Mistrzostwa Świata 2018

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Mufi

Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mufi »

Kiedy to losowanie grup ?
tzn. o której xd

MichaLFC

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: MichaLFC »

Na jedynce od 15:20 studio chyba i od 16:00 rusza losowanie.
Obrazek

Mufi

Dzięki

MichaLFC

No to Mane wrzuci Naszych chłopaków z obrony na karuzele :D
Obrazek

Tindr

Post autor: Tindr »

No to jak na razie bardzo ciężka grupa - Senegal i Kolumbia...
Hell is empty and all the devils are here...

deekuu

Post autor: deekuu »

Wielki pojedynek Sadio Mane vs Artur Jędrzejczyk sie szykuje.
Japonia do ogrania, a z Kolumbią będzie bardzo ciekawy mecz. Niemniej licze na wyjście naszej reprezentacji z grupy, a nie będzie to aż takie trudne.

MichaLFC

Mogło być gorzej, grupa moim zdaniem średnia. Ważny będzie pierwszy mecz z Senegalem, ale myślę że sobie poradzimy, ciężki mecz z Kolumbią i myślę, że pewne zwycięstwo z Japonią. Grupa jak najbardziej do wygrania, aczkolwiek nie jest wcale taka łatwa. Dla mnie losowanie na mały +
Obrazek

micer222

Post autor: micer222 »

Piszczek Jędrzejczyk czy Bereszynski beda musieli zrobić regularny trening sprintowy od zaraz jeśli chcą powstrzymywać Sadio. Grupa dobra ale minusem jest brak gry z drużyna z Europy.

Mufi

Jak dla mnie grupa jest mega ciężka. Kolumbia to czołowy zespół Ameryki Południowej (Falcao , James , Cuardado , Sanchez , Murillo , Bacca , Zapata). Senegal, bądź co bądź, to najlepszy zespół z Afryki (Mane , Sakho , Gueye , Kouyate, Koulibaly, Sow , Niang). Będzie meeega hard, dużo będzie zależało od 1 meczu z Senegalem.

@edit
Anglicy to mają farta :P

consigliere

Post autor: consigliere »

dosyć miałem już tych meczów z zespołami europejskimi, życzyłem sobie grupy egzotycznej więc jestem ukontentowany.
Kolumbia, piłkarsko najlepsza z tego towarzystwa, plus najlepszy moim zdaniem zespół Azji i najlepszy zespół z Afryki - nie będzie łatwo o awans. w eliminacjach straszliwie męczyliśmy się z Duńczykami, w dwumeczu byliśmy od nich nawet gorsi a nie wydaje mi się żeby jakikolwiek z wylosowanych rywali prezentował poziom niższy od Skandynawów. największe obawy mam o naszych obrońców, rywale mają szybkich, zaawansowanych technicznie i nieobliczalnych atakujących.
Mufi pisze:Senegal, bądź co bądź, to najlepszy zespół z Afryki (Mane , Sakho , Gueye , Kouyate, Koulibaly, Sow , Niang)
+ Keita Balde
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Trzy wyrównane zespoły i Japonia jako chłopiec do bicia. Kto straci z Azjatami punkty postawi się w wyjątkowo trudnej sytuacji.
Odmiennie niż przedmówców, moim faworytem jest Senegal. O drugie miejsce powalczy Polska i Kolumbia. Nieszczęśliwie się składa, że ekipa z Ameryki ma mały handicap w postaci pierwszego meczu z teoretycznie słabszą Japonią. A my jeśli przegramy z Senegalczykami będziemy znów stać pod ścianą.
Ale mecze o wszystko to już taka mała polska tradycja na Mistrzostwach Świata. :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Django

Post autor: Django »

Mitchell pisze:Trzy wyrównane zespoły i Japonia jako chłopiec do bicia. Kto straci z Azjatami punkty postawi się w wyjątkowo trudnej sytuacji.
Odmiennie niż przedmówców, moim faworytem jest Senegal. O drugie miejsce powalczy Polska i Kolumbia. Nieszczęśliwie się składa, że ekipa z Ameryki ma mały handicap w postaci pierwszego meczu z teoretycznie słabszą Japonią. A my jeśli przegramy z Senegalczykami będziemy znów stać pod ścianą.
Ale mecze o wszystko to już taka mała polska tradycja na Mistrzostwach Świata. :)
Jesteśmy najsłabszą drużyną w grupie i tylko szalony zbieg okoliczności i parę indywidualności sprawiły, że byliśmy losowani z pierwszego koszyka. Pomijając samo losowanie: Kolumbia gra bardzo techniczny i jednocześnie siłowy football. Senegal ma parę indywidualności, m.in. z PL i L1 i to oni wprowadzą Lwy (?) do drugiej rundy. A Japończycy nas zabiegają na śmierć, tak jak to było z Koreańczykami 16 lat temu. Stawiam dla nas 4, max 3 miejsce, jednocześnie zaznaczam, że każdy rywal jest w naszym zasięgu i nie zdziwię się, jak będziemy wyżej. Jednak u przeciwników nie grają i nie trenują głąby i główna ich taktyka będzie polegała na wyłączeniu z gry Lewandowskiego.
Obrazek

Mufi

consigliere pisze:
Mufi pisze:Senegal, bądź co bądź, to najlepszy zespół z Afryki (Mane , Sakho , Gueye , Kouyate, Koulibaly, Sow , Niang)
+ Keita Balde
faktycznie, zapomniałem.

Awatar użytkownika
jajos-tbg

Post autor: jajos-tbg »

Mufi pisze:
@edit
Anglicy to mają farta :P
Mam dziwne wrażenie że i to spie*dolą :?

Gerrard zmienił bieg historii. Jeśli nie strzeliłby jednej z najlepszych bramek w historii europejskiej piłki, Liverpool dalej miałby cztery Puchary Europy, Gerrard ubierałby się na niebiesko, a Benitez prowadziłby w tej chwili Newcastle.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Jakoś nie wyobrażam sobie Pazdana czy Jędrzejczyka w pojedynkach z Mane przy Sanchezem :P. IMO jesli chcemy jakoś wyjść z tej grupy, to powinniśmy pożyczyć autbus od Murinho, najlepiej, żeby Nawałka już dzisiaj zaczął oglądać najskuteczniejsze mecze w wykonaniu tego Pana. Mamy bardzo dobrego napastnika, dobrego rozgrywającego, PO i BR, poprawnego skrzydłowego i ŚO - 6 zawodników, reszta jest tłem. Nie mamy żadnych argumentów, żeby próbować grać piękny i otwarty futbol. Grosik to Ibe, Błaszczykowski wypada z rytmu przez kontuzje - nasi skrzydłowi nie dostarczą piłki w pole karne rywali inną drogą niż wrzutką. Zieliński potrafi zagrać niezłą piłkę, to może miec spore znaczenie przy wyprowadzaniu kontr. Mamy dwóch stoperów, których największym atutem jest wybijanie piłki - Glik gra całkiem dobrze głową. Ja bym nastawił się na mecz w stylu rugby, czyli szybkie przesuwanie się w strone bramki rywala i szukanie prostych środków, lub stałych fragmentów gry. Każdy wolny to dla nas dodatkowy procent szans na wygraną. To będą zupełnie inne mecze niż na Euro - tam reprezentacja dopiero nabierała kształtu, nie było żadnych oczekiwań, kay inny rezultat niz totalny wj*b był w zasadzie dobrym rezultatem, a zaszliśmy całkiem daleko, odpadając ze zwycięzcą turnieju - sza po ba. Tutaj mamy już doszytą pewna łatkę, czegoś sie jednak od nas wymaga - 8 miejsce w rankingu FIFA, lider swojej grupy, oczekiwania są duże. Musimy zagrać cwanie, sprytnie i do bólu skutecznie, tylko tak damy radę coś ugrać. W otwartej walce cios za cios padamy pierwsi, taktycznie zje nas każdy z rywali w grupie.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

ODPOWIEDZ