Mistrzostwa Świata 2018

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
foxtrote92

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: foxtrote92 »

Dla mnie osobiście to jest właśnie piękne, że i malutcy mogą czasem wygrać z największymi. A prawda jest taka, że w fazie grupowej jeśli chodzi o drużyny które awansowały to poza Niemcami w zasadzie bez niespodzianek. A i w fazie pucharowej jedynym zaskoczeniem może być tylko awans Rosji kosztem Hiszpanii. Fakt, że drużyny takie jak Iran, Maroko czy Australia napsuły trochę krwi faworytom, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło.
Mi szkoda tylko, że już teraz Belgia zmierzy się z Francją bo jak dla mnie to przedwczesny finał.

Edit:
Subasić chyba przy każdym jednym rzucie karnym wychodził prawie metr przed linię przed strzałem, a sędzia, anie jednego karnego nie nakazał powtórzyć. To po co "pali jana" i daje bramkarzowi kazanie. Kij z tym bo wszystko mi jedno kto zajdzie dalej, ale nie lubię takiego cwaniactwa i naginania przepisów.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2018, o 23:00 przez foxtrote92, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Absolutnie nie szukam spisku. Chciałbym żeby to był tylko i wyłącznie sport, ale wcale bym się nie zdziwił jakby Rosyjscy piłkarze biegali nakoksowani serio.

Polecam film "Ikar" z 2017 roku chyba. Też główną role grają Rosyjscy olimpijczycy. Daje do myślenia...
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

Lapiduszek

Post autor: Lapiduszek »

Nie ma to jak szukać sensacji tam gdzie jej brak ;)

consigliere

Post autor: consigliere »

kacciq pisze:Piłka nożna przeżywa kryzys. Tak słabego poziomu Mistrzostw Świata nie pamiętam, a trochę mundiali już przeżyłem.
Drużyny takie jak Anglia, Szwecja, czy Rosja są silne nie swoją siłą, lecz słabością innych. Kryzys piłki nożnej na poziomie reprezentacyjnym jest widoczny gołym okiem, zresztą z klubową piłką dzieje się podobnie. Wystarczy spojrzeć na poprzedni sezon LM - Liverpool i Roma w półfinale, żenująco słaba Barcelona, Bayern i Juventus, no i Real, który mimo słabej postawy na przestrzeni całego sezonu doturlał się do finału i wygrał, bo po prostu nie było żadnej drużyny która mogła ten słaby, będący u schyłku swojej świetności Real pokonać. Czy to kwestia popieprzonych pieniędzy jakimi teraz operuje się w piłce? Kto wie...
VAR to jedyny pozytyw całej tej przeciętnej imprezy.
mistrzostwa w Brazylii były jednak słabsze moim zdaniem. Euro 2016 to był dopiero koszmar, rewelacje tamtego turnieju jak Polska, czy Islandia zostały brutalnie zweryfikowane.
natomiast co do ogólnego spadku poziomu piłki - ciężko zaprzeczyć. pisałem już o tym w przeszłości. poziom się wyrównał, ale nie dlatego że outsiderzy zrobili progres, to potentaci obniżyli poprzeczkę. międzynarodowa piłka ewidentnie cierpi na deficyt klasowych trenerów.
jednym z głównych powodów kryzysu jest monopolizacja rynku przez kluby angielskie. praktycznie każdy wyróżniający się zawodnik z Włoch, Hiszpanii czy Francji trafia na Wyspy. korzysta na tym Premier League, ale europejska piłka nie.
hoster1 pisze: Tak jak Brazylia pokonała bo raczej miała pokonać Belgię. Prócz meczu z Peru to mają tylko wyłącznie farta plus przegrana z Belgią. Nie skreślam ich całkowicie przecież nie wiem, może Southgate się opamięta ustawi Dele tak jak należy i na Boga wywali ze składu Lingarda, który nie potrafi nawet przyjąć piłki.
Lingard wirtuozem nie jest, ale przyjęcie ma dużo lepsze niż Henderson. i o co ci chodzi z Allim? przecież jego nominalną pozycją jest własnie 8. problem Alliego to brak formy, a nie ustawienie na boisku.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Piłka to przeżywała kryzys kiedy królowała tiki sraka a żaden trener nie był na tyle ogarnięty żeby się jej przeciwstawić.
Według mnie to jeden z piękniejszych mundialów ostatnich lat. Pamiętam jak w 2010 roku Holandia grała z Hiszpanią finał. Poziom był tak zajebiście wysoki że sędzia przerywal grę co 30 sekund bo piłkarze ewidentnie przyszli się pokopac po nogach a nie grać w piłkę (no sorka, Hiszpania jeszcze w dziadka sobie momentami pokopac chciała). A inna sprawa że faworyci nie dostają już prezentów od losu dzięki var
The world is yours

mkb22

Post autor: mkb22 »

Jaki znowu kryzys, Rosja fartem przeszła przez Hiszpanię bez trenera, i fartem dotrwała do karnych z Chorwacją, po prostu nie trafili na żadną lepszą drużyne, w samej już grupie przegrali oni 3:0 z Urugwajem.Odnoszę wrażenie że jakie by te mistrzostwa nie były,to niektórzy i tak będą narzekać że kiedyś to było.

Lapiduszek

Post autor: Lapiduszek »

consigliere pisze:
kacciq pisze:Piłka nożna przeżywa kryzys. Tak słabego poziomu Mistrzostw Świata nie pamiętam, a trochę mundiali już przeżyłem.
Drużyny takie jak Anglia, Szwecja, czy Rosja są silne nie swoją siłą, lecz słabością innych. Kryzys piłki nożnej na poziomie reprezentacyjnym jest widoczny gołym okiem, zresztą z klubową piłką dzieje się podobnie. Wystarczy spojrzeć na poprzedni sezon LM - Liverpool i Roma w półfinale, żenująco słaba Barcelona, Bayern i Juventus, no i Real, który mimo słabej postawy na przestrzeni całego sezonu doturlał się do finału i wygrał, bo po prostu nie było żadnej drużyny która mogła ten słaby, będący u schyłku swojej świetności Real pokonać. Czy to kwestia popieprzonych pieniędzy jakimi teraz operuje się w piłce? Kto wie...
VAR to jedyny pozytyw całej tej przeciętnej imprezy.
mistrzostwa w Brazylii były jednak słabsze moim zdaniem. Euro 2016 to był dopiero koszmar, rewelacje tamtego turnieju jak Polska, czy Islandia zostały brutalnie zweryfikowane.
natomiast co do ogólnego spadku poziomu piłki - ciężko zaprzeczyć. pisałem już o tym w przeszłości. poziom się wyrównał, ale nie dlatego że outsiderzy zrobili progres, to potentaci obniżyli poprzeczkę. międzynarodowa piłka ewidentnie cierpi na deficyt klasowych trenerów.
jednym z głównych powodów kryzysu jest monopolizacja rynku przez kluby angielskie. praktycznie każdy wyróżniający się zawodnik z Włoch, Hiszpanii czy Francji trafia na Wyspy. korzysta na tym Premier League, ale europejska piłka nie.
hoster1 pisze: Tak jak Brazylia pokonała bo raczej miała pokonać Belgię. Prócz meczu z Peru to mają tylko wyłącznie farta plus przegrana z Belgią. Nie skreślam ich całkowicie przecież nie wiem, może Southgate się opamięta ustawi Dele tak jak należy i na Boga wywali ze składu Lingarda, który nie potrafi nawet przyjąć piłki.
Lingard wirtuozem nie jest, ale przyjęcie ma dużo lepsze niż Henderson. i o co ci chodzi z Allim? przecież jego nominalną pozycją jest własnie 8. problem Alliego to brak formy, a nie ustawienie na boisku.
Oczywiście trzeba było dojebać się do Hendo, weź człowieku opuść to forum na dobre.

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Henderson we wczorajszym meczu Anglików jeden z najlepszych na boisku, ale przytyk posłany dla zasady, bo to Hendo.

Cieszę się, że to Chorwaci przeszli dalej. Można być walczakiem jak Rosja, ale w końcu nadchodzi moment, gdzie umiejętności biorą górę nad sercem do walki. Fernandes autor największego zwrotu akcji - wlewa nadzieję w serca Rosjan, wyrównując stan meczu w końcówce dogrywki, by nawet nie trafić w bramkę podczas serii karnych. Cieszą oko pary półfinałowe i kto wie, być może w finale mundialu spotka się Premier League vs Premier League, bo aż 9 piłkarzy podstawowego składu Belgii z meczu z Brazylią, gra właśnie w tej lidze.

MixonLFC

Post autor: MixonLFC »

A teraz ciekawostka, aż trzech zawodników naszych graczy ma szanse na medal mistrzostw swiata, żeby było ciekawiej jest to 3 zawodników na których na tym forum wylali ludzie dużo pomyjow, trzymam kciuki za złoto dla Hendersona, srebro dla Miniogleta i brąz Lovrena.

adilfc

Post autor: adilfc »

MixonLFC pisze:A teraz ciekawostka, aż trzech zawodników naszych graczy ma szanse na medal mistrzostw swiata, żeby było ciekawiej jest to 3 zawodników na których na tym forum wylali ludzie dużo pomyjow, trzymam kciuki za złoto dla Hendersona, srebro dla Miniogleta i brąz Lovrena.
a Trent?

MixonLFC

Post autor: MixonLFC »

A widzisz, ale wybacz w moim wieku czasem sie o czymś zapomina ? Czyli jak dobrze pójdzie dwa złota i po razie srebro i brąz ?

grzyb

Post autor: grzyb »

Obejrzałem sobie raz jeszcze mecz Brazylia vs Belgia. Za pierwszym razem umknęła mi ta sytuacja z faulem Kompanego dlatego dziwie sie dlaczego sędzia nie użył gwizdka. Może ktoś wie dlaczego ? Albo może nasi eksperci w studiu tłumaczyli ??
Drugie pytanie dlaczego Neymar za ewidentne padolino nie został ukarany ?? Czy tego typu zachowania nie miały być tępione??

Co do meczu Anglików. Henderson mnie zadziwił te podania zwłaszcza do Sterlinga.
Strasznie krytykowałem Picforda ale muszę przyznać młody nastych mistrzostwach mnie zaskakuje
Parady piękne ale to jak on krzyczy na partnerów i och ustawia to jest fajne. Nasz Karius ma wiecznie smutna minę i do tego VVD go ustawia a nie odwrotnie co moim zdaniem nie powinno tak wyglądać.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

grzyb pisze:Obejrzałem sobie raz jeszcze mecz Brazylia vs Belgia. Za pierwszym razem umknęła mi ta sytuacja z faulem Kompanego dlatego dziwie sie dlaczego sędzia nie użył gwizdka. Może ktoś wie dlaczego ? Albo może nasi eksperci w studiu tłumaczyli ??
Chodzi o wejście w nogi Jesusa? Moim zdaniem to powinien być rzut karny, więc ciężko tu tłumaczyć sędziego. Jednak jeśli już, to myślę, że sędzia uznał, iż Jesus wypuścił sobie piłkę na tyle daleko, że i tak nie miał szans się przy niej utrzymać.
Obrazek

Bartek84

Post autor: Bartek84 »

Co prawda mundial jeszcze się nie skończył, ale już teraz mogę napisać, że są to jedne z najlepszych, o ile nie najlepsze mistrzostwa, jakie miałem okazje oglądać w swoim życiu. Pierwszy mundial, który oglądałem to był 94 rok i USA. Wcześniej pamiętam jeszcze tylko Euro z 92 roku na boiskach w Szwecji. Muszę przyznać, że mam ogromny sentyment do okresu lat 90-tych. To było moje dzieciństwo, szkoła podstawowa, potem liceum. W tamtych czasach nie było internetu, nie było możliwości oglądania lig zagranicznych, żadnych Elevenów, Canal plusów itp. Ganiało się od rana do wieczora po podwórku, grało w sensible soccer na amidze, a w telewizji oglądało się to co było pokazywane czyli mecze Ligi Mistrzów w środy, występy polskiej reprezentacji i rzecz jasna wielkie turnieje czyli Mistrzostwa Świata i Europy. W tamtych latach taki Mundial w telewizji to było święto. Dzisiaj jest tego tyle, że idzie zwariować. Człowiek może sobie odpalić w internecie sparing Liverpoolu z jakimś piątoligowcem i nie ma żadnego problemu. W zasadzie prawie wszystko da się obejrzeć.

Zmierzam do tego, że człowiek z natury ma skłonność do idealizowania tego co było kiedyś. Wystarczy wejść na youtube, odpalić jakiś stary kawałek, powiedzmy z lat 80-tych i poczytać komentarze. Większość ludzi z sentymentem wspomina dawne czasy. To samo dotyczy piłki. Stąd często opinie i komentarze, że kiedyś to dopiero był poziom, nie to co teraz. Tylko czy to na pewno jest prawda? Sam się wiele razy nad tym zastanawiałem, ale nie wiem jaka jest odpowiedź. Ponieważ mam najlepsze wspomnienia z mistrzostw świata w 94 roku, 98 i 2002, to powinienem od razu napisać, że mundial w Rosji nie ma startu do tamtych trzech. Tylko, że to nieprawda.

Pierwsza kwestia to poziom piłkarski i liczba niespodzianek. Moje pytanie jest takie, która z tych 4 drużyn jakie zagrają w półfinałach w Rosji jest słaba albo nie była jednym z faworytów? Belgia? Ta Belgia, która ma w składzie drugiego po Salahu najlepszego zawodnika PL w zeszłym sezonie, najlepszego piłkarza PL z sezonu 14/15, jednego z najlepszych bramkarzy na świecie, bardzo dobrego środkowego napastnika, bardzo solidną obronę i pomoc i być może najbardziej utalentowane pokolenie w historii swojego kraju? Chorwacja? Ta Chorwacja z najlepszym środkowym pomocnikiem świata, kolejnymi pomocnikami z klubów takich jak Barcelona, Real i Inter Mediolan oraz innymi piłkarzami m.in. z Liverpoolu, Atletico Madryt i Juventusu? Francja? Ekipa z Griezmannem, który w mojej opinii (każdy może mieć własne zdanie) jest w piątce najlepszych piłkarzy na świecie, z najlepszym piłkarzem na świecie do lat 21, z najlepszym obok Busquetsa defensywnym pomocnikiem świata, z parą środkowych obrońców z Realu i Barcelony itd.? Może Anglia, z najlepszym napastnikiem PL i najlepszym w tym kraju od czasów Alana Shearera, z bardzo utalentowaną młodzieżą i w końcu po tylu latach stanowiąca monolit i prawdziwy zespół, a nie gwiazdozbiór z Lampardami, Gerrardami i Scholesami, których nigdy żaden trener nie potrafił poustawiać obok siebie na boisku, a do tego z bramkarzami na poziomie Championship.

Może dla niektórych mundial jest słaby bo nie ma już Messiego, Ronaldo, Hiszpanii i Niemiec... Ktoś tam napisał coś na temat drabinki. Gdyby Niemcy, notabene mający niemal na każdej pozycji lepszego piłkarza niż w 2002 roku kiedy zdobywali wicemistrzostwo świata w Korei i Japonii, postanowili wyjść z grupy, a Hiszpania pokonała Rosję, to mielibyśmy ćwierćfinały Hiszpania - Chorwacja i Niemcy - Anglia. To już chyba nie tak źle? Kto jeszcze odpadł z faworytów? Może Argentyna, bez bramkarza, bez obrony i pomocy i z kapitalnym atakiem? Portugalia? Przegrała z Urugwajem, który był bardzo mocny, także tutaj mogło pójść w obie strony. Może jeszcze ktoś wymieni Włochów i Holandię? Czasy się zmieniają. Kiedyś Włosi i Holendrzy mieli wspaniałe reprezentacje i wielkich piłkarzy, a teraz mają kryzys. Tylko że kiedyś taka Belgia nie istniała na mapie, a teraz ma piłkarzy z absolutnego światowego topu.

Wracając do kwestii dawnych turniejów to niespodzianki były zawsze. W 92 roku Dania wygrała Euro (zagrała tam tylko dlatego, że z powodów politycznych wycofano Jugosławię), w 96 Czesi przegrali w finale Euro z Niemcami, w 98 Chorwacja zajęła 3 miejsce na Mundialu we Francji, w 2002 roku Turcja pokonała w meczu o brąz Koreę, a w ogóle był to najbardziej żenujący mundial pod kątem sędziowania jaki się chyba odbył kiedykolwiek. Odnośnie poziomu sportowego to jak ktoś chce to niech sobie zobaczy jaki był skład Niemców na mecz finałowy z Brazylią. Za głowę się idzie złapać. 2004 rok i Grecja zostaje mistrzem Europy grając totalny antyfutbol. W ćwierćfinale mistrzostw świata w 2006 roku była Ukraina, w ćwierćfinałach w 2010 roku grały m.in. Ghana i Paragwaj, a w 2014 roku Kostaryka. Mi się w ogóle mistrzostwa w RPA i Brazylii zlewają ze sobą i bez zaglądania w Internet nie pamiętam jakie mecze były tu i tam. Jeszcze te wuwuzele. Makabra :)

Mistrzostwa w Rosji są świetne. Iran, Maroko, Rosja, Szwecja, Korea Południowa w meczu z Niemcami, Japonia w meczu z Belgią, Dania przeciwko Chorwacji. Wszyscy grali fantastycznie. 4 razy już była dogrywka i rzuty karne. Kapitalne mecze Portugalia - Hiszpania, Francja - Argentyna, Brazylia - Belgia, Chorwacja - Rosja itd. No i na koniec VAR. Może pojedyncze błędy gdzieś tam się przewinęły, ale bez porównania są to najbardziej sprawiedliwe i miarodajne mistrzostwa świata od kiedy pamiętam.

consigliere

Post autor: consigliere »

odbiór mistrzostw jest pozytywny ponieważ pada na tej imprezie wiele pięknych bramek i obfituje ona w sporą ilość niespodzianek, ale to nie ma nic wspólnego z poziomem. oczywiście nie jest to tak słaby turniej jak choćby Euro 2016, ale nie jest to też jakość futbolu jaką gwarantują najlepsze ligi czy europejskie puchary. nie może jednak być inaczej, skoro te reprezentacje spotykają się kilka razy w roku i prowadzone są przez trenerów drugiej kategorii, nie mających często żadnych sukcesów na niwie klubowej.

swoją drogą, obserwując w ostatnim sezonie Man City bardzo dziwiło mnie to że Guardiola praktycznie wyłączył z rotacji takich piłkarzy jak Silva, Fernandinho czy de Bruyne. do przewidzenia było więc że będą oni wyeksploatowani jeszcze nim sezon się skończy, czego najlepszym dowodem był dwumecz z The Reds w 1/4 Champions League. trudy sezonu są więc widoczne i na mundialu, w każdym kontakcie z piłką Silvy, de Bruyne ale tez Sterlinga, Gabriela Jesusa i wielu innych gwiazd Man City. inaczej sytuacja się ma z formą gwiazd Real, umiejętnie rotowanych przez Zizou.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

ODPOWIEDZ