Slavek i Slavko czyli Euro 2012

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

roboR

Re: Slavek i Slavko czyli Euro 2012

Post autor: roboR »

colea pisze:Tymczasem w regulaminowym czasie gry Portugalczycy mieli więcej strzałów niż Hiszpanie.
jak masz w skladzie Ronaldo to zawsze masz wiecej strzalow. ten facet wali na pale ze 40 metrow. co w tym dziwnego? a sytuacji na bramke Portugalia stworzyla jedną(Ronaldo w 90min). hiszpanie mieli dwie (Arbeloa w 3min i Iniesta w 106min).

adilfc

Post autor: adilfc »

widział ktoś zdjęcie zrobiona dla tv, na którym były statystyki porównujące Gerrarda i Pirlo na przestrzeni mistrzostw? Gdzieś mi umknęło ono na fejsbógu, a przyda się :) Poza tym szukam jakiejś stronki ze statystykami z Euro dla drużyn i poszczególnych piłkarzy

micki

Post autor: micki »

Obrazek

O to chodzi?

Owen-10
Kontakt:

Post autor: Owen-10 »

Zostało jeszcze 20 minut, ale najprawdopodobniej to Włosi zagrają w finale z Hiszpanią.

Piszę tego posta, bo chciałem zwrócić uwagę na fenomenalną defensywę Włochów, a w szczególności na duet środkowych obrońców Barzagli - Bonucci. Nie są to wcale piłkarze-gwiazdy, których nazwiska zna połowa globu, ale ja na ten moment nie widzę lepszego duetu w żadnym zespole.

Co goście grają, to naprawdę głowa mała. Jakim cudem są tak mało znani? Nie wiem, może zmieni się to po tych mistrzostwach (oby).

Awatar użytkownika
Wizzy

Post autor: Wizzy »

Brawo Dla Włochów. Drużyna, która była skazywana na odpadnięcie po fazie grupowej, w dodatku nękana aferą korupcyjną, potrafiła tak się spiąć i pokazać wszystkim, że pozory mylą. Prandelli to na prawdę świetny trener, za kilka lat będzie trenował europejski klub, jeżeli oczywiście dalej nie będzie kisił się z reprezentacją, bo to się po jakimś czasie nudzi.

Obrazek

Awatar użytkownika
antistar
Kontakt:

Post autor: antistar »

No i bardzo dobrze. Włosi pokazali, że nie należy ich lekceważyć i jak trzeba to potrafią się spiąć. Brawo dla Prandelliego za to, że notoryczne stawianie na Mario wreszcie się odpłaciło. Szkoda tylko karnego straconego w końcówce.

Z innej beczki, Szpaku znowu się popisał wymową nazwisk niektórych zawodników. To chyba jest jego znak firmowy, c'nie ? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Porywczy

Post autor: Porywczy »

Teraz tylko czekać na finał. W tym turnieju Włosi grają bardziej finezyjną piłkę niż Hiszpanie! :P
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

antistar pisze:No i bardzo dobrze. Włosi pokazali, że nie należy ich lekceważyć i jak trzeba to potrafią się spiąć. Brawo dla Prandelliego za to, że notoryczne stawianie na Mario wreszcie się odpłaciło. Szkoda tylko karnego straconego w końcówce.

Z innej beczki, Szpaku znowu się popisał wymową nazwisk niektórych zawodników. To chyba jest jego znak firmowy, c'nie ? :)

najśmieszniejsze jest to, że SZpakowski podczas meczu raz powie dobrze nazwisko, a raz źle.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

Przecież Szpaku nie potrafi dobrze wypowiedzieć niektórych polskich nazwisk, a co dopiero zagraniczne. Słyszałem dziś chyba trzy wersje Schweinsteigera i cztery Ozila.

Obawiam się, że będzie również komentował finał.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

hm, niby nie umie tego nazwiska wypowiedzieć, no ale... sentyment.

jakoś jego glos mi najbardziej w ucho wpada.

TYLKO NIE BOREK. i ten drugi jego pedał. Jeden z drugim na pysku mają mleko drugiego, jak gra Barca, i Messi przy piłce.

nawet, jak jest rożny dla druzyny przeciwnej a Messi wybije piłkę to tak jest. można się ekscytować, no ale...
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
faLLeN

Post autor: faLLeN »

Super Mario! Brawo Włochy! Świetny mecz. Niemcy do końca próbowali, no ale się nie udało. Świetna zmiana Reus'a. Dlaczego nie grał od począktu? Ale to co Buffon wybraniał.. klasa.

Były trener Fiorentiny widać oszczędza Cassano i Balo, z czego ten drugi nie był tym zachwycony. Widać było gołym okiem, że chciał wejść i dobić Niemców. No cóż, ważne że jego team gra w finale.

W finale wyjdą naprzeciwko siebie Buffon i Casillas - dwóch świetnych goalkeeperów. Oboje poprowadzą swoje drużyny jako kapitanowie. Dwie odmienne wizje gry. Który przetrwa w tym meczu? Według mnie karne zdecydują.

Awatar użytkownika
LFCfanatic

Post autor: LFCfanatic »

Finał powinien komentować Laskowski. Gość ściągnięty z Eurosportu, przebija komentarzem wszystkich ludzi z TVP. A co do Borka. To nie jest zły komentator, zostawia daleko w tyle Szpaka, Iwańskiego czy Jońce.

W finale całym sercem za Italią. Nienawidziłem ich od 2006 roku kiedy Grosso wymusił karnego z Australią. Grali do bólu wyrachowaną piłkę, to właśnie anty futbol kojarzył mi się z Włochami . Dzisiaj to zupełnie inna reprezentacja, pewni w obronie i efektywni w ataku a do tego gra bardzo przyjemna dla oka, czego chcieć więcej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaguar

Post autor: Jaguar »

HappyBlancik pisze:hm, niby nie umie tego nazwiska wypowiedzieć, no ale... sentyment.

jakoś jego glos mi najbardziej w ucho wpada.

TYLKO NIE BOREK. i ten drugi jego pedał. Jeden z drugim na pysku mają mleko drugiego, jak gra Barca, i Messi przy piłce.

nawet, jak jest rożny dla druzyny przeciwnej a Messi wybije piłkę to tak jest. można się ekscytować, no ale...
ojej, mówisz wszystko odwrotnie :)
To Szpak jara się całą Barką i podnieca się wszystkim co zrobi Messi. Borek to fan Realu, na pewno na siłę nie przechwala nikogo z katalonii.

Jeśli mówisz, że "niby nie umie tego nazwiska wypowiedzieć, ale sentyment" i że "głos wpada w ucho" to jesteś sorry - głupkiem?Tak. Albo masz inne podejście do piłki. Ja jestem np. wielkim fanatykiem, oglądam wszystkie mecze, czytam ile wlezie i w trakcie meczów chcę się dowiadywać więcej niż wiem. Szpakowski nie ma nic do powiedzenia, dzisiaj spisywałem do Worda wszystkie jego głupie teksty, gdzie albo sam zaprzecza albo myli teorie albo zmyśla, itp. Żenada. Żenada. Ale właśnie przez takie mózgi jak Ty, dalej jest w Telewizji Publicznej i dalej go musimy słuchać. Nazwałem Ciebie niesłusznie może głupkiem, no ale kuźwa, dla mnie każdy kto go chwali nim jest. Nie trzeba wiele wiedzieć nt. piłki żeby ocenić, że ten gość nie ma wiedzy, absolutnie niczego ciekawego do powiedzenia. I podczas transmisji rzuca tekstami (uwaga, dzisiaj spisałem) typu:

„Dwie piłki na boisku, już … została tylko jedna”

Znakomite! Niesamowite! Jakże istotne! Kuźwa, nie da się słuchać. To tylko 1 z 450 przykładów, o których nie chce się już nawet gadać. Jak słucha się latami komentatorów Canalu+ (od ligi angielskiej głównie) i Polsatu to niestety po meczach TVP odechciewa się wszystkego. Żałosne, raz jeszcze powiem, a taki laik jak ty, niech sobie dalej go chwali za "głos i emocje"..

Co do meczu dzisiejszego, żeby w temacie się utrzymać. Włosi perfekcyjnie, zaskoczyli aż miło. Brawa dla Niemców, taka walka to właśnie wzór. Wielu laików dziękowało Polakom za Walkę z Czechami. Dla mnie walka to była dzisiaj, wtedy co najwyżej wyprowadzenie trzech ciosów. Jak myślę o Polsce to mi smutno, żal tego wszystkiego, żal tych niektórych ambitnych naszych piłkarzy.

Cześć, Euro.

xabi

Post autor: xabi »

Wszyscy komentatorzy w Polsce walą gruchę nad grą Barcelony (i Hiszpanii btw.), nie tylko Borek i Kołtoń, którzy pomimo tego mają przynajmniej wiedzę i potrafią komentować, w przeciwieństwie do Szpaka, który komentuje wszystkie ważniejsze mecze od dwustu lat a dalej się wypowiada jakby pierwszy raz widział boisko. I wciąż, przed żadnym meczem nie potrafi nauczyć się wymowy 22 nazwisk, o ciągłym myleniu zawodników nie wspominając,

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Też nie jestem w stanie już Szpaka słuchać... Gada o tym co na boisku po czym rzuca jakże ambitny tekst 'zderzenie dwóch piłkarskich kultur' i komentuje dalej co grają. Poważnie się zastanawiałem czy głosu nie wyłączyć. Albo jakże głębokie, że 'te dwie bramki wybiły Niemców z uderzenia'. Naprawdę? Dzięki, bo nie zauważyłem.

ODPOWIEDZ