Euro 2020

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radbug

Re: Euro 2020

Post autor: Radbug »

Najgorsze jest to, że takie beznadziejne wyniki osiągamy z teoretycznie najlepszym pokoleniem od czasów Orłów Górskiego. Można sobie teraz mówić, że to kopacze i patałachy, sam tak mówiłem po meczu ze Słowacją, ale patrząc z boku to nigdy nie mieliśmy (na papierze oczywiście) aż tak dobrych zawodników kadrze. Najlepszy zawodnik na świecie, w poprzednim sezonie, Lewy, Szczęsny bramkarz Juventusu, a w odwodzie na wszelki wypadek Fabiański. defensywa z doświadczonych zawodników z Serie A i Premier League, w środku solidny Klich, wyróżniający się w Rosji Krychowiak, Zieliński z topowego włoskiego klubu, po najlepszym swoim sezonie w karierze, do tego kontuzjowani, ale pamiętajmy o nich w kontekście całości Milik zjadający Ligue 1 i Piątek (ostatnio bez formy jak jego klub). Przecież jak Lewy odejdzie, a jest juz grubo po 30 stce, to z tej reprezentacji nic nie zostanie. Patrząc na "młodzież" to jedynie Jóźwiak może osiągnie poziom jak kiedyś Błaszczykowski, ale nawet jak jakimś cudem mu się to uda to pamiętajmy, że sam Błaszczu nie był jakimś topowym pomocnikiem świata - podstawowy zawodnik dobrego klubu, nic więcej. Może to tylko ja, ale w Moderze nie dostrzegam za krzty talentu. Dziwie się dlaczego gra w takim klubie jak Brighton. Statyczny, porusza się jak wóz z węglem, agresja boiskowa zerowa, techniką wyróżniał się co najwyżej w ekstraklasie, bo w Europie to co potrafi to już jest co najwyżej standard. O kimś zapomniałem? Cała nadzieja w Kozłowskim? Może nasz Musiałowski zaliczył przełomowy sezon w juniorach i w końcu odpali? W każdym razie trudno patrzeć na przyszłość kadry optymistycznie. Już jest źle, a perspektywy są takie, że będzie jeszcze gorzej. Za rok ostatni wielki turniej w Katarze (o ile się w ogóle tam dostaniemy) a potem to będzie już dramat.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Radbug pisze: 15 cze 2021, o 16:46 Najgorsze jest to, że takie beznadziejne wyniki osiągamy z teoretycznie najlepszym pokoleniem od czasów Orłów Górskiego. Można sobie teraz mówić, że to kopacze i patałachy, sam tak mówiłem po meczu ze Słowacją, ale patrząc z boku to nigdy nie mieliśmy (na papierze oczywiście) aż tak dobrych zawodników kadrze.
Moim zdaniem są 2 zasadnicze problemy:
1. Nasi kadrowicze podchodzą do imprez międzynarodowych zbyt rutynowo. To jest okazja do polatania po świecie z kolegami z Polski, melanżyk, tu wywiad, tam wywiad, tu reklama, tam reklama, kaska wpadnie, konsekwencji żadnych wiekszych z tego nie będzie. To nie Urugwaj, że każdy zawodnik ma pierdolca na punkcie kadry. To jest poprostu kolejny deal.

2. Wciąż jest za mało tych dobrych zawodników. Jest 1 Lewandowski - nie odmawiam mu jakości, choć ja osobiście aż tak się nim nie jaram (#teamLuisSuarezHere), no ale uznajmy, że jest wybitny. Tylko co z tego? W kadrze nie ma żadnej konkurencji, nikt na nikogo nie naciska. w Anglii o miejsce na prawej obronie walczy 3 świetnych zawodników i Walker, u nas na prawej obronie nie ma nawet 1 solidnego. Cała nadzieja kadry w tym, że więcej chłopaków z Polski będzie trafiac za granice, jeszcze zanim ich zdąży rodzima liga popsuć. Tu ukłony w stronę Lewego, że dzielenie szatni z Peszko czy Murawskim nie skaziło mu charakteru, bo niestety Lech Poznań to przez bardzo długi czas była taka trochę kuźnia leszczy. Ale od pewnego czasu coraz lepiej u nich z tym dostarczaniem młodych zdolnych: Bednarek, Moder, Puchacz, Gumny (ech te kontuzje) w kolejce jest jeszcze Kamiński, może Marchwiński. Im więcej tych młodych zawodników opuści ekstraklapę, tym lepiej. Ale to wciąż dzieje się zbyt powoli, system szkolenia piłkarzy wciąż jest za słaby. W Polsce żyje ok 38 mln ludzi, w Belgii ok 11 mln, a ich system szkolnictwa wypuszcza talent za talentem. Uważam, że nawet jeśli nie będzie już tego Lewandowskiego, a będzie więcej tych solidnych, będziemy sobie radzic lepiej. No ale nie mam pojęcia ile lat upłynie nim weźmiemy się w kraju za piłkę na serio.
Do you mind if I blow your mind?

https://www.youtube.com/watch?v=Wz3b7-zmJ2o
qba3

Post autor: qba3 »

Mnie od początku dziwiła ta narracja w Polsce, że wyjście z grupy to pewnik i tylko trzeba się zastanawiać na kogo trafimy i co dalej, chciałem się mylić ale niestety co się stało wszyscy widzieliśmy. Nie wiem czym tacy optymiści się kierowali, oglądałem nasze mecze z Węgrami, Andorą i Islandią i to był identyczny obraz gry jak wczoraj, tylko że piłkarze Andory są na tyle słabi że już nie dali rady. Żadnego pomysłu na grę, ciągłe zmiany personalne, brak zgrania. Smuda dobrze powiedział, że nie zna takiego trenera znachora który ciągle miesza i na euro wystawia skład, który się sprawdzi i jak widać Sousa takim znachorem nie jest. Dla mnie głównym winnym jest Sousa, ale że nie jest z Polski i nie ma furtki w uzębieniu to skupiamy się na piłkarzach zamiast na trenerze, który to prawda miał mało czasu. ale czas który miał również zmarnował- ciągle mamy problemy przy stałych fragmentach, w obronie nam nie idzie, nie umiemy tworzyć składnych akcji, praktycznie nie zagraliśmy dobrego meczu za niego. Brzęczek albo powinien zostać albo być zwolniony we wrześniu, poza tym jestem przekonany że Brzęczek by wygrał wczoraj, bo po to zmieniliśmy trenera żeby wygrywać z lepszymi, bo ze słabszymi rywalami albo takimi na naszym poziomie sobie z nim radziliśmy.

Dla mnie największym problemem jest brak polskiego, dobrego trenera który przejąłby kadrę, ponieważ skład mamy naprawdę na minimum ćwiercifnał. Można dyskutować nad pojedynczymi piłkarzami ale jakby odpowiedni trener umiał ich poukładać (a nie Sousa z jednym dobrym sezonem we Fiorentinie, a w innych klubach bił rekordy najmniejszej liczby pkt na mecz jako trener) to byłoby o czym rozmawiać.

Swoją drogą nie powiem nasza kadra nawet mnie zawiodła, co jak możecie wywnioskować było trudne, bo nie stawiałem na wyjście z grupy, ale liczyłem na remisy ze Słowacją i Szwecją a tu niespodzianka. Mam wielką nadzieję, że mecze z Hiszpanią i Szwecją mnie wyjaśnią i nawet Polacy wyjdą z grupy. Osobiście kibicuję Hiszpanom na wielkich turniejach, choć Hiszpania nie jest najmocniejsza w ostatnich latach.
PS. tak jak @PyrkaLFC moim zdaniem Luis Suarez w prime >>> Lewy w prime.
lfc777

Post autor: lfc777 »

qba3 pisze: 15 cze 2021, o 18:17 jestem przekonany że Brzęczek by wygrał wczoraj, bo po to zmieniliśmy trenera żeby wygrywać z lepszymi, bo ze słabszymi rywalami albo takimi na naszym poziomie sobie z nim radziliśmy.

Dla mnie największym problemem jest brak polskiego, dobrego trenera który przejąłby kadrę, ponieważ skład mamy naprawdę na minimum ćwiercifnał.
Trochę się uśmiałem nie powiem 😀
Szukać dobrego polskiego trenera to jak żony w burdelu.
Brzęczek zabił cała kadre. Zmarnowaliśmy jedna z najlepszych drużyn bo Boniek chciał polskiego trenera.
lfc777

Smuda, Fornalik, Brzęczek to dramat, a gloryfikowany Nawałka jest wg mnie dość przeciętnym rzemieślnikiem, o tyle lepszym od poprzedników że potrafił ustawić światowych piłkarzy na boisku żeby grali cokolwiek. Ta kadra mogła osiągnąć dużo więcej. Polska stoi leśnymi dziadkami, co pokazała historia z Beenhackerem, szkoda nerwow na kadrę.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Szacun dla Węgier bo naprawdę pokazali się z dobrej strony, przede wszystkim chylę czoła za charakter i wole walki, przegrali to przegrali, taki jest ten sport, jednak z twarzą.
Pełne trybuny i ultrasi Węgier za bramką, bezcenne!
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
qba3

Post autor: qba3 »

lfc777 pisze: 15 cze 2021, o 19:50
Spoiler:
Trochę się uśmiałem nie powiem 😀
Szukać dobrego polskiego trenera to jak żony w burdelu.
Brzęczek zabił cała kadre. Zmarnowaliśmy jedna z najlepszych drużyn bo Boniek chciał polskiego trenera.
Dla sprecyzowania bo nie chce wyjść na zwolennika Brzęczka, który wiadomo jaki był. Myślę, że z Brzęczkiem byśmy wygrali ze Słowacją dlatego że nie musielibyśmy kombinować z ustawieniem, skład byłby zgrany a Wuja z tego co kojarzę ze słabiej notowanym rywalem przegrał tylko raz.
Zagraniczny dobry trener raczej tu nie przyjdzie ze względu na tygodniówkę i fakt że to ciągle "tylko" średnia reprezentacja więc CV po takim przystanku się jakoś nie poprawi.
Awatar użytkownika
MG75

Post autor: MG75 »

Może czas pożegnać "gwiazdy" i budować po prostu drużynę z piłkarzy, którym się naprawdę chce i którzy będą gryzli trawę w koszulce reprezentacji.
Jak Duńczycy przed Euro 1992 pozbyli się swojej największej gwiazdy, Michaela Laudrupa to nagle okazało się, że mają drużynę która niespodziewanie zdobyła zloto. Bez wielkich gwiazd, te wykreowany się dopiero na turnieju (Brian Laudrup, Polska, Schmeichel).
Może pójść tą samą drogą, pytanie czy jakikolwiek trener będzie miał odpowiednie jaja.
lfc777

qba3 pisze: 15 cze 2021, o 20:22 Zagraniczny dobry trener raczej tu nie przyjdzie ze względu na tygodniówkę i fakt że to ciągle "tylko" średnia reprezentacja więc CV po takim przystanku się jakoś nie poprawi.
Ostatnie parę lat mieliśmy TOP1 lub TOP3 napastnika świata w życiowej formie, plus kilku naprawdę dobrych grajków(Krychowiak, Milik, Glik, Szczęsny, Grosicki, Piatek, Zielinski), wiec jak dla mnie byliśmy ciekawa opcją, ale teraz to zgoda nikt dobry raczej nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Dzisiaj bardzo wazne starcie w naszej grupie czyli mecz Szwecja-Slowacja.

Po blamazu z naszymi poludniowymi sasiadami akurat w tym spotkaniu musimy mocno sciskac za nich kciuki poniewaz ich porazka ze Skandynawami postawilaby nasze reprezentacje przed zadaniem(w obecnej formie) prawie ze awykonalnym,trzeba byloby co najmniej zremisowac z Hiszpania aby zachowac szanse na dalsza gre.A przy braku zwyciestwa potomkow Wikingow nawet nasza porazka w Sewilli pozostawia jeszcze matematyczno-iluzoryczne nadzieje na 3 lokate w grupie i awans do 1/8.

W sumie jest wiec jak zwykle:po pierwszym spoktaniu na duzym turnieju wyciagamy notesiki i zaczynamy liczyc co i jak.To sie zrobil taki prawie ze "narodowy sport"-kto z kim musi wygrac/przegrac/zremisowac aby Polska zagrala w rudzie pucharowej! :P

A przeciez stare przyslowie powiada:umiesz liczyc to loicz na siebie :D

PS przestudiowalem drabinke turniejowa i mozliwe jest,ze Anglia(o ile wygra swoja grupe) spotka sie w 1/8 z Portugalia badz Niemcami lub co chyba najbardziej malo prawdopodobne Francja a pozniej przy ewentualnym zwyciestwie czekalby ich cwiercfinal z Hiszpania,jezeli ci tez wyjda z pierwszego miejsca i dotra do 1/4.
To ciekawie by bylo.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Smuggler7

Post autor: Smuggler7 »

Remis z Hiszpanią jeszcze dawałby jako takie nadzieje na potencjalny awans z 3 miejsca, bo na to, że nasza husaria zgarnie jutro 3 pkt nie ma się co łudzić (pozdro Bednarek ziomeczku! Lubię Cię jako piłkarza :wink: ), ale tak czy inaczej - tak jak kolega wyżej wspomniał - skończy się pewnie na tym, że bardziej będzeimy się ekscytować rozkminianiem wyników rywali, które musiałyby się ułożyć pod nas, niż samym meczem naszej reprezentacji.

Chciałbym się mylić, ale po tym, co Polacy zaserwowali w meczu ze Słowacją, na którego szkoda nawet dwóch słów komentarza, to naprawdę nie mamy żadnych argumentów przemawiających za tym, że husaria podbije Hiszpanię. :wink: Zamiast wysyłać naszych młodych piłkarzy na konferencje, aby gadali bzdury, to trzeba spiąć poślady, mówić jak najmniej i samą grą udowodnić sobie i innym, że to jeszcze nie koniec.

W sumie to jeszcze nie koniec, bo po sobocie tak czy inaczej zostanie przecież mecz o honor.
Awatar użytkownika
MG75

Czy my zawsze musimy analizować wyniki innych zespołów w naszej grupie i potem jeszcze wyniki pozostałych grup?
Zamiast zapewnić sobie samemu awans do fazy pucharowej, bez patrzenia jak graja inni...
Na teraz wygląda na to, że jesteśmy po prostu za słabi na awans, podobnie jak np. Macedonczycy.
Chyba, że jutro nas Orły zaskoczą i pokonają Hiszpanów.
Awatar użytkownika
FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

Cóż nasi mają do stracenia, i tak są krytykowani na każdym kroku. Jedyna sensowna taktyka to właśnie rzucić się na Hiszpanów jak ta biednie przywołana husaria, od pierwszej minuty do ostatniej. Ale o czym my tu mówimy, jak żadna formacja nie spełnia swoich zadań i wygląda to tak, jakby Lewy przyjechał gdzieś charytatywnie pokopać z jakimiś młodzikami i przy okazji nie chce ich zawstydzić poziomem. Czy taktyka będzie defensywna, ofensywna, z kontry, z d, to i tak zadziała tak samo. Prawdopodobnie poziom Macedonii to obecnie dla nas słuszna ocena i sąsiedztwo.
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

I skończyła się matematyka i liczenie na rywali co uważam za.....bardzo dobre!
Teraz jesteśmy zależni już tylko od samych siebie.
Chcemy zagrać w rundzie pucharowej to pokażmy piłkarską jakość.
I chociaż na 99,999% nie damy najprawdopodobniej rady to zostawmy serce na boisku a może te 0,001% cudu się jednak zdarzy.

Paradoksalnie możemy zająć jeszcze nawet....1 miejsce :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Awatar użytkownika
MG75

FankaLFC pisze: 18 cze 2021, o 19:21 Cóż nasi mają do stracenia, i tak są krytykowani na każdym kroku. Jedyna sensowna taktyka to właśnie rzucić się na Hiszpanów jak ta biednie przywołana husaria, od pierwszej minuty do ostatniej. Ale o czym my tu mówimy, jak żadna formacja nie spełnia swoich zadań i wygląda to tak, jakby Lewy przyjechał gdzieś charytatywnie pokopać z jakimiś młodzikami i przy okazji nie chce ich zawstydzić poziomem. Czy taktyka będzie defensywna, ofensywna, z kontry, z d, to i tak zadziała tak samo. Prawdopodobnie poziom Macedonii to obecnie dla nas słuszna ocena i sąsiedztwo.
Z jednej strony z każdej strony słychać zachwyty nad Lewandowskim, z drugiej przychodzi taki turniej jak MŚ czy Euro i Schick 3 gole, Jaremczuk i Jarmolenko po 2, mimo ze przecież grają w niewiele lepszych zespołach, a Lewy bez celnego strzału.
Kapitan powinien ciągnąć zespół, jak robi to np. Jarmolenko czy nawet Pandew w Macedoni.
ODPOWIEDZ