Euro 2016

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

notabene

Re: Euro 2016

Post autor: notabene »

josif pisze:
m1k1 pisze:Najbardziej boli to ze na tym Euro Portugalia strasznie się ślizga, nic nie grają a awansują..
Jednak coś tam graja skoro doszli już do półfinału.
Wytlumacz mi prosze co niby Portugalia pokazala, bo za nic w swiecie nie jestem w stanie zrozumiec ich fenomenu zajscia do polfinalu.
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."

Awatar użytkownika
aefka

Post autor: aefka »

Jest gdzieś statystyka pokazująca ilość obronionych rzutów karnych przez naszych bramkarzy? Marzyłem, żeby Nawałka tą jedną zmianę która mu została wykorzystał na Boruca/Szczęsnego. Fabiański zagrał super turniej, ale od karnych mamy lepszych specjalistów na bramce. Chciałem moje obserwacje poprzeć jakimiś statystykami ale nie mogę nic takiego znaleźć. Jakby ktoś coś miał, to z chęcią popatrzę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

notabene pisze:
josif pisze:
m1k1 pisze:Najbardziej boli to ze na tym Euro Portugalia strasznie się ślizga, nic nie grają a awansują..
Wytlumacz mi prosze co niby Portugalia pokazala, bo za nic w swiecie nie jestem w stanie zrozumiec ich fenomenu zajscia do polfinalu.
Takie pierdolenie co Portugalia pokazała, a co Polska pokazała od meczu z Niemcami? Dobry początek, reszta meczu oddanie pola, w każdym z tych trzech meczów i czekanie na karne. Nie mam pretensji do Polaków broń Boże, ale taki płacz po porażce to najgorsze co może być. Nie wygrali meczu strzelając dwa nieprawidłowe gole czy coś. Poprostu byli lepsi.
Obrazek

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

Brawo Polska!!

A tak po za tym - starcie dwoch malych zespolow, ktore w polfinale zostana zmiazdzone przez Belgie. Zarowno my jak i Portugalia slizgalismy sie w tym turnieju.

W kazdym razie mega duzo pozytywnych emocji, wiele ciekawych akcji i zagran. W koncu Polska cos znaczy na arenie miedzynarodowej i to cieszy! Nie ma co sie lamac bo w przyszlosci moze byc jedynie lepiej patrzac na chlopakow, ktorzy teraz maja 20-23 lata! :happy:

Radbug

Post autor: Radbug »

Dla mnie to był dziwny mecz. Kompletnie 0 emocji, mimo, że grała Polska. Miałem uczucie jakby to był sparing i wcale nie chodzi mi o styl gry. Chyba po prostu czułem się spełniony po osiągnięciu ćwierćfinału i podszedłem do tego na kompletnym luzie.

Teraz jestem zły, nie na to że odpadlismy, tylko ze Portugalia przeszła dalej a gra taki piach.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

notabene pisze:
josif pisze:
Zaszła do półfinału. Najlepszym miernikiem rzeczywistości jest skuteczność.

Ogromnie ciesze się z miejsca które zajęliśmy i jestem bardzo dumny z reprezentacji. Również ogromnie się zaskoczyłem, że na Błaszczykowskiego nie spadła fala jadu i hejtów, bo troszkę obawiałem się, że podzieli los Gerrarda.

Zrobiliśmy pierwszy, ogromny krok w dobrą stronę. Oby nie zboczyć z dobrze obranej ścieżki. Ynwa.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

aro8

Post autor: aro8 »

Kurde szkoda, szkoda. Zasłużylismy na awans. Na epwno nie mozna narzekac, bo i tak osiągnelismy wiecej niz oczekiwano, ale kurde szkoda tego karnego... przeważnie tak to sie konczy, gdy piłkarz przed oddaniem strzału na chwile "przycupnie" piłka wtedy zostaje uderzona zbyt lekko. Nie pamietam, czy to w ktoryms meczu reprezentacji, czy moze Liverpoolu byla prawie indentyczna sytuacja.

Valdes
Mów mi miś
Kontakt:

Post autor: Valdes »

aro8 pisze:Nie pamietam, czy to w ktoryms meczu reprezentacji, czy moze Liverpoolu byla prawie indentyczna sytuacja.
pewnie było sporo takich przypadków, ale mi zapadł w pamięci ostatni finał Carling Cup z Man City i karny w wykonaniu Coutinho.

https://www.youtube.com/watch?v=L2DZvZqNM58 :arrow: min. 6:20

Co do meczu, wielka duma! Jesteśmy w ósemce najlepszych drużyn w Europie. Szkoda, bo mogliśmy być w czwórce, ale nie ma co narzekać.

"Dajcie mi 11 kawałków drewna i szczęście Portugalii, a awansuję do półfinału" :lol:
Obrazek

josif

Post autor: josif »

Generalnie mnie ciekawi jeszcze, na którym miejscu będzie Polska w rankingu po podliczeniu. :)
War. War never changes

Awatar użytkownika
pdg90

Post autor: pdg90 »

Prawdopodobnie 15 miejsce :)

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Ten ranking ani nie jest miarodajny, ani wiarygodny, o czym najlepiej świadczy jeszcze do niedawna 2 miejsce Belgii i 10 Austrii :lol: :lol: :lol:

Szkoda, że odpadamy po karnych. Chyba mniejszy żal byłby, gdybyśmy to przegrali w regulaminowym czasie gry, bo wtedy nie byłoby wątpliwości, że któraś drużyna była lepsza o tego jednego gola. Ale wstydu też nie ma, bardzo dobry występ naszych pierwszy raz od baaaaardzo dawna na dużej imprezie. Największy żal ogarnia jak pomyśli się o tym, o czym ktoś wyżej wspomniał - drużyna, która nie przegrała jeszcze meczu na tym Euro odpada kosztem ekipy, która na tym turnieju jeszcze nie wygrała.

mariush

Post autor: mariush »

aefka pisze:Jest gdzieś statystyka pokazująca ilość obronionych rzutów karnych przez naszych bramkarzy?
Tam gdzie większość statystycznych informacji :)
Fabian: http://www.transfermarkt.pl/lukasz-fabi ... eler/29692
Boruc: http://www.transfermarkt.pl/artur-boruc ... eler/15220
Szczęsny: http://www.transfermarkt.pl/wojciech-sz ... eler/44058
Niektóre pozycje to karne przestrzelone, nie mniej nie ulega wątpliwości, że Fabian z trójki w karnych jest najsłabszy (od dwóch lat nie obronił karnego), ale w żadnym wypadku nie należy go ganić (nawet jeśli on sam ma do siebie pretensje).

Być może podobny fortel jaki zastosował van Gaal z postawieniem na Krula w MŚ2014 w meczu z Kostaryką by się udał, ale tak samo można powiedzieć, że gdyby Fabian rzucał się zawsze w prawo to 3 karne by obronił. To tylko gdybanie.

Cieszę się jednak niezmiernie z tego, że mimo wczorajszej przegranej, gdy odpaliłem dziś rano FB to ani jedna, powtarzam ANI JEDNA osoba bądź serwis nie ma pretensji do Polaków, ba - wszyscy są dumni i ze szczerą radością gratulują im turnieju. Apetyty były wielkie i tak ma być - eliminacje do MŚ już od września, ekipa jest mocna, trener i sztab w końcu robią porządną robotę, tak więc spokojnie można patrzeć w przyszłość.

I jeszcze jedno: "Polacy nic się nie stało" wreszcie można zaśpiewać bez ironii.

pitero

Post autor: pitero »

W sumie ten zespół można porównać w pewnym sensie do Liverpoolu 13/14. Tylko, że naszym Hendersonem był Mączyński, a jednak ten Mączyński to nadal poziom ligowy, którego nie mógł przeskoczyć. W ofensywie był kompletnie bezużyteczny. Do tego los nas tak obdarował, że po kontuzjach Wszołka i Rybusa musieliśmy się ratować młodym Kapustką, który biegał trochę jak zahipnotyzowany po boisku. Do tego ten Jodłowiec...No cóż, szykują się pasjonujące 2 lata. Elimki i Mundial, a Krychowiak, Milik, Linetty, Zieliński, Kapustka, Wszołek, Dawidowicz (po tym jak wreszcie zagra w pierwszej Benfice) gorsi nie będą.

bugi

Post autor: bugi »

No Milik akurat na tych ME zrobił 10 kroków w tył :lol: :lol:
Bez hejtu tylko
Obrazek

Valdes
Mów mi miś
Kontakt:

Post autor: Valdes »

mariush pisze:
Cieszę się jednak niezmiernie z tego, że mimo wczorajszej przegranej, gdy odpaliłem dziś rano FB to ani jedna, powtarzam ANI JEDNA osoba bądź serwis nie ma pretensji do Polaków.
No to zazdroszczę, że nie musiałeś czytać/słuchać wypowiedzi jakże szanownego eksperta Maryli Rodowicz. Co prawda przeczytałem tylko fragment dotyczący wczorajszego meczu i wierzę, że jeśli chodzi o cały turniej, to już nie była taka krytyczna, ale i tak czułem zażenowanie czytając to.
Obrazek

ODPOWIEDZ