Puchar Polski

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Gin
Robbie Ryder

Puchar Polski

Post autor: Gin »

.....Rozpoczety!! Wczoraj rozpoczalela sie Faza Grupowa Pucharu Polski co jest nowoscia w tych rozgrywkach!! .... Mysle ze to jest bardzo ciekawe rozwiazanie zwalszcze ze od Fazy grupowej Druzyna Polskich Lig towarzyszyl bedzie POLSAT!!!! dzieki ktoremu niektore ze spotkan moze zobaczyc w TV!!!!

Kto jest Waszym Faworytem??

Kogo typujecie na Zwyciesce??
“You, me, or nobody is gonna hit as hard as life, but it ain’t about how hard you hit, it’s about how hard you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward. That’s how winning is done” - Rocky Balboa

Vickson
Kontakt:

Post autor: Vickson »

Wlaœnie patrze jak Legia probuje coœ zrobic w meczu ze ÂSwitem.......totalna kiepa
The Pride of Merseyside

proof
Kontakt:

Post autor: proof »

Katowice wygrywaja rezerwowym skladem ze Skalnikiem Gracze,kolejny swietny mecz Markowskiego :shock: ( nie bede mowil jakie slowa padaly pod jego adresem jakies 3 tygodnie temu ), mysle ze sa sznase na korzystny wynik w szczecinie ale to nie ten temat.
ps mam pytanko ile druzyn wychodzi z grupy w pp ? 1 czy 2 ?

Gin
Robbie Ryder

Bylem na Meczu!! GieKSy !! :D mecz byl slaby...mogli wygrac wiecej...ten pierwszy gol z Karnego byl po DESPERACKIEJ akcji...ale 1:0 :) pod koniec drugiej polowy jeszcze dwie brameczki wpadly(w tym jedna z Wolnego) i skonczylo sie 3:0. Skalnik tylko raz powaznie zagrozil Bramce GKS-u ale Mateusz Slawik ladnie wybronil.
Ogolnie mecz byl senny i kibice Krzyczeli na Zawodnikow zeby Biegali....bo to co prezentowali nie bylo zapewne BIEGIANIEM :) W sumie grali ze skalniekim wiec mozna ich jakos tlumaczyc.Najwazniejsze sa 3 pkt i 3:0 :D

proof --> dwie Druzyny przechodza

pozdroo
“You, me, or nobody is gonna hit as hard as life, but it ain’t about how hard you hit, it’s about how hard you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward. That’s how winning is done” - Rocky Balboa

Duszek

Post autor: Duszek »

No i wreœcie sie zacz¹l Puchar Polski :)

Nowa formula tych rozgrywek jest bardzo ciekawa zobaczymy jak sie to sprawdzi.

Faworyta nie mam, poprostu niech wygra najlepszy :)

Reggie
Kontakt:

Post autor: Reggie »

w pucharze polski to mnie ponad wszystko poznanski lech rozwala. Ostatnia porazka z KSZO 0-1 to juz kompletnie. W dodatku gospodarze nie wykorzystali karnego. Reiss co prezentuje forme to nie wnikam... :lol: Legia otrz¹snela sie po porazce w Szczecinie i pewnie pokonala ÂSwit 4:0 i dobrze.
Ta strona wymiata i tyle ;-)

Youll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
Daniel
Honorowy Moderator
Kontakt:

Post autor: Daniel »

"Dziœ poznaliœmy ostatnie pary 1/8 finalu Pucharu Polski. Pogon Szczecin po wygranej w Warszawie zajela pierwsze miejsce w grupie i zagra z Podbeskidziem, natomiast Legia spotka sie z Gornikiem Zabrze. Pierwsze mecze odbed¹ sie 5 marca na boiskach druzyn, ktore zajely drugie miejsca w grupach, zaœ rewanze 16 marca.

Do dalszej fazy rozgrywek zakwalifikowalo sie az 11 spoœrod 14 zespolow ekstraklasy (zabraknie tylko Cracovii, ktora odpadla juz w I rundzie oraz GKS-u Katowice i Gornika ÂLeczna, ktore odpadly w fazie grupowej). Stawke uzupelnia czterech drugoligowcow (Belchatow, Korona, Podbeskidzie, Stasiak), a rodzynkiem jest czwartoligowa Koszarawa ÂZywiec.

1/8 finalu - 5 i 16 marca

Koszarawa ÂZywiec - Korona Kielce
Legia Warszawa - Gornik Zabrze
Zaglebie Lubin - Stasiak Ostrowiec ÂSwietokrzyski
GKS Belchatow - Wisla Plock
Odra Wodzislaw ÂSl¹ski - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Lech Poznan - Amica Wronki
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Pogon Szczecin
Polonia Warszawa - Wisla Krakow "
Âzrodlo: 90minut.pl

Ciekawie zapowiadajš sie mecze Poloni z Wislš K., Legii z Gornikiem Z., GKS-u Belchatow z Wislš P., Odry z Groclinem i Lecha z Amicš. Druzyny drugoligowe majš duze ambicje co do Pucharu Polski, ale wedlug mnie do polfinalu wejdzie najwyzej Belchatow..no moze jeszcze Korona. Zapowiada sie ciekawie.

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish

Gin
Robbie Ryder

Awans Lecha i WisÂły

Lech Poznan i Wisla Krakow awansowaly do cwiercfinalu Pucharu Polski. Obronca trofeum - Lech - zremisowal na wyjeŸdzie z Amikš Wronki 1:1 (1:1), a Wisla zremisowala w Warszawie z Poloniš 2:2 (0:2) w rewanzowych meczach 1/8 finalu.

W cwiercfinale druzyna z Poznania spotka sie ze zwyciezcš spotkania Gornik Zabrze - Legia Warszawa. Czyzby juz w tej fazie rozgrywek zanosilo sie na powtorke ubieglorocznego finalu, w ktorym Lech okazal sie lepszy od Legii (2:0, 0:1)?

Nie bylo niespodzianki na stadionie przy Konwiktorskiej. Wisla wygrala pierwsze spotkanie z Poloni¹ az 5:0 i rewanz byl jedynie formalnoœci¹. Trener "Bialej Gwiazdy" Werner Liczka dal szanse dublerom. W wyjœciowej jedenastce zabraklo: Radoslawa Majdana, Marcina Baszczynskiego, Arkadiusza Glowackiego, Radoslawa Sobolewskiego, Marka Zienczuka, Macieja ÂZurawskiego i Tomasza Frankowskiego.

W cwiercfinale Wisla Krakow zagra ze zwyciezcš spotkania Pogoni Szczecin z Podbeskidziem Bielsko-Biala.

Spoœrod œrodowych spotkan najciekawiej zapowiada sie rywalizacja Gornika Zabrze z Legi¹ Warszawa (0:1).

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. i Zaglebie Lubin - juz wczeœniej zapewnily sobie awans do cwiercfinalow PP.

Rewanzowe mecze 1/8 finalu Pucharu Polski (w nawiasach wyniki pierwszych spotkan):

wtorek, 12 kwietnia:

Amica Wronki - Lech Poznan 1:1 (1:1)
Polonia Warszawa - Wisla Krakow 2:2 (0:2)

œroda, 13 kwietnia:

16.45: Korona Kielce - Koszarawa ÂZywiec (2:2)
17.45: Gornik Zabrze - Legia Warszawa (0:1)
18.00: Wisla Plock - GKS Belchatow (1:0)
18.00: Pogon Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biala (1:1)

rozegrane wczeœniej:

Groclin Dyskobolia Grodzisk - Odra Wodzislaw 2:1 i 3:1
KSZO Ostrowiec ÂSwietokrzyski - Zaglebie Lubin 2:2 i 0:1

1/4 finalu (11 i 18 maja 2005):

Kolporter Korona Kielce/Koszarawa ÂZywiec - Groclin Dyskobolia.
Pogon Szczecin/Podbeskidzie Bielsko-Biala - Wisla Krakow
Wisla Plock/GKS Belchatow - Zaglebie Lubin
Lech Poznan - Gornik Zabrze/Legia Warszawa

Losowanie par 1/2 finalu odbedzie sie w kwietniu podczas konferencji prasowej PZPN i stacji Polsat dotyczšcej formuly Pucharu Polski w nastepnym sezonie.

1/2 finalu (15 i 18 czerwca 2005) - bedzie losowanie par

Final (22 i 26 czerwca 2005)

Gin
Robbie Ryder

Wczoraj odbyl sie pierwszy mecz Æwiercfinalu pucharu Polski Lech Poznan poejmowal na swoim stadnionie Legie Warszawa. Mecz zakonczyl sie rezultatem 0:0. Lech w Lidze nie radzi sobie najlepiej ale w Pucharach jak widac WALCZY i dobrze!! Zycze powodzenia!!.

Dzis rozegrane zostana pozostale spotkania:

œroda, 11 maja
Kolporter Korona Kielce - Groclin Grodzisk Wlkp. (17.00)
Wisla Plock - Zaglebie Lubin (18.00)
Pogon Szczecin - Wisla Krakow (20.00)

Spotkanie Pogon Szczecin - Wisla Krakow bedzie mozna zobaczyc dziœ w TV. Jezeli ktos ma Polsat Sport lub TV4 to zapraszam na godz. 20:00. Troche Polskiego Niedoskonalego ale napewno twardego polskiego Futbolu.

Kynio

Post autor: Kynio »

Kolporter Korona Kielce - Groclin Grodzisk Wlkp. 2:4 (1:1)
Bramki: Grzegorz Piechna (14-glow¹, 65 min.) - Mico Vranjes (26 min. - glow¹), Bartosz ÂSlusarski (75 min.), Rafal Kaczmarczyk (82 min.), Tomasz Owczarek (89 min. - samobojcza),.

Groclin jest juz blizej polfinalu Pucharu Poslki 2004/2005. Koronie nie uda sie strzelic czterech bramek nie tracšc zadnej w rewanzu.

Awatar użytkownika
AcRoSs
Kontakt:

Post autor: AcRoSs »

Znamy juz komplet wynikow cwiercfinalow Pucharu Polski i tak:

Wczoraj w Poznaniu tamtejszy Lech zremisowal z Warszawsk¹ Legi¹ 0:0. Napewno to spora niespodziaka, gdyz chyba nikt przed meczem nie spodziewalby sie takiego wyniku, "Kolejorz" gra bardzo kiepsko w lidze, lecz nastapila jakaœ super mobilizacja na mecz z Legi¹ i osi¹gneli ladny rezultat, napewno to cieszy.

Bardzo duzo bramek padlo dzisiaj w Kielcach, gdzie tamtejsza Korona podejmowala Groclin Grodzisk Wlkp. Mecz zakonczyl sie wynikiem 2:4 dla goœci. Bramki zdobywali:Korona- Piecha w 14' 64' Groclin- M. Vranjes 26', B. Slusarski 75', R. Kaczmarczyk 82', Owczarek 89' (sam.) Wydaje mi sie, iz losy tego dwumeczu s¹ juz rostrzygniete, lecz nie mozemy przekreœlac Kielczan.

Remisem 1:1 zakonczylo sie spotkanie Wisly Plock z Zaglebiem Lubin. Obie bramki padly po rzutach karnych. Dla gospodarzy trafil Dzikija 60'(kar.)a dla goœci A. Szczypkowski 86' (kar.) Wszystko rozstrzygnie sie w Lubinie.

Wiecej bede molg napisac o ostatnim spotkaniu, ktore zostalo rozegrane w Szczecinie, gdzie spotkala sie tamtejsza Pogon z Krakowsk¹ Wisl¹. Ogl¹dalem ten mecz, gdyz byl transmitowany przez TV 4 i powiem Wam szczerze, ze tak fatalnie graj¹cej Bialej Gwiazdy to juz dawno nie wiedzialem. Kompletna kicha jak¹ zaprezentowali Mistrzowie Polski :shock: Slabo zagrali, poniewaz dzisiaj œwietny dzien mieli Szczecinianie, ktorzy walczyli o kazdy centymetr boiska. Naprawde piekna walka Sczecinian, szkoda tych niewykorzystaych sytuacji, bo naprawde nalezalo im sie to zwyciestwo, i Wisla powinna ten mecz porostu przegrac. Bardzo zainponowal mi Rafal Grzelak, naprawde zagral œwietne zawody, nie wiedzialem, ze ten chlopak potrafi tak grac :shock: niektorych zagran nie powstydzilby sie niejeden pilakarz Premiership naprawde œwietna finezja tego pilakrza, kapitalnie odbieral pilki w œrodkowej strefie boiska, dryblowal, dogrywal, walczyl œwietny wystep, brawo :!: . Rowniez z ladnej strony pokazal sie zagraniczny napastnik Pogoni Andradina, ktory uprzykrzal zycie obronc¹ Bialej Gwiazdy, œwietne wyszkolenie techniczne, pare efektownych zagran, ladnie sie zaprezentowal. Naprawde podobala mi sie postwa pilakrzy Pogonii. Za tydzien rewanz na Reymonta w Krakowie, zobaczymy co sie bedzie dzialo, emocji napewno nie zabraknie.

Pozdrawiam AcRoSs
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." Bill Shankly

AirCanada
Ojciec Chrzestny
Kontakt:

Post autor: AirCanada »

No Across ja tez ogl¹dalem Pogon-Wisla tylko na Polsacie Sport :) Powiem szczerze, ze gra Portowcow zrobila naprawde dobre wrazenie. Podopieczni Boguslawa Pietrzaka bez zadnego respektu przyst¹pili do spotkania z bardziej doœwiadczonym rywalem. Brazylijczycy robi¹ œwietn¹ robote w druzynie z polnocno-zachodniej Polski. Wisla, ktora za Kasperczaka grala futbol radosny i ofensywny pod wodz¹ Liczki stracila mase tych atutow. Skoro jednak w œrodku pomocy obok siebie gra dwoch defensywnych pomocnikow: Sobolewski i Cantoro...ÂZurawski sie dusi pod Wawelem. Czas szukac nowych wyzwan za granic¹ Panie Macku. To ostatni dzwonek. Nie zdziwie sie jak w rewanzu za tydzien Pogon bramkowo zremisuje i awansuje do polfinalow.

Widzialem urywki jeszcze z meczu Kolporter Korona Kielce - Groclin. Szkoda drugoligowcow bo tracili bramki po glupich indywidualnych bledach obroncow. 4-ty gol to w ogole parodia bo samobojczy :) Obronca przelobowal swojego bramkarza z 20 metrow.

Gin
Robbie Ryder

AcRoSs pisze:
... Bardzo zainponowal mi Rafal Grzelak, naprawde zagral œwietne zawody, nie wiedzialem, ze ten chlopak potrafi tak grac :shock: niektorych zagran nie powstydzilby sie niejeden pilakarz Premiership naprawde œwietna finezja tego pilakrza, kapitalnie odbieral pilki w œrodkowej strefie boiska, dryblowal, dogrywal, walczyl œwietny wystep, brawo :!: .

Ja Meczu nie ogladalem ale sluchalem :) Moj Ojciec jest Fanem Wisly Krakow (bo w Kraku sie urodzil i wychowal) i zawsze oglada mecze, nawet jak graja na GieKSie to go zabieram, ale wtedy sobie po ciuchu kibicuje w tlumie Gieksiarzy :). A najlepsze jest to ze zawsze mowi mi : " co to jest ten Liverpool?? WISLA!! a nie jakis Liverpool". Po czym ja mowie i tlumacze mu ze Poziom Liverpoolu a Wisly sa bez porownania i ze jak widac Liverpool jest w Finale LM a Wisla nie! a Ojciec na to: " Wisla wygra nastepnym razem" - i tak mowi co ROK!! :) - ale Ciesze sie ze wierzy w swoj klub!! :)

Wracajac do wypowiedzi AcRoSsA - Siedzialem przed kompem i Co Chwile slyszalem tylko jak Mateusz Borek Wymawia Nazwisko Grzelak, ktore brzmi bardzo podobmnie jak Gerrard :) w koncu nie wytrzymalem i poszedlem zobaczyc czy Przypadkiem Steve nie gra w dwoch Druzynach jednoczesnie :) :) :) :). Ale doszedlem do wniosku ze Grzelak musi byc dobry skoro co chwile jego nazwisko wymienial Borek.Z reszta po tym co tu napisales AcRoSs , musze zobaczyc Rewanz!! :wink:

Awatar użytkownika
AcRoSs
Kontakt:

Post autor: AcRoSs »

Gin pisze:Wracajac do wypowiedzi AcRoSsA - Siedzialem przed kompem i Co Chwile slyszalem tylko jak Mateusz Borek Wymawia Nazwisko Grzelak, ktore brzmi bardzo podobmnie jak Gerrard :) w koncu nie wytrzymalem i poszedlem zobaczyc czy Przypadkiem Steve nie gra w dwoch Druzynach jednoczesnie :) :) :) :). Ale doszedlem do wniosku ze Grzelak musi byc dobry skoro co chwile jego nazwisko wymienial Borek.Z reszta po tym co tu napisales AcRoSs , musze zobaczyc Rewanz!! :wink:
Wiesz Gin musisz koniecznie zobaczyc rewanz, gdyz naprawde zapowiada sie niezwykle ciekawy mecz. Moze i troszke przesadzilem z tym Grzelakiem mowi¹c, iz zagran Rafala nie powstydziliby sie pilakrze Premiership :wink: , ale naprawde Grzelak bardzo, bardzo mi zainponowal, niektore zagrania, toz to kunszt miod malina :P . Ten zawodnk naprawde ma nieprzecietne umiejetnoœci. Czekam z niecierpliwoœci¹ na rewanz w Grodu Kraka, jednak kciuki bede trzymal za Krakowian, aczkolwiek zycze Pogoni awansu.

PS A i jeszcze Kuba pozdrow Swojego Tate, gdyz rowniez jestem fanem Bialej Gwiazdy :) Pozdrow, pozdrow

Pozdrawiam AcRoSs
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." Bill Shankly

Gin
Robbie Ryder

AcRoSs pisze:
Wiesz Gin musisz koniecznie zobaczyc rewanz, gdyz naprawde zapowiada sie niezwykle ciekawy mecz. Moze i troszke przesadzilem z tym Grzelakiem mowišc, iz zagran Rafala nie powstydziliby sie pilakrze Premiership :wink: , ale naprawde Grzelak bardzo, bardzo mi zainponowal, niektore zagrania, toz to kunszt miod malina :P.

PS A i jeszcze Kuba pozdrow Swojego Tate, gdyz rowniez jestem fanem Bialej Gwiazdy :) Pozdrow, pozdrow

Pozdrawiam AcRoSs
Pozdrowilem!! i Dziekuje!! :) :) :) i JA i ON :)

Ja Rowniez bede kibicowal Wisle ale niech Wygra Lepszy!! Jezeli Wislacy zagraja tak jak w pierwszym meczu i Pogon tez :) to wolalbym POGON!!
Zobaczymy :)

Pozdroooo600

ODPOWIEDZ