Letnie okienko transferowe 2013

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Jetzu
Kontakt:

Re: Letnie okienko transferowe 2013

Post autor: Jetzu »

Już oficjalnie, Wilfried Bony piłkarzem Swansea City.

http://www.swanseacity.net/news/article ... 04551.aspx

Trzeba przyznać, że Swnasea, Norwich i Southampton póki co robią świetny użytek z pieniędzy z nowej umowy telewizyjnej.

RoseT

Post autor: RoseT »

Swansea to będzie w nowym sezonie świetna drużyna. W pierwszej części zeszłego sezonu spisywali się świetnie, potem trochę zadyszki dostali. Laudrup to świetny trener, teraz ta drużyna będzie jeszcze bardziej dojrzała niż ostatnio. Duet Bony-Michu może sporo namieszać.

Jetzu
Kontakt:

Ponownie fajny przykład tego, na jakiej zasadzie działają transfery zawodników których karty posiada nie tylko klub, ale także strony trzecie - według dokumentów, które uzyskała brazylijska gazeta Globoesporte Santos za swoją gwiazdę Neymara otrzymał od Barcelony zaledwie 17 mln € z czego tylko 9 mln dostał Santos, a 7 firma DIS Esporte, która posiadała prawa do zawodnika (pozostały 1 mln poszedł na podatki). Reszta z 57 mln € została podzielona pomiędzy Neymara, jego ojca i jego agentów - czy to nie jest chore?

Jak małe prawa do zawodnika mają teraz kluby? Trochę kpina.

@DOWN

Jasne, zgadzają się, bo gdyby się nie zgodzili to Neymara już dawno by nie było w Santosie, a razem z nim zwycięstwa w Copa Libertadores etc. Chodzi mi o to, jak się zmienił futbol. Kiedyś klub decydował o przyszłości zawodnika, kiedy odejdzie i czy odejdzie, dzisiaj Twój kapitan może złożyć transfer request i przejść do ligowego rywala, a Ty nie możesz tak naprawdę nic konkretnego zrobić żeby go zatrzymać.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, o 22:38 przez Jetzu, łącznie zmieniany 1 raz.

notabene

Post autor: notabene »

Jetzu pisze:
Zgoda Jetzu, a nie jest to czasem tak, ze same kluby na takie "cos" sie zgadzaja? Nie wiem na jakiej zasadzie to dziala, lecz probuje na zwykly chlopski rozum to pojac.

Oczywiscie, tylko ze jakis klub w koncu musi walnac piescia w stol, i zaczac prostowac pewnych zawodnikow. Nie wiem jak Wy, ale ja mam dosc ogladania pizde**** zamiast pilkarzy. To nie jest ten stan pilki noznej jaki pokochalem.
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."

Awatar użytkownika
PiotrekB

Post autor: PiotrekB »

Uroki traktowania piłkarzy jak innych pracowników. Nikt nie ma prawa do wymagania od zawodnika bycia drugim Maldinim czy Gerrardem, swoboda wyboru pracodawcy obowiązuje każdego, jakąkolwiek umowy by podpisał, choćby z samym diabłem. Wiem, że z punktu widzenia klubu to przykra konieczność, ale najpierw patrzymy na prawa dotyczące człowieka, później dopiero te dotyczące osób prawnych, takich jak kluby piłkarskie. Podpisujesz umowę na 5 lat, ale nigdy nie możesz zawrzeć takiej umowy, której nie mógłbyś w jakiś sposób zerwać (oczywiście licząc się z konsekwencjami).

To prawda, że kluby zarabiają coraz mniej, ale czy cokolwiek uprawnia je do zarabiania takich chorych sum na piłkarzach? Przypomnijcie sobie czasy 'zdrowego rynku'. Pamięta ktoś za ile przyszedł do nas Kenny Dalglish?
Obrazek

Awatar użytkownika
Adaminho1

Post autor: Adaminho1 »

Sprawa przesądzona Illarramendi w Real Madryt.
http://transfery.info/58957,oficjalnie- ... alu-madryt
Młody Bask przeniesie się za 38 mln euro, na mocy klauzuli.
Dziwne te okieno jak narazie w wykonaniu Realu, w przeciwieństwie do lat poprzednich zamiast uznanych gwiazd, kupują hiszpańskie talenty za miliony.
Obrazek

Jetzu
Kontakt:

Real Madryt potwierdził transfer młodego Illaramandiego za 38 mln € co zsumowane razem z cenami wcześniejszych zakupów królewskich (Carvajala, Casemiro i Isco) daje łączną sumę ponad 80 mln € wydanych na transfery przez drużynę ze stolicy Hiszpanii.

Widać że zbliżają się wybory w Madrycie, Perez nie próżnuje ;)

Awatar użytkownika
antistar
Kontakt:

Post autor: antistar »

Jetzu pisze:Real Madryt potwierdził transfer młodego Illaramandiego za 38 mln € co zsumowane razem z cenami wcześniejszych zakupów królewskich (Carvajala, Casemiro i Isco) daje łączną sumę ponad 80 mln € wydanych na transfery przez drużynę ze stolicy Hiszpanii.

O ile dobrze pamiętam, Perez już został wybrany na następną kadencję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

antistar pisze:
Jetzu pisze:Real Madryt potwierdził transfer młodego Illaramandiego za 38 mln € co zsumowane razem z cenami wcześniejszych zakupów królewskich (Carvajala, Casemiro i Isco) daje łączną sumę ponad 80 mln € wydanych na transfery przez drużynę ze stolicy Hiszpanii.

O ile dobrze pamiętam, Perez już został wybrany na następną kadencję.

Tak został już wybrany.

Świat stanął na głowie , jeszcze kilka lat temu płacono tyle za Falcao gdy odchodził z Porto , a teraz za jakiegoś zawodnika Realu Sociedad, może jest rzeczywiście dobry (nie wiem nigdy nie widziałem go w akcji nawet na YT) , ale mother of god 40 mln ?

Szkoda mi tylko tego chłopaka, ciężko mu będzie grać pod taką presją.
Obrazek

ATB

Post autor: ATB »

Norwich nadal się zbroi. Właśnie zakontraktowali silnego murzyna do środka pomocy Leroy'a Fera.
http://www.canaries.co.uk/news/article/ ... 12487.aspx

Ciekawe kto lepiej wyjdzie na serii zaskakujących "ptasich" transferów, Kanarki czy Łabędzie? :)

Rahk8

Post autor: Rahk8 »

http://transfery.info/59000,oficjalnie- ... w-fc-porto kolejny talent w Fc Porto pytanie brzmi gdzie pójdzie za te 2-3 lata. I tak pytanie odnośnie. Jeśli wykupili 50% karty zawodniczej to jeśli sprzedadzą go za 40mln to dostaną tylko 20, tak ?

Awatar użytkownika
r4z0r

Post autor: r4z0r »

Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał. Thiago Alcântara oficjalnie zawodnikiem Bayernu. Z jednej strony dobrze, że nie trafił do mułów.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, o 20:29 przez r4z0r, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Redman14

Post autor: Redman14 »

http://www.transfery.info/59057,oficjal ... w-bayernie Guardiola kompletuje skład. Będą mocni w przyszłym sezonie,oj będą :roll:
,,Gdy widzisz kibiców i to, jak funkcjonuje ten klub to dla nich jest to niczym religia. Zrobimy wszystko, żeby dla nich zdobyć więcej trofeów.'' - Rafael Benitez

Demigod

Post autor: Demigod »

Legia też chce się zbroić:

http://transfery.info/59054,legia-chce-saviole

Nie powiem, zaśmiałem się na chwilę... :P
Demigod = Heros

Heros = piłkarz Liverpool FC.

PiotrekLFC8Gerro

Post autor: PiotrekLFC8Gerro »

Redman14 pisze:http://www.transfery.info/59057,oficjal ... w-bayernie Guardiola kompletuje skład. Będą mocni w przyszłym sezonie,oj będą :roll:
to że będą mocni jest oczywiste. Alcantara nie jest im do niczego potrzebny, transfer pupilka i tyle

ODPOWIEDZ