Polscy pilkarze za granica

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Elvis
Kontakt:

Re: Polscy pilkarze za granica

Post autor: Elvis »

wokky pisze:Kara się oczywiście należy. Nie zmienia to jednak faktu, że Wasilewski w dużej mierze winny jest sam sobie. Widać jak Marcin próbuje wybić piłkę, lecz ledwo w nią trafia. Można powiedzieć, że sam kopnął przeciwnika w nogę... piszczelem :wink: Wg mnie Witsel widząc, do jakiego zagrania składa się Wasilewski po prostu przestał biec dalej. Ja to tak widzę.
Wasilewski zaatakował piłkę wślizgiem i w nią trafił, a był wyraźnie PRZED Witselem. Witsel widząc wjeżdżającego Wasilewskiego wyciągnął wyprostowaną nogę i trafił go w piszczel, a że noga Wasilewskiego była lekko uniesiona, kość nie wytrzymała. Nie twierdzę, że Witsel chciał osiągnąć taki rozmiar zniszczeń, ale nie wyglądało to na zwykłe zderzenie. Ja tak z kolei to widzę

Awatar użytkownika
wokky
Kontakt:

Post autor: wokky »

Gdyby Wasilewski próbował tą piłkę wybić tylko prostym wślizgiem to jestem przekonany, że nic by się nie stało. Marcin chciał z całej siły kopnąć piłkę, a że był nieco spóźniony, musiał się rzucić. Nie potrafię tego inaczej ubrać w słowa, niestety. Jednak myślę, że wiesz o co mi chodzi. :wink:
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard

hulus
Redaktor
Kontakt:

Post autor: hulus »

Witsel co teraz powie jest nieważne. Chciał nadepnąć na Wasilewskiego i tyle. Nasz obrońca słynie z twardej gry i zwłaszcza w dwumeczu o mistrzostwo nie oszczędzał rywali i grał bardzo ostro. Teraz Standard chciał odwdzięczyć się twardą grą i to zrobił. Wasyl był pierwszy przy piłce, a Witsel mógł spokojnie wyhamować nogę, ale zamiast tego z pełną siłą nadepnął Wasyla. Oczywiste jest, że nie chciał zmasakrować mu nogi, ale nie zrobił nic, żeby nie uszkodzić rywala. Dostał dużą karę i słusznie, chociaż to w żaden sposób nie pomoże Wasylowi. Jego kariera może się zakończyć po tym złamaniu. Wróci za rok czy nawet dłużej, po takiej przerwie ciężko będzie mu nadrobić braki kondycyjne, a przede wszystkim nie wiadomo jak będzie grał. Do tej słynął z twardej i nieustępliwej gry. Za rok też nie będzie odstawiał nogi?

Awatar użytkownika
Elvis
Kontakt:

Post autor: Elvis »

wokky pisze:Gdyby Wasilewski próbował tą piłkę wybić tylko prostym wślizgiem to jestem przekonany, że nic by się nie stało. Marcin chciał z całej siły kopnąć piłkę, a że był nieco spóźniony, musiał się rzucić. Nie potrafię tego inaczej ubrać w słowa, niestety. Jednak myślę, że wiesz o co mi chodzi. :wink:
Wiem o co Ci chodzi :) Winien jest sobie tyle, że nie wjechał po trawie, a rzucił się na piłke tak, że postawna noga była uniesiona. Nie da się jednak ukryć, że Witsel wchodząc z wyprostowaną nogą jeszcze bardziej spóźniony raczej nie miał zamiaru kopnąć piłki :)

Awatar użytkownika
kotu151
Kontakt:

Post autor: kotu151 »

Irek Jeleń w końcu strzelił gola tym tym sezonie i to od razu 2 w jednym meczu.Oby tak dalej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matiiii007
Kontakt:

Post autor: Matiiii007 »

Znakomity mecz rozgrywa w Nottingham nasz Raddy Majewski. W meczy na szczycie Championship z WBA, Radek popisał się asystą z rzutu rożnego, a następnie sam z ostrego kąta, z woleja ściągną pajęczynkę przy krótkim słupku bramkarza. Jest to jego 3 bramka w sezonie. Puki co jest 3:1 dla Forest.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrolka
Kontakt:

Post autor: piotrolka »

Łukasz Piszczek strzela pierwsza w meczu bramkę dla Herthy, a jego drużyna prowadzi 3:0 z Hannoverem
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG

hulus
Redaktor
Kontakt:

Post autor: hulus »

Z cyklu SkySports Scout o Radku Majewskim:
http://www.skysports.com/football/transfers/scout/

Bardzo lubię tego piłkarza, bo po pierwsze to mój imiennik, a po drugie jak na Polaka ma zupełnie właściwe nastawienie do gry, powiedziałbym dość wyspiarskie. Oby Polonia nie sknociła mu kariery i pozwoliła odejść.

Awatar użytkownika
Nooldir
Kontakt:

Post autor: Nooldir »

Awatar użytkownika
piotrolka
Kontakt:

Jakub Błaszczykowski znalazł sie w jedenastce kolejki niemieckiej Bundesligi, a jego Borussia wygrała z Hannoverem 4:1. Mimo że Polak bramki nie strzelił, otrzymał od Kickera notę 2 :)

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

Rasiak cały mecz i dwie bramki dla Reading!
Brawo! ;P
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

Awatar użytkownika
openmind

Post autor: openmind »

A Radziu Majewski ze swoim Nottingham gładka trójka w plecy i to z niemal bezpośrednim rywalem do awansu. Kolejna żółta kartka Majewskiego, widać mimo nikłego wzrostu walczy chłopak. Szkoda tylko,że jako zespół zgubili gdzieś regularność - mimo to nadal są na drugim, premiowanym awansem miejscu.
Cenne zwycięstwo Reading, muszą uciekać spod topora.
Obrazek
"The most important people at Liverpool Football Club are the people who want to be here."

Awatar użytkownika
piotrolka
Kontakt:

Można powiedzieć że ten weekend piłkarski był bardzo udany dla polskich piłkarzy występujących za granicą. Wystarczy wspomnieć o strzelcach bramek tj: Dawid Janczyk, Grzegorz Rasiak, Maciej Żurawski, Euzebiusz Smolarek. Tomasz Kuszczak zdobył kolejne trofeum z manu, co mnie akurat mniej cieszy.
Całe podsumowanie tutaj:
http://www.pilka.pl/polacy-za-granica-b ... urawskiego

olka
Kontakt:

Post autor: olka »

Irek Jeleń strzelił gola na wagę zwycięstwa w 38 minucie meczu z Valenciennes. :) Auxerre jest teraz na 5 miejscu w tabeli Ligue 1 i wyprzedza o 1 pkt Lille.

Majewski zagrał 76 min w wygranym 1-0 meczu ze Swansea.

Błaszczykowski zszedł w 75 min, a Borussia Dortmund pokonała u siebie Moenchengladbach 3-0.
But I won't cry for yesterday, there's an ordinary world,
Somehow I have to find.
And as I try to make my way to the ordinary world,
I will learn to survive.

Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Zawsze jak Auxerre zdobędzie jakąś bramkę to od razu sprawdzam kto strzelał i w 90% takich przypadkach gole zdobywa Jeleń. Dziś było nie inaczej, drużyna Irka pokonała samego mistrza Francji i obecnego lidera Ligue 1 - Bordeaux i to na jego stadionie! Wynik jaki padł dziś to 1-2 i obie bramki dla gości strzelił reprezentant Polski. Ireneusz Jeleń jest naprawdę niesamowity i stanowi o sile ataku Auxerre.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina

ODPOWIEDZ