RPA 2010

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
DWT-Adas
Przyjaciel Żubra
Kontakt:

Re: RPA 2010

Post autor: DWT-Adas »

Paula, nie o to idzie kto do kogo strzelał a o to, która strona była agresorem. I pewnie nie o tę jedną wojnę idzie, ale to takie moje domysły :).

Z punktu widzenia ośmiornicy dzisiaj też całkiem ciekawy mecz się zapowiada. Faworytem jest Hiszpania, ale szans Holandii bym nie odbierał. Jeśli rzeźnik van Bommel dogoni Xaviego i Iniestę to prędko może im odebrać ochotę do gry a wtedy wszystko zależy od skuteczności skrzydłowego biegającego po skrzydle Ramosa. Często będziemy oglądać potykającego się Ramosa w ataku i asekurującego go Pique, co zrobi trochę miejsca w środku van Persiemu i schodzącemu skrzydłowemu z drugiej strony. Nie sądzę, żeby radosny barceloński futbol zakładał neutralizację Sneijdera poprzez przyklejenie mu plastra w postacie Busquetsa, przez co właśnie dzięki jego umiejętności rozrzucenia piłki upatruję szans Holandii w szybkich kontrach po skrzydłach (głównie po lewym). Ich problemem jest brak napastnika, bo w reprezentacji Hiszpanii nie gra żaden osioł pokroju Melo, który sam potrafi rozstrzygnąć losy meczu i będą musieli wsadzić coś sami. A skoro takie spotkania zostały wymyślone specjalnie dla Kuyta to wystarczy, że nie odstawią Holendrzy w obronie takiej szopki jak przy bramce Robinho a wizja zdobycia mistrzostwa stanie się całkiem realna.

Awatar użytkownika
LfcManiak
Kontakt:

Post autor: LfcManiak »

Up the Irons! \o/
http://www.lastfm.pl/user/Edentrail
http://www.filmweb.pl/user/edentrail
https://twitter.com/Edentrail

"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

Niemiec selekcjonerem reprezentacji Anglii? Większości kibiców na Wyspach takie rozwiązanie trudno sobie wyobrazić, ale władze angielskiej federacji były zdecydowane na zatrudnienie... Juergena Klinsmanna. Jeśli Fabio Capello zdecydowałby się odejść, Klinsmann zostałby jego następcą. "Sunday Mirror" twierdzi, że Klinsmann został przez FA wybrany na następcę Capello. W 11-osobowym zarządzie angielskiego związku Niemiec miał duże poparcie i został wyznaczony na następcę Włocha.
Jako zalety Klinsmanna wskazywano sposób, w jaki odbudował reprezentację Niemiec po Euro 2004 i poprowadził ja do trzeciego miejsca na mundialu w 2006 roku. Zdaniem szefów FA Anglia potrzebuje właśnie takiego szkoleniowca - z wizją, potrafiącego tchnąć nowego ducha w starzejącą się i słabnącą drużynę.

Przynajmniej na razie były napastnik Bayernu Monachium nie zostanie selekcjonerem Anglii. Zadecydowano, że Capello pozostanie na stanowisku po mundialu w Republice Południowej Afryki.
No cóż, dosyć ciekawa kandydatura. Niemiec na stanowisku reprezentacji Anglii ;) Ciekawe jakby to wszystko wyglądało :)
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

luqe666

Post autor: luqe666 »

podobnie jak ze szwedem na tym stanowisku
Capello jest odpowiednim trenerem, szkoda że nie wyciągnął wniosków z porażek mclarena i erikssona co do zestawienia drużyny. Dopiero teraz pójdzie po rozum do głowy i na euro 2012 to będzie mocna reprezentacja.

Awatar użytkownika
rafis
Kontakt:

Post autor: rafis »

FankaLFC pisze:Wchodzę na komputer, jak zwykle automatycznie wyświetla mi się GG, a tam jeden znajomy ma opis "Szwaby fart" i oczywiście jeszcze parę tam bluzg.

Zastanawiam się, śmiać się czy płakać?

Chyba płakac, bo to dokładnie pokazuje jakim jest on prostakiem, który uważa zapewne siebie za super pro Polaka, a zapewnę tak nie jest :)

Awatar użytkownika
bugirks
Kontakt:

Post autor: bugirks »

Byłem za Urugwajem ale co poradzisz, Szkopy wygrały i można tu mówić o farcie bo gdyby Forlan w ostatnich sekundach nieco niżej :) Pięknie by było :)
Obrazek

Milkal

Post autor: Milkal »

Jeden z najładniejszych meczy w tym turnieju.
Urugwaj przegrywał z Niemcami 0:1, bo odrobić straconego gola i po pięknym strzale Forlana prowadzić 2:1.
Ale Niemcom to jak woda na młyn. Dołożyli do worka jeszcze 2 gole, co równa się zajęciem 3 miejsca w MŚ 2010.

Cóż, szkoda. Bardziej kibicowałam reprezentacji z Ameryki Płd. I ta piłka meczowa, którą miał na nodze Forlan. Strzał. I poprzeczka. :dry:

Bo porzeczka była za szeroka. Przede wszystkim była biała.

W finale jestem oczywiście za ORANJE! Od pierwszego dnia Mistrzostw stawiałam, że zagrają w ostatnim meczu.
Nie pomyliłam się.

Post autor: Alter »

Znamy już składy.
Holandia: Stekelenburg - Van Der Wiel, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst - van Bommel, de Jong - Robben, Sneijder, Kuyt - van Persie
Hiszpania: Casillas - Ramos, Pique, Puyol, Capdevila - Sergio Busquets, Xabi Alonso - Iniesta, Xavi, Pedro - Villa

Torres na ławce, oby wszedł w drugiej połowie chociaż, najlepiej przy dwubramkowym prowadzeniu Oranje.

gekeer

Post autor: gekeer »

Gdzie w necie można obejrzeć finał?
Bo nie mogę słuchać już komentatorów w tvp1 ;p

fanx
Kontakt:

Post autor: fanx »

Krótki flash po pierwszej połowie:

Webb sędziuje jak pi***, De Jong powinien się już płukać pod prysznicem, a Sneijder za swoje nie mniej chamskie wejście w Busquetsa powinien już mieć żółtko na koncie.

Mecz szarpany, typowe (spodziewane) szachy, po przerwie powinno być lepiej.

EDIT: Jeśli wg Ciebie to jest dobre sędziowanie to nie mamy o czym rozmawiać. Założę się, że to jest ostatni finał Webba na jakiejkolwiek większej imprezie. Bo to co wyprawia to jest paranoja.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 21:28 przez fanx, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Sędziuje dobrze, nie pozwala na agresywną grę. Oczywiście, po faulu De Jonga mógł, ale nie musiał pokazać mu czerwonej kartki, to nie jest wjazd w plecy zawodnika bez piłki, dostał słowną reprymendę i jest pod obserwacją, ja uważam, że w drugiej połowie ktoś z boiska poleci, może nawet po jednym z obydwu drużyn.
btw. znalezione w necie przed finałem
http://img534.imageshack.us/f/siedem.jpg/
: D

Awatar użytkownika
Maxweil

Post autor: Maxweil »

fanx pisze:Krótki flash po pierwszej połowie:

Webb sędziuje jak pi***, De Jong powinien się już płukać pod prysznicem, a Sneijder za swoje nie mniej chamskie wejście w Busquetsa powinien już mieć żółtko na koncie.

Mecz szarpany, typowe (spodziewane) szachy, po przerwie powinno być lepiej.
Koleś wykaż trochę obiektywizmu, a nie tylko Barcelona i Barcelona.

@edit: Były już dużźo gorsze pomyłki na tym mundialu. Jak narazie Łeb sędziuje nadzwyczaj dobrze.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 21:34 przez Maxweil, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gall
Kontakt:

Post autor: Gall »

no de Jong powinien wylecieć ,ale jednak Webb mu dal ostatnią szanse...na razie to mnie się tam mecz średnio podoba,bo o ile sytuacje pod bramkowe jakieś tam są to jednak to nie to czego oczekuje się od finalu ,myślę,że w drugiej części zobaczymy gola i potem na remis i dogryweczka w której albo obie drużyny będą liczyć na karne lub któraś z drużyn się odkryje :wink: no to tego sobie i wam życze :)

p.s ORANJE!! :D
http://brudnymecz.blog.pl/
Mój blog o piłce nożnej.
https://www.facebook.com/sborawskiblog <- mój fanpage.

Awatar użytkownika
Assassin

Post autor: Assassin »

"... a z numerem siódmym Kojt" Kojt? Kojt?! Słyszałem już wiele wersji, ale taka? Ehh, trochę mnie skręca jak to słyszę, chociaż prawda jest taka, że nie jestem do końca pewny jak się to wymawia... Było Kujt, Kałt, ale Kojt? Wybaczcie OT, ale może przy okazji ktoś oświecić? :D

Awatar użytkownika
mc72

Post autor: mc72 »

Na dobrą sprawę Oranje mogło już do przerwy grać w dziewiątkę.Jeżeli uznać że faul De jonga w stylu MMA był "chyba" nie zamierzony ( ale czerwień nie była by błędem Webba }, to CHAMSKIE wejście od tyłu Van Bommela w nogi Iniesty na początku meczu powinno skutkować natychmiastowym wywalenie z boiska a nie tylko żółtkiem.
PS.Czekam z niecierpliwością aż Szpak z Kojta zrobi Kojota :lol:

ODPOWIEDZ