Puchar Polski

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Gacunio91

Re: Puchar polski

Post autor: Gacunio91 »

piotrolka pisze:Już za kilka godzin w Bydgoszczy w meczu finałowym o Puchar Polski spotkają się drużyny Pogoni Szczecin i Jagielloni Białystok. Jeżeli mówimy o Pogoni, to na pewno dużą niespodzianką jest że ta drużyna doszła aż tak daleko. W końcu jest to drużyna pierwszoligowa, która jeszcze niedawno występowała na boiskach IV ligi. Z drugiej strony drużyna z Białegostoku, dla której obecny sezon można uznać za udany. Mimo odjętych na początku sezonu 10 pkt, Jagielollonia zdołała się podnieść, zająć 11 miejsce w lidze, a teraz możemy ja obejrzeć w finale Pucharu Polski.

Mam nadzieje, że Pogoń postara się dzisiaj o niespodziankę i przywiezie puchar do Szczecina :)

http://www.youtube.com/watch?v=2PJ-TtBFCwc
Warto też dodać, że organizatorzy boja się najazdu "kibiców" Legii, którzy w liczbie 2 tysięcy mają zamiar wspomóc zaprzyjaźnioną Pogoń. Bezpieczeństwa ma strzec 500 ochroniarzy i 1,5 tys policjantów oraz specjalnie puste sektory tzw bufory bezpieczeństwa jednak pomimo tego wydaje mi się, że po ew przegranej Pogonii może być gorąco.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
majki

Post autor: majki »

Sektory buforowe to nic specjalnego, tak zawsze jest przecież przy meczach podwyższonego ryzyka.
Może być gorąco ? Mam nadzieje, że nie tak jak w Barcelonie przy świętowaniu mistrzostwa:
Obrazek
Obrazek
Johnson na Kamczatkę!

Spuść z siebie trochę tej liverpoolskiej krwi dla innych, masz jej tak dużo - sensej

BizonerLFC

Post autor: BizonerLFC »

http://pogonszczecin.info/gallery/image ... 530348.JPG
http://pogonszczecin.info/gallery/image ... 530346.JPG
Jagiellonia :shock:
Co do meczu to... zwykle jestem za słabszymi ale wole żeby to Jaga grała w europie
Obrazek

Awatar użytkownika
Gacunio91

Ja mam za to takie pytanie: Dlaczego finał PP sędziował Małek? Pomijając, że to jeden z najsłabszych arbitrów. Chodzi mi o to, że przecież 'prezes' ( :lol: ) PZPN załatwił na mecz finałowy jakiegoś tam azjatyckiego sędziego(już nie pamiętam jaki kraj) chyba, że to chodziło o następny finał PP bądź Superpuchar? Wie ktoś?
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
pigula147

Post autor: pigula147 »

Gacunio91 pisze:Ja mam za to takie pytanie: Dlaczego finał PP sędziował Małek? Pomijając, że to jeden z najsłabszych arbitrów. Chodzi mi o to, że przecież 'prezes' ( :lol: ) PZPN załatwił na mecz finałowy jakiegoś tam azjatyckiego sędziego(już nie pamiętam jaki kraj) chyba, że to chodziło o następny finał PP bądź Superpuchar? Wie ktoś?
Z tego Co się orientuję, to sprawa wygląda następująco: mecz finałowy miał być rozegrany wcześniej, ale w wyniku tragedii Smoleńskiej musiano przełożyć mecze półfinałowe a także finałowy. Sędzia Uzbecki był umówiony na wcześniejszą datę.

Awatar użytkownika
Gacunio91

Myślę, że warto podbić gdyż rozlosowano już pary PP ;)

Pary 1/16 finału PP:

Flota Świnoujście - Jagiellonia Białystok
Świt Nowy Dwór - Śląsk Wrocław
Concordia Piotrków - GKS Bełchatów
GKS 71 Tychy - Lech Poznań
ŁKS Łódź - Polonia Bytom
Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów
Wigry Suwałki - Korona Kielce
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Znicz Pruszków - Polonia Warszawa
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia
KSZO Ostrowiec - Arka Gdynia
Dolcan Ząbki - Wisła Kraków
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice
OKS 1945 Olsztyn - Odra Wodzisław
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk*

* Pogrubione zostały zespoły występujące w Ekstraklasie.

Co sądzicie o tych parach? Wg mnie najciekawsze z nich to: Pogoń-Legia(zgoda, a więc i braterski pojedynek), Widzew-Zagłębie(2 drużyny z ekstraklasy, a w dodatku w Łodzi gra się ciężko), Dolcan-Wisła(coś czuję, że Dolcan może zawiesić wysoko poprzeczkę), Górnik-Lechia(niby 2 drużyny z ekstraklasy, ale moim zdaniem Lechia przejdzie dalej)

Edit: Jetzu - z taką grą Lecha to nie zdziwiłbym się jakby awansowali dalej ;) (żeby nie było życzę awansu Lechowi) ;)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, o 14:40 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Hahaha, GKS Tychy z Lechem Poznań, no nie mogę - dwa lata temu Wisła, a teraz Lech ^^
Poza tym to dla mnie jakichś ciekawych pojedynków nie ma :d

Awatar użytkownika
Palet

Post autor: Palet »

Pierwsze spotkanie na Bułgarskiej zakończyło się remisem Lecha i Podbeskidzia 1:1 . Troche wstyd dla lecha by u siebie remisować z 1 ligowcem. Dla Lecha jest to właściwie jedyna szansa na uratowanie sezonu i awansowanie do LE i tego im życzę ale mimo wszystko po strzeleniu bramki przez gości ucieszyłem się bo duży udział przy bramce miał Piotr Malinowski , który asystował przy bramce i był to mój idol sprzed kilku lat (jak grał jeszcze w Rakowie 8) .
A co do murawy Lecha to po każdym uderzeniu odrywały się kępy trawy i pewnie za kilka spotkań znowu będzie tam rumowisko.
Obrazek

micki

Post autor: micki »

Palet pisze:Dla Lecha jest to właściwie jedyna szansa na uratowanie sezonu i awansowanie do LE
???

Na 10 kolejek przed koncem maja 3 pkty straty do drugiego miejsca w lidze.

Awatar użytkownika
Striker

Post autor: Striker »

Czy Ja wiem Puchar Polski to nie jest jedyna szansa Lecha na puchary europejskie z tego co pamiętam Lech jest na 6 miejscu w lidze i traci do drugiej Jagiellonii traci 3 ptk więc wszystko jest jeszcze w ich zasięgu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lady_Milan
Kontakt:

Post autor: Lady_Milan »

Nieważne czy jedyna czy nie, ważne było, żeby ten mecz wygrac nawet więcej niż 1 : 0. Nie po to człowiek płaci kupę kasy i zdziera gardło, żeby oglądac Lechitów, którzy męczę się z Bodbeskidziem! W pierwszej połowie nie dopatrzyłam się ani jednej sytuacji bramkowej, chociaż może po prostu mi kawał flagi zasłamiał? Nie! No żadnej nie było! Druga sprawa jak można rozluźnic się prowadząc wymęczoną jedną bramką... Żenada i tyle. Zbierac wypięknione tyłeczki i rozpierniczyc tych beskidziaków, odkupcie swoje winy.
Wine for my men! We ride at dawn!]

Joazinho

Post autor: Joazinho »

Lady_Milan pisze:Nieważne czy jedyna czy nie, ważne było, żeby ten mecz wygrac nawet więcej niż 1 : 0. Nie po to człowiek płaci kupę kasy i zdziera gardło, żeby oglądac Lechitów, którzy męczę się z Bodbeskidziem! W pierwszej połowie nie dopatrzyłam się ani jednej sytuacji bramkowej, chociaż może po prostu mi kawał flagi zasłamiał? Nie! No żadnej nie było! Druga sprawa jak można rozluźnic się prowadząc wymęczoną jedną bramką... Żenada i tyle. Zbierac wypięknione tyłeczki i rozpierniczyc tych beskidziaków, odkupcie swoje winy.
Szczerze mowiac nie spodziewalbym sie zadnego "rozpieprzania", a przygotowal sie raczej na jakis ew. remis. Nie wiem skad to lekcewaznie TSP, trzeba pamietac, ze ostatnio pokonalismy Wisle. Zreszta tak samo gra w lidze jest w tym roku swietna. ;)

Tak czy siak stawiam na awans TSP, glownie dzieki temu, ze Lech zlekcewazy przeciwnika. I dobrze, Bielsko czeka na Lige Europy. :lol:
GET OUT OF THE CLUB, GET OUT OF THE CLUB, YOU LYING B*****D GET OUT OF THE CLUB

Awatar użytkownika
Dzwoniec

Post autor: Dzwoniec »

Jestem mieszkańcem Bydgoszczy i wstyd mi za to co zobaczyłem na meczu o Puchar Polski. Wstyd bo jak zwykle w Polskę pójdzie wiadomość "Burdy po meczu w Bydgoszczy". W zasadzie to miałem pójść na ten mecz, ale całe szczęście wybrał weekend z rodziną poza miastem. Faktem jest, że zabezpieczenie meczów w Bydgoszczy pozostawia wiele do życzenie, czego niejednokrotnie byłem świadkiem. Faktem jest również, iż Komenda Wojewódzka Policji wydała negatywną opinię co do możliwości rozegrania tego meczu w Bydgoszczy. Faktem jest jednak, iż BeTon PZPN-owski miał to w dupie, bo ktoś miał interes w tym, by właśnie ten mecz odbył się tutaj.

Jednak niekwestionowanym faktem jest przede wszystkim to, że na murawę stadionu wpadło bydło i nikt nie chciał go opanować. Przecież na kamerach TV widać prawie co drugiego bandytę, który były na tyle bezczelny by nie zakryć twarzy kominiarką lub szalikiem. Każdą z tych osób należałoby zidentyfikować i zakaz stadionowy oraz wyrok nakazowy przyklepać. Co do osób które np biegły ze sztachetami na Policjantów, to nie rozumiem dlaczego nie poszło na takiego 10 policjantów - na glebę i do policyjnej suki. I tak z każdym po koli. Bo ci psychole na stadionie nie mieli nawet na tyle jaj by uderzyć większą grupą.

Dlaczego tak się dzieje, że każde piłkarskie święto zepsują jakieś oszołomy?

Awatar użytkownika
LuisS

Post autor: LuisS »

Dzwoniec pisze:Dlaczego tak się dzieje, że każde piłkarskie święto zepsują jakieś oszołomy?
Bo to jest typowy obraz polskiego "kibica", to siedzi w jego mentalności i podejściu do życia. Normalni kibice, tacy jak my, nie chodzą w mieście w kapturach i dresach i nie szukają jakiegoś powodu, żeby komuś przywalić. Ci pseudokibice na mecze chodzą tylko po to, żeby pokazać się przed kumplami i udowodnić, że nie jest się od nim gorszym, bo to przecież takie modne chodzić na mecze i robić burdy. Potem będzie o czym gadać w szkole i respect rośnie... Wiem coś o tym, bo mieszkam w Bełchatowie gdzie od lat walczą ze sobą wyznawcy dwóch zwaśnionych drużyn i to co tutaj się dzieje, to jakaś paranoja. Co prawda na stadionie jest w miarę spokojnie (teraz już nie chodzę na mecze), ale poza stadionem często słyszy się o tym, że jacyś fanatycy napadli kogoś, pobili, wybili szyby w samochodach czy zrobili ustawke w lesie...Nie dziwić się, że potem ludzie boją się chodzić po mieście wieczorem bo co zrobisz jak podejdzie do Ciebie banda zbirów i spyta się za kim jesteś??? Nie mówię już o zabieraniu dzieci na mecz. W Anglii np widać, że ludzie chodzą całymi rodzinami, a w Polscce już nie bo po co dzieci mają słuchać "dopingu" kibiców, w którym co drugie słowa zaczyna się na "k"? Jak coś nie zrobimy z tym fantem w Polsce to będzie jeszcze tak przez wiele wiele lat.
Obrazek
"Być odciętym od futbolu to tak, jakby być odciętym od tlenu. Żyję i oddycham grą. Opuszczenie chociaż jednej minuty meczu jest dla mnie jak śmierć" - Steven Gerrard.

Zuru
Kontakt:

Post autor: Zuru »

Dzwoniec pisze: Dlaczego tak się dzieje, że każde piłkarskie święto zepsują jakieś oszołomy?
Również na wieść o tym, co się stało po tym meczu jestem zbulwersowany- finał Pucharu Polski powinien być świętem futbolu (mimo brudów polskiej piłki), niestety- stał się sceną najgorszych wybryków chuligańskich, a emocje boiskowe ( szczególnie dogrywki i rzutów karnych) zostały przyćmione kolejną burdą.

Uważam, ze zakazy stadionowe to w przypadku realiów polskich zdecydowanie za mało. Tak, za mało- gdy do zakazu stadionowego dołożyć grzywnę w wysokości kilku tysięcy złotych to chuligani dziesięć razy zastanowiliby się zanim zaczęliby kolejne zamieszki- to samo dotyczyłoby uczestników "ustawek" oraz pobić na tle porachunków kibicowskich. Wątpię, czy młodego człowieka w wieku 18-30 lat uczestniczącego w takiej burdzie stać by było na zapłacenie przeszło 3-4 tys. zł, a jeśli nawet, to i tak byłoby to dla jego portfela znacznym uszczerbkiem.

Wracając do tematu Pucharu Polski- ciekawe, jak Legia poradzi sobie w przyszłorocznej edycji Ligi Europejskiej- z całym szacunkiem do stołecznego zespołu, ale nie widzę, by doszli w niej daleko- widać to po ich grze, gdzie nawet w naszej lidze nie pokazują europejskiego wymiaru gry. Niemniej jednak życze im powodzenia

ODPOWIEDZ