Eliminacje MŚ 2014

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurek

Re: Eliminacje MŚ 2014

Post autor: Szczurek »

Moje typy na te eliminacje :)

Gr. A: Chorwacja, Serbia, Belgia, Szkocja, Macedonia, Walia.
Bardzo ciekawe starcie nienawidzących się narodów - Serbów i Chorwatów. Te dwie drużyny powinny awansować, ale nie lekceważyłbym Belgów.

Gr. B: Włochy, Dania, Czechy, Bułgaria, Armenia, Malta.
Jak Włosi się pozbierają, to powinni awansować. O drugie miejsce powalczą Duńczycy i Czesi.

Gr. C: Niemcy, Szwecja, Irlandia, Austria, Wyspy Owcze, Kazachstan.
Niemcy pierwsi, Szwecja druga, czyli nic ciekawego.

Gr. D: Holandia, Turcja, Węgry, Rumunia, Estonia, Andora.
Holandia raczej na pewno wygra. Do drugiego miejsca typuje Turków, którzy jak zagrają na swoim poziomie to pokonają Rumunię i Węgry.

Gr. E: Norwegia, Słowenia, Szwajcaria, Albania, Cypr, Islandia.
Najsłabsza grupa. Stawiam na pierwsze miejsce Szwajcarów, o drugie powalczy Norwegia i Słowenia, ale stawiam na Norwegię.

Gr. F: Portugalia, Rosja, Izrael, Irlandia Płn., Azerbejdżan, Luksemburg.
Podobnie jak w grupie C, czyli nuda. Portugalia przed Rosją. Pozostali za słabi by myśleć o awansie.

Gr. G: Grecja, Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Litwa, Łotwa Liechtenstein.
Mimo wszystko stawiam na Grecję, którzy zawsze są silni w eliminacjach. Na drugim chyba Słowacja, ale nie lekceważyłbym Litwy.

Gr. H: Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino.
Anglia poza zasięgiem, o drugie miejsce powalczą Polacy, Ukraińcy i Czarnogórcy. Mimo wszystko myślę że Biało-Czerwoni powinni podołać wyzwaniu.

Gr. I: Hiszpania, Francja, Białoruś, Gruzja, Finlandia.
Hiszpania i Francja powalczą o pierwsze miejsce, i nie ździwie się jak odradzająca się Francja awansuje bezpośrednio. Pozostali bez szans.
Obrazek

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

Przemyslav pisze:
edit: W ostatniej grupie jest o jedną drużynę mniej... Czy to znaczy że druga drużyna nie zagra w barażach? A w tej grupie jest Hiszpania i Francja..
O ile się nie mylę to awansują drużyny z pierwszych miejsc i kilka z drugich, które będą miały najlepszy bilans jakiś spośród drugich właśnie miejsc. Dokładnie nie wiem jak to jest.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

Awatar użytkownika
Szczurek

Post autor: Szczurek »

Najlepsza drużyna z drugiego miejsca ma awans bezpośredni. Pozostałe 8 drugich miejsc się losuje, i mamy cztery pary barażowe. Zwycięzca barażu gra na mundialu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemyslav
Kontakt:

Post autor: Przemyslav »

liverpoolek pisze:O ile się nie mylę to awansują drużyny z pierwszych miejsc i kilka z drugich, które będą miały najlepszy bilans jakiś spośród drugich właśnie miejsc. Dokładnie nie wiem jak to jest.
Tak, tylko że mamy 9 grup!! A w tej dziewiątej jest 5 drużyn! Więc drugie miejsca z grup 1-8 grają baraże, a z grupy 9 awansuje tylko zwycięzca, a druga drużyna nie zagra w barażach. Czyli Francja albo Hiszpania nie jedzie do Brazylii 8)
"To już jednak przeszłość. Musisz teraz patrzeć przed siebie. Jeśli będziesz teraz patrzył za siebie – uczynisz się nieszczęśliwym." Joe Fagan

Awatar użytkownika
cryptic

Post autor: cryptic »

Przemyslav pisze:
liverpoolek pisze:O ile się nie mylę to awansują drużyny z pierwszych miejsc i kilka z drugich, które będą miały najlepszy bilans jakiś spośród drugich właśnie miejsc. Dokładnie nie wiem jak to jest.
Tak, tylko że mamy 9 grup!! A w tej dziewiątej jest 5 drużyn! Więc drugie miejsca z grup 1-8 grają baraże, a z grupy 9 awansuje tylko zwycięzca, a druga drużyna nie zagra w barażach. Czyli Francja albo Hiszpania nie jedzie do Brazylii 8)

Mylisz się. W barażach grają wszystkie zespoły z drugich miejsc oprócz zespołu, który osiągnie najgorszy wynik w porównaniu do innych drużyn, które zajęły 2 miejsce.

007
Kontakt:

Post autor: 007 »

W sumie to nienajgorsza grupa, nie licząc Grecji i Norwegii, Anglia wbrew pozorom wydaje się być potencjalnie 'najłatwiejszym' przeciwnikiem z 1 koszyka, bo nie raz już pokazali w eliminacjach do dużych imprez, że miewają gorsze dni, a wtedy męczą się dosłownie z każdym. Dużo gorzej byłoby trafić na Niemców, Holendrów, czy nie daj Boże Hiszpanów. No i czas najwyższy chyba pierdolnąć tych Anglików, bo ile można słuchać o Wembley '73? A tak swoją drogą, to jeśli od 40 lat największym sukcesem naszej kadry jest szczęśliwy REMIS, który jest na każdym kroku wspominany niczym zdobycie mistrzostwa świata, to chyba coś jest nie tak ;) Oby tylko naszym nie zmiękły nogi, bo balonik przed meczem z Angolami będzię na pewno przez media pompowany dużo bardziej, niż mielibyśmy grać z jakimkolwiek innym przeciwnikiem (no może poza Szwabami). Generalnie jestem dobrej myśli, co w odniesieniu do polskiej kadry zdarza mi się raczej niezbyt często.

Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

Wg. mnie to w miarę udane losowanie. Oczywiście gdyby za miast Anglii do grupy wpadła np. Grecja byłoby łatwiej, ale nie ma co lamentować. Trafiliśmy na jedna piłkarską potęgę, a przy pechu mogliśmy zagrać w grupie z 2-3 znacznie silniejszymi od siebie zespołami. Ukraina i Czarnogóra teoretycznie są od nas mocniejsze, ale wszystko zweryfikuje boisko. Znów tylko będą media przeżywać i przypominać "sławne" Wembley :lol:
Nasi komentatorzy ofc wspomnieli o klasyku, który wylosowaliśmy czyli Anglia vs. Polska... zapomnieli tylko dodać, ze dla nas może i klasyk, dla Wyspiarzy kolejne łatwe punkty :badhappy:
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”

Soso

Post autor: Soso »

cryptic pisze:
Przemyslav pisze:

Mylisz się. W barażach grają wszystkie zespoły z drugich miejsc oprócz zespołu, który osiągnie najgorszy wynik w porównaniu do innych drużyn, które zajęły 2 miejsce.
Przemyslav- dobrze mówi. W grupie I (9) awansuje tylko jedna najlepsza drużyna. Druga drużyna z tej grupy nic nie osiąga. Nie ma dla niej baraży nic takiego. Francji lub Hiszpanii nie zobaczymy w Brazyli :P
E: Uuu, sorry pomyłka jednak....
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, o 10:44 przez Soso, łącznie zmieniany 1 raz.

„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”

Awatar użytkownika
LfcManiak
Kontakt:

Post autor: LfcManiak »

Soso pisze:Przemyslav- dobrze mówi. W grupie I (9) awansuje tylko jedna najlepsza drużyna. Druga drożyna z tej grupy nic nie osiąga. Nie ma dla niej baraży nic takiego. Francji lub Hiszpanii nie zobaczymy w Brazyli :P
Z FIFA.com:

"The eight BEST group runners-up advance to Round Two."

Sam sobie przetłumacz. :)
Up the Irons! \o/
http://www.lastfm.pl/user/Edentrail
http://www.filmweb.pl/user/edentrail
https://twitter.com/Edentrail

"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Guadki
Kontakt:

Post autor: Guadki »

Tak to jest jak sie ogląda tylko losowanie, a nie tłumaczenie procedury... widze że ile osób tutaj tyle możliwych rozwiązań co do awansu :P

Co do samego losowania... nie oszukujmy sie - naszym celem jest baraż :) ja osobiście ciesze sie że dostaliśmy Anglików, być może bedzie okazja zobaczenia paru czerwonych w Polsce ;)
PROUD TO BE RED!

Awatar użytkownika
Przemyslav
Kontakt:

Post autor: Przemyslav »

Osiem najlepszych reprezentacji, które w swoich grupach zajmą drugie miejsca, zagra w barażach. Aby wyłonić wspomniane osiem drużyn z dziewięciu grup eliminacyjnych stworzona zostanie specjalna tabela. Drużyny zajmujące drugie miejsca w swoich grupach mają odliczone punkty zdobyte w meczach z drużynami z ostatnich miejsc w swoich grupach (oprócz drugiej drużyny z grupy 9)
Po wyłonieniu 8 najlepszych drużyn rozlosowane będą pary barażowe. Zwycięzcy meczów (mecz i rewanż) awansują do Finałów Mistrzostw Świata 2014.
Dobra, jednak ja się myliłem. :P
"To już jednak przeszłość. Musisz teraz patrzeć przed siebie. Jeśli będziesz teraz patrzył za siebie – uczynisz się nieszczęśliwym." Joe Fagan

Awatar użytkownika
Jamie
Kontakt:

Post autor: Jamie »

Za nami pierwsza seria spotkań w ramach eliminacji do MŚ 2014. Dla nas najważniejsze było spotkanie Polski z Czarnogórą, niestety dzieki Sportfive nie było nam dane oglądanie tego spotkania za pośrednictwem TVP. Oglądałem retransmisję tego meczu i muszę powiedziec, że nie spodziewałem się że zdobędziemy nawet punkt w meczu z Czarnogórą. Bardzo dobrze zaprezentowało się nasze trio z Dortmundu a w szczególności Lewy, którego każdy kontakt z piłką stanowił zagrożenie dla rywala. Według mnie Fornalik zrobił bardzo dobrą zmianę wprowadzając Mierzejewskiego w miejsce Grosickiego. Mierzejewski odmienił grę naszej drużyny i w pewnych momentach mogliśmy się nawet pokusic o komplet punktów... Cieszmy się z tego co jest. Wydaje mi się, że tak grając poradzimy sobie z Mołdawią bez większego problemu.

Swoją drogą Anglia w naszej grupie łatwo przejechała Mołdawię 5:0. Patrząc na tak grających Anglików możemy spokojnie zając się walką o drugie miejsce w grupie...

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Bardzo dobrze, że wywalczyliśmy chociaż ten jeden punkcik w spotkaniu z Czarnogórą. Moim zdaniem obok wyjazdowego spotkania z Anglikami to tam właśnie o punkty będzie najtrudniej.
Podobała mi się wczoraj gra naszych obrońców, naprawdę pomimo straty dwóch goli zrobili pozytywne wrażenie. Słaby był bardzo środek pomocy, Ariel i Eugen są nieźli w destrukcji, lecz gra ofensywna nie jest ich atutem i uważam że na tą pozycje przydałby się ktoś kto mógłby grać z przodu jak i z tyłu. Zawiódł Grosicki, zresztą jak zawsze. Kuba zdecydowanie ciągnął ten zespól jak na kapitana przystało natomiast troszeczkę zawiódł mnie Robert. Całe spotkanie grał na dobrym wysokim poziomie jednak zabrakło wykończenia chociaż jednej z tych 4 okazji które miał.
Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony. Teraz wygrajmy spotkanie z Mołdawią i będzie to naprawdę dobry początek eliminacji.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Awatar użytkownika
Jamie
Kontakt:

Post autor: Jamie »

Fornalik powinien sobie podarowac z wystawianiem i powoływaniem Grosickiego. Praktycznie nic nie pokazał przez wszystkie występy w reprezentacji. Zastanawiam się dlaczego Mierzejewski nie grał od pierwszych minut, ale dobrze że pojawił się na murawie.

Szkoda tej czerwonej kartki dla Obraniaka. Graliśmy z przewagą jednego zawodnika i wtedy mogliśmy pokusic się o komplet punktów. Obraniak nie pierwszy raz dał się sprowokowac i czerwona kartka praktycznie ustaliła wynik tego meczu. Jeśli uda nam się zdobyc 4 punkty z pierwszych dwóch spotkań to i tak będzie dobrze.

Awatar użytkownika
rafalqu

Post autor: rafalqu »

Trener Urugwaju już w 35 minucie decyduję się przeprowadzić 2 zmiany. Przy wyniku 0-2 w plecy Szacun.

Powodzenia Urusy
Obrazek

ODPOWIEDZ