Letnie okno transferowe w Europie

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Johnny Szostie

Re: Letnie okno transferowe w Europie

Post autor: Johnny Szostie »

Dla Wegnera za stary, do wanny niestety na macanie z nim
nie wejdzie, ale zaraz pewnie murzynkow i francuzow posprowadza i hulaj dusza
Wieszcz na wioskę.
https://twitter.com/LegionAzuI

Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

http://www.mirrorfootball.co.uk/transfe ... 80032.html

"Paris St Germain are targeting Manchester United striker Dimitar Berbatov in an £18million swoop.
PSG are enjoying a stunning revolution under new Qatari ownership, who are poised to beat Chelsea to the £35m signing of Palermo's rising-star playmaker Javier Pastore."
- by Darren Lewis

PSG daje czadu. Tym razem na ich celowniku znalazł się Dimitar Berbatov.

http://www.mirrorfootball.co.uk/transfe ... 80123.html

"Manchester City are ready to tempt Arsenal with a £22million bid for contract revel Samir Nasri in the next 48 hours, according to a report.
Nasri is entering the last year of his current Gunners contract and has shown little sign of being willing to negotiate a new one."

Coś mi się zdaje, że z Samirem może być podobnie jak z Fabregasem - saga ich odejścia będzie ciągnąć się w nieskończoność.

http://www.mirrorfootball.co.uk/transfe ... 80034.html

"Wesley Sneijder WILL become a Manchester United player this week... if he accepts a restructured pay-deal to move to the Premier League.
The Dutch midfielder's club, Inter Milan, have paved the way for a £30million-plus transfer by accepting, in principle, a formal offer United made at the weekend."

Sam nie wiem, czy to duże wzmocnienie? W moim mniemaniu Holender jest dość przereklamowany. W reprezentacji robi różnice, ale obserwując go na co dzień w klubie nie jest już tak wyróżniającą się postacią. Mam kolegę, który jest fanem Interu i uważa podobnie jak ja. Zobaczymy, oby ten transfer nie wyszedł United.

http://www.skysports.com/story/0,,11661_7076548,00.html

"Skysports.com understands that England goalkeeper Joe Hart has signed a new contract at Manchester City."

Krótko mówiąc - Joe Hart podpisał nowy kontrakt z Manchesterem City. Z wiadomości podanych przez Sky wynika, że Anglik pobierał będzie 90 tysięcy funtów tygodniowo.

Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

http://www.seriea.pl/index.php?dzial=ak ... kul=202120
Mirko Vucinic po 6 latach gry w Romie przeszedł do Juventusu. Kwota transferu 15 mlnE
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”

Awatar użytkownika
Grzel

Post autor: Grzel »

Paris Saint-Germain rozpoczęło psucie rynku transferowego we Francji - €45 mln za Pastore. Wyceniany jest na €21 mln więc "troszkę-bardzo" przepłacili, ale ma 22 lata więc może się jeszcze rozwinie. Ktoś czytał na temat ich celów transferówych? Bo jestem aż ciekaw kogo mogą jeszcze sprowadzić. Ciekawe jest jeszcze jak PSG ominie zasadę fair-play, wezmą przykład z City czy wpadną na coś oryginalnego.
  • "A lot of football success is in the mind. You must believe that you are the best and then make sure that you are..." W. Bill Shankly
www.bank.czest.pl

DonMateo

Post autor: DonMateo »

Grzel pisze:Paris Saint-Germain rozpoczęło psucie rynku transferowego we Francji - €45 mln za Pastore. Wyceniany jest na €21 mln więc "troszkę-bardzo" przepłacili, ale ma 22 lata więc może się jeszcze rozwinie. Ktoś czytał na temat ich celów transferówych? Bo jestem aż ciekaw kogo mogą jeszcze sprowadzić. Ciekawe jest jeszcze jak PSG ominie zasadę fair-play, wezmą przykład z City czy wpadną na coś oryginalnego.
Gdzieś słyszałem że teraz na cel wzieli sobie Dymitara Berbatova z Mułów. Chcą go kupić za bodajże 18mln euro lub funciaków. Ferguson jest podobno otwarty na rozmowy. PSG kupiło już chyba 7 zawodników licząc z Pastore więc jesli sytuacja dalej będzie się tak rozwijać to na początek sezonu będa mieć całą kadrę wymienioną. :wink:
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"

Whiteboy

Post autor: Whiteboy »

Grzel pisze:Paris Saint-Germain rozpoczęło psucie rynku transferowego we Francji - €45 mln za Pastore. Wyceniany jest na €21 mln więc "troszkę-bardzo" przepłacili, ale ma 22 lata więc może się jeszcze rozwinie. Ktoś czytał na temat ich celów transferówych? Bo jestem aż ciekaw kogo mogą jeszcze sprowadzić. Ciekawe jest jeszcze jak PSG ominie zasadę fair-play, wezmą przykład z City czy wpadną na coś oryginalnego.
Dla mnie Pastore nie bedzie jakims wielkim pilkarzem, PSG sporo przeplacilo za niego. Pastore jest dobry ale nie wart 45mln. Teraz podobno Berbatov jest blisko transferu do nich za okolo 10mln. Krew mnie zalewa gdy widze jak kasa Szejkow niszczy futbol, najpierw City, potem Malaga, teraz PSG?! Niedlugo Szejki cala Europe wykupia.

Awatar użytkownika
Jaguar

Post autor: Jaguar »

Też mnie to boli. Chciałbym żeby taki Pastore kosztował 13 mln czy (już nawet nie mówiąc o samych szejkowych klubikach) taki Ronaldo 40, Carroll 10. Ale to taka oddzielna kwestia do dyskusji. Jestem pod wrażeniem transferów Malagi i powoli PSG, ale nie zazdroszczę ich kibicom. Nie chciałbym takiego budowania drużyny w Liverpoolu.

hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

Kiedyś też płacono wiele za najlepszych zawodników. Barcelona rozbiła bank za młodego Saviolę, który zawiódł. Teraz PSG ma kasę i szejkowie tam kupili Pastore, którego talent jest oczywisty i potwierdzony już mocno w Europie. Nie róbmy z każdego ruchu psucia rynku. Na pewno cena jest przerażająca, ale jak będzie grał i rozwijał się tak jak się zapowiada to nie stracą na nim.

Co do Malagi to jest to najlepiej zarządzany szejkowski klub. Dopiero wykartkowali więcej na Cazorlę, który jest tego wart. A tak oszczędnie kupili bardzo dobrych zawodników jak Joaquin czy Toulalan. Nie każdy szejk ma taką radość z marnowania pieniędzy!

micki

Post autor: micki »

Jaguar pisze:Też mnie to boli. Chciałbym żeby taki Pastore kosztował 13 mln czy (już nawet nie mówiąc o samych szejkowych klubikach) taki Ronaldo 40, Carroll 10. Ale to taka oddzielna kwestia do dyskusji. Jestem pod wrażeniem transferów Malagi i powoli PSG, ale nie zazdroszczę ich kibicom. Nie chciałbym takiego budowania drużyny w Liverpoolu.
To jak oceniasz nasze transfery, ktore mialy miejsce od przejecia klubu przez FSG? Czy nie jest to podobne budowanie druzyny?

Nie chce Cie rozczarowac, ale pieniadze, ktore wydala Malaga na wszystkie transfery jest jedynie nieznacznie mniejsza od sumy, ktora my PRZEPLACILISMY za zawodnikow (w mojej ocenie okolo 45 mln funtow: Carroll 25, Downing i Henderson ok. 10 kazdy). Argumenty, ze za Anglikow placi sie wiecej sa o tyle smieszne, ze nikt do kupowania Angoli nas nie zmusza.

Rynek jest niestety zepsuty, ale banka w koncu peknie, bo pieniedza na takie transfery musza sie kiedys skonczyc. hulus pisze, ze PSG na Pastore nie straci. Mozliwe, ale najprawdopodobniej takze nie zarobi. Nie jest sztuka wydac X mln na pilkarza, ktory w przyszlosci (byc moze!) bedzie wart takie pieniadze. Sztuka jest odnalezc taka perelke, ale kupic ja za male pieniadze.

LiveFan

Post autor: LiveFan »

micki pisze:Argumenty, ze za Anglikow placi sie wiecej sa o tyle smieszne, ze nikt do kupowania Angoli nas nie zmusza.
No a jakże, będziemy grać w składzie dwoma włochami, trzema hiszpanami, jednym brazylijczykiem, pięcioma Brytyjczykami, tak? Twoje posty są głupie i nie poważne, ja tam wolę zapłacić np. 20 mln za anglika o podobnych umiejętnościach, niż jakiegoś hiszpana za 10 mln, a dlaczego? Dlatego, że Liverpool musi być drużyną angielską, muszą znaleźć wspólny język, kiedyś tylko z Anglii u nas byli Carra i Gerrard, głupio to brzmiało jak komentator mówił: Anglicy ruszają do ataku.

LyzwaLFC

Post autor: LyzwaLFC »

Tak tak, przepłaciliśmy i co z tego? Dzisiaj mało kto nie przepłaca, rynek zepsuł Real(Perez), a dobiły Chelsea, Barcelona i inne Man City, teraz ciężko znaleźć tanio dobrego gracza.

Owszem można było mieć Matę za 20 mln, ale zarabiającego 2x więcej niż Stewart i w dodatku słabszego(na skrzydle), z zupełnie innym podejściem, i mentalnością.
O Carrollu nic nie piszę, bo "On nawet biegać nie potrafi" więc dyskusja mija się z celem.
Kenny Dalglish wie co jest istotne i pościągał piłkarzy z charakterem, potrafiących pociągnąć zespół, grających dobrze z przodu i z tyłu, walczaków, a jednocześnie kreatywnych, potrafiących zabłysnąć.

Macias

Post autor: Macias »

micki pisze:To jak oceniasz nasze transfery, ktore mialy miejsce od przejecia klubu przez FSG? Czy nie jest to podobne budowanie druzyny?
Nie porównujmy drogi kolego budowania naszej drużyny do budowania PSG, Malagi czy City. Tam po prostu do średniego/słabego klubu dorwał się gość, który stwierdził, że fajnie byłoby pograć w football managera tylko, że w prawdziwym świecie i kupuje kogo popadnie wydając ile mu się podoba.

Poza tym jeśli przeanalizować bilans zysków i strat ponoszonych za transfery w ostatnich 2-3 latach to teraz po wydaniu tych 43milionów wyjdzie nam, że jesteśmy na minusie jakieś 15-20 milionów. Jakoś nie przypominam sobie żeby Malaga czy PSG w ostatnich sezonach bardzo drogo sprzedawali swoich zawodników żeby teraz drogo kupować.

micki

Post autor: micki »

LyzwaLFC pisze:Owszem można było mieć Matę za 20 mln, ale zarabiającego 2x więcej niż Stewart i w dodatku słabszego(na skrzydle), z zupełnie innym podejściem, i mentalnością.
Albo N'Zogbie, zarabiajacego zapewne podobne lub mniejsze pieniadze i w dodatku lepszego.

Awatar użytkownika
hudy1o

Post autor: hudy1o »

Bez wątpienia Pastore może się rozwinąć w PSG i to znacznie. Ale załóżmy, że będzie już super piłkarzem, jednym z najlepszych na swojej pozycji na świecie. Chce go kupić lepszy klub i co? Ile bedą musieli za niego wyłożyć? 70 ml? A jeśli PSG kupiłoby go np. za 20 baniek, bo mniej więcej tyle jest warty to w przyszłości w razie transferu do innego klubu ktoś zapłaciłby za niego te 43 mln. To jest najczystszy przykład zepsucia rynku transferowego.
Obrazek

Awatar użytkownika
cogut

Post autor: cogut »

Albo N'Zogbie, zarabiajacego zapewne podobne lub mniejsze pieniadze i w dodatku lepszego.[/quote]

Na szczescie to nie Ty jestes trenerem i to nie Ty ustalasz sklad. Rozumiem, ze kazdy ma prawo do wlasnych opinii, ale Twoje sa bez zadnych argumentow. Wskazywanie palcem, ktory gracz jest lepszy jest troche idiotyczne. Rozliczajmy tych pilkarzy po kilku meczach, narazie proponuje Tobie wstrzymanie, Bo jak die wszystko uda to bedzie Ci wstyd. Poza tym jak chcesz wymienic Downinga na Nzogbie to zapraszam na Fantasy Football. W LFC takie decyzje podejmuje Kenny

Zablokowany