El. MS 2010

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
adam90
Kontakt:

Re: El. MS 2010

Post autor: adam90 »

Panowie, proszę trzyma w kciuki za Francję bo jak nie wygrają z Litwą bo mi kupon wdupią :shock: Swoją drogą coś ostatnio Francji gorzej idzie nie zauważyliście?

saw

Post autor: saw »

Bramka Smolarka na 9:0 genialna. Szkoda, że nie wbiliśmy jeszcze ze dwóch, bo rezultat Niemców był na wyciągnięcie ręki. No i jeszcze dwie bramki po spalonych. Wygrana i rekord na pewno cieszą, ale nie ma co popadać w huraoptymizm, bo graliśmy tylko z San Marino, którego zawodnicy sami od siebie oddawali piłkę Polakom. Szkoda, że Sosin nic nie strzelił dziś. W sumie, to trafił, ale nie uznano mu tego trafienia.

Ciekawi mnie ta bramka Martina. Szpaku coś mówił, że to Czech strzelił, ale u niego wszystko jest możliwe. Jeśli faktycznie Martin strzelił samobójczą, to wielka szkoda, bo po słabym meczu z Anglią, przyszła kolejna wpadka. Dirk strzelił już dwie bramki i w ostatnich trzech meczach, zdobył aż cztery bramki, co zapewne jeszcze bardziej umocni jego pozycję w hierarchii Beniteza. Hiszpania z Turcją wygrała po bramkach liverpoolskich zawodników. Najpierw ręka po strzale Torresa i karny Xabiego. Bask uderzył w sam środek bramki. Bramki Riery niestety jeszcze nie widziałem, ale mam nadzieję, że to coś w stylu tego z PSV w Lidze Mistrzów ;)

Boliwia - Argentyna 3:1.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

MaG

Post autor: MaG »

wiem, że po 10:0 nie powinno się wybrzydzać, ale przypomnę 5 sytuacji:
-Wasilewski po rzucie rożnym z dwóch metrów strzela nad poprzeczką,
-Wasilewski przyjmuje piłkę w polu karnym, czasu ma - że tak powiem - w ch*j i wali mocno obok słupka,
-dwie sytuacje Lewandowskiego, kiedy bramkarz leżał gdzieś w polu karnym... raz lekko chciał go lobnąć, drugi raz troszkę mocniej, oba strzały nad bramką,
-Jeleń - zaraz po którejś bramce wyszedł sam na sam i mu piłka podskoczyła, prawie jak Borucowi...
wg mnie to były 100% okazje... można było pobić niemców w tym ich 13:0
wymieniłem tylko te najnajbardziej klarowne... gdybyśmy strzelali wszystko byłoby ponad 20, ale nikt nie wykorzystuje w meczu wszystkich okazji ;)

z takiego meczy najtrudniej się wybiera najlepszego zawodnika, bo wszyscy zagrali dobrze (poza stoperami i bramkarzem, bo oni wcale nie grali :P )
ale wg mnie najlepszym był R.Lewandowski,
a najładniejsza bramka, oczywiście Smolarek.

wyniki nam nie podpasowały, ale i tak jesteśmy na drugim miejscu. Słowacja ma mecz z San Marino, więc pewnie będziemy tracić 5pkt.
mamy mecz z nimi u siebie, więc załóżmy optymistycznie, że 2 ;) muszą gdzieś jeszcze punkty stracić...
Czesi straszną padakę grają...

Awatar użytkownika
openmind

Post autor: openmind »

Luis pisze:
A przy okazji... 70 minuta i Argentyna przegrywa 5:1. :shock:
skończyło się na sześciu, i powiem szczerze że to masakra jakaś...co najgorsze, Argentyńczycy schodzili z boiska wykończeni, gra na 3500m n.p.m. nie służy raczej zdrowiu... Co za tym idzie, występ Masche z Fulham jest raczej mało prawdopodobny, zagrał 90 minut a to naprawdę wpływa na organizm.

Nawet boski Diego nie pomógł.
Obrazek
"The most important people at Liverpool Football Club are the people who want to be here."

Awatar użytkownika
Gianni

Post autor: Gianni »

Boliwijczycy biegali jak króliki po koksie :P Jak jakiś Argentyńczyk przebiegł 20 matrów sprintem to potem stał i dyszał 15 minut. Naprawde masakra. Co do Mascherano to prawie krzyczałem przed telewizorem do "boskiego Diego" żeby go sciągnął :P "Ku*** Maradona nie wiesz, że w sobote gramy z Fulham? Poleci chłopak jutro do Anglii i w sobote ma grać? Pieprzyć te reprezentacje!!!" Wiem poniosło mnie ale czasami nie dziwie się Benitezowi, że nerwowo reaguje na powołania.

licznerek

Post autor: licznerek »

Korea Płd wygrała z Koreą Płn 1:0. Tam to dopiero była walka, zwłaszcza ze strony słabszej piłkarsko Korei Północnej.
Też byłem niesamowicie zdziwiony gdy patrzę w telewizor, a tam Boliwia wygrywa 5:1 z Argentyną. Później padł jeszcze szósty gol i prawdziwy nokaut. Chyba faktycznie winę na porażkę można zwalić na te warunki, w których Argentyńczycy sobie nie radzili. Jednak prędzej Boliwia u siebie tak wysoko nie wygrywała.
Co do Polski to bardzo dobry występ. Fajnie, że pobili rekord pokonując amatorów z San Marino. Zagrał Smolarek, był niesamowicie zmobilizowany i strzelił cztery bramki. Dobrze radził z słabymi rywalami Robert Lewandowski, a także Ireneusz Jeleń. Na plus występ Rafała Boguskiego. Świetnym posunięciem było wystawienie na lewej obronie Jacka Krzynówka, który i tak nie musiał przejmować się defensywą, bo rywale nie potrafili zaatakować, a w konstruowaniu akcji był bardzo przydatny. Jednak wyniki w naszej grupie niekorzystne. Słowacja ograła Czechów i to na wyjeździe, więc ich już raczej nie wyprzedzimy. Pozostaje nam walka o drugą lokatę z Czechami, z którymi zagramy na wyjeździe i Irlandią Płn, która ograła Słowenię 1:0.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!

Awatar użytkownika
bizzy

Post autor: bizzy »

Jaaaaaaaaaaaa wygraliśmy 10-0 :!: :!: :!: Wygraliśmy z doktorami, kucharzami, nauczycielami, z państewkiem, które ma 30 tys mieszkańców!
Nie ma tu o czym specjalnie pisać, po prostu punkty, które należało zgarnąć. Żeby z takim polotem i zadziorem nasi grali z innymi rywalami z grupy to byłby powód do zadowolenia. Polska jest średniakiem w światowym futbolu, i tego nie oszukamy. A skład, jest kilku ciekawych zawodników, kilku solidnych a reszta.... a trener, tu by Mourinho, Benitez, Hidding nie pomógł. Leo jest dla mnie OK, problem w tym, że wielu nie chce się do niego przekonać (szczególnie otoczenie). Zwolnienie teraz Leo B.to byłaby katastrofa na całej linii, już całkiem nasza reprezentacja popadła by w ruinę.
Wygraliśmy z Czechami w dobrym stylu, i to był jedyny dobry mecz, który wart jest zapamiętania... ale teraz mecz nie będzie rozgrywany w Chorzowie, przy dopingu wspaniałych kibiców... teraz przyjdzie pojechać Polakom do paszczy lwa... do Pragi.. i będę bardzo ciekaw postawy kadry.
Na koniec. Jeśli nie dostaniemy się do tych MŚ, to naprawdę nie będę płakał, skoro jesteśmy słabi to nie zasługujemy na udział w tej imprezie. Jeśli nie Polska, to życzę Słowakom udziału w MŚ.
Ale teraz PL jest w podobnej sytuacji jak LFC, musi wygrać wszystko! Więc niech tak się stanie!

PS: A Smolarek niby strzelił 4ry bramki, ale dla mnie jest on tak irytujący i nieporadny że szok, zresztą jak byłby dobry to potrafiłby sobie miejsce w Boltonie wywalczyć. Tyle :P

Pzdr!
Obrazek
I don't know what I want, but I know what I don't!
http://www.lastfm.pl/user/bizzydpl/

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

A ja nie jestem do końca zadowolony z naszych chłopaków po tym meczu :wink:

Naprawdę irytował mnie fakt, że Polacy tak niesamowicie pierniczyli w sytuacjach sam-na-sam, albo się gubili w polu karnym i zaczynali klepać w nim jak Arsenal. Mieli farta, że to był mecz z San Marino, a nie z jakąś Armenią nawet czy Kazachstanem. Wielki poziom piłkarski Błękitnych Błędnych Rycerzy (prawda, że przewrotne? :roll: ) udowodniła pierwsza bramka dla Polski już w pierwszej minucie. I nie chodzi mi w tym wypadku o czas, kiedy została zdobyta; raczej o wspaniale poukładaną grę w defensywie i intuicyjne rozumienie się ze sobą defensorów San Marino.

A tak na marginesie - w mojej opinii Polacy strzelili może ze 3 ładne bramki. Reszta - lepiej nie mówić. Wiem, że to bardzo pretensjonalne podejście, ale jak już mówiłem - gralibyśmy z inną słabą drużyną, lecz profesjonalną - one nie miałby prawa wpaść. Ale to jest zrozumiałe. Na dodatek, kiedy patrzyłem na grę bramkarza gości - byłem święcie przekonany że koleś na co dzień jest kucharzem. Bo takie kartofle obierał że to szok.
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

Awatar użytkownika
Brewka
Kontakt:

Post autor: Brewka »

Absolutnie zgadzam się z Nuttym.
Polacy wcale swą grą nie porwali, a zachwycanie się wynikiem, nawet tak wysokim, w meczu z kelnerami to nonsens. Nie ma co się zachwycać, spokojnie. Trzeba mniej takich wpadek jak te z Belfastu...
Obrazek

Zmar
Kontakt:

Post autor: Zmar »

Niektórym sie po prostu nie da dogodzić. Wygrywamy 10;0, ale niktorzy muszą sie przyczepić. Że bramki nieładne, że to San Marino i normalka, ale jezeli skonczyloby się na dajmy na to 3;0 to wszyscy by sie wyśmiewali ze co to za wynik i powinno byc wiecej bramek...

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

Zmar pisze:Niektórym sie po prostu nie da dogodzić. Wygrywamy 10;0, ale niktorzy muszą sie przyczepić. Że bramki nieładne, że to San Marino i normalka, ale jezeli skonczyloby się na dajmy na to 3;0 to wszyscy by sie wyśmiewali ze co to za wynik i powinno byc wiecej bramek...
To się nazywa odwracanie kota ogonem... Dobra, mało co się nie posrałem ze szczęścia, że 10:0, że najwyższy wynik w historii polskiej piłki, że to że tamto. Ale przy tym, co pokazali gracze San Marino, a raczej przy tym co nie pokazali, i przy tym cośmy zmarnowali w dziecinny sposób, to nie jestem zadowolony. Druga sprawa że nie graliśmy wczoraj tak na dobrą sprawę nadzwyczaj dobrych zawodów, ale co tam, przecież skończyło się aż 10:0! :happy: Ale mogło zawsze być 15:0 :oops:

Jeżeli cieszy Cię mecz gdzie amatorzy sprezentowali nam siedem kartofli, to nie mam pytań... Z resztą, i tak jeśli skończymy grupę na drugim miejscu, to te dziesięć bramek możemy sobie w pupkę wsadzić. :sleep:
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

Zmar
Kontakt:

Post autor: Zmar »

Nutty Buddy pisze:
Zmar pisze:Niektórym sie po prostu nie da dogodzić. Wygrywamy 10;0, ale niktorzy muszą sie przyczepić. Że bramki nieładne, że to San Marino i normalka, ale jezeli skonczyloby się na dajmy na to 3;0 to wszyscy by sie wyśmiewali ze co to za wynik i powinno byc wiecej bramek...
To się nazywa odwracanie kota ogonem... Dobra, mało co się nie posrałem ze szczęścia, że 10:0, że najwyższy wynik w historii polskiej piłki, że to że tamto. Ale przy tym, co pokazali gracze San Marino, a raczej przy tym co nie pokazali, i przy tym cośmy zmarnowali w dziecinny sposób, to nie jestem zadowolony. Druga sprawa że nie graliśmy wczoraj tak na dobrą sprawę nadzwyczaj dobrych zawodów, ale co tam, przecież skończyło się aż 10:0! :happy: Ale mogło zawsze być 15:0 :oops:

Jeżeli cieszy Cię mecz gdzie amatorzy sprezentowali nam siedem kartofli, to nie mam pytań... Z resztą, i tak jeśli skończymy grupę na drugim miejscu, to te dziesięć bramek możemy sobie w pupkę wsadzić. :sleep:
A gdzieś napisalem, że jestem zachwycony tak wysoki zwycięstwem ? Poprostu bylo 10;0 i wszyscy piszą, że było wiecej okzaji(pokażcie mi drużyne, która ma w meczu 3 akcje bramkowe i strzela 3 bramki) i było trzeba strzeli 15 bramek... A to, że może się nam to zupełnie nie przydac to inna sprawa, aczkolwiek puki jest choć cien nadzieji trzeba grac na maxa...

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

Wszyscy tacy wymagający jesteście...
Piszecie, że 10-0 z frajerami i amatorami, z kucharzami i listonoszami, to żadne osiągnięcie.

W takim razie polecam mecz Liverpoolu z Havant&Waterlooville.
Różnica klas bardzo podobna.

To tylko potęguje wagę naszego zwycięstwa;)
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2009, o 20:18 przez Sochal, łącznie zmieniany 1 raz.
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

Witz

Post autor: Witz »

fail. San Marino gra z dobrymi a nawet bardzo dobrymi zespołami pi razy oko raz/dwa rocznie. Havant gra z choćby przyzwoitymi raz na 50 lat ;)

Awatar użytkownika
Masacra

Post autor: Masacra »

Polacy (plus Brazylijczyk i Francuz) zagrali dla fatalnie kontuzjowanego kolegi. Zamysł szlachetny tylko wątpię, żeby swoją grą i wynikiem sprawili ulgę cierpiącemu Wasylowi. Teraz do pełni szczęścia brakuje, żeby sfrustrowani kibole wdali się w burdy z Irlandczykami. Sprawią w ten sposób niedźwiedzią przysługę mieszkającym w Belfaście rodakom.

A w tabeli grupy wyprzedzamy w ogóle kogoś? San Marino, tak? Czy to już dno?

ODPOWIEDZ