję 2:1 na wyjeździe, nie kojarzę połowy graczy z reprezentacji Hiszpanii - m.in. bramkarz Unai Simon, Pedro Porro, Bryan Gil, Inigo Martinez, Jose Gaya - są to dla mnie zupełnie nowe nazwiska i musiałem sprawdzać kto gdzie gra.
To raczej pokazuje poziom zainteresowania hiszpańską piłką aniżeli ich anonimowość, bo o ile jeszcze Porro z Valladoid może być zagadką dla mnie i tu się przyznaję, tak reszta to mniej lub bardziej omawiane w ostatnich latach na wielu serwisach nazwiska, zwłaszcza Gaya czy Martinez, którzy bardzo często byli łączeni z angielskimi klubami, nie mówiąc że o Gilu jest od dłuższego czasu coraz głośniej w kontekście transferu do większego klubu.
Inna sprawa, że to nie ten poziom co kiedyś drużyna łączona Realu i Barcelony, a i trener nie pomaga, bo od dłuższego czasu reprezentacji nie idzie i jak widać szukając jakiegoś rozwiązania nowi zawodnicy też nie pomagają. Co mnie akurat cieszy w kontekście tego, że jeśli nie Polakom, to Portugalczykom życzę dobrego wyniku na turnieju i słaba Hiszpania to zawsze jeden rywal mniej do mistrzostwa, choć tu bardziej we Francji i Niemcach trzeba doszukiwać się rywala (nie mówiąc już o Brazylii czy Argentynie, gdzie zależy dużo od dyspozycji pojedynczych graczy jak Neymar czy Messi).
ManiacK

Robert Lewandowski po kontuzji odniesionej w meczu eliminacji mistrzostw świata Polski z Andorą będzie pauzował przez cztery tygodnie - informuje "Bild".
Najgorsza informacja związana z kwalifikacjami do MŚ'22 jak dotychczas.
Rekord Mullera w tym momencie będzie bardzo ciężko pobić, jeśli wypadnie na 4 mecze w BL. Bądźmy szczerzy, wynik z Anglią bez Lewego wg mnie schodzi tutaj na drugi plan, raczej kwestia że możemy, nie musimy, a Lewy z tym rekordem mógłby się zapisać do historii BL na długie lata (jak nie dekady, zważając że do Niemiec o ile przychodzą klasowi zawodnicy, tak przy obecnej sytuacji porównania lig i płac, Ci najlepsi idą do Anglii/Hiszpanii i ciężko będzie o kogoś, kto mógłby ten rekord pobić - na ten moment jedyna opcja jaką widzę, to Haaland do Bayernu) i każdy będzie pamiętał, że to był Polak (zważając co pis wyprawia w tym kraju, to za kilka/naście lat takie 'drobnostki' mogą cieszyć bardzo).

Więcej meczy reprezentacji w trakcie pandemii, która wymuszała na graczach ciągłe granie co kilka dni w klubie, a potem mecze też co parę dni i ciągłe podróże i to nie po kilkadziesiąt km.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Diogo znowu bramka, liczę na niego w sobotę
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
adamne

Post autor: adamne »

Oglądałem mecz Walia - Czechy.
Harry Wilson to zawodnik, który zatrzymał się w rozwoju 3 lata temu. Moim zdaniem sprzedać i zapomnieć.
Za to z Neco Williamsa mogą być ludzie, jeden z lepszych na boisku i gdyby Bale nie zmarnował jego świetnego dośrodkowania to powinien mieć asystę. A grał po nie swojej stronie...

Edit: oceny pomeczowe raczej potwierdzają moje wrażenie https://www.walesonline.co.uk/sport/foo ... h-20287508
Ale tutaj z kolei piszą że Wilson z Belgią był zawodnikiem meczu (tamtego nie oglądałem). Może faktycznie trzeba te Cardiff pooglądać :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, o 00:42 przez adamne, łącznie zmieniany 2 razy.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Nie oglądałem tego meczu ale wierzę na słowo, bo często masz stonowane i przemyślane opinie.
Koniecznie muszę więc w najbliższym czasie obejrzeć to Cardiff, by dać certyfikat jakości dla Twojej koncepcji :)
Parę asyst chłop tam jednak ugrał. Może to tylko kwestia kadry narodowej i innego grania.

Wolałem w tym czasie obejrzeć naszego nowego tureckiego kolegę.
Łotysze go rozklepali na miękko. Łotysze! 🤣
Przy drugiej bramce również zagubiony, nieskoordynowany.
Kabak - bez zmian.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
pozorant

Post autor: pozorant »

Mnie bardzo cieszy rewelacyjny start eliminacji w wykonaniu Danii - 3 mecze, komplet zwycięstw, 14 goli strzelonych i żadnego straconego. Niby grupa niezbyt mocna, ale ogląda się to bardzo efektownie. Mam do nich słabość od legendarnych Mistrzostw Europy w 1992 r. Po cichu liczę, że Duński Dynamit ponownie eksploduje na imprezie rangi mistrzowskiej.
ODPOWIEDZ