Serie A

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Jetzu
Kontakt:

Serie A

Post autor: Jetzu »

Jestem zaskoczony że nie ma tematu na temat ligi włoskiej na forum.

Tak więc, Juventus skutecznie obronił wywalczony rok temu tytuł, Milan rzutem na taśmę utrzymał miejsce w Lidze Mistrzów wygrywając 2:1 ze Sieną w ostatni weekend.

A chciałem napisać o Serie A ze względu na to, że wszystko wskazuje iż nowym trenerem wice-mistrza Włoch - Napoli zostanie znany tu wszystkim bardzo dobrze Rafa Benitez.

Awatar użytkownika
antistar
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: antistar »

Jetzu pisze:Jestem zaskoczony że nie ma tematu na temat ligi włoskiej na forum.

Tak więc, Juventus skutecznie obronił wywalczony rok temu tytuł, Milan rzutem na taśmę utrzymał miejsce w Lidze Mistrzów wygrywając 2:1 ze Sieną w ostatni weekend.

A chciałem napisać o Serie A ze względu na to, że wszystko wskazuje iż nowym trenerem wice-mistrza Włoch - Napoli zostanie znany tu wszystkim bardzo dobrze Rafa Benitez.
Nie ma? Wydawało mi się, że jest właśnie ;)
Juventus potwierdził swoją klasę i to, że oskarżenia o kupowanie meczów, torując sobie tym samym drogę po Scudetti, były bezpodstawne. Bardzo jestem ciekaw ruchów transferowych Conte w nadchodzącym okienku. Czy kogoś, oprócz pomocnika i rezerwowego napastnika potrzebują?

Tak, Rafa ma 48h na potwierdzenie prowadzenia Napoli. Mam nadzieję, że się zgodzi i życzę mu jak najlepiej.

edit: może nie tyle kupienie, ile szemrane interesy związane z sędziami, źle się wyraziłem
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, o 20:22 przez antistar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

mazi

Post autor: mazi »

Mało brakło, a Milanu zabrakło by w lidze mistrzów. Troche pomógł im sędzia i ten karny na Ballotelim :d. Ale tak raz od czasu patrząc na lige włoską, według mnie słusznie zabrali im to jedno miejsce w lidze mistrzów na rzecz niemiec.
TAK

ewerthon

Post autor: ewerthon »

antistar pisze: Juventus potwierdził swoją klasę i to, że oskarżenia o kupowanie meczów, torując sobie tym samym drogę po Scudetti, były bezpodstawne.
W tym sezonie znacznie więcej kontrowersji było w meczach w udziałem Milanu, ostatnio wczoraj. A i polecam poszerzenie swojej wiedzy w temacie Calciopoli, bo Juventusowi nigdy nie udowodniono kupienie żadnego meczu. To stwierdzenie jest błędnie powtarzane przez polskie media, które nie mają bladego pojęcia o sprawie. Przykład? Ostatnio w serwisach telewizji polskiej podali, że Juve zdobyło 31 mistrzostwo, choć oficjalnie było to 29. Wszystko wskazuję na to, że sugerowali się transparentami na stadionie, co jest przecież nie warte żadnego komentarza.

antistar pisze: Bardzo jestem ciekaw ruchów transferowych Conte w nadchodzącym okienku. Czy kogoś, oprócz pomocnika i rezerwowego napastnika potrzebują?
Potrzebują jeszcze lewego wing-backa i zastępcy środkowego obrońcy.

Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

Kompletnie mi się nie widzi zestawienie Rafa Benitez - Napoli. Był już raz we Włoszech, nie wyszło. Można dyskutować dlaczego - że objął stanowisko po Mou, że gracze wspięli się na wyżyny i potem odbiło się to na ich formie etc etc etc, ale jak dla mnie Hiszpan idealnie pasuje do ligi hiszpańskiej, angielskiej lub... francuskiej. Fajnie by było ujrzeć Beńka na ławce chociażby w PSG. Coś się tam mówi o odejściu Ancelottiego do Realu, więc może Rafa wykorzysta tę okazję..?

Żadnych takich plotek nie widziałem, ot tak sobie fantazjuje :roll:

Awatar użytkownika
lewus

Post autor: lewus »

http://napoli24h.pl/news.php?readmore=543

Juz oficjalnie Rafa w Napoli. Potwierdził to prezes włoskiego klubu. Ciekaw jestem za ile pójdzie Cavani. Rafa przychodzi w momencie, w którym największa gwiazda klubu prawdopodbnie odejdzie. Zobaczymy jak się potoczą jego losy i klubu.

Awatar użytkownika
LFC4ever

Post autor: LFC4ever »

Już raz Benitez był postawiony w takiej sytuacji. Kiedy przyszedł do nas, to z klubu odchodził Owen. Jak to się skończyło to wiemy, zwycięstwem w LM. Życzę mu wielu sukcesów i może za 2 sezony się spotkamy. :wink:
Obrazek
Pragnę przeżyć moment pierwszego zwycięstwa i siedzenia w szatni po zakończonym meczu. W tym momencie, całą pracę jaką włożyłem, wszystkie potknięcia i kontuzje, będą warte zachodu, ponieważ kocham grać dla tego klubu - Steven Gerrard

Awatar użytkownika
fredie

Post autor: fredie »

Szkoda, że nie będzie Benka w BPL, bo to w Anglii jest jego miejsce.

RemigiouLFC

Post autor: RemigiouLFC »

lewus pisze:http://napoli24h.pl/news.php?readmore=543

Juz oficjalnie Rafa w Napoli. Potwierdził to prezes włoskiego klubu. Ciekaw jestem za ile pójdzie Cavani. Rafa przychodzi w momencie, w którym największa gwiazda klubu prawdopodbnie odejdzie. Zobaczymy jak się potoczą jego losy i klubu.
Za 63 miliony, bo taką ma klauzulę :)
Obrazek

Guadki
Kontakt:

Post autor: Guadki »

Guillem Balague ‏@GuillemBalague 2 h

So as I said, Rafa hasn't signed for Napoli yet (he's in USA).If PSG or Madrid don't sort Ancelotti's future soon he might.Chess game played

Po krótce, Rafa niczego jeszcze nie podpisał, czeka na rozwój sytuacji z PSG i Realem. Więc ta stronka Napoli troszke sie ośmieszyła.
PROUD TO BE RED!

Gandak

Post autor: Gandak »

Rafa podpisał już kontrakt z Napoli ( http://napoli24h.pl/news.php?readmore=564 ),a sprawa z Cavanim rozwiąże się za ok. 2 tygodnie ( http://napoli24h.pl/news.php?readmore=571 http://napoli24h.pl/news.php?readmore=579 )

Awatar użytkownika
lstyle

Post autor: lstyle »

Imponujace plany Juventusu

Swietna inicjatywe wystosowal Juventus, ktory ma w planach wybudowac swoje wlasne "miasteczko" za bagatela 350 mln €.
W skład Juventus Area mają wejść: centrum handlowe, multipleks kinowy, hotel, osiedle mieszkaniowe, a przede wszystkim nowe centrum treningowe i siedzibę klubu. Cała inwestycja - razem z rewitalizacją dzielnicy - ma wynieść 345 mln euro, z czego 185 mln przeznaczy Juventus, a 160 prywatni inwestorzy. Równocześnie przebudowany zostanie ośrodek treningowy w Vinovo, gdzie powstanie akademia Juventusu (siedziba zespołów młodzieżowych) i Juventus College.
http://www.solojuve.com/oficjalny/350_m ... o_juve.php

Na papierze wszystko swietnie wyglada, ciekaw jednak jestem jak to bedzie wygladalo w przyszlosci. Choc mnie osobiscie dziwi, ze tak wielkie pieniadze przelewala sie przez "stara dame". Nowy stadion, gigantyczna inwestycja, do tego dojda potensjalne transfery. Nie moge sie doczekac efektu Juve za jakies 3-5 lat.
In Rodgers I Trust.

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Legenda Milanu, Włoch Gennaro Gattuso został dzisiaj ogłoszony jako nowy menadżer drużyny Palermo.

http://palermocalcio.it/it/1213/news/sc ... p?id=28563

Gebe

Post autor: Gebe »

Jetzu pisze:Legenda Milanu, Włoch Gennaro Gattuso został dzisiaj ogłoszony jako nowy menadżer drużyny Palermo.

http://palermocalcio.it/it/1213/news/sc ... p?id=28563
Jestem ciekaw jak sobie poradzi w roli menadżera, kto wie może uda mu się awansować do Serie A z Palermo :)

Awatar użytkownika
antistar
Kontakt:

Post autor: antistar »

Carlos Tevez w Juve. Jako, że to mój drugi, zaraz po LFC, ulubiony klub, muszę przyznać, iż jestem bardzo zadwolony z tego transferu. Doda to agresywności i konkurencji (chociaż trochę) w zespole. A jak wszyscy wiemy Tevez jest gwarancją 10 czy nawet 15 goli w sezonie.
Jedyne czego się obawiam, to to, że prawdopodobnie dostanie koszulkę z nr 10.
Obrazek

ODPOWIEDZ