Euro 2020

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
everlast

Re: Euro 2020

Post autor: everlast »

No i wreszcie byl wyzszy pressing
Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

ynwa19 pisze: 19 cze 2021, o 22:53 Można?Można!
Wreszcie była walka
Wreszcie było zaangażowanie
Wreszcie im się ku*** mać chciało!
Dlaczego tak nie ze Słowacją?
Za dzisiaj brawo🖐

Będzie finał z Wikingami :D
Ze co? Ten mecz to jeden wielki przypadek. Nie potrafiliśmy wymienić 2 podań na własnej połowie.
Sytuacje byly to fakt, ale równie dobrze mogło się to skończyć bardzo zle gdyby posypał się wór z bramkami. Sory ale od bramki Lewego modliliśmy się o to 1-1 które jest sukcesem wynikowym, ale jeśli chcemy coś osiągnąć w poważnej piłce to takie wyniki powinny być standardem.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
Pabloitto

Post autor: Pabloitto »

Z Hiszpanią mieliśmy szczęście, którego zabrakło nam ze Słowacją. Jako, że jesteśmy przeciętną drużyną to jesteśmy nierówni, strasznie falujemy i tutaj są moje największe obawy przed meczem ze Szwedami, którzy nie stracili jeszcze bramki, a my jesteśmy dziurawi. Czy jesteśmy w stanie zagrać w końcu na zero z tyłu? Czy Krychowiak który ciągle fauluje wróci do składu? Czy Bereszyński który jest naszym najgorszym obrońcą na tym Euro znowu coś odwali? Jak na razie najbardziej powtarzalną drużyną na Euro są Włochy, prezentują równą stabilną formę.
endless

Post autor: endless »

Tak się przyzwyczaiłem do tego mierzenia spalonych w PL, że nawet mi przez myśl nie przeszło, ze Morata może być onside :P Co myślicie? Czy dopóki nie będzie wprowadzonej technologii automatycznie oceniającej spalone nie byłoby lepiej traktować te sytuacje w taki sposób jak wczoraj? Bo w PL już by szła linia od nosa Moraty.
bugi

Post autor: bugi »

Ja od początku niezmiennie na temat VARu myślę tak samo :P
Powiem tak, jakby chcieli przekręcić, dało się narysować linię tak, że Morata byłby na spalonym.
Obrazek
consigliere

Post autor: consigliere »

endless pisze: 20 cze 2021, o 08:34 Tak się przyzwyczaiłem do tego mierzenia spalonych w PL, że nawet mi przez myśl nie przeszło, ze Morata może być onside :P Co myślicie? Czy dopóki nie będzie wprowadzonej technologii automatycznie oceniającej spalone nie byłoby lepiej traktować te sytuacje w taki sposób jak wczoraj? Bo w PL już by szła linia od nosa Moraty.
ja byłem zaskoczony werdyktem Laskowskiego, bo nawet bez VARu był widać że nie było tam spalonego.

brawa dla naszej "upośledzonej wolicjonalnie" reprezentacji!
nie jestem optymistą przed meczem ze Szwedami. mamy duży problem z kreowaniem szans bramkowych, a nasi następni rywale w dużej mierze opierają swoją grę na solidnej organizacji w tyłach. czkawką odbija się brak powołania dla Szymańskiego, brakuje u nas dobrze wyszkolonych, swobodnie operujących piłką ofensywnych piłkarzy. słabo wygląda nasza ławka. drużyna nie jest odpowiednio przygotowana na ten turniej.
co do Hiszpanów, to rzuca się w oczy brak dynamiki i jakości w pierwszej linii. wczoraj kończyli mecz z atakiem Ferran-Oyarzabal-Sarabia, żaden z nich nie jest szybkościowcem, żaden z nich nie jest egzekutorem. zawiódł Pedri, spodziewalem się że to on będzie największym zagrożeniem, a był w zasadzie przezroczysty.
Django

Post autor: Django »

Wreszcie była walka
Za dzisiaj brawo🖐

Moim zdaniem to nie Polacy zdobyli 1 punkt tylko Hiszpanie stracili 2, a w ich sytuacji "4" punkty. Mam wrażenie, że Hiszpanie nas po prostu zlekceważyli - bo ilość niewykorzystanych 300% sytuacji po olbrzymich wylewach naszej niepełnosprawnej obrony i Szczęsnego była zatrważająca...
Obrazek
Awatar użytkownika
MG75

Post autor: MG75 »

Hiszpania jest jedną z najnudniejszych reprezentacji na turnieju. Setki podań z których nic nie wynika, podobnie zagrali na MŚ 2018 z Rosją. Zero szybkości, wszystko przewidywalne, w jednostajnym, wolnym tempie. Jak zespół odlbojów grający na festynie.

Próbowałem sobie wyobrazić bramkową akcję Portugalczyków z meczu z Niemcami w wykonaniu Hiszpanii - oni by kontrę Silva-Jota-Ronaldo wyprowadzili czterdziestoma podaniami aż Niemcy by się okopali w obronie. Nie zdziwię się, jeśli Słowacy wygrają czy zremisują ostatni mecz i Hiszpania odpadnie po fazie grupowej.
dzemek

Post autor: dzemek »

Obejrzałem tylko skrót spotkania Hiszpania - Polska, też uważam, że było tam więcej szczęścia niż umiejętności, Szczęsny dość pewny w bramce, Hiszpanie za to nieskuteczni, w kilku akcjach byli na 5 metrze albo i bliżej bramki, a polscy piłkarze nie potrafili tego wybić. Co mi się rzuciło w oczy to jakieś takie badziewne te koszulki, jakby numer z przodu był naklejany ale może to tylko złudzenie.
Kodi

Post autor: Kodi »

Django pisze: 20 cze 2021, o 10:47
Wreszcie była walka
Za dzisiaj brawo🖐

Moim zdaniem to nie Polacy zdobyli 1 punkt tylko Hiszpanie stracili 2, a w ich sytuacji "4" punkty. Mam wrażenie, że Hiszpanie nas po prostu zlekceważyli - bo ilość niewykorzystanych 300% sytuacji po olbrzymich wylewach naszej niepełnosprawnej obrony i Szczęsnego była zatrważająca...
Polacy przegrywają ze Słowacją - najgorszy zespół, bez jaj, wszyscy do wyjebania
Hiszpanie nie dają rady wygrać z Polską - zlekceważyli nas, jakby chciało im się grać to by łatwo wygrali
Uwielbiam, uwielbiam :D :D

Daliśmy radę, równie dobrze my możemy mówić o 100% sytuacjach Lewego, gdzie strzelił prosto w bramkarza z 5 metrów oraz Świderskiego, który przestrzelił z 3 metrów nad bramką.
Wszystko i tak pokaże mecz ze Szwecją.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

I w 3 grupach zapadly juz wszystkie decyzje:

A-planowe pierwsze miejsce Italli,ktora jak narazie wyglada na bardzo mocna.Rutyniarze wspierani przez mlodszych kolegow impopnuja mi stylem czyli gra ofensywna i odejsciem od schematu "strzelamy na 1:0 i murujemy".W 1/8 Austriacy nie powinni stanowic zbyt wymagajacej przeszkody ale juz prawdopodobny cwiercfinal z Belgia bylby prawdziwym,wymagajacym egzaminem.
Drugie miejsce Walii moze troche zaskakuje choc ja po cichu na nie liczylem(to moje "uwielbienie" dla Brytyjczykow)-w sumie to jest ciekawy zespol majacy kilku klasowych graczy+dobrych rzemieslnikow ustawionych odpowiednio przez trenera.I jest jeszcze Ward na bramce,ktory jak narazie wykonuje swietna robote.
Szwajcarzy swoja szanse na 2 pozycje zaprzepascili wlasnie w meczu z Walia ale i tak przeszli dalej i istnieje duze prawdopodobienstwo,ze w 1/8 zmierza sie ze zwyciezca grupy F(Francja?) a to moze oznaczac koniec ich przygody z EURO 2020.Swoje robi Shaq ale to chyba za malo aby myslec o czyms wiecej niz o awansie do fazy pucharowej.
Rozczarowanie w zestawie A to naturalnie Turcja.Slabi w obronie,bezzebni w ataku,slusznie pozegnali sie z turniejem.

B-tutaj rowniez faworyt nie pozostawil innym ekipom zludzen chociaz mial 45 minutowy problem w meczu z Dania.Belgowie w 1/8 moga napotkac np Portugalie co juz byloby mega intrygujacym starciem a potem ewentualnie czekaja Wlosi-trudna droga do polfinalu.
Awans "Danish Dynamite" przyjalem z radoscia-ta druzyna od lat cieszy sie moja sympatia za (w wiekszosci przypadkow) stawianie na futbol ofensywny.
Pojedynek z Walijczykami zapowiada sie ciekawie i szanse oceniam na 50:50 choc nie ukrywam,ze jednak awans ludzi z Cardiff/Swansea itd bylby mi milszy.Lecz w razie czego dalej czeka byc moze Holandia a to dla obydwu kontrahentow wydaje sie poprzeczka nie do przeskoczenia.
Finowie zagrali co umieli,duzo szczescia pomoglo im w odniesieniu sukcesu w skandynawskim pojedanku ale to na 99,999% nie wystarczy na zaszczyt gry w fazie ko.
Rosjanie...odpadli i dobrze! :D

C-Oranje niby nie w klasycznym 4-3-3 a jednak nastawieni na kreowanie,strzelanie goli.Za to nie bardzo jestem przekonany do ich gry defensywnej co przy wymagajacym przeciwniku moze przyniesc porazke.Mimo to patrzac na turniejowa drabinke ich dotarcie do polfinalu nie bedzie stanowic niespodzianki.
Austriacy wreszcie zakonczyli faze grupowa sukcesem ale na tym ich droga na tym czempionacie chyba sie skonczy.
Ukraincy po swietnym wystepie w meczu z Holandia wydawali sie lepszym zespolem niz sadzilem ale prozno bylo szukac potwierdzenia tej tezy w pozostalych grach-beda do konca czekac i marzyc o dostaniu sie do 1/8.
Beniaminek z Macedonii(Polnocnej oczywiscie) staral sie na tyle na ile wystarczylo umiejetnosci-dobrze,ze strzelili przynajmniej tego honorowego gola i Pandev z podniesionym czolem moze konczyc reperezentacyjna kariere.

PS to wyzej to sa oczywiscie tylko moje opinie,przemyslenia i z nimi mozna ale wcale nie trzeba sie zgadzac.Fajnie byloby tylko,gdyby ktos juz chcial mnie przez przypadek cytowac,to bez wyrwanych z kontekstu zdan i insynuowania mi rzeczy ktorych nie napisalem.
Na tym forum to ostatnio taka mala plaga i to nie tylko w stosunku do mojej osoby :P
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Awatar użytkownika
MG75

Post autor: MG75 »

ynwa19 pisze: 22 cze 2021, o 11:25 I w 3 grupach zapadly juz wszystkie decyzje:

A-planowe pierwsze miejsce Italli,ktora jak narazie wyglada na bardzo mocna.Rutyniarze wspierani przez mlodszych kolegow impopnuja mi stylem czyli gra ofensywna i odejsciem od schematu "strzelamy na 1:0 i murujemy".W 1/8 Austriacy nie powinni stanowic zbyt wymagajacej przeszkody ale juz prawdopodobny cwiercfinal z Belgia bylby prawdziwym,wymagajacym egzaminem.
Drugie miejsce Walii moze troche zaskakuje choc ja po cichu na nie liczylem(to moje "uwielbienie" dla Brytyjczykow)-w sumie to jest ciekawy zespol majacy kilku klasowych graczy+dobrych rzemieslnikow ustawionych odpowiednio przez trenera.I jest jeszcze Ward na bramce,ktory jak narazie wykonuje swietna robote.
Szwajcarzy swoja szanse na 2 pozycje zaprzepascili wlasnie w meczu z Walia ale i tak przeszli dalej i istnieje duze prawdopodobienstwo,ze w 1/8 zmierza sie ze zwyciezca grupy F(Francja?) a to moze oznaczac koniec ich przygody z EURO 2020.Swoje robi Shaq ale to chyba za malo aby myslec o czyms wiecej niz o awansie do fazy pucharowej.
Rozczarowanie w zestawie A to naturalnie Turcja.Slabi w obronie,bezzebni w ataku,slusznie pozegnali sie z turniejem.

B-tutaj rowniez faworyt nie pozostawil innym ekipom zludzen chociaz mial 45 minutowy problem w meczu z Dania.Belgowie w 1/8 moga napotkac np Portugalie co juz byloby mega intrygujacym starciem a potem ewentualnie czekaja Wlosi-trudna droga do polfinalu.
Awans "Danish Dynamite" przyjalem z radoscia-ta druzyna od lat cieszy sie moja sympatia za (w wiekszosci przypadkow) stawianie na futbol ofensywny.
Pojedynek z Walijczykami zapowiada sie ciekawie i szanse oceniam na 50:50 choc nie ukrywam,ze jednak awans ludzi z Cardiff/Swansea itd bylby mi milszy.Lecz w razie czego dalej czeka byc moze Holandia a to dla obydwu kontrahentow wydaje sie poprzeczka nie do przeskoczenia.
Finowie zagrali co umieli,duzo szczescia pomoglo im w odniesieniu sukcesu w skandynawskim pojedanku ale to na 99,999% nie wystarczy na zaszczyt gry w fazie ko.
Rosjanie...odpadli i dobrze! :D

C-Oranje niby nie w klasycznym 4-3-3 a jednak nastawieni na kreowanie,strzelanie goli.Za to nie bardzo jestem przekonany do ich gry defensywnej co przy wymagajacym przeciwniku moze przyniesc porazke.Mimo to patrzac na turniejowa drabinke ich dotarcie do polfinalu nie bedzie stanowic niespodzianki.
Austriacy wreszcie zakonczyli faze grupowa sukcesem ale na tym ich droga na tym czempionacie chyba sie skonczy.
Ukraincy po swietnym wystepie w meczu z Holandia wydawali sie lepszym zespolem niz sadzilem ale prozno bylo szukac potwierdzenia tej tezy w pozostalych grach-beda do konca czekac i marzyc o dostaniu sie do 1/8.
Beniaminek z Macedonii(Polnocnej oczywiscie) staral sie na tyle na ile wystarczylo umiejetnosci-dobrze,ze strzelili przynajmniej tego honorowego gola i Pandev z podniesionym czolem moze konczyc reperezentacyjna kariere.

PS to wyzej to sa oczywiscie tylko moje opinie,przemyslenia i z nimi mozna ale wcale nie trzeba sie zgadzac.Fajnie byloby tylko,gdyby ktos juz chcial mnie przez przypadek cytowac,to bez wyrwanych z kontekstu zdan i insynuowania mi rzeczy ktorych nie napisalem.
Na tym forum to ostatnio taka mala plaga i to nie tylko w stosunku do mojej osoby :P
Widać już, że nie można po jednym meczu wydawać wyroków, wiele zespołów po słabym meczy potem gra dobrze lub odwrotnie, jak Ukraińcy.
Wszystkich przebijają Duńczycy - grali z zaangażowaniem o którym reszta zespołów, może poza Szkocją, może marzyć. Jeśli to utrzymają to mają spore szanse przejść Walijczyków. Szacun za pozbieranie się po dramatycznym początku turnieju.
Po przeciwnej stronie pod względem zaangażowania jest Hiszpania - ich mecze trzeba oglądać z dzbankiem mocnej kawy, a i to nie wróży powodzenia.
Mam nadzieję, że Andy poprowadzi Szkotów do awansu, chociaż ciężka przeprawa ich czeka, dodatkowo bez Gilmoura.
consigliere

Post autor: consigliere »

ynwa19 pisze: 22 cze 2021, o 11:25 Belgowie w 1/8 moga napotkac np Portugalie co juz byloby mega intrygujacym starciem a potem ewentualnie czekaja Wlosi-trudna droga do polfinalu.
z mojej perspektywy Dania jest dosyć wyraźnym faworytem w meczu z Walią. Skandynawowie pozbierali się po dramatycznej zajściu z Eriksenem, rosną z każdym meczem, a i piłkarskiej jakości mają zwyczajnie znacznie więcej niż zespół z Wysp.

Anglicy dziś znów bez stylu wyszarpali zwycięstwo. 2 gole, 5 celnych strzałów w trzech meczach rozgrywanych na Wembley. biorąc pod uwagę bogactwo ofensywy Anglików jest to słabiutki wynik. dziwię się że Bellingham nie jest próbowany tam gdzie gra najlepiej. o sytuacji Sancho nie ma co się rozpisywać - cały turniej traci na tym że skrzydłowy tej klasy prawie w ogóle nie gra.
warto obejrzeć skrót meczu Chorwacja - Szkocja dla bramki Modricia. gdybym miał stworzyć listę graczy ktorzy w ostatnich latach opuścili Premier League, a których brakuje mi w tej lidze najbardziej Luka prawdopodobnie by ją otwierał. niezwykły zawodnik.
kadam

Post autor: kadam »

consigliere pisze: 23 cze 2021, o 00:43 warto obejrzeć skrót meczu Chorwacja - Szkocja dla bramki Modricia.
Przepraszam, ale co jest takiego niezwykłego w tej bramce?
Anthermil

Post autor: Anthermil »

Zewniakiem strzelił, a tak poza tym to nic.
ODPOWIEDZ