MŚ 2014 w Brazylii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Asahi

Re: MŚ 2014 w Brazylii

Post autor: Asahi »

Sebu pisze:Dlatego Argentyna nie ma prawa zagrać w finale.
Akurat Argentyna w tym meczu sprawia większe zagrożenie niż Holendrzy. Van judasz to w ogóle na boisku jest?
Obrazek

past7th

Post autor: past7th »

Reprezentacje myślące o finale pokazały, że wśród nich dominuje myślenie "nie ryzykować, jak nie potrzeba", "lepsze 0-0 w 90'minucie meczu fazy pucharowej niż otwarta gra" itd. Tylko Brazylia niemiłosiernie napompowana szła inną drogą i widać jak skończyli.
Nie wiem na co narzekacie, to było pewne (szczególnie po wczorajszym meczu), że dzisiaj będzie ostrożne 0-0.
Oba zespoły grają podobnie i niech wygra lepszy, ten kto zaprezentuje inteligentniejszy futbol, spryt, komu sprzyja szczęście.

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

past7th pisze:Reprezentacje myślące o finale pokazały, że wśród nich dominuje myślenie "nie ryzykować, jak nie potrzeba", "lepsze 0-0 w 90'minucie meczu fazy pucharowej niż otwarta gra" itd. Tylko Brazylia niemiłosiernie napompowana szła inną drogą i widać jak skończyli.
Nie wiem na co narzekacie, to było pewne (szczególnie po wczorajszym meczu), że dzisiaj będzie ostrożne 0-0.
Oba zespoły grają podobnie i niech wygra lepszy, ten kto zaprezentuje inteligentniejszy futbol, spryt, komu sprzyja szczęście.
Myślące? Myślący trener widząc jak wczoraj Niemcy urządzają sobie blitzkrieg i od 30 minuty truchtają po boisku oszczędzając siły pomyślał niby "Okej, mamy dzień mniej na odpoczynek i jedną dogrywkę już w nogach, to co Wy na 90 minut walki uwieńczonych kolejną dogryweczką?".

Obaj trenerzy marzyli o tym, żeby ten mecz zakończyć w 90 minut, w tego typu turniejach odpoczynek jest sprawą kluczową, zwłaszcza na tym etapie rozgrywek.

Niech podsumowaniem tego meczu będzie fakt, że jego najlepszym zawodnikiem najprawdopodobniej zostanie Ron Vlaar z Aston Villi. RON VLAAR. Ziomek za słaby na AV!

xabi

Post autor: xabi »

Po zajebistych meczach grupowych, cała faza pucharowa to męczenie buły. Niby typowe i nic to dziwnego w piłce reprezentacyjnej, ale te pierwsze mecze narobiły trochę nadziei że tym razem będzie inaczej.

Anyway, imo Niemcy już mają misia, niezależnie z kim zagrają, ani Holandia, ani Argentyna się do niczego nie nadaje.

Khazim

Post autor: Khazim »

Jetzu pisze: Niech podsumowaniem tego meczu będzie fakt, że jego najlepszym zawodnikiem najprawdopodobniej zostanie Ron Vlaar z Aston Villi. RON VLAAR. Ziomek za słaby na AV!
Chyba jednak Romero, a przynajmniej na pewno nie Vlaar czy Sneijder. :lol:

Czyli jednak finał Europa vs. Ameryka Południowa. 8)
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

General27

Post autor: General27 »

xabi93 pisze:Po zajebistych meczach grupowych, cała faza pucharowa to męczenie buły. Niby typowe i nic to dziwnego w piłce reprezentacyjnej, ale te pierwsze mecze narobiły trochę nadziei że tym razem będzie inaczej.

Anyway, imo Niemcy już mają misia, niezależnie z kim zagrają, ani Holandia, ani Argentyna się do niczego nie nadaje.
Uważasz, że Niemcy mieliby tyle swobody w meczach z Holandią, albo Argentyną?
Obrazek

xabi

Post autor: xabi »

Uważam że Niemcy są znacznie lepsi od Holandii i Argentyny, które to reprezentacje nie bardzo mają czym im zagrozić.

Awatar użytkownika
Qwerty
Kontakt:

Post autor: Qwerty »

Niemcy zdecydowanym faworytem. Jedyne, czym może zagrozić Argentyna to kompletne zabicie meczu i czekanie na karne/kontrę.

w0rst

Post autor: w0rst »

Czy dzisiaj w ogóle była przeprowadzona jedna składna akcja?
I teraz czekać na finał

Wysłane z mojego ST21i przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Szmuggler

Post autor: Szmuggler »

Przed mistrzostwami obstawiałem, że wygrają Niemcy albo Holandia i mam jeszcze szansę na dobry typ ;)

Wysłane z mojego PC przy użyciu rąk gdy siedziałem dupą na krześle

NieByleJaki

Post autor: NieByleJaki »

4 lata temu Niemcy wygrali z Argentyną 4:0. Teraz Niemcy są jeszcze lepsi, a Argentyna jeszcze bardziej żałosna. Mój typ na finał to 7:0.
A tak poważnie - nie ma żadnych szans aby w uczciwej i sportowej walce Argentyna zagroziła Niemcom, więc tylko cud/sędzia/szybka czerwona kartka dla Niemców/wszystko na raz mogą sprawić że Niemcy nie zdobędą tytułu.
Ja przed turniejem stawiałem na wygraną Niemców, ale w finale mieli grać z Holandią. Niestety przypadek sprawił że zagra Argentyna, ale mistrz zostanie taki jak typowałem.

Mathijs

Post autor: Mathijs »

A ja nie byłbym taki pewien, że Niemcy rozgromią Argentynę w finale. Albicelestes nie grają pięknie - to prawda, podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Ale czy tak samo nie było z Włochami w 2006 i Hiszpanią cztery lata temu? Nie strzelali wielu goli, bardzo mało bramek tracili i prześlizgiwali się jakoś do kolejnych etapów turnieju. Także ja bym nie był taki pewien, co do wyniku w niedzielnym spotkaniu. Choć oczywiście mogę się mylić, być może nasi zachodni sąsiedzi faktycznie zdobędą 4 tytuł mistrza świata. Taki obrót sprawy by mnie usatysfakcjonował, ale trzeba się przygotować na każdy scenariusz.

Awatar użytkownika
bayer

Post autor: bayer »

Najgorszy mecz jaki widziałem od pojedynku o puchar polski rozgrywany między Sląskiem a Legią w 2013 roku. DNO. Takie mecze zabijają futbol. Nie oddano nawet półtora dobrego strzału, kopano się po czołach w oczekiwaniu na dogrywke i karne. Jak nie trawie Niemców to mam nadzieje że zleją tą Argentynę.

Sebu

Post autor: Sebu »

Niemcy na pewno nie zrobią Argentynie tego co Brazylii, ale mile widziana powtórka z 2010. Argentyna to chyba najgorszy finalista w historii. Wszystkie mecze wygrane jednym golem (jak Hiszpania cztery lata temu), ogóry w drodze do półfinału (Bośnia, Iran, Nigeria i Mesjasz mógł sobie staty nabijać + męczarnie ze Szwajcarią i mecz z niedoświadczonymi Belgami). Sześć spotkań, zero przekonywujących zwycięstw, tragiczna gra, masa szczęścia. Najlepszym ich piłkarzem jest facet, który zdawać by się mogło najlepsze lata już dawno ma za sobą - Mascherano, bez którego nie znaleźliby się w finale (nieziemska interwencja w końcówce meczu). Nie wykorzystują nawet procenta ich ofensywnego potencjału. Najwięcej daje z siebie chyba Higuain, Aguero zniknął, Lavezzi tak samo, Di Maria też specjalnie nie zachwycał jak był, Messi gra piach a znając życie zostanie wybrany najlepszym piłkarzem turnieju. Wiadomo jak to jest z cebulą, ale tutaj nie da się nie kibicować Niemcom.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, o 11:26 przez Sebu, łącznie zmieniany 1 raz.

raf
Redaktor

Post autor: raf »

Szmuggler pisze:Wysłane z mojego PC przy użyciu rąk gdy siedziałem dupą na krześle
To jest dopiero Mistrzostwo Świata.

ODPOWIEDZ