Euro 2020

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
FootballClub

Euro 2020

Post autor: FootballClub »

Witam. Jako, ze jesteśmy po losowaniu grup, a teraz rozpoczęła się kolejna tura sprzedaży biletów, chciałbym zapytać w jakiej formie zostaną dostarczone bilety jeżeli oczywiście los będzie po mojej stronie?
danio442

Re: Euro 2020

Post autor: danio442 »

Zostaną wysłane pocztą na adres podany w zgłoszeniu,dostarczenie najpóźniej w maju 2020.
Awatar użytkownika
FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

Teraz mam pytanie, tam chyba można wybrać do 5 spotkań, potem nasze zgłoszenie jest losowane jako całość, czy możemy na przykład dostać tylko 2 z 3 wybranych spotkań?
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona
Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

A ja chciałbym was zapytać jak bardzo wy wyczekujecie przyszłorocznego EURO i czy w ogóle.

Ja nie ukrywam, że Mistrzostwa Europy i Świata były dla mnie jak święto. Obu imprez nie mogłem się doczekać, przede wszystkim mundialu. W wakacje mniej więcej przez miesiąc rozgrywany turniej, do pewnego momentu codziennie kilka spotkań reprezentacji. I sama ciekawość jak dany kraj (lub dwa jeśli był współgospodarz) przygotował się do tego, jak żyją tym tamtejsi mieszkańcy itp. I tu dochodzimy do sedna. Teraz nie można nawet powiedzieć, że jakieś państwo jest gospodarzem. Drużyny będą latały po całej Europie. To jest głupota sama w sobie. W dodatku ja sobie wspominam jak zorganizowała turniej MŚ drużyna RPA w 2010, pamiętam ME dwa lata później i co działo się u nas jako u współgospodarza. Za parę lat sięgając pamięcią do 2020 nie będzie tego, jakoś tak dziwnie. Problem dla samych piłkarzy, gdzie niektórzy odbędą dalekie podróże podczas imprezy. Samo losowanie nawet mnie już lekko zniechęciło, bo ciężko je nazwać losowaniem właściwie. Dorzucanie ekip, bo ta musi tu, ta tu. Pierwszy raz kompletnie nie wiedziałem co się dzieje podczas takiej ceremonii. 24 drużyny na turnieju? 6 grup, skąd 4 ekipy wyjdą z trzecich miejsc? Ta sytuacja miała miejsce już w 2016 i to mi się nie podobało. Psują nam te wielkie turnieje. Pierwszy raz sceptycznie podchodzę do takiej imprezy. Choć kto wie, może jak będzie maj i ME będą zbliżać się wielkim krokami to może poczuję jakieś większe emocje, niemniej raczej nie będzie już to samo co wcześniej.

O mundialu w Katarze na przełomie listopada i grudnia za trzy lata nawet nie wspomnę. Nie mam pojęcia jak będzie wtedy wyglądał sezon lig europejskich.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Mam podobnie odczucia co Ty :D
Dla mnie też ME i MŚ to były święta futbolu oraz najważniejsze wydarzenia piłkarskie.
Zawsze starałem się oglądać jak najwięcej spotkań a podczas Mundiali z dużą przyjemnością zasiadałem przed telewizorem aby obejrzeć np pojedynek Japonii z Hondurasem ponieważ na codzień tych piłkarzy(większości) nie mamy sposobności zobaczyć.
Ponadto tak jak piszesz przy okazji tych turniejów można było się zapoznać bliżej z krajem bądź krajami będącymi gospodarzami co nawet częstokroć zachęcało do ich późniejszego odwiedzenia.

A teraz co do ME za rok-uważam,że to będzie taka trochę podrobiona LM.O ile atmosfera na stadionach powinna być ok bo kibice poszczególnych reprezentacji jednak się zjadą i zrobią swoje to poza nimi chyba będzie o nią krucho-ot! 1 czy 2 mecze w mieście to tak jak jakiś koncert np czyli chwila uniesienia a na drugi dzień przechodzimy do zwykłych obowiązków.
Nie do porównania do tego co było np u nas czy w Niemczech 2006.

A ze strony sportowej to rozszerzenie ME do 24 uczestników jest totalną pomyłką wpływającą w sposób negatywny(system eliminacji to już w ogóle jakaś paranoja!) na poziom turnieju.

MŚ w Katarze to kolejny "kwiatek"-one nigdy nie powinny byłyby zostać Katatczykom przyznane a termin(wymuszony przez pogodę) to jakaś cytując klasyka "popierdółka" jest.
O rozszerzeniu MŚ do 48 nacji napiszę na koniec jedno słowo-OBŁĘD!-:(
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Mufi

Post autor: Mufi »

Dublin jako pierwsze miasto wycofało się z organizacji EURO.
Zastępcą Aviva Stadium ma zostać Old Trafford.

W stolicy Irlandii miały być rozegrane dwa mecze reprezentacji Polski - ze Słowacją i Szwecją.

imo Całe to EURO i tak będzie rozegrane w jednym kraju, tylko pewnie poinformują o tym tydzień przed.

@EDIT
Coraz więcej źródeł podaje, że będzie to jednak Etihad.
Była też opcja na stadionie Tott, ale policja z Londynu nie chce się zgodzić na organizacje meczów na dwóch stadionach (Wembley jest już jednym ze stadionów).
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

I tak pewnie nie wejdzie 100% kibiców, więc 2 stadiony w 1 kraju to za duży bonus (o ile tak jak mówisz nie przeniosą całej imprezy w jedno miejsce, wtedy ok). Juz lepiej jakby przydzielili te mecze stadionowi np. w Cardiff albo Swansea. Niby też wyspy, ale to jednak Walia, a sama pojemnosć przy obostrzeniach, nie ma znaczenia (zresztą ten stadion w Cardiff jest całkiem spory).
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
Mufi

Post autor: Mufi »

Radbug pisze: 6 kwie 2021, o 19:27 I tak pewnie nie wejdzie 100% kibiców, więc 2 stadiony w 1 kraju to za duży bonus (o ile tak jak mówisz nie przeniosą całej imprezy w jedno miejsce, wtedy ok). Juz lepiej jakby przydzielili te mecze stadionowi np. w Cardiff albo Swansea. Niby też wyspy, ale to jednak Walia, a sama pojemnosć przy obostrzeniach, nie ma znaczenia (zresztą ten stadion w Cardiff jest całkiem spory).
Na EURO ma być udostępnione ponad 80% pojemności stadionu, jeśli chodzi o kibiców. Przynajmniej takie są plany.
dzemek

Post autor: dzemek »

Jako młody chłopak też zawsze czekałem na ME czy MŚ, oglądałem prawie wszystkie mecze, które mogłem, siedzieliśmy z kolegami, prowadziliśmy typy, strzelców bramek, typowaliśmy składy itp. Do dziś pamiętam Republika Czeska - Holandia 3:2, bodajże 2004 rok w Portugalii. Nawet zbieraliśmy i wymienialiśmy się naklejkami z piłkarzami (ile kasy na to poszło).
Zmiany na 24 zespoły, więcej grup? Macedonia Północna, Walia, Węgry, Finlandia miałyby słabe szanse zagrać, a tak mają możliwość. Ciężko mi to ocenić.
Awatar użytkownika
ynwa19

3 dni do rozpoczecia EURO!
W zwiazku z tym proponuje luzna rozmowe na temat faworytow turnieju,szans naszej reprezentacji.

Moim zdaniem pierwsza ekipa w kolejce do tytulu sa oczywiscie Francuzi.Sklad bardzo silny,wlasciwie w kazdej formacji prezentuja sie wysmienicia a juz trio Mbappe,Benzema oraz Griezmann z przodu jest w takim zestawieniu najlepszym sposrod wszystkich zespolow.
W dalszej kolejnosci biore pod uwage Portugalie a takze Belgie a za nimi widzialbym Hiszpanie oraz Anglie.
Jezeli chodzi o "Three Lions" to jest w mojej ocenie jednak duzo sceptycyzmu poniewaz ile to juz razy synowie Albionu na papierze wygladali naprawde zacnie a pozniej na turnieju wypadali blado.
Nie zapomnialem o Niemcach,ktorzy po wpadce w Rosji i na pozegnanie Jogiego postaraja sie o jak najlepszy wystep.
Niewiadoma to dla mnie Niderlandy,ktore moga a nie musza pozytywnie zaskoczyc oraz Wlochy majace doswiadczona(wiek duzej czesci graczy) druzyne i sa tzw ekipa turniejowa.
Czy jakas reprezentacja moze stac sie druga Chorwacja? Nie widze takiego zespolu.

A co do naszych.W tym stuleciu to nasz 7 duzy turniej.5 razy nie wygrywalismy na takowym w pierwszym starciu i odpadalismy po fazie grupowej.Ten jeden pozytywny wyjatek to naturalnie rok 2016 z Nawalka.
Tak wiec bardzo istotny jest wynik meczu ze Slowacja.Wygrana daje nadzieje na awans do 1/8 bo zakadam optymistyczny scenariusz,ze przegramy z Hiszpania a nastepnie zremisujemy ze Szwecja co daloby nam 4 punkty rownoznaczne z 2 badz 3 miejscem w grupie(bedziemy wtedy jak sadze na 99% wsrod tych 4 zespolow,ktore wyjda z 3 lokat).
Lecz rownie dobrze mozemy "wtopic" juz z naszymi poludniowymi sasiadami a wtedy awans bylby juz raczej poza naszym zasiegiem.
W sumie to ta nasza repka jest aktualnie jak "jajko niespodzianka".
Gdybysmy wyszli z grupy to chyba kazdy rywal w 1/8 bylby dla nas bardzo trudna przeszkoda.

Na koniec dodam,ze tradycyjnie bede mocno kibicowal Waliczykom oraz Szkotom i Anglikom-lubie tach "Brytoli" :D
pitersikorka

Post autor: pitersikorka »

Ja osobiście uważam, że to będzie turniej Włochów. Nie wiele oglądam reprezentacji, ale na podstawie tego co widziałem uważam, że grają najbardziej efektywną i efektowną piłkę. Ja chyba lubię taki styl.
Co do Polski to jestem optymistą. Zdobędziemy 7 punktów. Remis z Hiszpanią. Presja na wynik nie jest duża, może to nam pomóc.
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

O ile się nie mylę Mancini mocno odmłodził tą Włoską kadrę - grają naprawdę fajny football, wydaje mi się, że będzie to jedna z ekip, której mecze będę śledził w miarę możliwości regularnie. Favorytami są oczywiście obecni Mistrzowie Świata. Stawiam, że Hiszpania nie zaprezentuje się na tyle okazale jak do tego przyzwyczaiła - imo brakuje tam takich liderów jak Xabi czy Iniesta, oraz napastnika z prawdziwego zdarzenia, takiego Davida Villi. Ja im sukcesu nie wróżę. Będę też starał się śledzić mecze reprezentacji, w których grają Czerwoni.

Co do Orłów - cóż raczej nie wróżę nam więcej niż trzecie miejsce... Może jak Klich, Moder i Zieliński będą łatać te dziury, które zostawia Krychowiak, to jakoś to będzie wyglądało, ale tak naprawdę z całej pomocy chyba tylko Klich garnie się do pracy w defensywie. I jeszcze Bereszyński jako 3 śo. Jesli chodzi o kadrę to zawsze byłem pesymistą i wróżę nam cały jeden punkt, uciułany w meczu otwarcia.
Do you mind if I blow your mind?

https://www.youtube.com/watch?v=Wz3b7-zmJ2o
Awatar użytkownika
ynwa19

Mylisz się z tymi Włochami.
Spójrz na skład z meczu z Czechami z piątku i wiek poszczególnych graczy.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Dla mnie wygrają a przynajmniej mają największe szanse i mocno liderują w stawce są Francuzi, mam zamiar postawić na nich trochę pieniążka.
Następnie Niemcy, a później Portugalia.
Jeżeli wcześniej się nie spotkają to stawiam finał
Francja vs Niemcy/Portugalia.

Co do naszej reprezentacji, nie będę typował, popieram projekt Sousy, jego metody i będę trzymał kciuki za chłopaków. Możemy być czarnym koniem, napewno mamy ku temu możliwości.

Odkryciem naszej reprezentacji będzie Świerczok jak cztery lata temu Kapustka
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
dzemek

Post autor: dzemek »

Połowy składu Włochów to nawet nie znam, nie śledzę z wielką uwagą ligi włoskiej ale kolega kibicujący AC Milan mówi, że to bardzo silny skład.
Za faworytów uważam także Francuzów, myślę podobnie jak ynwa19, że Niemcy mogą postarać się o dobre zakończenie dla swojego trenera.
Z Holandii wypadają Cillesen, Van Dijk, dzisiaj Van de Beek. Dziwi mnie, że Enrique nie zabiera Ramosa, jest jaki jest ale jednak chociażby w szatni miałby posłuch. Skład taki sobie, teraz jeszcze mają problemy przez koronawirusa.
Polska kadra...cóż, nigdy nie emocjonowałem się meczami naszych graczy, jest mi obojętne co osiągną, nie ma Milika, Piątka.
Kibicuję tradycyjnie Holendrom, liczę na Węgrów (im będzie najtrudniej, nawet o 3 miejsce) i Brytyjczyków.
ODPOWIEDZ