El. ME 2016

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Luukka

Re: El. ME 2016

Post autor: Luukka »

burmanek pisze:Będzie można obejrzeć gdzieś w polskiej TV mecz Szkocja - Niemcy?
Polsat Sport Extra
KrzysiekBrzoza95

Post autor: KrzysiekBrzoza95 »

Gdyby ktoś nie mógł oglądać innych meczy polskiej grupy to taka szybka relacja od razu po meczu. Jak oceniacie wyniki naszej grupy? Przed nami ciężkie mecze z Szkocja i Irlandią. Ciężkie bo w obu trzeba coś tam uciułać. Oto link do relacji: http://www.sport4fans.pl/pilka-nozna/31 ... lakow.html
filuuuu
Kontakt:

Post autor: filuuuu »

https://www.youtube.com/watch?v=EBZFdkXg5_g

Sędzia okazał się naprawdę spostrzegawczy. 80 minuta a dał popis. Ja sam, dawno nie widziałem takiej sytuacji

Once red always red! Kibic od 05.2005!
--------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
MenToS

Post autor: MenToS »

filuuuu pisze:https://www.youtube.com/watch?v=EBZFdkXg5_g

Sędzia okazał się naprawdę spostrzegawczy. 80 minuta a dał popis. Ja sam, dawno nie widziałem takiej sytuacji
A co to za popis? Moim zdaniem zachował się bardzo dobrze w tej sytuacji. Kamera nie pokazała tego pierwszego faulu ale sędzia go widział. Zawodnik Węgier leżał na murawie (Baird go sfaulował) ale sędzia pozwolił na kontynuowanie akcji po czym ten sam zawodnik popełni drugi, jeszcze głupszy faul. Więc dostał 2 kartki :P
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
Rahk8

Post autor: Rahk8 »

Ta decyzja jest zgodna z przepisami? Nigdy nie spotkałem się z takową sytuacją.
Sam nie wiem czy czasem ten drugi faul nie był na czerwoną, bo atak był co najmniej na wysokości łydek, a Baird w ogóle nie interesował się piłką
Awatar użytkownika
Mikes92

Post autor: Mikes92 »

Zgodne z przepisami tylko źle pokazał.
2 przewinienia w tym samym czasie (na żółtą + na żółtą) -> pokazuje się żółtą po czym czerwoną
2 przewinienia w tym samym czasie (na żółtą + na czerwoną) -> karane to gorsze czyli od razu pokazuje czerwoną
Takie pytania są na testach sędziowskich więc możecie mi ufać :)

W tym wypadku chyba chciał po prostu dokładnie pokazać, że wszystko widział dlatego tyle tych kartek.
filuuuu
Kontakt:

Post autor: filuuuu »

MenToS pisze:

A co to za popis? Moim zdaniem zachował się bardzo dobrze w tej sytuacji. Kamera nie pokazała tego pierwszego faulu ale sędzia go widział. Zawodnik Węgier leżał na murawie (Baird go sfaulował) ale sędzia pozwolił na kontynuowanie akcji po czym ten sam zawodnik popełni drugi, jeszcze głupszy faul. Więc dostał 2 kartki :P
Ale czy ja napisałem, ze negatywny popis?Ja się z nim zgadzam bo bardzo dobrze zareagował. Chciałem tylko zauważyć, że miał oczy dookoła głowy i potrafił to wszystko razem wrzucić do jednego worka i wyciągnąć pozytywne wnioski w postaci czerwonej kartki ;)
Rahk8 pisze:

Ta decyzja jest zgodna z przepisami? Nigdy nie spotkałem się z takową sytuacją.
Sam nie wiem czy czasem ten drugi faul nie był na czerwoną, bo atak był co najmniej na wysokości łydek, a Baird w ogóle nie interesował się piłką
Tylko to już nieistotne. Wiedział, że popełnił również faul kilkanaście sekund wcześniej i dlatego go wypunktował jak kolega niżej dobrze opisuje
Mikes92 pisze:Zgodne z przepisami tylko źle pokazał.

W tym wypadku chyba chciał po prostu dokładnie pokazać, że wszystko widział dlatego tyle tych kartek.

Once red always red! Kibic od 05.2005!
--------------------------------------------------------------
MojNick

Post autor: MojNick »

Decyzja jest zgodna z przepisami, ale z tego co pamiętam z testów to powinien pokazać automatycznie czerwoną, albo żółtą i potem czerwoną. Ale FIFA będzie miała zagwozdkę co do przepisów ;-) No chyba że jest to już lepiej opisane w przepisach niż w momencie, gdy ja byłem tym tematem zainteresowany.

A w całej akcji, nie oszukujmy się, za pierwszy faul powinna być z automatu czerwona za niesportowe zachowanie.
KrzysiekBrzoza95

Post autor: KrzysiekBrzoza95 »

Dziś kolejny dzień eliminacji do Mistrzostw Europy w 2016 roku :) Oprócz oczywiście dla nas najważniejszego meczu czyli Szkocja vs Polska, najciekawiej zapowiadają się mecze Irlandii z Niemcami oraz Portugalii z Danią. Jestem ciekaw czy już w tej kolejce poznamy większość drużyn grających na Euro oraz drużyn, które zagrają w barażach :D Co Was będzie ciekawić najbardziej? :D
Awatar użytkownika
BRX

Post autor: BRX »

Mam pytanie, co musi wydarzyć się wieczorem żeby nasza kadra juz dziś świętowała awans na Euro? Czy w meczu ze Szkotami wystarczy nam remis?
Awatar użytkownika
josif

Post autor: josif »

Szkocja zagra bardziej otwartą piłkę niż ostatnio i trzeba to wykorzystać. Oni są pod scianą, więc muszą z nami wygrać albo będzie po kompocie. Wiadomo, że Lewy będzie kryty podwójnie albo i potrójnie i tu szansa dla Grosika i Milika. Mam nadzieję, że Kuba nie zacznie od początku, bo nie jet jeszcze w optymalnej formie. A na lewej obronie pewnie znowu Rybus będzie śmigał, co jet bardzo ciekawe że przez tyle czasu Polska nie ma odpowiedniego zawodnika na tę pozycję.

A media jak zwykle pompują balonik

Jedno jet pewne. Lewy powinien zaopatrzyć się przed meczem w zapasowe komplety ochraniaczy.
War. War never changes
walek666

Post autor: walek666 »

BRX pisze:Mam pytanie, co musi wydarzyć się wieczorem żeby nasza kadra juz dziś świętowała awans na Euro? Czy w meczu ze Szkotami wystarczy nam remis?
Szkoci walczą juz tylko o baraże . Do awansu potrzebujemy zwycięstwa , przy założeniu że Niemcy ograja Irlandie :)
Natomiast przy naszym remisie mamy pewne co najmniej baraże . Wtedy MECZ O AWANS w niedziele w Warszawie
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Mogę zapewnić, że jest o wiele, wiele ważniejsza." (Bill Shankly)
Awatar użytkownika
Jyuuken

Post autor: Jyuuken »

BRX pisze:Mam pytanie, co musi wydarzyć się wieczorem żeby nasza kadra juz dziś świętowała awans na Euro? Czy w meczu ze Szkotami wystarczy nam remis?
Polska musi dziś wygrać a Irlandia przegrać lub zremisować z Niemcami i mamy gwarantowany awans.
Awatar użytkownika
kuna_LFC

Post autor: kuna_LFC »

Witam, mam takie pytanko odnośnie dzisiejszego meczu, czy ktoś z was wie gdzie można w radiu posłuchać relacji audio z meczu ? Będę bardzo wdzięczny za jakieś informacje :)
Rahk8

Post autor: Rahk8 »

Balonik odnośnie meczu został tak napompowany, że to przechodzi ludzkie pojęcie. Wszyscy błagają Lewandowskiego by wpakował 500 bramek Szkocji, bo przecież w Bayernie tak gra to dlaczego nie w reprezentacji? Mam nadzieję, że w tych meczach ustrzeli chociaż jedną bramkę, bo nie chcę wiedzieć co znowu zrobią z nim media gdyby nie strzelił ani jednej.

Oczywiście jest jeszcze pozytyw płynący z tej sytuacji. Cała prasa pisze o tym, czy Lewy to czy Lewy tamto. Może to odciążyć psychicznie innych zawodników z co wpłynie pozytywnie na wynik meczu. Poza tym Szkoci mogą się bardziej skupić na pilnowaniu go.

Tak w ogóle jak zacząłem temat Lewandowskiego to nie denerwował was cały hype na niego na przestrzeni ostatnich dni? Dlaczego Polska jest takim dziwnym kraje. Pamiętam jak wszyscy po nim jechali, że nic w reprezentacji nie strzela, że to miernota, której nie zależy na grze dla Polski i chce tylko zarobić w klubie jak najwięcej. A jak się ostatnio rozszalali na temat jego super gry. Jak in nie jest wybitny, dla reprezentacji strzeli mnóstwo bramek. Każdy od zawsze wiedział, że ma ogromny talent i kiedyś strzeli te 5 bramek w 10(?) minut. Wszyscy się przyłożyli do jego sukcesu oczywiście itd.

Mam nadzieję, że Polacy bez problemu awansują na ME. Gra reprezentacji pierwszy raz od paru lat(ery Beenhakker) gra ładną piłkę i aż chce się zasiąść przed telewizorem i ich oglądać.
ODPOWIEDZ