T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
ZohanLFC

Post autor: ZohanLFC »

Tak tak to już jutro, dzień w którym zaczyna się czasem znienawidzona ale także elektryzująca walka o mistrzostwo polskiej ligi. W tym roku walka będzie jeszcze bardziej zacięta i przede wszystkim dłuższa ze względu na znane już wszystkim nowe zasady grupy mistrzowskiej i spadkowej.

Osobiście nie jestem jakimś wielkim fachowcem co do naszej ligi więc ciężko mi powiedzieć która drużyna będzie rewelacją albo odwrotnie. Na pewno jak co roku do walki o mistrzostwo włączy się Legia, Lech, być może Śląsk i Górnik na którego po cichu liczę.

Pominę sobie analizy pozostałych drużyn zostawiając je sympatykom klubowym na tym forum a skupię się na chwilkę na Górniku. Tak naprawdę w tym sezonie Zabrzanie będą wielką niewiadomą w ostatnim czasie odeszło dużo ważnych postaci nie wspominając o Miliku oraz dokładając do tego Kwieka i Skorupskiego. Nie pewna będzie forma Nakoulmy o ile ten nie ucieknie znowu z treningu na testy do jakiegoś klubu :D. Górnikowi moim zdaniem wciąż brakuje podstawowego i solidnego napastnika czy będzie nim Skrzypczak czas pokaże choć nie ukrywam, że liczę jeszcze na transfer jakiegoś solidnego napastnika. Co do bramkarza wydaje mi się że pierwszym wyborem będzie Steinbors a transfery Sobolewskiego i Madeja tylko wzmocnią walkę o pierwszą jedenastkę.

Cieszy na pewno fakt, że Adam Nawałka dalej będzie trenował ekipę z Zabrza, ponieważ cieszy się w klubie dużą sympatią i widać, że robi " coś z niczego" przy bardzo ubogim budżecie klubowym. Na przestrzeni czasu zobaczymy jak spisze się jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, ja osobiście czekam na otwarcie 3/4 stadionu oraz po cichutku będę liczył na końcowe 3-4 miejsce by przywitać w klubie europejskie puchary :).

Zapraszam do obszernej dyskusji :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal1302

Re: T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Post autor: Michal1302 »

Co do Górnika to sam jestem kibicem, ze względu, że mieszkam w Zabrzu. Zawsze im kibicuję, ale na europejskie puchary będzie ciężko, ponieważ zarząd przez ostatnie 2 sezony nakazywał wręcz zawodnikom odpuszczanie niektórych spotkań aby nie być w tabeli wyżej niż na 5 miejscu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Górnik nie ma pieniędzy na wyjazdy/mecze eliminacyjne. Wiem to z pierwszej ręki, ponieważ mój znajomy jest tam kimś w zarządzie i powiedział mi jak sprawa wygląda. Jest to przykre, gdyż robię kibiców w konia, mówią, że nie przegrywają specjalnie meczy i walczą o europejskie puchary, a tak naprawdę z góry jest to ustalone. Mam nadzieję, że zmieni się to po skończeniu budowy nowego stadionu. :)
Cieszę się, że trener Nawałka zostaje, ponieważ robi tutaj kawał dobrej roboty. Każdego roku traci kluczową postać i za każdym razem kupuje kogoś w jego miejsce o co najmniej takich samych umiejętnościach :D
Awatar użytkownika
mrKosmo

Post autor: mrKosmo »

Po zmianie na grupę mistrzowską i spadkową, która mam nadzieję wyjdzie naszym klubom na dobre jest szansa na to, że rozgrywki dla niektórych drużyn nie skończą się już w marcu (będąc kibicem Lechii coś o tym wiem)....w każdym razie jeżeli chodzi o mistrzostwo to faworyt może być tylko jeden, Legia Warszawa, najmocniejsza kadra, jeden z lepszych polskich trnerów, dobry prezes (w Poznaniu pewnie powiedzą coś innego), fanatyczni kibice, wielka kasa (jak na polskie warunki)...tylko wygyrwać....w jakmimś tam stopniu plany Warszawiakom pokrzyżować może Lech i Śląsk ale nie liczę na to żeby mogli zablokować stołecznym drogę do upragnionej złotej gwiazdki (10 mistrzostwo). Jeżeli natomiast chodzi o spadkowiczów to kandydatów jest kilku (Ruch, Widzew, Zawisza, Pogoń, Podbeskidzie, Cracovia) - osobiśnie stawiam na to, że w tym roku spadnie Podbeskidzie i Zawisza (myślałem też o Widzewie ale wbrew moim oczekiwaniom na razie radzą sobię całkiem dobrze). Mam nadzieję, że od tego roku nasza liga będzie tylko coraz ciekawsza ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
RedPlum96

Post autor: RedPlum96 »

Liga ledwo się zaczęła a mamy już "dwie ścięte głowy". Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem mentalności polskich drużyn. Pierwszy za wszystko leci trener, a nie przeciętni piłkarze czy "działacze" szeroko pojęci. Uważam, że szybkie zwalnianie trenera to błąd. Pracę stracili Hapal i Ojrzyński. O ile rezygnację z usług Hapala można zrozumieć, to decyzji Korony odnośnie Ojrzyńskiego nie rozumiem kompletnie...

Hapal od początku był przeciętnym trenerem. Jak na polski warunki to Zagłębie ma finansowy potencjał, mógł zatrudnić praktycznie każdego kto trochę bardziej się wyróżniał. Kupił Kwieka, Przybeckiego, miał to dyspozycji Banasia, Jeża czy Pawłowskiego (teraz już Lech) i nie potrafił z nimi nic zdobyć. Nie trafione transfery rodaków, to też nie przemawiała na plus...

Leszek Ojrzyński był dla mnie wzorem do naśladowania. Dostał drużynę która nie ma pieniędzy i każdego który potrafi trochę prościej kopnąć piłkę chcą sprzedać. Tymczasem Korona była naprawdę groźna, podobały mi się ich akcje ofensywne, piłkarze tacy jak Korzym, Stano i Kuzera potrafili walczyć i pokazywać charakter. Fakt Korona zajęła 11 miejsce ale do 7 Wisły traciła 2 czy 3 punkty... Teraz 3 kolejki i zwalniamy trenera, bo "klub jest nie atrakcyjny dla inwestorów". Piłkarze i kibice stanęli murem za trenerem co dodatkowo za nim przemawiało. Uważam, że to złe podejście.

Polska Ekstraklasa pod wieloma względami odstaję od BPL, Bundesligi czy Seria A... Ciekaw jestem waszych komentarzy
:wink:
Obrazek

"Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim."
Bill Shankly
Awatar użytkownika
mrKosmo

Post autor: mrKosmo »

RedPlum96 pisze:Liga ledwo się zaczęła a mamy już "dwie ścięte głowy". Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem mentalności polskich drużyn. Pierwszy za wszystko leci trener, a nie przeciętni piłkarze czy "działacze" szeroko pojęci. Uważam, że szybkie zwalnianie trenera to błąd. Pracę stracili Hapal i Ojrzyński. O ile rezygnację z usług Hapala można zrozumieć, to decyzji Korony odnośnie Ojrzyńskiego nie rozumiem kompletnie...

Hapal od początku był przeciętnym trenerem. Jak na polski warunki to Zagłębie ma finansowy potencjał, mógł zatrudnić praktycznie każdego kto trochę bardziej się wyróżniał. Kupił Kwieka, Przybeckiego, miał to dyspozycji Banasia, Jeża czy Pawłowskiego (teraz już Lech) i nie potrafił z nimi nic zdobyć. Nie trafione transfery rodaków, to też nie przemawiała na plus...

Leszek Ojrzyński był dla mnie wzorem do naśladowania. Dostał drużynę która nie ma pieniędzy i każdego który potrafi trochę prościej kopnąć piłkę chcą sprzedać. Tymczasem Korona była naprawdę groźna, podobały mi się ich akcje ofensywne, piłkarze tacy jak Korzym, Stano i Kuzera potrafili walczyć i pokazywać charakter. Fakt Korona zajęła 11 miejsce ale do 7 Wisły traciła 2 czy 3 punkty... Teraz 3 kolejki i zwalniamy trenera, bo "klub jest nie atrakcyjny dla inwestorów". Piłkarze i kibice stanęli murem za trenerem co dodatkowo za nim przemawiało. Uważam, że to złe podejście.

Polska Ekstraklasa pod wieloma względami odstaję od BPL, Bundesligi czy Seria A... Ciekaw jestem waszych komentarzy
:wink:
Korona srogo zapłaci za pozbycie sie Ojrzyńskiego... to był dobry (choć wymagający) duch zespołu, świetny motywator, który potrafił zdziałać na prawdę dużo biorąc pod uwagę kadre jaką dysponował....nie wspominając już o zaufaniu i szaunku jakim darzą go kibice i piłkarze
Obrazek
Awatar użytkownika
Jack92

Post autor: Jack92 »

Na dodatek nie wiadomo jak z szkoleniowcem Zawiszy Bydgoszcz, Ryszardem Tarasiewiczem. Media już zaczynają pisać, nagłaśniać że go zwolnią... Póki co nie chce mi się w to wierzyć ale patrząc na Koronę to kto wie..

WKS po trzech kolejkach ma dwie porażki i remis. I to nie z gigantami a Jagiellonią, Widzewem Łódź i z Pogonią Szczecin. Jeżeli Zawisza się nie poprawi to możliwe że właściciel zastanowi się nad zmianą trenera co według mnie byłoby na tym etapie rozgrywek błędem.

W Zawiszy jest nowy fajny zawodnik Herold Goulon. Bardzo wysoki i silnie zbudowany. Bodajże waży 104 kilogramy i ma 195cm. Strzelił bramkę w meczu z Pogonią, bardzo dobrze się zapowiada. Miał przygody w takich klubach jak Blackburn czy Middlesborough

http://pl.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9rold_Goulon
Awatar użytkownika
LFCBDG

Post autor: LFCBDG »

Kolego a gdzie ty te głupoty o Tarasiewiczu wyczytałeś?. W wyborczej (celowo nie poprawiać) :)
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.
Asahi

Post autor: Asahi »

Goulon to prawdziwa bestia. Oglądałem jego mecz przeciwko mojemu Widzewowi i Okachi z Kasprzakiem byli tylko pionkami do przestawiania w środku pola. ;P Naprawdę dobry gracz, dynamiczny, silny i o dziwo dobrze wyszkolony technicznie. Zawisza przypomina mi QPR, niby dużo doświadczenia, ogranych na 'najwyższym' poziomie graczy, a wyników nie ma.
Obrazek
notabene

Post autor: notabene »

Oficjalnie: Baszczyński kończy karierę

Marcin Baszczyński nie powrócił jeszcze do pełnej sprawności po kontuzji kolana, której doznał w ubiegłym sezonie. Były gracz Wisły Kraków zdał sobie sprawę, że już nie wróci do gry.
- Jestem po pierwszej operacji i czuję się coraz lepiej. Wracam do zdrowia, rehabilituję się. Czeka mnie jednak jeszcze jedna operacja. Powód? Sztuczne więzadła w kolanie, które wymagają specjalnego traktowania - skomentował Marcin Baszczyński.
Obrońca stwierdza także, że mimo końca przygody z futbolem nie ma czasu na nudę. Bierze udział w różnych projektach, w przyszłości chciałby być blisko piłki, zostać trenerem czy znaleźć pracę w telewizji.

Zrodlo: http://transfery.info/59666,oficjalnie- ... zy-kariere
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."
Nicco

Post autor: Nicco »

Co sądzicie o Górniku Zabrze. Powiem wam, że 70% ich wyników to trener Adam Nawałka. Sam klub mógłby powalczyć spokojnie o TOP 3 w tam tym jak i w tym sezonie tyle, że brak funduszy. Większość osób, która interesują się tym klubem wie, że w poprzednim sezonie w końcówce sezonu Górnik musiał po prostu oddać mecze, żeby nie grać w pucharach gdyż nie było ich stać na dojazd itd. Kolejna sprawa to sprzedaż najlepszych zawodników. Pazdan, Skorupski, Kwiek, Milik, Jeż, Sikorski itd. Teraz wszyscy wiedzą, że chcemy pozbyć się Nakoulmy, żeby uzyskać jakąś kasę. Teraz tylko czekać aż Olkowski odejdzie. Znowu Nawałka zrobi z jakiegoś średniaka dobrego zawodnika i znowu Górnik trochę zarobi. Trochę szkoda, że tak to wygląda :wink:
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Awatar użytkownika
PlaSt

Post autor: PlaSt »

Cóż na Górnym Śląsku mamy bardzo dużo drużyn.. Śląsk żyje piłką.. z tych największych to Górnik, Ruch, Piast, GieKSa, mamy jeszcze przecież Tychy i ROW.. W każdym z tych klubów jest sponsor i gdyby tych zespołów było 2-3 to całkiem prawdopodobne było by że wyglądało by to zupełnie inaczej.. Kluby miały by większy budżet, mogły by mieć większe pole manewru..

Gdyby tak było zapewne Górnik by nie odpuścił pucharów i wydaje mi się, że takie Żalgaris czy Karabach by przeszedł i znów jakaś tam kasa w klubie jest.. Górnik ma teraz też ograniczoną ilość miejsc na stadionie i np. nie może przyjść 20-25 tysięcy fanów a tylko 3 tys. a z biletów też tam jakaś kasa jest.. Czekajmy co przyniesie ten sezon a może przyjdzie jakiś lepszy sponsor z fajną kasa.. Będzie nowy stadion, kibice i jakby było sponsor to było by dobrze.. Bardzo dobrze będzie jak Adam zostanie w klubie i będzie go dalej prowadził w roli szkoleniowca.. Chłop ma taką wiedzę o piłce i potrafi wypatrzeć zawodników z których wie, że mogą być dobre grajki.. Zobaczymy co przyniesie ten sezon a później możemy sobie marzyć :) Nie zdziwiłbym się wcale jak poproszą Nawałkę o zostanie trenerem Kadry ;] Oby przyszły lepsze czasy dla Górnika, żeby nie musieli kombinować w stylu.. sprzedamy tego za milion euro to znów możemy grać swoje i nie martwić się na jakiś czas..

K S KSG KS GÓRNIK ZABRZE
Obrazek

" Czekając na przyjazd Evertonu na derby na Anfield, Bill Shankly dał szatniarzowi opakowanie papierów toaletowych mówiąc: "Daj im to jak przyjadą będę tego potrzebowali" "
Awatar użytkownika
RedPlum96

Post autor: RedPlum96 »

Kibicuję Górnikowi i przyglądam się jego meczom od dawna. Tak naprawdę Nawałka zrobił kolosalną pracą. Od momentu przejęcie I-ligowego średniaka, który miał coraz mniejsze szanse na awans stworzył drużynę która potrafi walczyć z powodzeniem w Ekstraklasie.

Transfery
Nawałka sprowadza do klubu graczy którzy nie mają wygórowanych żądań finansowych. To za jego kadencji klub pozyskał takich piłkarzy jak Milik, Jeż czy Sikorski. Na tych piłkarzach klub zarobił duże pieniądze. Nawałka stworzył obecny zespół od podstaw. Sprowadzał mniej znanych piłkarzy którzy już kolejny sezon ciągną Zabrzański klub. Odbudował Gancarczyka czy Mączyńskiego. Świetnie spisuje się Olkowski. Gdyby nie coroczna wyprzedaż Górnik mógłby się chwalić takim potencjałem jak Legia czy Lech.

Taktyka
Każdy kto oglądał ostatnio mecze Górnika może powiedzieć że ta gra jest dobra dla oka. Grają mądrze, skutecznie utrzymują się przy piłce przy czym potrafią zbudować dobry atak pozycyjny. Szybkie kontry za sprawą Nakoulmy, Olkowskiego czy Małkowskiego przynoszą zamierzane efekty. Środek pola również dobrze funkcjonuje, w meczu z Podbeskidziem w pierwszej połowie Górale nie mogli nic zrobić byli zmuszani do słania długich piłek. Stary dobry Sobolewski wraz z Mączyńskim i Przybylskim dzielą i rządzą.

Podsumowując zgadzam się z przedmówcami, jeżeli tylko finanse pozwolą... Ustabilizowanie pomoże w budowaniu zespołu, który śmiało może włączyć się do walki o mistrzostwo. Zobaczymy co przyniesie ten sezon, ale TOP3 jest w ich zasięgu :wink:
Obrazek

"Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim."
Bill Shankly
Awatar użytkownika
Torres09

Post autor: Torres09 »

Mi w górniku imponuje fantastyczne przygotowanie fizyczne, potrafią praktycznie cały mecz grać bardzo wysokim pressingiem, po czym przeprowadzić bardzo szybki atak. Również na plus jest to że Nawałka wpoił im że należy walczyć do końca, przy pierwszej bramce w meczu z Widzewem, Prezes stracił piłkę ale nie spuścił głowy tylko od razu ruszył do odbioru a sam efekt tego widzieliśmy później. Bardzo podoba mi się również to jak trener żyje cały czas podczas meczu, nawet przy prowadzeniu 2 czy 3-0 potrafi opierdolić zawodnika gdy ten popełni jakiś błąd. Przy wyniku 2-0 potrafił ściągnąć jeszcze przed przerwą Małkowskiego (który według mnie nie grał wcale tak słabo) ponieważ nie pasowało mu to że przetrzymuje piłkę, to pokazuje że ma jaja i jak tylko ktoś nie wywiązuje się z założeń przedmeczowych po prostu grał nie będzie.
Obrazek
Obrazek
PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Ja wychowałem się na Wiśle że tak się wyrażę, ah kiedy to było?? Tacy piłkarze jak Żurawski, Kosowski, Frankowski, Uche, Baszczyński, Sobolewski, Szymkowiak i piękne europejskie boje. A teraz co się dzieje z Wisełką? Strasznie to przykre , chociaż wydaje się że w tym sezonie jest dużo lepiej ale potrzeba jeszcze 2-3 lat żeby Wisłą mogla powalczyć o mistrza.
A co do Nawałki to jest dobrym trenerem i do tego zabawnym. Górnik potrafi grac fajną piłkę, a jak coś nie idzie to Nawałka pokrzykuje "faken" a Marcin zapisuje i wiadomo co poprawić :)
Nicco

Post autor: Nicco »

Wspaniałe przygotowanie fizyczne, ponieważ Górnik to najciężej trenująca drużyna w całej lidze. :)
Był sponsor, to znowu trener zły. Allianz i cholerny Kasperczak :wink:
Czekam na nowy stadion, wtedy trochę kasy wpłynie z biletów na pewno. Sam na pewno się wybiorę. Stadion pewnie prawie zawsze będzie pełny ;)
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
ODPOWIEDZ