Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
ynwa19

Re: Reprezentacja Polski

Post autor: ynwa19 »

Pare wnioskow po pazdziernikowych wystepach naszej repki:
-brak Zielinskiego wyszedl tej kadrze na...dobre.Dla mnie gracz Napoli jest takim bezjajecznym,pozbawionym ikry,szwedajacym sie ze smutna mina po boisku "hamulcowym" tej druzyny.Moze i ma swietne wystepy we Wloszech(od czasu do czasu) ale w reprezentacji tego nie pokazuje i mam problem z przypomnieniem sobie aby rozegral w niej jakis wybitny mecz.
-Klich i jego ustawienie na placu gry.Jezeli zawodnik Leeds bedzie dalej prezentowal taka forme jak obecnie to jego pozycja w narodowym zespole i gra wyzej a wiec bardziej ofensywnie musi byc dla Brzeczka priorytetem.
-Krychowiak-jego miejsce to lawka rezerwowych.Wreszcie nie ma nikogo kto traci bezsensownie pilki,potrzebuje "minut" aby podaniem uruchomic partnera.
-Lewy-gdy przeciwnik pozwoli mu grac tak jak wczoraj Bosniacy to jest super lecz kiedy rywal jest silniejszy (vide Wlosi) to jest duzy problem a bez naszego kapitana atak na dzien dzisiejszy nie istnieje.

Ogolnie fajnie,ze repka wygrala co musiala(Finlandia oraz BiH) oraz nie przegrala z Italia ale mnie to raczej nie zwiedzie.
Juz w listopadzie moze przyjsc brutalna weryfikacja a na ME z duza doza prawdopodobienstwa zagramy o...3 miejsce w grupie z Irlandia Pln badz Slowacja i bedziemy drzeli o awans do nastepnej rundy.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

grzyb

Post autor: grzyb »

Ja ma inn pytanie, co myślicie o tej czerwonej kartce ? Jak dla mnie żółta i gramy dalej.
Wczoraj fajnie zagral Linnety choc ja nie jestem jego fanem to myślę ze się obronił. Denerwuje mnie tylko problem na lewej obronie duzo akcji idzie tamtą stroną i pilka przechodzi.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

MichaLFC

Post autor: MichaLFC »

Jak dla mnie żółta, aż dziwne że to angielski sędzia pokazał czerwo, na varze pewnie by zmienili decyzję sędziego. Ma ktoś może jakąś statystykę ile razy faulowany był Jóźwiak? Odniosłem wrażenie, że tyrany był najbardziej. Ogólnie meczyk miły dla oka, ale to jednak Bośnia grająca prawie cały mecz w dziesiątkę + po pół godzinie zszedł Pjanic.
Obrazek

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Co do meczu, pryzmat czerwonej kartki bardzo kładzie się na przyszłościowej ocenie (zwłaszcza, że to jeden z niewielu meczy zagrany za Brzęczka do przodu, dodatkowo z BiH grająca w 10 musieliśmy przejąć inicjatywę), ale kolejny mecz Linetty pokazuje, że powinien mieć miejsce w tej kadrze, tylko nie obok Krychowiaka.. genialnie wczoraj zagrał, uzupełniał się świetnie z Góralskim i myślę, że mimo wszystko kosztem również świetnego Modera to powinna być na ten moment pewna para środkowych, Moder do rotacji z jednym z nich zależnie od przeciwnika (na słabszych, gdzie panujemy to za Góralskiego, na mocniejszych za Karola), do tego Klich - widać, że pod Bielsą bardzo się rozwinął, a to pewnie jeszcze nie koniec. Zieliński w kadrze musi być, ale bardziej jako zmiennik Klicha.

Co do obrony.. nie podoba mi się ta ciągła rotacja na bokach obrony, choć może się to pewnie zmieni, gdy Rybus wróci. W środku Glik to pewnie pewniak dla Brzęczka, ale ja bym próbował powoli starać się grać bez niego - Walukiewicz/Bednarek, młodzi zdolni, niech się zgrywają.

Zostaje atak - Lewy standardowo, nawet gdy mu nie wszystko idzie, to potrafi znaleźć miejsce i strzelić gola. Jóźwiak może mało konkretny z przodu, ale ile on faulów zgarnął dając drużynie ciekawe możliwości rozegrania SFG pod polem karnym przeciwnika, Grosicki - efektowny jak na polskie realia skrzydłowych, ale w tym meczu mało efektywny. Co nie zmienia faktu, że na ten moment poziom skrzydłowych polskich jest tak mizerny, że raczej ma pewny skład, chyba że przejdziemy na diament przy tak mocnym środku pola ostatnio.

Bakan

Post autor: Bakan »

Coś cicho o naszym ostatnim meczu i jutrzejszej potyczce z Włochami, zapraszam na mój odcinek na rozruch:

https://youtu.be/wWKWHttfPVI

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Bakan pisze:
14 lis 2020, o 16:01
Coś cicho o naszym ostatnim meczu i jutrzejszej potyczce z Włochami, zapraszam na mój odcinek na rozruch:

Dzisiejszy mecz chyba pokazuje najdobitniej, dlaczego mało komu chce się gadać o polskiej repce, bo bez ironizowania się nie da, a i to jest po jakimś czasie męczące. To jak marnotrawiony jest potencjał piłkarski przez ostatnie lata to się w głowie nie mieści. Lewy odejdzie, a my po Georgu Buzzerze pewnie będziemy się męczyć z kolejnym trenerskim dziadkiem, u którego Krycha czy Góralski > Moder czy Linetty, a Grosik to pewnie i za 2 lata bez minuty gry w klubie by znalazł miejsce w kadrze xD jeszcze zdzierżę Góralskiego, ale nie obok Krychy, bo oboje są tak bezproduktywni, zwłaszcza Krycha w kadrze to ostatnio strasznie bez formy i nie wiem czego oczekuje Brzęczek wystawiając go non stop, to chyba jak Klopp z naszym Firmino.

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

ManiacK pisze:
15 lis 2020, o 23:37
Bakan pisze:

Dzisiejszy mecz chyba pokazuje najdobitniej, dlaczego mało komu chce się gadać o polskiej repce, bo bez ironizowania się nie da, a i to jest po jakimś czasie męczące. To jak marnotrawiony jest potencjał piłkarski przez ostatnie lata to się w głowie nie mieści. Lewy odejdzie, a my po Georgu Buzzerze pewnie będziemy się męczyć z kolejnym trenerskim dziadkiem, u którego Krycha czy Góralski > Moder czy Linetty, a Grosik to pewnie i za 2 lata bez minuty gry w klubie by znalazł miejsce w kadrze xD jeszcze zdzierżę Góralskiego, ale nie obok Krychy, bo oboje są tak bezproduktywni, zwłaszcza Krycha w kadrze to ostatnio strasznie bez formy i nie wiem czego oczekuje Brzęczek wystawiając go non stop, to chyba jak Klopp z naszym Firmino.
W pierwszym składzie na wczorajszy mecz wyszedł skład złożony z:
Bramkarza Juventus
Obrona: Benevento, Southampton, Crotone, Sampdoria.
Pomoc: Lech Poznań, lokomotiv Moskwa, Torino
Atak Bayern, Dynamo, Derby County

Doskonale rozumiem, że styl gry, brak taktyki, niezadowolenie Lewego czy krytyka Brzęczka pod każdym innym względem jest uzasadniona. Z drugiej strony u nas po prostu nie ma kto grać. Wydawało nam się, że mamy jakiś dobry skład, kiedyś wygraliśmy z Niemcami i zagraliśmy jeden niezły turniej, w którym szczęśliwie wygraliśmy ze Szwajcarami i szczęśliwie doprowadziliśmy do karnych z Portugalią. Prawda jest taka, że Włosi np. mają samych graczy z Juve, Interu, Milanu, Napoli czy Romy + najlepsi gracze z klubów typu Torino / Sassuolo oraz paru z zagranicy (Jorginho). Oni taktycznie, motorycznie i jakościowo biją nas na głowę grając 5 garniturem, nie ma się co oszukiwać.

SzymonW

Post autor: SzymonW »

A który zawodnik z pomocy jest piłkarzem Lecha Poznań?

kuki

Post autor: kuki »

Moder jest wypożyczony z Brighton do Lecha.

MasterItaliano

Post autor: MasterItaliano »

Na czym polega fenomen naszej reprezentacji, na dobrej reklamie :)

Wczorajsze studio w Polsacie: znawcy piłki określają naszą reprezentację jako najlepszą od dekady, pełną gwiazd światowego futbolu, nasza ławka jest mocniejsza od włoskiej, Lewandowski to Boniek naszych czasów :)

Po tych pochwałach zasiadam przed telewizorem :)

I chu…

Oglądam kopanie się po czołach, dwie ewidentne czerwone kartki (jedna dla Lewego, sędzia zapomniał ją pokazać)… żadnego celnego strzału na bramkę i taktykę z początku wieku XX...

Także podziękuję już za polską myśl szkoleniową... i dziękuję znawcom :)

Nigdy więcej!

firo9 pisze:
16 lis 2020, o 14:06
ManiacK pisze:
15 lis 2020, o 23:37
Bakan pisze:

W pierwszym składzie na wczorajszy mecz wyszedł skład złożony z:
Bramkarza Juventus
Obrona: Benevento, Southampton, Crotone, Sampdoria.
Pomoc: Lech Poznań, lokomotiv Moskwa, Torino
Atak Bayern, Dynamo, Derby County

Doskonale rozumiem, że styl gry, brak taktyki, niezadowolenie Lewego czy krytyka Brzęczka pod każdym innym względem jest uzasadniona. Z drugiej strony u nas po prostu nie ma kto grać. Wydawało nam się, że mamy jakiś dobry skład, kiedyś wygraliśmy z Niemcami i zagraliśmy jeden niezły turniej, w którym szczęśliwie wygraliśmy ze Szwajcarami i szczęśliwie doprowadziliśmy do karnych z Portugalią. Prawda jest taka, że Włosi np. mają samych graczy z Juve, Interu, Milanu, Napoli czy Romy + najlepsi gracze z klubów typu Torino / Sassuolo oraz paru z zagranicy (Jorginho). Oni taktycznie, motorycznie i jakościowo biją nas na głowę grając 5 garniturem, nie ma się co oszukiwać.

ODPOWIEDZ