MŚ 2014 w Brazylii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Mathijs

Re: MŚ 2014 w Brazylii

Post autor: Mathijs »

PyrkaLFC pisze:ciekawe czym :P?
Chociażby tym gestem w meczu z Czarnogórą. Strzelił bramkę i już chciał uciszać kibiców, jakby dokonał nie wiadomo czego, a oni wciąż są niezadowoleni :)
Ale nie chcę się dzisiaj kłócić o to. Mam dobry humor, Canarinhos z hukiem polecieli z Mundialu. Wrócimy do tego tematu we wrześniu, gdy nasz RL9 będzie miał problemy z pokonaniem golkipera Gibraltaru ;)
BTW
ziaja pisze:
shelby3001 pisze:Albicelestes nie zrobia tego samego bledu w niedzielnym finale co gospodarze .
Bo nie dojdą do finału.
+1

Maciek21095

Post autor: Maciek21095 »

W sumie ten wynik jest konsekwencją robienia z Brazylii na siłę defensywnego zespołu. Od zawsze kiedy pamiętam to każdy brazylijski zawodnik miał w swoim DNA gen stworzony do ofensywnego stylu gry. Nie wiem po co Scolari na siłę walczył z brazylijską mentalnością poprzez ustawianie tego zespołu defensywnie, poprzez powoływanie takich graczy jak Paulinho czy Fred, poprzez pomijanie zawodników pokroju Ronaldinho, Kaki, Roberto Firmino czy choćby naszego Coutinho. Gra Brazylii to była zwyczajna parodia. Widać gołym okiem było że brakowało Neymara z przodu, czyli kogoś kto pasowałby do brazylijskiego stylu gry. Bo nie oszukujmy się, Fred w ogóle nie powinien zakładać reprezentacyjnej koszulki, po prostu jest zbyt słaby. Paulinho w przeciętnym Tottenhamie niczym szczególnym w ciągu sezonu się nie popisał, Marcelo od zawsze miał problemy z grą w defensywie, Hulk po prostu jest zbyt drewniany, kompletnie nic nie wnosi do gry, jakby był piątym kołem u wozu nie wzmocnieniem. Tej drużynie naprawdę by się przydały postacie wspomnianych wcześniej Ronaldinho oraz Kaki. Szczególnie ten pierwszy cieszy się ogromnym, powszechnym szacunkiem wśród wszystkich dookoła, no i w Atletico Mineiro w ogóle nie odcinał kuponów od dawnej sławy tylko naprawdę dobrze grał. Także w stałych fragmentach gry jest znacznie groźniejszy niż Neymar czy Oscar. Po za tym ma niesamowicie bogate doświadczenie które też jest bardzo kluczowe jeśli myśli się o zdobyciu mistrzostwa świata. W moim odczuciu byłby zdecydowanie lepszym kapitanem niż Thiago Silva czy David Luiz który dzisiaj piastował tę funkcję. Podsumowując, w moim odczuciu Scolari dzisiaj przegrał nie na boisku jako selekcjoner, ale z brazylijską mentalnością piłkarską, ponieważ jego projekt pt.,,Brazylijskie Catenaccio" kompletnie nie wypalił co dobitnie pokazuje wynik tego półfinałowego spotkania.
,,Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu" Bill Shankly

Django

Post autor: Django »

Muszka pisze:Obrazek

;)
Rozbawiło mnie to zdjęcie do łez (sic!) :D:D
ziaja pisze:
shelby3001 pisze:Albicelestes nie zrobia tego samego bledu w niedzielnym finale co gospodarze .
Gwarantuje
:)

Bo nie dojdą do finału.

Jutro Holandia wygra w brzydkim stylu ale wygra. Bo Argentynie się nie ślizgnie awans tak jak nie ślizgnęło się Brazylii.
Nie byłbym tego taki pewnien. Argentyna ma Messiego, a Robena potrafili nawet Kostarykańczycy zatrzymać :)
Obrazek

Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Widziałem różne rzeczy w futbolu, ale takiego czegoś jeszcze nie. Przynajmniej na mundialu. Ten wynik i gra obu zespołów to coś niebywałego. Niemcy na absolutnym luzie wchodzili do bramki Brazylijczyków, którzy z kolei zagrali jak piłkarze z okręgówki. Byłem w szoku patrząc, jak Canarinhos tylko przyglądają się rywalom klepiącym piłkę w ich polu karnym, po czym tracili kolejne gole. Tu nie ma żadnych wymówek. Żaden brak Neymara czy T. Silvy, po prostu zostali zmiażdżeni. Jakoś przebijali się przez kolejne fazy a to z jakąś pomocą sędziów, a to jednak przez wpływ grania we własnym kraju, było im łatwiej. Aż w końcu dostali przeciwnika z absolutnego topu i przegrali... Za lekkie słowo jednak. Ponieśli sromotną klęskę, skompromitowali się przed własną publicznością. Mając na uwadze fakt, że w fazie pucharowej było tak dużo dogrywek, w ćwierćfinałach drużyny wywalczały awans zwycięstwami maks. jedną bramą, a i w 1/8 nie było dużo inaczej, to ten wynik jest niewyobrażalny. Taki rezultat w półfinale mundialu. Naprawdę wielkie słowa uznania dla reprezentacji Niemiec. Pozostaje nam czekać, aż wyłoni się drugi finalista.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Do ludzi, którzy narzekają, że po wysokim zwycięstwie niskie oceny niektórym piłkarzom dajemy na LFC.pl :D
L’Equipe ratings, Germany: Neuer 8 Lahm 7, Boateng 6,, Hummels 7, Howedes 6, Schweini 7, Kroos 9, Khedira 9, Muller 8, Ozil 5, Klose 7
@DOWN

Siódemeczka :D Musiałem uciąć przy kopiowaniu.

Xabiz

Post autor: Xabiz »

To ile ten Klose w końcu dostał? :P
W tym roku mundial o dziwo zaskakująco mało mnie interesuje. Może ze względu na późne pory i wczesne wstawanie do pracy. A może i przez to że moi ulubieńcy wcześniej poodpadali. Tak czy siak, Niemcom nie kibicuję, ale należy oddać Cezarowi co jego. Dziś po południu będę szukał powtórek, jakby ktoś takową znalazł wdzięczny byłbym za podzielenie się.
Impossible is nothing

liverbull

Post autor: liverbull »

Xabiz pisze:To ile ten Klose w końcu dostał? :P
W tym roku mundial o dziwo zaskakująco mało mnie interesuje. Może ze względu na późne pory i wczesne wstawanie do pracy. A może i przez to że moi ulubieńcy wcześniej poodpadali. Tak czy siak, Niemcom nie kibicuję, ale należy oddać Cezarowi co jego. Dziś po południu będę szukał powtórek, jakby ktoś takową znalazł wdzięczny byłbym za podzielenie się.
http://sport.tvp.pl/2014fifaworldcup/15 ... krot-meczu
na stronie i cały mecz obejrzysz. :)

lingo1

Post autor: lingo1 »

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Niemcy pokazali swoją wielką siłę i jakość. 7-1 takie cos sie często nie zdarza. Szkoda ze nie bylo 10-0 bo by bylo jeszcze większe upokorzenie brazylijczykow Świetny mecz, Brazylia zostala dokladnie wypunktowana tak jak należy. Brawo! Deutschland uber alles! Teraz po zwycięstwo w finale!
Obrazek

Awatar użytkownika
bayer

Post autor: bayer »

Jak moge nienawidzić Niemców tak tym razem im kibicowałem. Nie mogłem znieść tej Brazylii na tym mundialu. Przed meczem - płacz, podczas meczu - symulowanie i pomoc od sędziów, przed karnymi - płacz, po meczu - płacz. Nosz ku*** bez przesady...

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Coś w tym Ozilu jest :D niby gra dobrze ale osobiście za każdym razem jak go widziałem przy piłce wydaje mi się że spierdzieli akcje. Koleś za bardzo kombinuje według mnie. Miał pare takich sytuacji co wstyd by było nie sprubować strzału a ten ciągle swoje :D dna wengerowskiej barcelony xD
The world is yours

NieByleJaki

Post autor: NieByleJaki »

Django pisze:
ziaja pisze:
Gwarantuje
:)

Bo nie dojdą do finału.

Jutro Holandia wygra w brzydkim stylu ale wygra. Bo Argentynie się nie ślizgnie awans tak jak nie ślizgnęło się Brazylii.
Nie byłbym tego taki pewnien. Argentyna ma Messiego, a Robena potrafili nawet Kostarykańczycy zatrzymać :)
Oczywiście, że nie dojdą :D Argentyna musi upokorzyć Brazylię wygrywając z nimi mecz o 3 miejsce :D
Kostaryka w przeciwieństwie do Argentyny zagrała 11 bramkarzami. Nic dziwnego że zatrzymywali Robbena jak kryło go 3-4 rywali. Argentyna go nie zatrzyma, bo nie ustawi się defensywnie. To są straszni frajerzy, wnerwiają mnie cały mundial bo ślizgają się lepiej niż Brazylia. Mieć taką pakę i grać taką padakę... Argentyna. Holandia to ich pierwszy poważny przeciwnik i nie wygrają tego jedną przypadkową akcją.
PonuryGrabarz pisze:
PyrkaLFC pisze: ciekawe czym :P?
Np.tym, ze bardziej opłaca mu się woli w reklamach niż w kadrze :D o dziwo nawet lepiej mu to wychodzi.
Pojazdy po Lewym są już tak nudne, że szkoda gadać. Jeszcze krytykowanie go za uciszanie kibiców którzy go wygwizdywali wiele razy... ja bym takim kibicom cegły w dupy powpychał na jego miejscu. Chyba naprawdę wielu teraz nie rozumie na czym polega kibicowanie.
Także podpisuję się pod tym tekstem że najgorsze co może sie przydarzyć Polakowi to sukces.

Kurtz pisze:Jaki wynik by Cię satysfakcjonował? Jakiego upokorzenia się domagasz?

Edit2 @ dół
7? 10-0 im za to, że Neymara bolą plecy!
Wybaczcie, kibicujcie komu chcecie, ale śmieszą mnie takie piłkarskie "upokarzania". (nie, nie jestem fanem żadnego z tych zespołów).
Czemu Cię śmieszą? Ja bardzo lubię jak taka frajerska pseudo potęga dostaje srogi łomot i także o tym marzyłem cały wczorajszy dzień. Nie przepadam za upokarzaniem słabeuszy (patrz Portugalia vs Korea Północna 4 lata tamu). Jednak spuścić łomot kolosowi (na glinianych nogach) to piękna sprawa i fantastyczny pokaz prawdziwej siły i klasy drużyny.
Chciałbym także aby dzisiaj taki łomot dostała Argentyna, niestety ten mecz aż tak strasznie wyglądać nie będzie.
Zresztą to też takie gadanie... jakbyśmy upokorzyli 1:7 MU to też byś pisał że Cie to śmieszy? ;)

Awatar użytkownika
Wizzy

Post autor: Wizzy »

Dla mnie jako Polaka kibicowanie Niemcon jest na równi ze wspieraniem Manchesteru United.

Sebu

Post autor: Sebu »

Oczywiście. Nienawidźmy Niemców, bo to Niemcy. Nienawidźmy też ruskich za to co robią nam od lat, nienawidźmy Francuzów i Brytyjczyków, bo się na nas wypieli w 39. Bądźmy prawdziwymi patriotami XXI w.

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

Post autor: Alex »

Sebu pisze:Oczywiście. Nienawidźmy Niemców, bo to Niemcy. Nienawidźmy też ruskich za to co robią nam od lat, nienawidźmy Francuzów i Brytyjczyków, bo się na nas wypieli w 39. Bądźmy prawdziwymi patriotami XXI w.
Zapomniałeś o rozbiorach.

Ba, wciąż pamiętamy o Jurandzie ze Spychowa! I o Wandzie, co Niemca nie chciała...

ODPOWIEDZ