MŚ 2014 w Brazylii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

jusup

Re: MŚ 2014 w Brazylii

Post autor: jusup »

ddc17 pisze:Niezrozumiała dla mnie decyzja trenera Belgów o ściągnięciu najbardziej kreatywnego gracza w swojej ekipie (Hazard) a pozostawienie np. Fellainiego, który cały mecz grał piach. Brakowało właśnie prostopadłych podań ze środka pola.

Nie mówię, że zdejmowanie Hazarda miało sens (choć przez całe mistrzostwa niewiele pokazywał, poza 10 minutami z Rosją), ale w tym meczu Belgowie nie mieli innych szans na dostanie się w pole karne rywala jak wrzutki i zgranie piłki głową... A do tego Fellaini strasznie potrzebny. Zresztą to on miał najlepszą sytuację Belgów - strzał głową tuż nad bramką
Niezrozumiałe było wstawianie Chadliego - kompletnie nie rozumiem, co ktokolwiek w nim widzi

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

Post autor: Alex »

To, że Argentyna jest słaba, to żadna nowość. Piłka do Messiego i stoimy z boku, niech on coś wymyśli.

Ale to, co grali dzisiaj Belgowie to jakaś zbrodnia, najgorsza szkoła wykopywania piłki Carraghera, zero ładu i składu, piłki na aferę. Żal napastników, ale z pustego się nie naleje...

General27

Post autor: General27 »

Kto komentuje mecz Holandii i Kostaryki? Naprawdę przyjemnie się ich słuszna, inny poziom niż Szpaku

@cezarySP
Daj spokój, komentarz Kamila Babiarczuka byłby miłą odmianą po komentarzu Szpaka i jego kolegi dałna.
Twarowskiemu też się takie odchyły zdarzają, jak Iwańskiemu, a nikt na niego nie narzeka.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2014, o 00:29 przez General27, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
lidzbarszczanin
Kontakt:

Post autor: lidzbarszczanin »

General27 pisze:Kto komentuje mecz Holandii i Kostaryki? Naprawdę przyjemnie się ich słuszna, inny poziom niż Szpaku
Maciej Iwański z Marcinem Żewłakowem

cezarySP

Post autor: cezarySP »

lidzbarszczanin pisze:
General27 pisze:Kto komentuje mecz Holandii i Kostaryki? Naprawdę przyjemnie się ich słuszna, inny poziom niż Szpaku
Maciej Iwański z Marcinem Żewłakowem
No faktycznie, zwłaszcza jeśli według Iwańskiego 3/4 to 66%..
Obrazek

Post autor: Alter »

Nie mam dźwięku. Dlaczego Holandia zmienia bramkarza?

WiniPL

Post autor: WiniPL »

Alter pisze:Nie mam dźwięku. Dlaczego Holandia zmienia bramkarza?
Pewnie dlatego bo Krul jest lepszy na karne.
I think about a special place, that’s when the darkness fades,
That special place is Anfield, the place where dreams are made.

Khazim

Post autor: Khazim »

Krul wszedł i pozamiatał. :oops:

Wielkie brawa dla Kostaryki, za walkę i, że dali radę tak długo męczyć się z tymi Holendrami. Gdy doszło do dogrywki spodziewałem się, że będzie jak w meczu Niemcy vs. Algieria, gdzie tym drugim już najzwyczajniej w świecie brakowało sił. Tutaj jednak było inaczej. Niby karne to loteria, ale van Gaal wiedział ewidentnie co robi dokonując tej ostatniej zmiany.
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

Awatar użytkownika
burmanek
Kontakt:

Post autor: burmanek »

No jak widać się to opłaciło :wink: Mimo wszystko wydaje mi się, że sprawiedliwy wynik, Holandia była lepszym zespołem. No i w półfinałach mamy walkę Europy z Ameryką Południową, liczę na taką też w finale (liczę na Brazylia - Holandia bo nie chcę widzieć Niemców w finale)

FreddieMercury

Post autor: FreddieMercury »

Jeszcze odnośnie meczu Brazylia- Kolumbia.
Ma ktoś może powtórkę faulu, po którym był rzut wolny i David Luiz strzelił ? Wydawało mi się, ze tam faulu nie było, a nie mogę znaleźć powtórki.

Awatar użytkownika
Bonsky

Post autor: Bonsky »

Goals by league:

Bundesliga 31
Premier League 30
La Liga 23
Ligue 1 13
Serie A 12
Portugal Liga 8
Eredivisie 5
Liga MX 5
Russia Prem 5
MLS 4

Steven86

Post autor: Steven86 »

Ciekawe te statystyki.
Troche te polfinaly beda nierowne z uwagi na kontuzje/kartki.... Raczej male szanse zeby Argentyna czy Brazylia zagraly w finale...

Khazim

Post autor: Khazim »

Steven86 pisze:Ciekawe te statystyki.
Troche te polfinaly beda nierowne z uwagi na kontuzje/kartki.... Raczej male szanse zeby Argentyna czy Brazylia zagraly w finale...
Szczerze? Ja już bym dosłownie nic na tym mundialu nie obstawiał. Zupełnie się nie zdziwię, jeśli Brazylia wygra z Niemcami czy Argentyna z Holandią. Już od meczów grupowych cały czas powtarzamy tutaj, że te dwie reprezentacje grają całkowity kicz, biorąc pod uwagę oczywiście ich potencjalne możliwości. Mimo to przechodzą i przechodzą. Belgowie mieli z łatwością skopać ekipę Messiego, a James Rodriguez miał pożegnać gospodarzy z marzeniami. Nie wiem czy to jakiś fart tych dwóch ekip czy o co chodzi. Poza tym o ile się nie mylę to jeszcze nigdy Europejczycy nie wygrali na tamtym kontynencie.

Dla mnie to teraz wszystko może się już zdarzyć. :oops:
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

Mathijs

Post autor: Mathijs »

Brazylia złożyła apelację ws. żółtej kartki, którą Thiago Silva otrzymał w ćwierćfinałowym meczu z Chile. I wiecie co? FIFA rozpatrzyła ją pozytywnie i obrońca PSG zagra we wtorek przeciwko Niemcom.

Widać, że na tym Mundialu są równi i równiejsi :)

saw

Post autor: saw »

I teraz jest powód, by kibicować Niemcom w tym turnieju. Niemcy Niemcami, ale nie ma chyba drugiej tak grającej kadry w ostatnich latach . Brazylii dobrze nie życzę, a teraz to już na pewno :)
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

ODPOWIEDZ