Ekstraklasa 2011/12

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Oskar

Re: Ekstraklasa 2011/12

Post autor: Oskar »

Już dziś startuje nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy. Nowy sponsor powinien pozytywnie wpłynąć na promocję ligi, a co za tym idzie, również finansowo. Wszystkie spotkania Ekstraklasy pokaże Canal+, ale część spotkań będzie również transmitowana w Polsat Sport, a poniedziałkowe mecze w Eurosport.

Moi faworyci do tytułu to zdecydowanie Wisła, Śląsk i Legia. Wisła praktycznie się nie osłabiła, a do drużyny dołączyło kilku ciekawych zawodników, jak np. Iliev, czy Lamey. Śląsk pod wodzą Lenczyka czyni ogromne postępy i na pewno będą walczyć o najwyższe cele. Legia do swojego składu ściągnęła dwóch doświadczonych piłkarzy - Żewłakow i Ljuboja. Obaj powinni decydować o sile warszawskiej drużyny, ale ostatnio cienko było z trafionymi transferami przy Łazienkowskiej. Moim zdaniem mistrzem zostanie Wisła, ale liczę na ciekawą rywalizację pomiędzy drużynami z czołówki.

Drużyn, które będą bronić się przed spadkiem również nie brakuje, chociaż zdecydowanego faworyta nie ma. Oba beniaminki, czyli ŁKS i Podbeskidzie zapewne będą walczyć o utrzymanie, ale obie drużyny według mnie powinny sobie poradzić. W szczególności liczę na mój ukochany ŁKS, który już niedługo zmierzy się z Lechem. Korona, Widzew i Górnik to drużyny, które mocno się osłabiły, a w miejsce sprzedanych zawodników nie do końca udało się sprowadzić godnych następców. A w dodatku z Widzewa odszedł Michniewicz, a w jego miejsce przyszedł trener, który raczej słabo radzi sobie na stanowisku menedżera drużyny, co udowodnił w Ząbkach. Według mnie spadnie Korona i Widzew, chociaż to będzie oznaczało brak spotkań derbowych w Łodzi, a tego chyba nikt by nie chciał.

Miejmy nadzieję na dobry sezon w Ekstraklasie i niech na koniec rozgrywek drużyny, które zajmą miejsca gwarantujące grę w Europejskich Pucharach rzeczywiście były w stanie nas tam dobrze reprezentować, a nie jak pewna drużyna z Białegostoku i inne "wielkie" drużyny we wcześniejszych latach...

@LiveFan - Miałem na myśli oczywiście Polsat Sport...

A pierwszy mecz w tym sezonie Ekstraklasy pozostawię bez komentarza. 0:5 :oops:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2011, o 20:43 przez Oskar, łącznie zmieniany 1 raz.

LiveFan

Post autor: LiveFan »

Oskar pisze: Wszystkie spotkania Ekstraklasy pokaże Canal+, ale część spotkań będzie również transmitowana w Polsacie, a poniedziałkowe mecze w Eurosport.

Chyba raczej polsat sport, a nie zwykły posat(chyba, że oczymś nie wiem:D)

Ten sezon według mnie wygra Wisła, lecz walkę będzie bardzo ciekawa. Licze na jednego beniaminka, który mam nadzieje, że coś namiesza - Podbeskidzie. Już za chwile mecz ŁKS-Łódź - Lech Poznań. W tym spotkaniu będe kibicował łodzianom, bo lecha po prostu nie trawie, może to dlatego, że jestem kibicem wisły.

Awatar użytkownika
icerox
Kontakt:

Post autor: icerox »

To ciezko musi ci sie kolego ogladac to widowisko jak w pol godziny Lech 0:3 nasiekał. Wszyscy jak wymieniali faworytow zapominali o Lechu.. nie wiem skad to sie wzieło skoro ta druzyna nie stracila zadnego ze swoich najlepszych pilkarzy. W tym sezonie bedzie ostra walka miedzy Wisła a Lechem, no moze dołaczy jeszcze Legia. ŁKS do spadku razem z Korona. Tych drugich mi szkoda, piekny stadion , atmosfera.. tylko pilkarzy brak.
Obrazek

FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

Dla mnie główni faworyci do tytułu w tym sezonie to właśnie Wisła Kraków i Lech Poznań, który btw. bardzo ładnie rozpoczyna nowy sezon w T-Mobile Ekstraklasie :wink: Obie drużyny dysponują mocną, szeroką kadrą, Wisła robiła transfery z myślą o grze w Europie (Lamey, Iliev mają takowe doświadczenie), więc ciężko, by nie sprawdzili się wśród zwykłych, naszych polskich drużyn. Myślę, że szeroka kadra pozwoli przez jakiś czas skutecznie grać na dwa fronty. Lech będzie grał tylko w Ekstraklasie, więc o zmęczeniu z zeszłego sezonu nie będzie mowy, a to była ich główna przeszkoda w obronie tytułu rok temu. Do Legii nie jestem przekonana, jest tam duża presja wyników i niepewna pozycja trenera, ale też powinni być blisko czołówki. Miło byłoby też, gdyby Śląsk powtórzył sukcesy z zeszłego roku. Mimo wszystko najwięcej atutów ma Biała Gwiazda i trzymam mocno trzymam kciuki, by jej się udało.
Six times.

Gumierpool
Kontakt:

Post autor: Gumierpool »

icerox pisze:ŁKS do spadku razem z Korona. Tych drugich mi szkoda, piekny stadion , atmosfera.. tylko pilkarzy brak.
Dzisiaj Korona zrobiła pierwszy krok w kierunku spadku. :badhappy:

Ale tak poważnie to rzeczywiście krajobraz wokół tej drużyny nie wygląda najlepiej. Kadrowo jesteśmy najsłabszym zespołem w lidze, a nadrabiać tego walecznością i determinacją na dłuższą metę z pozytywnym skutkiem się nie da.

A rywalizacja na szczycie tabeli może być w tym sezonie wyjątkowo pasjonująca. Lech zagrał wczoraj po profesorsku. Widać, że to zgrany zespół, który może wygrywać mecze, nawet jeśli nie będą mieli swojego dnia. Wisła będzie chciała obronić tytuł, chociaż trudno jej to będzie łączyć z grą w europejskich pucharach. Legia w meczu z Turkami wyglądała naprawdę dobrze, grali rozsądny i spokojny futbol, nie popełniali głupich błędów. Może Skorży w końcu uda się stworzyć dobrze funkcjonujący mechanizm.

Jeśli Wojciechowskiemu przytrafi się sezon bez zwalniania trenera, to Polonia z Zielińskim też może namieszać. Nie należy zapominać o Śląsku. Może być naprawdę ciekawie.

LiveFan

Post autor: LiveFan »

O kurcze, ale końcówka Ruch 2:1 Gks Bełchatów. Doliczony czas gry i.... ręka gracza gks'u i mamy karny. Abbott podchodzi do jedenastki i wykonuje ją perfekcyjnie, świetna końcówka, dobrze że do końca obejrzałem ten mecz. Ciesze się z wygranej Chorzowian. Oj ten sezon będzie ciekawy, Wisła & Lech & Legia będą się bić o mistrza, śląsk, lechia i ruch też mogą coś namieszać no i nie zapominajmy o Jagiellonii, która według mnie będzie słabo grać w tym sezonie, w tamtym roku w 1 połowie grali wyśmienicie, ale później zawiedli i moja kochana wisełka zdobyła majstra:)

impiii

Post autor: impiii »

To, że Cracovia przegrała nie dziwi mnie ani trochę. Pasy od 4 lat przegrały każdy mecz pierwszej kolejki i tradycji musiało stać się zadość. Po wczorajszym meczu wnioskuje, że Rudnev (teraz tak się wymawia chyba) będzie bił się o koronę króla strzelców, a Polonia może zamieszać w stawce, choć w tamtym sezonie też początek świetny, a potem wiemy jak się skończyło.
W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko. Każdy dzień jest moim nauczycielem.

Awatar użytkownika
djdafy

Post autor: djdafy »

Wisła również w końcówce ostatecznie wydarła punkt w Łodzi. Strzelcem bramki w 93 i zbawieniem Wisły w 1 kolejce okazał się Biton. :)

Z innej beczki: po meczu Wisły, w czasie wywiadu z Jovaniciem można było usłyszeć nasz hymn (YNWA) lecący na stadionie w Łodzi. 8)

Awatar użytkownika
ricochet

Post autor: ricochet »

W drugiej połowie pod bramką Widzewa był także wywieszony transparent ze słowami "You'll Never Walk Alone".

Cieszy mnie, że udało się zdobyć w samej końcówce wyrównującą bramkę, szkoda byłoby zacząć sezon ligowy od porażki. Najbardziej denerwowały ciągłe straty i brak skupienia u zawodników Wisły, a także nie zawsze dokładne krycie. Mam nadzieję, że podobne błędy nie będą już miały miejsca w rewanżowym spotkaniu z Liteksem.

E: Nawiązywałem do wypowiedzi użytkownika djdafy. Zresztą może oglądałem swój pierwszy mecz rozgrywany na tym stadionie, nie pomyślałeś? Dziwne. :wink:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, o 21:43 przez ricochet, łącznie zmieniany 1 raz.

PiotrekS

Post autor: PiotrekS »

ricochet pisze:W drugiej połowie pod bramką Widzewa był także wywieszony transparent ze słowami "You'll Never Walk Alone".
Ten transparent już od niepamiętnego czasu tam wisi więc dziwi mnie fakt,iż dopiero teraz to zauważyłeś :?
Gumierpool pisze:Ale tak poważnie to rzeczywiście krajobraz wokół tej drużyny nie wygląda najlepiej. Kadrowo jesteśmy najsłabszym zespołem w lidze, a nadrabiać tego walecznością i determinacją na dłuższą metę z pozytywnym skutkiem się nie da.
Dokładnie. Odejście Niedzielana oraz Ediego strasznie osłabiło ofensywę Korony. Bo niby kto ma teraz strzelać bramki? Korzym ze swoimi "umiejętnościami snajpierskimi"? Czy może Janczyk z pięcio kilową nadwagą? Nadzieje trzeba pokładać w Zielińskim,który de facto strzelił dzisiaj zwycięską bramkę w meczu z Cracovią. Jednak nie wydaje mi się,aby na dłuższą metę mógł zostać liderem ataku Kielczan. Bez prawdziwego napastnika ten zespoł daleko nie zajedzie...

Abstrahując jednak od problemów Korony to może wyciągnę kilka pozytywów z gry Kielczan. Z pewnością mógł się podobać Paweł Sobolewski. Szybki,dynamiczny skrzydłowy,który siał zamęt w formacji defensywnej Cracovi. Już w tamtym sezonie imponował w zespole prowadzonym przez Marcina Sasala. Jeżeli Paweł z meczu na mecz będzie się coraz bardziej rozkręcać to może zostać liderem oraz największą gwiazdą Korony. Bo potencjał w tym zawodniku dostrzegam duży :) Na plus również Zbyszek Małkowski,który w ostatniej minucie wykazał się wspaniałym refleksem. Vuković również zagrał nieźle ;)

W pozostałych meczach największe wrażenie zrobił na mnie Lech. Zespoł ten zaczął rozgrywki z wysokiego C. W dodatku Semir Stilić,który był bliski opuszczenia Lecha pokazuje od początku naprawdę dobrą formę. Jego gol był przepięknej urody. Takie bramki w naszej ekstraklasie nie ogląda się zbyt często. Dlatego duże słowa uznania dla Bośniaka oraz całego Lecha. Jeżeli Kolejorz wpadnie w swój rytm to bez wątpienia będzie bardzo groźny dla wszystkich drużyn. Rudnev i spółka mogą imponować formą przez całe rozgrywki.

E: Tak więc jeśli jesteś początkującym obserwatorem polskiej ekstraklasy przymij ode mnie skromne jednak jakże szczere przeprosiny :)
Obrazek

Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

Niestety mecz Legii Warszawy z Zagłębiem Lubin został przełożony. Szkoda: piwko czekało, chipsy też, ale pogoda pokrzyżowała plany. Swoją drogą dziwne, że taki "nowoczesny" stadion, a problemy z odprowadzaniem wody ma. Jeszcze rozumiem, gdyby jakie 10%-20% boiska nie wsiąkało opadów deszczu, ale w oficjalnym komunikacie mowa było o powierzchni 70%! Zgroza...

Kibice i tak dali popis, piękny doping dla Legionistów.

Awatar użytkownika
piotrolka
Kontakt:

Post autor: piotrolka »

Bardzo zawiedziony jestem z powodu odwołania meczu. Liczyłem, że obejrzę ciekawe widowisko, a tu taka niespodzianka. Moim zdaniem nic by się nie stało, jeżeli ten mecz by się odbył. W gorszych warunkach pogodowych oglądało się mecze, a tu zrobili wielki problem
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG

Oskar

Post autor: Oskar »

Idzie idzie Podbeskidzie! :lol:

Stadion w Bełchatowie nie jest łaskawy dla beniaminków. Tydzień temu ŁKS przegrał z Lechem 0:5, a dzisiaj Podbeskidzie przegrało 0:6 z GKS-em. Gra zespołu z Bełchatowa była po prostu wspaniała. Łatwość z jaką rozgrywali piłkę, czy dochodzili do sytuacji bramkowych, aż mnie dziwi, ponieważ Podbeskidzie w spotkaniu z Jagiellonią zaprezentowało się naprawdę dobrze. Ostatnim lewym obrońcą, który zdobył hat-tricka był Marcin Komorowski, ale ten wyczyn powtórzył dzisiaj Jacek Popek. Warto zauważyć, że przy wszystkich bramkach asystował mu Kamil Kosowski, który przecież w poprzedniej kolejce obejrzał czerwoną kartkę. Oprócz Popka ładne trafienia dołożyli Bozok, Żewłakow i Szmatiuk. Swoją drogą obrońcy beniaminka nie popisali się kryciem przy rzutach rożnych...

A już w następnej kolejce spotkanie GKS-u z Lechem Poznań. 6-0 z Podbeskidziem, czy 5-0 z ŁKS-em? Ciekawe kto okaże się lepszy... :badhappy:

DonMateo

Post autor: DonMateo »

Sorry za off top ale jak Kosowski mógł grać skoro kolejkę wcześniej dostał czerwona kartkę? Z góry dzięki za odp
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"

Dereds

Post autor: Dereds »

Dostał 2 żółte kartki, a nie bezpośrednio czerwoną.

ODPOWIEDZ