Mistrzostwa Świata 2018

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

adamne

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: adamne »

Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

aro8

Post autor: aro8 »

Tak z ciekawości zapytam. Jestescie za Anglią? Ostatnio jeden z kibicow manchesteru zdziwil sie bardzo, gdy powiedzialem mu, że nie lubie Anglii i kibicxowałem kKolumbii "Jak to kibic Liverpoolu moze nie kibicować Anglii?" Ciekaw jestem, czy jestem jak inni do tego podchodzą

Patryko92LFC

Post autor: Patryko92LFC »

aro8 pisze:Tak z ciekawości zapytam. Jestescie za Anglią? Ostatnio jeden z kibicow manchesteru zdziwil sie bardzo, gdy powiedzialem mu, że nie lubie Anglii i kibicxowałem kKolumbii "Jak to kibic Liverpoolu moze nie kibicować Anglii?" Ciekaw jestem, czy jestem jak inni do tego podchodzą
Ja zawsze kibicowałem Anglii dlatego że zawsze sporo Liverpoolczyków grało w kadrze, na tą chwile jest tylko Jordan (w podstawie) za którym nie przepadam :) mimo wszystko jestem fanem Premier League więc kibicuje Synom Albionu, teraz mają największą szanse od wielu lat żeby coś osiągnąć. W 2006 roku mieli mega mocny skład (Gerrad, Lampard, Ferdinand, Rooney itd) a mimo wszystko kiepsko im poszło. Anglicy wymyślili football niech im się powiedzie :D

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Jak już jesteśmy przy temacie Hendersona.

Czy myślicie, że koleś tak słaby jak go kreuje cudowna społeczność lfc.p grałby przez tyle lat w Reprezentacji i Liverpoolu praktycznie cały czas w podstawie?

Nie stawia na niego tylko Klopp i Southgate, ale stawiało na niego wielu innych menadżerów więc wątpie, że jest tak słaby jak myślicie.

Ale pewnie znawcy więdzą lepiej :D :D :D Można się chociaż pośmiać ;)
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

Radbug

Post autor: Radbug »

Ej, ja też mam wiele zarzutów co do ofensywnej gry Hendersona i jego wkładu w kreowanie akcji, ale tekstami typu "nie wnosi nic do gry Anglii!!!!", "Nie podaje do przodu!!!" tylko sami się ośmieszacie. W przeciwieństwie do jego pozycji w Liverpoolu, gdzie w trzyosobowym środku pola każdy z pomocników musi potrafić podać piłkę do przodu, to w reprezentacji Hendo pełni rolę najbardziej cofniętego pomocnika, gdzie jego rolą naprawde jest tylko "odebrać-wybić". Jasne, że nominalnie nie jest DM, ale taką rolę pełni, bo nikogo innego (jak widać nikogo lepszego) na to miejsce nie ma. Bo niby który z pomocników miał we wczorajszym meczu grać bardziej defensywnie od Jordana? Alli? Lingard? Może Sterling? No proszę was. Co najwyżej Trippier, ale jak dla mnie on był ustawiony bardziej jako wahadłowy niż pomocnik. To, ze raz na te 4 mecze poda piłkę do przodu to tylko jego plus, bo wedle ustawienia i taktyki wcale akurat on tego robić nie musi.

aro8 pisze:Tak z ciekawości zapytam. Jestescie za Anglią? Ostatnio jeden z kibicow manchesteru zdziwil sie bardzo, gdy powiedzialem mu, że nie lubie Anglii i kibicxowałem kKolumbii "Jak to kibic Liverpoolu moze nie kibicować Anglii?" Ciekaw jestem, czy jestem jak inni do tego podchodzą
Ja jestem. Rzeczywiście kibicowanie LFC ma na to duży wpływ. Jakoś chciałbym, żeby nasi zawodnicy wygrali sobie tego mistrza. No i Anglia od wielu lat nie jest faworytem, czego media nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie chyba nie zauważają. Ich ewentualna wygrana byłaby dużym zaskoczeniem a ja zawsze lubię takie niespodzianki na mundialu.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Patryko92LFC

Post autor: Patryko92LFC »

BartekLfc1993 pisze:Jak już jesteśmy przy temacie Hendersona.

Czy myślicie, że koleś tak słaby jak go kreuje cudowna społeczność lfc.p grałby przez tyle lat w Reprezentacji i Liverpoolu praktycznie cały czas w podstawie?

Nie stawia na niego tylko Klopp i Southgate, ale stawiało na niego wielu innych menadżerów więc wątpie, że jest tak słaby jak myślicie.

Ale pewnie znawcy więdzą lepiej :D :D :D Można się chociaż pośmiać ;)

Gość nie jest słaby..... jest solidnym grajkiem, tylko niestety jest bezjajeczny to jedno, hamulec w maszynie to drugie :) Jak dla mnie na kapitana który ma pociągnąć zespół i wziąć ciężar na swoje barki to niestety ale kompletnie się nie nadaję. Np Harry Kane spełnia wszystkie wymagania dla kapitana....

Dlaczego grał u każdego selekcjonera? najśmieszniejsze jest to że nie ma lepszego anglika na jego miejsce :D
Ostatnio zmieniony 4 lip 2018, o 13:39 przez Patryko92LFC, łącznie zmieniany 1 raz.

mariush

Post autor: mariush »

Ta "bezjajeczność" to wymysł tych, którzy z Hendo zrobili następcę Gerrarda 1:1. A jak wiemy on nie jest Gerrardem i trzeba się z tym pogodzić, a nie przyprawiać mu łatki "bezjajowca", "hamulca", itp., tylko dlatego że nie jest tym, kim każdy by chciał by był. Jednak w tym co robi jest bardzo dobry, szkoda że nie wybitny.

Juluz
Moderator

Post autor: Juluz »

Henderson pocieszający Jamesa po tym jak Kolumbia odpadła.
Spoiler:
Polub LFCpl na fb! LFCpl!
Zapraszam na discord lfc-> klik!

consigliere

Post autor: consigliere »

Nie kibicuje przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy dotyczy samej natury Anglików i jej pochodnych, ich poczucia wyższości, drwin z Kolumbii, tych ignorantow sterujących angielska piłka i totalniakow u władzy. Drugim powodem jest Southgate, jego decyzje i kadra ktora wybral - nadal zbyt często przedkłada on reputację nad jakościa zawodnikow, uparl się na system ktory nie uwydatnia atutów Anglików i w dalszym ciagu niechetnie podejmuje ryzyko lub dokonuje zmian. Niestety brak mu też chyba intuicji.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

MixonLFC

Post autor: MixonLFC »

Henderson przechodził do nas jako utalentowany ofensywny pomocnik, ale każdy w nim widział partnera i następcę Gerrarad jak ten już grał nieco bardziej cofnietego. Henderson na chwile obecna jest naszym kapitanem i liczę że jeszcze sporo czasu nim będzie. Pokaż mi w naszej drużynie kogoś kto w wieku 22-23 lat będąc świeżym zawodnikiem stawia się największej gwieździe klubu (przy. Tak jak Hendo postawił sie Suarezowi) polowa tych panienek nie miała by do tego jaj, sam SG stwierdził że wtedy zobaczył w Hendo swojego następcę. Jak są faulowani nasi mlodzi zawodnicy to obok Hendo pojawia sie tylko Milner. Moze i Hendo przeszedł z sunderlandu ale dla mnie juz jest przesiakniety tym klubem i życzę mu skonczenia tu kariery, może nie zostanie legenda jak Gerrard, ale będzie staeiany w rzędzie z wieloma innymi zawodnikami którzy zostawiali serce w kazdym meczu.

Ktoś wyżej napisał że powtarzam słowa Juskowiaka wypowiedziane na antenie, wybacz ale ogladam mundial z wyciszonym dzwiekiem i nie ogladam tych wypocin pomiedzy meczami, mam swoje oczy, nie jestem ekspertem ale po dziestu latach ogladania pilki, wydaje mi sie że mam juz jakieś pojęcie.

W tym roku mija 20 lat jak kibicuje Angli i LFC, wszystko zaczęło sie podczas mundialu we Francji jak zobaczylem grę młodego Michaela Owena. Liczę że anglicy wygrają te mistrzostwa, jesli tak sie stanie wygram zakład od skrzynkę dobrego whiskey, chociaż po wczorajszym meczu nie czuje juz smaku tego whiskey w ustach ?

consigliere

Post autor: consigliere »

Goalkeeper pisze:Wy tak serio z tym zarzutem dla Hendersona, że nie tworzy sytuacji i nie daje nic ekstra? xD

Rolą Hendersona jest zabezpieczanie pomocy, zgarnianie bezpańskich piłek, odbiór, doskok i kierowanie pressingiem. No i granie BEZPIECZNYCH piłek.
jeżeli pomocnik który ma grać bezpieczne piłki podaje na poziomie 70% to chyba nie jest to zbyt dobry wynik. a przecież nie grali wczoraj Anglicy z rywalem stosującym wysoki pressing, ani też mającym szczególnie środek pola zagęszczony.
swoją drogą, Henderson nie przychodził tu wcale jako "utalentowany ofensywny pomocnik". talentu miał tyle co kot napłakał, co widać było szczególnie na młodzieżowym Euro U21 w Danii. był tylko kolejnym wybieganym, silnym fizycznie, przereklamowanym b2b.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Paviola

Post autor: Paviola »

Co Muslera odkariusował. Myślałem sobie by nawet jego mogliby kupić za te 20 mln i mieć spokój na 3-4 lata jak Arsenal zrobił z Cechem, bo nawet burek mojego sąsiada jest lepszy od naszych bramkarzy, ale teraz widzę jak mało jest naprawdę dobrych bramkarzy

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

https://www.google.pl/search?q=leo+getz ... bLEoQB6yM:

Ciężko pogodzić prace aktora i trenera. Co się chłopu dziwić, że się nie zna i uparcie stawiał na kasztana z 9tką na plecach :/
The world is yours

SzymonW

Post autor: SzymonW »

Cieszę się, że Brazylia jedzie do domu. Neymar- żaden "piłkarz" na świecie mnie tak wku.......
Sorry za emocje, ale dla mnie piłka jest dla mężczyzn.

Reso

Post autor: Reso »

Tite to główny winowajca odpadniecia Brazylii. Jak dla mnie gość powinien byc zwolniony w trybie natychmiastowym, bo takiej upartości co do swoich "pupili", bo ciężko to inaczej nazwać nie ma nawet Southgate, który dla mnie też jest nieporozumieniem, mimo dobrego wyniku już jak na Anglię w ostatnich latach. Pierwszy błąd Tite, dla nas najbardziej oczywisty to stawianie na Jesusa na upartego. Ja jestem w stanie zrozumieć, że z jakiegoś względu miał on miejsce w podstawowej "11" kosztem Firmino na początku turnjeju. Ale nie zmienienie tego po 2 meczach, w których już było widać że Bobby przynajmniej na turnieju jest minimum klasę nad Jesusem, to jest śmiech. Druga sprawa ta Williana i Douglasa Costy. Niemal identyczna. Rozumiem, że Willian miał za sobą niezły sezon, gdzie jak już grał to robił to przynajmniej dobrze, ale w każdym meczu na MŚ, gdzie wchodził Costa to pokazywał więcej. Ponoć miał jakąś kontuzję, ale w takim wypadku czemu wyszedł na całą druga połowę? Mi osobiście szkoda Brazylijczyków, bo jest tam sporo piłkarzy, których lubie i może zabrzmi to dziwnie i będzie na wyrost, ale z takim trenerem to, nawet nie ma rozczarowania, że odpadli. Pilkarze ratowali ile mogli tego parodyste na ławce, ale w końcu brakło szczęścia. Co do Anglii i Southgate'a, jego największym sukcesem jest chyba losowanie. Jego zmiany to jest śmiech, jego podstawowy skład co do wyborów personalnych jest niewiele lepszy. Widzę też plusy w jego pracy w przeciwieństwie do Tite - świetne stałe fragmenty oraz zmiana formacji, która świetnie wykorzystuje bogactwo Anglii na bokach obrony. Czy to wystarczy? Na Szwecję pewnie tak, a dalej? Nie sadze.

ODPOWIEDZ