RPA 2010

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Fler

Re: RPA 2010

Post autor: Fler »

Gacunio91 pisze: Również się zgadzam ;) Liczyłem na duże emocje(o wiele większe niż jutro) i...nie myliłem się. Dużo ofensywnych akcji, grad bramek i wspaniały ofensywny futbol to jest to co lubię najbardziej :) Ogromnie się cieszę, że Niemcy zdobyli brąz jednak to co zrobili Klosemu to świństwo, no ale cóż - nie odkręci się już tego. Mimo drobnej olewki Niemiec kadra dała rade i po zaciętym meczu i fatalnej postawie bramkarza Urugwaju wygrała 3-2. Przepiękna bramka Forlana - jak dla mnie jedna z najlepszych akcji mundialu. Mimo wszystko szkoda, że nie strzelił z tego wolnego w 92minucie bo emocje byłyby o wiele większe :) Postawa Suareza no cóż.. :dry:
A co oni mu takiego zrobili? To, ze nie zagrał? Lahm, Klose, Podolski i Löw są przecież chorzy, wiec nic dziwnego, ze nie zagrali. Sam Kolse nie może na nic narzekać bo pewnie sam nie przypuszczał, ze te Mistrzostwa będą dla niego tak udane.
Ja tam żadnej olewki nie widziałem, w składzie Niemiec wystąpiło kilku rezerwowych ale skład i tak mieli bardzo mocny i zasłużenie dziś wygrali.
Obrazek

koornel

Post autor: koornel »

Również się zgadzam ;) Liczyłem na duże emocje(o wiele większe niż jutro) i...nie myliłem się. Dużo ofensywnych akcji, grad bramek i wspaniały ofensywny futbol to jest to co lubię najbardziej :) Ogromnie się cieszę, że Niemcy zdobyli brąz jednak to co zrobili Klosemu to świństwo, no ale cóż - nie odkręci się już tego. Mimo drobnej olewki Niemiec kadra dała rade i po zaciętym meczu i fatalnej postawie bramkarza Urugwaju wygrała 3-2. Przepiękna bramka Forlana - jak dla mnie jedna z najlepszych akcji mundialu. Mimo wszystko szkoda, że nie strzelił z tego wolnego w 92minucie bo emocje byłyby o wiele większe :) Postawa Suareza no cóż.. :dry:
:? :?

Mam rozumieć ,że byłes za szwabami ? Fakt ,że Niemcy po za meczem z Hiszpanią pokazali ,że na medal zasłuzyli w RPA ,ale bez przesady ,żeby cieszyć się z ich medalu , paranoja będąc POLAKIEM . I proszę mi to nie pleść głupstw w stylu
" Niemcy nas mordowali kiedyś ,teraz to co innego ." - gówno prawda to dalej ten sam naród . Właściwie nie ten sam naród :

http://demotywatory.pl/1872046/I-kiedy- ... -kogo-grac
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

koornel pisze:
Również się zgadzam ;) Liczyłem na duże emocje(o wiele większe niż jutro) i...nie myliłem się. Dużo ofensywnych akcji, grad bramek i wspaniały ofensywny futbol to jest to co lubię najbardziej :) Ogromnie się cieszę, że Niemcy zdobyli brąz jednak to co zrobili Klosemu to świństwo, no ale cóż - nie odkręci się już tego. Mimo drobnej olewki Niemiec kadra dała rade i po zaciętym meczu i fatalnej postawie bramkarza Urugwaju wygrała 3-2. Przepiękna bramka Forlana - jak dla mnie jedna z najlepszych akcji mundialu. Mimo wszystko szkoda, że nie strzelił z tego wolnego w 92minucie bo emocje byłyby o wiele większe :) Postawa Suareza no cóż.. :dry:

Mam rozumieć ,że byłes za szwabami ? Fakt ,że Niemcy po za meczem z Hiszpanią pokazali ,że na medal zasłuzyli w RPA ,ale bez przesady ,żeby cieszyć się z ich medalu , paranoja będąc POLAKIEM . I proszę mi to nie pleść głupstw w stylu
" Niemcy nas mordowali kiedyś ,teraz to co innego ." - gówno prawda to dalej ten sam naród . Właściwie nie ten sam naród :http://demotywatory.pl/1872046/I-kiedy- ... -kogo-grac .
Nie no koornel, z całym szacunkiem, ale Ciebie chyba zdrowo poj**** ;) Po pierwsze TAK MASZ TO ROZUMIEĆ bo od jakichś 10 stron to podkreślam na każdym kroku ;) I to raczej nie jest forum do dyskusji kto jest większym Polakiem bo to jest po prostu śmieszne. A takie argumenty jak Ty przedstawiłeś są naprawdę gówno warte ;) Sorry za OT ale musiałem. Koornel nie no :lol:

Edit: Fler wystarczyło zedytować posta :D

Edit: Jej jaki ruch poparcia :D
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 00:54 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 2 razy.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Fler

Post autor: Fler »

koornel pisze:

" Niemcy nas mordowali kiedyś ,teraz to co innego ." - gówno prawda to dalej ten sam naród . Właściwie nie ten sam naród :

Ja tez bylem za Niemcami albo jak ich to nazywasz szwabami i mozesz mi wytlumaczyc co w tym zlego?
Mordowali nas? Nie rozśmieszaj mnie, z tamtymi czasami nie masz kompletnie nic wspólnego wiec nie jest to dla mnie żaden argument. Zwłaszcza dlatego, ze historia Polski tez czysta nie jest i nie jedna wojnę mamy za sobą.
Chyba, ze taki Schweinsteiger albo inny Neuer próbowali Cie kiedyś pozbawić życia...

Wszyscy Ci pilkarze mieli prawo grac dla reprezentacji Niemiec i z niego skorzystali a tobie nic do tego, jak kiedys dojdziesz do tego poziomu, bedziesz mial dwa obywatelstwa (chociaz kilku pilkarzy Niemiec ma tylko jedno) to tez sobie zadecydujesz dla kogo chcesz grac. Wtedy wszystkim udowodnisz jaki z ciebie patriota.
Obrazek

fanx
Kontakt:

Post autor: fanx »

koornel pisze:Mam rozumieć ,że byłes za szwabami ? Fakt ,że Niemcy po za meczem z Hiszpanią pokazali ,że na medal zasłuzyli w RPA ,ale bez przesady ,żeby cieszyć się z ich medalu , paranoja będąc POLAKIEM . I proszę mi to nie pleść głupstw w stylu

Mój znajomy odpowiedziałby Ci prostymi słowami: "w dupie byłeś, gówno widziałeś". Powszechne, stereotypowe myślenie Polaków o Niemcach to nasza największa zmora.

Krótka relacja kibiców FCB po wizycie w Stuttgarcie na meczu LM:
[1] Chcialem rowniez zauwazyc ze jak pytalismy Niemcow o drogę, to trafialismy na samych wyjątkowo miłych np. kiedy spytalismy się w jakims sklepie sportowym o to jak dojsc do hotelu gdzie stacjonowała Barca, to typ zszedł na dół, wydrukował nam mapkę i pokolei wszystko wytłumaczył. Byłem lekko w szoku

[2] potwierdzam, rowniez trafialismy samych milych ktorzy nawet jak sie dowiedzieli ze z polski to pomagali: babeczka z baru w wieku pod 60 zawiozla 3 z nas pod hotel a pozostalej 4 zamowila taxi ;] next w pubie grek kelner i niemka kelnerka postawili nam na wyjscie po drinku ich roboty ;] dziwimy sie jak nas przyjeli bo wiemy jak oni zostali by przyjeci u nas niestety... historia robi swoje... ale u nich wszystko zmierza w dobrym kierunku ;]

[3] Miałem przed wyjazdem do Stuttgartu złe mniemanie o ludziach z niemiec, ale po tym wyjeżdzie można powiedzieć tyle co są bardzo uprzejmi, pomocni, jestem pod pełnym wrażeniem ich pomocy gdy szukaliśmy hotelu. A że gęby mają jak typowy niemiec to nic
To tylko 3 mało znaczące przykłady.

Ja również dzisiaj kibicowałem Niemcom, bo grali po prostu lepszą piłkę w przeciągu całego turnieju. W piłce nożnej nie uznaję podziałów, dlatego nie widzę nic złego w kibicowaniu naszym zachodnim sąsiadom. Mundial to nie poligon, warto mieć to na uwadze.
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Przeczytałem właśnie tą dyskusję i jestem lekko w szoku ! :shock:
Ja również byłem w Niemczech i nie jest tak źle jak wam się to wydaje niektórym .
Ale Polak to Polak, Piep*zony Polak !!!
Przytocze słowa kolegi fanxa
"w dupie byłeś, gówno widziałeś"!! To chyba najlepiej określa wypowiedzi niektórych na tym forum :lol:

Żeby nie było OT :
Mecz chyba najlepszy na tych mistrzostwach .
Bardzo mi się podobał . Przed meczem kibicowałem Urugwajowi ,ale po pierwszych 30 min doszedłem do wniosku kto wygra nie ma dla mnie większego znaczenia :)
Największy przegrany tych mistrzostw : Forlan -szkoda mi chłopaka . Jego wyraz twarzy po ostatnim rzucie wolnym....
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

olka
Kontakt:

Post autor: olka »

dyskusja zeszła z tematu meczowego na stosunki polsko-niemieckie. Na ten temat powiem tylko tyle: do naszych zachodnich sąsiadów nic nie mam, traktuję ich jak każdy inny naród. Choć nie ukrywam, że ich reprezentacji wybitnie nie lubię, głównie ze względu na Klose i Ballacka. Tyle z mojej strony.

O meczu w zasadzie wszystko zostało już powiedziane. Dużo walki, ładnych akcji, sytuacji bramkowych. W Urugwaju zawiódł Suarez, gdyby miał nieco lepiej wyregulowane celowniki spotkanie mogłoby potoczyć się inaczej. A ta poprzeczka...po prostu pech.
Jeszcze słówko o Niemcach. Słysząc o wypowiedzi Lahma, której puentą było stwierdzenie "Nie chce mi się grać o 3 miejsce" byłam w lekkim szoku.I to ma być kapitan? Do tego "Nie oddam opaski kapitańskiej bez walki" i już robi się gorąco. Loew będzie miał dużo pracy z drużyną również po Mundialu, bo w jego drużynie rysują się wyraźne podziały.
But I won't cry for yesterday, there's an ordinary world,
Somehow I have to find.
And as I try to make my way to the ordinary world,
I will learn to survive.

Awatar użytkownika
guziec100
Kontakt:

Post autor: guziec100 »

"Każdy kraj ma krew na dłoniach i hipokryzje(...)" więc te swoje filozoficzne wywody poparte niezwykłym ciągiem rozmyślań filozoficznych zostaw dla siebie.
Pokaż mi jakąkolwiek reprezentację to wyciągnie się takie brudy, że jak PRAWDZIWY POLAK nie będziesz mógł jej kibicować.
Obrazek

FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

Wchodzę na komputer, jak zwykle automatycznie wyświetla mi się GG, a tam jeden znajomy ma opis "Szwaby fart" i oczywiście jeszcze parę tam bluzg.

Zastanawiam się, śmiać się czy płakać?
Six times.

KACZOREK
Kontakt:

Post autor: KACZOREK »

Pójdę Twoim tokiem myślenia, Koornel. Jak wyciągasz tematy historyczne to mnie się wydaje, że jesteś błędzie mówiąc o paranoi. Jeśli uważasz na lekcjach historii to dowiesz się, że Polacy w XVI w. byli synonimem wszelkiej tolerancji. Więc prawdziwa "polskość" (jeśli takowa istnieje) polega na tolerancji. Mówisz jak faszysta niemiecki z lat 30. Niemcy są źli bo są i już. Przeczytaj książkę o niemieckiej propagandzie, i społeczeństwie tego kraju w latach 20, 30 i 40. Zrozumiesz trochę rzeczy.

Sorry za OT, ale takie zdania jak:
" Niemcy nas mordowali kiedyś ,teraz to co innego ."
są godne pożałowania.

A co do meczu, to chyba najlepsze spotkanie na mundialu. Kibicowałem Urugwajowi, ale Niemcy na medal również zasłużyli. Szkoda, że Suarez na siłę chciał zrobić z siebie bohatera. Ale najbardziej szkoda ostatniego strzału. To była piłka setowa po prostu :). A Aogo powinien wylecieć, a dostał tylko żółć (sytuacja w 4 minucie meczu).
No i mamy europejskie podium. Nie jest tak źle jak mówili niektórzy nt. europejskiej piłki reprezentacyjnej.

Fanka LFC: Ja też. Doszedłem więc do wniosku, że to jest ten rodzaj przygnębienia, z którego aż chce się śmiać. Jak komediodramat.
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

koornel

Ja wypowiedziałem swoje zdanie , gdyż niemców nie szanuje i nie będę szanował . Żal mi to trochę czytać ,ale cóż . Szanuje wasze zdanie ,ale kompletnie się z nim nie zgadzam i mam do tego prawo . A niemców nie lubię również ze względu Ballacka ,a przede wszystkim Klose . Tym ,że jest tam aż 11 zawodników mających korzenie innego kraju . Ale dobra koniec . Faktycznie robi się tutaj duże OT . Więc ja przepraszam całkowicie za OT ,a na koniec chciałbym powiedzieć ,że mam nadzieję ,że wygra dziś Holandia .
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Post autor: Alter »

Wow, jak z ciebie taki Polak patriota, to ogarnij naszą biało-czerwoną interpunkcję. Swoją drogą w Niemczech też pewnie nie stosuje się odstępu przed przecinkami i kropkami, hę?
Jeśli chodzi o Niemcy bez Fringsów i Lehmannów jestem na tak, ale wczoraj kibicowałem Urugwajowi. Grają tak, jak powinna grać każda zawodowa drużyna i każdy smarkacz na podwórku, do końca, walcząc o każdą piłkę.
Dziś kibicuję Holandii, lecz bez większego przekonania, bo ośmiornica Paul i angielski astrolog najlepiej wiedzą, kto wygra. Oby więc Oranje przegrali te 3:2 w dobrym stylu.

koornel

Ciśniesz mnie o jakąś interpunkcje , totalnie tylko po to ,żeby przysrać się do mnie ,a wierzysz w jakieś wróżki ,astrologów czy ośmiornice ... :lol:
Obrazek

xabi

Post autor: xabi »

koornel pisze:Ciśniesz mnie o jakąś interpunkcje , totalnie tylko po to ,żeby przysrać się do mnie ,a wierzysz w jakieś wróżki ,astrologów czy ośmiornice ... :lol:
Nie jakąś interpunkcję, walczmy o utrzymanie czystości polskiej ludności i niedopuszczenie wrogów zewnętrznych i wewnętrznych, którzy chcą nas zniszczyć, zaczyna się na interpunkcji, kończy na reprezentowaniu Niemiec na Mistrzostwach Świata! Nie pozwólmy na to!

No i musisz być jednym z tych, dla których ironia to dzika odmiana aronii, a sarkazm to takie miasto w Bangladeszu(vide interpretacja posta Altera)

Awatar użytkownika
bytoviacy

Post autor: bytoviacy »

Ma może ktoś linki do skrótu z meczu o brąz?
Obrazek
"Jest wielkim piłkarzem na prawej stronie pomocy, dobrym na lewej i efektywnym na każdej innej pozycji. W środku jest jednak najlepszy i to cała różnica." Ian Rush o Stevenie Gerrardzie

ODPOWIEDZ