MŚ 2014 w Brazylii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Mathijs

Re: MŚ 2014 w Brazylii

Post autor: Mathijs »

A tak poważnie mówiąc, nawet jeśli Niemcy są aż tak źli - Lepiej chyba wspierać odwiecznego rywala, który dotarł do tego półfinału ciężką pracą i wysiłkiem, niż oszustów, który awansowali w dużej mierze dzięki pomocy sędziów :wink:

Na temat tego naszego pseudo patriotyzmu (nacjonalizmu?) też bym się może wypowiedział, ale nie mam teraz weny. Zresztą to nie czas i miejsce na to :)

pitero

Post autor: pitero »

A jeżeli Suarez pogryzł Chielliniego, czyli Włocha, a wiemy że Włosi to nasz prawie bratni naród, to musimy znienawidzić Urugwaj? Witsel za to złamał niegdyś nogę Wasylowi, więc Belgia też odpada...hmm...komu tu kibicować.

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

Post autor: Alex »

pitero pisze:A jeżeli Suarez pogryzł Chielliniego, czyli Włocha, a wiemy że Włosi to nasz prawie bratni naród, to musimy znienawidzić Urugwaj? Witsel za to złamał niegdyś nogę Wasylowi, więc Belgia też odpada...hmm...komu tu kibicować.
Gibraltarowi. Jeszcze nie zdążyli nikomu podpaść. Chociaż może Hiszpanii...

past7th

Post autor: past7th »

Wizzy pisze:Dla mnie jako Polaka kibicowanie Niemcon jest na równi ze wspieraniem Manchesteru United.
:D

Niemcy okryli się glorią, wieczną chwałą dzięki wczorajszemu zwycięstwu i już tego nie zmienicie. Grają konsekwentny futbol, precyzyjnie kalkulując i wykorzystując błędy rywali, dojrzali do bycia mistrzami i z całego serca tego im życzę. Kibicuję Niemcom od jakichś ~5 lat i przyjemnie patrzy się na ich rozwój: jak reprezentacja rozgrywa kolejne turnieje, jak Bundesliga rośnie w siłę (już mają 4 miejsca w LM, są tuż za Anglikami w rankingach UEFY). A Polacy...? Mogliby się uczyć, brać przykład od mądrzejszych a nie tylko psioczyć na swój los i historię.

ramar
Moderator

Post autor: ramar »

Alex pisze:
pitero pisze:A jeżeli Suarez pogryzł Chielliniego, czyli Włocha, a wiemy że Włosi to nasz prawie bratni naród, to musimy znienawidzić Urugwaj? Witsel za to złamał niegdyś nogę Wasylowi, więc Belgia też odpada...hmm...komu tu kibicować.
Gibraltarowi. Jeszcze nie zdążyli nikomu podpaść. Chociaż może Hiszpanii...
Gibraltar odpada też. Władysław Sikorski zginął na tej ziemi...

Nathan

Post autor: Nathan »

http://www.youtube.com/watch?v=hNzFUFeSbpw

Żal mi Luiza, przeżył to niesamowicie, może dlatego że był w tym meczu kapitanem.

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

Post autor: Alex »

Nathan pisze:http://www.youtube.com/watch?v=hNzFUFeSbpw

Żal mi Luiza, przeżył to niesamowicie, może dlatego że był w tym meczu kapitanem.
Żal, żal, ale trzeba mieć na uwadze, że to jednak on był głównym powodem posypania się Brazylii...

Awatar użytkownika
Jack92

Post autor: Jack92 »

Awatar użytkownika
exol
Kontakt:

Post autor: exol »

A zatem już do końca mundialu można kibicować... Holandii ;)
W sumie na każdej większej imprezie trzymam za nich kciuki, i zawsze tych kciuków trochę zabrakło :p

Argentynę powinni spokojnie przejść - w finale to już wielka niewiadoma.
Moim zdaniem Holendrom należy się ten tytuł chociażby z tego względu, że wiele razy byli tak blisko, a jednak się nie udawało. Taka Anglia ma jedną gwiazdkę na koszulce mimo, iż w turniejach nie zachwyca - lepsza piłkarsko Holandia zasłużyła na tryumf. Ot, taka dziejowa sprawiedliwość ;)
Make Us Dream!

paranormalnY

Post autor: paranormalnY »

exol pisze:A zatem już do końca mundialu można kibicować... Holandii ;)
W sumie na każdej większej imprezie trzymam za nich kciuki, i zawsze tych kciuków trochę zabrakło :p

Argentynę powinni spokojnie przejść - w finale to już wielka niewiadoma.
Z całej czwórki półfinalistów największa sympatią darzę pomarańczowych, czemu? Sam nie wiem, ot tak poprostu.
Nie wybiegałbym jednak tak daleko z tym pewniakiem na dzisiejszy mecz. Holendrzy mieli łatwo przeprawić się do półfinału, a Argentyńczycy zostać przetrawieni przez Belgów, a jak było?
exol pisze:Moim zdaniem Holendrom należy się ten tytuł chociażby z tego względu, że wiele razy byli tak blisko, a jednak się nie udawało. Taka Anglia ma jedną gwiazdkę na koszulce mimo, iż w turniejach nie zachwyca - lepsza piłkarsko Holandia zasłużyła na tryumf. Ot, taka dziejowa sprawiedliwość ;)
O ile z "dziejową sprawiedliwością" w postaci złota dla reprezantacji Oranje się zgadzam, o tyle z argumentem o Anglii popłynąłeś...w przypadku takiej argumentacji musielibyśmy dzisiaj zwrócić nasze 2 brązowe krążki :D
love the game hate the business
Obrazek

shelby3001
Entertainment

Post autor: shelby3001 »

zastanawia mnie fakt wszechobecnych zwolenników Oranje
zdecydowana wiekszosc stawia wlasnie na nich.
ja jednak z uporem maniaka pozostaje przy stanowisku ze Argentyna bedzie nie tyle w finale ale wygra te mistrzostwa.

BBC podaje wlasnie ze van Persie jest niedysponowany i na 90% nie zagra.
Obrazek

bercik200

Post autor: bercik200 »

Mam nadzieje ,że nie zachce mi się spać w dzisiejszym półfinale po 35 minutach ,ale emocje będą trzymać z 90 minut ,chodz ja jako bezstronny fan liczę na 120 minut i karne :D

lfc13

Post autor: lfc13 »

Nie wiem czemu ale dzisiejszy meczyk nie porywa mnie wcale. Takie nudy trochę.

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

lfc13 pisze:Nie wiem czemu ale dzisiejszy meczyk nie porywa mnie wcale. Taki nudy trochę.
Ja wiem czemu, bo jest nudny jak flaki z olejem.

W godzinę padły 4 strzały, 1 celny...

Sebu

Post autor: Sebu »

Dlatego Argentyna nie ma prawa zagrać w finale.

ODPOWIEDZ