Puchar Konfederacji

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
k0la

Re: Puchar Konfederacji

Post autor: k0la »

Po zejściu Torresa i Villi mecz sięrozkręcił. Hiszpania zaczęła sobie tworzyć sytuacje i to dobre sytuacje( szkoda strzału Riery), ale mimo wsyzstko to oni stracili pierwsi bramkę. Co robili stoperzy? Guiza bohaterem Hiszpani w regulaminowym czasie gry. 2 bardzo ładne bramki :) i ... bomba z wolnego czarnuszka :D. Dogrywki nie widziałem, ale gol XA to prawdziwy kunszt. Brawo chłopaki.

Teraz USA do boju ;)
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS

TJHicks

Post autor: TJHicks »

No i Puchar Konfederacji 2009 możemy uzanać za zamknięty. Bardzo świetne mecze, mnóstwo pięknych goli, walki i niespodzianek. Byłem bardzo pewny, że Hiszpanie wygrają te zawody, a po meczu Brazylia - Egipt, kiedy Egipcjanie przysporzyli tyle kłopotu drużynie z Ameryki Płd, moja pewność co do wygranej La Furja Roja jeszcze bardziej wzrosła, gdyż myślałem, że tylko Brazylia jest w zasięgu Hiszpanii, a tracą, aż 3 bramki z Egiptem. Jednak tak się nie stało i w rzeczywistości Brazylia wygrała cały turniej i to bardzo zasłużenie. Brawa dla takich zespołów jak USA, RPA i Egipt za pokazanie charakteru. Ten turniej pokazał, że nie należy lekceważyć przeciwników. Na MŚ mogą być niespodzianki.
Obrazek
''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur

Oskar

Post autor: Oskar »

Tak dla przypomnienia, odświeżam temat i zapraszam do dyskusji :)

WisniaPiszLFC

Post autor: WisniaPiszLFC »

Gol Pirlo, mistrzostwo! Ale i nasz Luis nie pozostał dłużny. :) Na razie mecze na poziomie. Szczerze nie spodziewałem się takiego ognia ze strony Brazylii bo i Japonia to przecież mocny zespół. Mimo, że mówi się o Brazylii jako faworycie do wygrania przyszłorocznego mundialu to osobiście jakoś w nich nie wierzyłem. A po pierwszym meczu muszę przyznać, że jeśli utrzymają taki poziom to będą murowanym kandydatem do zwycięstwa nie tylko tego turnieju. Z niecierpliwością czekam na mecz Hiszpania-Brazylia, oby w finale. Będzie się działo! :)
"Nie niszczmy naszych bohaterów dzisiaj, jeżeli czciliśmy ich wczoraj." Gerard Houllier

PiotrekLFC8Gerro

Post autor: PiotrekLFC8Gerro »

Wisnia serio uważasz że Brazylia gra na wysokim poziomie? :O Przecież mecz z Japonią był tragiczny - z obu stron. Wiało nudą od 4 do 90 minuty. To nie jest przypadek że Brazylia z ostatnich 7-8 meczy wygrała zaledwie 2-3. Grają słabo. Zresztą ich skład jak dla mnie nie jest optymalny. W kadrze brakuje przynajmniej 5-6 zawodników bez których niech nawet nie jadą na mundial (tak, w tym gronie też liczę naszego Coutinho). Za to cholernie podoba mi się ich blok obronny... Środek: Tiago Silva, Dante, David Luiz :D na bokach Marcelo z Alvesem (najsłabszy z tych obrońców). Jak się dobrze zgrają chłopaki to będzie kosmos. Boczni w dawnym stylu - lepiej atakują niż bronią. Oby Hiszpania wygrała Puchar... jeszcze nigdy zwycięzca pucharu nie wygrał mundialu ;)

Awatar użytkownika
Bolo

Post autor: Bolo »

Jakie mecze na wysokim poziomie? Brazylia - Japonia to była mordęga. Ciekawie było do bramki Neymara. A mecz Hiszpania - Urugwaj to była nuda cały mecz. Hiszpanie wymieniali 300 podań obrona - pomoc, Urugwajczycy nic nie mogli skleić. Japończyk który sędziował ten mecz, chyba sam się zgubił przy sędziowaniu. Pozwalał na wiele co ostatecznie poskutkowało faulami obrońców urugwaju(tylko ich). Bramka Pedro przy asyście Lugano całkiem ładna, gdyby nie to że jak dla mnie to samobój powinien być liczony ;p. Bramka Soldado po świetny odegraniu Cesca, była świetna ;). LS strzelił ładnie, tylko szkoda że tak późno.

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Oglądałem tylko drugą połowę meczu Hiszpania - Urugwaj. Wygląda na to, że tą dużo gorszą połowę. Chciałem już wyłączyć transmisje po 10 minutach. Potem co chwila sobie powtarzałem, że coś zaraz musi się wydarzyć, bo to niemożliwe, żeby przez 45 minut na boisku kompletnie nic się nie działo (nie licząc nieudolnego pressingu Urugwaju, nic nie wnoszących do gry podań Hiszpanii i czasem coś Iniesta próbował, ale nikt mu nie chciał pomóc w ofensywie) . Zamiast piłki to urugwajczycy powinni kopać kartofle. O mało co się nie udusiłem ze śmiechu, gdy komentator powiedział, że Urugwaj to najlepsza reprezentacja Ameryki Południowej (w statystykach tak, ale pod względem czysto piłkarskim to troszkę im brakuje).
Na początku myślałem, że wyszli jacyś niedzielni kopacze z ligi Urugwajskiej plus Cava, Suarez, Muslera. Ale później usłyszałem parę znanych nazwisk i się ogromnie zdziwiłem, że grają taki piach. Można próbować ich usprawiedliwić, bo grali z "wielką" Hiszpanią, ale żeby nie potrafili wyprowadzić piłki z własnej połowy, przyjąć piłkę i podać do najbliższego? Ciężko ocenić grę napadziorów, bo właściwie nikt nie dostarczał im podań a sami nie będą biegać wzdłuż i wszerz boiska przez cały mecz. W sumie to mając Suareza w składzie to wystarczy mu podać a on sobie już coś przygotuje.
Mogę jeszcze raz napisać, że jestem zawiedziony grą Urusów. Spodziewałem się po nich przynajmniej podjęcia walki.

Awatar użytkownika
krystianLFC

Re: Odp: Puchar Konfederacji

Post autor: krystianLFC »

Ja oglądałem jakoś od 40 minuty z winy TVP, bo na ich stronie pisało, że mecz będzie na jedynce, a na telegazacie było że mecz niby dopiero o 00:50... wchodzę na livescores a tam już 2:0, a mecz leciał na TVP sport ehh.

Co do gry - straszny piach urusów, 2-3 podania i już tracili piłkę na połowie. Mecz nudny, zawiodłem się. Bramka Suareza świetna, xero bramki Pirlo :) Dopiero po tej bramce mecz się zaczął tak naprawdę, nie ma to jak się obudzić w 89 minucie :)

Czekam na kolejne mecze, oby Urugwaj się ogarnął.

Wysłane z Xiaomi Mi-2 przez Tapatalk 4
__________________________ <3 LFC since '99 ________________________
Obrazek

shelby3001
Entertainment

Post autor: shelby3001 »

Wlasnie zakonczyl sie kolejny mecz w Pucharze Konfederacji. Cala nacja Tahiti moglaby pomiescic sie dzis na arenie w Belo Horizonte. Tahiti, amatorski zespol umiejscowiony na 138 pozycji w swiatowym rankingu imponowal determinacja i zaangazowaniem ktorego jakos nie widzialem u Polaków w Kiszyniowie...
Obrazek

Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

shelby3001 pisze:Wlasnie zakonczyl sie kolejny mecz w Pucharze Konfederacji. Cala nacja Tahiti moglaby pomiescic sie dzis na arenie w Belo Horizonte. Tahiti, amatorski zespol umiejscowiony na 138 pozycji w swiatowym rankingu imponowal determinacja i zaangazowaniem ktorego jakos nie widzialem u Polaków w Kiszyniowie...
Strzelili bramkę mistrzom Afryki :) Co prawda stracili 5 i jedną sami sobie strzelili, ale co tam, dla nich sam udział w takim turnieju to coś wielkiego :)
Miło, że będąc anonimowym można wpaść w hawajskich koszulach, na stadiony Mundialu i pograć z Mistrzami Świata i Europy, Mistrzami Afryki oraz Ameryki Południowej :D Na prawdę aż się serce raduje :)

Co do wczorajszej transmisji na TVP 1 to tragedia... Puszczają jakieś chu** Opole, śpiewające stare dziadki i Maryle Rodowicz, a mecz ucinają... No jak transmisja meczu to transmisja meczu, był czas na Opole, a jak jest czas na mecz to niech mi spierdzielają z Opolami, bo mnie to na przykład nie interesuje i czekałem do później nocy, żeby obejrzeć meczyk, a nie te popierdółki na scenie...
Obrazek

Awatar użytkownika
dagonet

Post autor: dagonet »

1010Arx pisze:
shelby3001 pisze:Wlasnie zakonczyl sie kolejny mecz w Pucharze Konfederacji. Cala nacja Tahiti moglaby pomiescic sie dzis na arenie w Belo Horizonte. Tahiti, amatorski zespol umiejscowiony na 138 pozycji w swiatowym rankingu imponowal determinacja i zaangazowaniem ktorego jakos nie widzialem u Polaków w Kiszyniowie...
Strzelili bramkę mistrzom Afryki :) Co prawda stracili 5 i jedną sami sobie strzelili, ale co tam, dla nich sam udział w takim turnieju to coś wielkiego :)
Miło, że będąc anonimowym można wpaść w hawajskich koszulach, na stadiony Mundialu i pograć z Mistrzami Świata i Europy, Mistrzami Afryki oraz Ameryki Południowej :D Na prawdę aż się serce raduje :)

Co do wczorajszej transmisji na TVP 1 to tragedia... Puszczają jakieś chu** Opole, śpiewające stare dziadki i Maryle Rodowicz, a mecz ucinają... No jak transmisja meczu to transmisja meczu, był czas na Opole, a jak jest czas na mecz to niech mi spierdzielają z Opolami, bo mnie to na przykład nie interesuje i czekałem do później nocy, żeby obejrzeć meczyk, a nie te popierdółki na scenie...
tez mnie to wkurza. Tak samo jak Polsat ucinający czasami F1 na rzecz gwiazd na mikrofonie czy cos takiego. Ja mecz obejrzalem bo puszczali tez przez internet na swojej stronie.

Awatar użytkownika
maciex1995
Kontakt:

Post autor: maciex1995 »

Alvin Tehau strzelił 1 bramkę w Pucharze Konfederacji. Cristiano Ronaldo - jeszcze nigdy nie trafił tam do siatki. Wniosek :) ?
Możecie narzekać, że nie podobają wam się te mecze, ale jednego nie można odmówić. Bramki padają naprawdę dobre. Wolne Pirlo i Suareza, super-asysta Fabregasa przy golu Cazorli, wolej Neymara - na to nie można kręcić nosem. Te gole z pewnością zapamiętamy na dłużej niż tylko czas trwania Pucharu Konfederacji.

Rahk8

Post autor: Rahk8 »

maciex1995 pisze:Alvin Tehau strzelił 1 bramkę w Pucharze Konfederacji. Cristiano Ronaldo - jeszcze nigdy nie trafił tam do siatki. Wniosek :) ?
Możecie narzekać, że nie podobają wam się te mecze, ale jednego nie można odmówić. Bramki padają naprawdę dobre. Wolne Pirlo i Suareza, super-asysta Fabregasa przy golu Cazorli, wolej Neymara - na to nie można kręcić nosem. Te gole z pewnością zapamiętamy na dłużej niż tylko czas trwania Pucharu Konfederacji.
bramkę strzelił Jonathan Tehau, a Fabregas za asystował Soldado :) Aczkolwiek masz rację że tegoroczny Puchar jest naprawdę niezły, ale ja czekam na mecze w półfinale i finale bo te będą naprawdę porywające, przynajmniej mam taką nadzieję

Awatar użytkownika
Dydas
Kontakt:

Post autor: Dydas »

Włączasz, Panie telewizor, a tam Szpakowski z Engelem. Studio TVP to jest już jednak jakiś (i tu przepraszam) pie....lony folklor. :roll:
"Ja? Radomskie. Ale jak Pan Major woli to Franz ma Camele..."

dymos

Post autor: dymos »

Dobrze, ze Szpakowski siedzi w studio.. jest nadzieja na troche profesjonalizmu ze strony komentatorow.

ODPOWIEDZ