Ekstraklasa 2010/2011

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

bols

Re: Ekstraklasa 2010/2011

Post autor: bols »

No i Polonia pozyskała nowego zawodnika co prawda będzie grał w Warszawie od rundy wiosennej, ale mimo wszystko będzie miał w głowie, że już niebawem zmieni klub, a jest nim kolejny piłkarz Ruchu, Maciej Sadlok (zabije Wojciechowskiego jak tylko go spotkam, kupił 2 najważniejsze filary Ruchu...) . Szkoda, że prezesi z Chorzowa to tacy idioci... Najpierw nie przedłużyli kontraktu z Niedzielanem i Baranem, choć obaj przejawiali chęć pozostania w Chorzowie, a potem sprzedali jednego z najlepiej zapowiadających się polskich piłkarzy jakim jest Sobiech. Będę się cieszył jak Niebiescy zajmą miejsce w pierwszej ósemce, na więcej nie liczę, a Polonia? Takim składem muszą zdobyć mistrzostwo Polski, mają w tej chwili jeden z najmocniejszych zespołów w ekstraklasie, który jest budowany jest z głównie Polaków. Będę zaskoczony jeżeli nie wygrają ligi. Na koniec tylko dodam- Sobstylowa raus z Chorzowa!

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

serek91 pisze:wy sami nie wiecie tak naprawqde kiedy on powstał...zrobiliscie kilka przekretów ,bo najpierw niby bylo 1921 pozniej nagle 1919 a teraz 1911?
A to ciekawe - słyszałem o trzech datach (1911, 1912, 1915), ale skąd Serek wziąłeś jakieś 1921 i 1919? :?
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

Nutty Buddy pisze:
serek91 pisze:wy sami nie wiecie tak naprawqde kiedy on powstał...zrobiliscie kilka przekretów ,bo najpierw niby bylo 1921 pozniej nagle 1919 a teraz 1911?
A to ciekawe - słyszałem o trzech datach (1911, 1912, 1915), ale skąd Serek wziąłeś jakieś 1921 i 1919? :?
Tonący brzytwy się chwyta Nutty po prostu ;) To tak jakbym ja wypominał Legii komunistyczne korzenie i ich potegę zbudowaną na zawodnikach powoływanych do wojska ;)

Edit: A co do Sadloka to nie wiadomo - oficjalnie Wojciechowski potwierdza ofertę 3mln za piłkarza(niech się Ruch cieszy bo forma Sadloka to ostatnio problem) jak również to, że piłkarz pogra jeszcze przy Cichej do końca rundy ;)

Edit 2: Właśnie dlatego twierdzę, że dla Ruchu to dobra cena. Wg mnie obecnie jest ona zbyt wygórowana. Co do wcześniejszego głosu, że J.W kupił 2 filary Ruchu - kupił bo działacze pozwolili, więc nie do niego trzeba mieć pretensje ;) Wiadomo było, że po wojażach w LE borykający się z problemami finansowymi Ruch sprzeda Sobiecha. Jakoś nie widziałem, żeby Polonia sondowała filary Lecha, Wisły czy Legii ;)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, o 17:29 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 1 raz.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Scarlet

Post autor: Scarlet »

Albo Sadlok skończy tak jak Nowak. Co obu stronom odbije się czkawką. I przepraszam, 3 mln czego? Chyba tylko on wie, co robił przy dwóch bramkach dla GKSu..

Legia NIE MA komunistycznych korzeni. Ciężko w ogóle mówić o czymś takim, jeśli klub wywodzi się z Legionów Piłsudskiego, a oficjalnie założony został w 1916r., kiedy komunizm był tylko mętną ideą, wprowadzoną w życie w Rosji w wypaczonej formie rok później. Wiem, co Ci chodzi, ale nie są to KORZENIE, a po prostu karta w historii, którą ma bardzo wiele instytucji, zmuszonych do działania w PRLu.

bols

Post autor: bols »

Scarlet pisze:Albo Sadlok skończy tak jak Nowak. Co obu stronom odbije się czkawką. I przepraszam, 3 mln czego? Chyba tylko on wie, co robił przy dwóch bramkach dla GKSu..

Nie sądzę aby Fornalik nie wystawiał Sadloka do pierwszego składu, w chwili obecnej nie ma w Chorzowie obrońcy który z powodzeniem mógłby zastąpić Maćka, ok jest Stawarczyk, ale to nie ta klasa. Pytasz gdzie był Sadlok przy golach dla Bełchatowa, a ja się pytam gdzie był Grodzicki? 3 mln za tak perspektywicznego gracza to dobra suma, lepiej zapłacić takie pieniądze za jakiegoś Chorwata, ale to tylko moje zdanie i jako fanka Legii niekoniecznie musisz się z tym zgadzać :)

Awatar użytkownika
serek91

Post autor: serek91 »

i niby nikt z was nie pamieta tego jak przestawialiscie daty do tyłu? przekomiczna sytuacja.Tonący? bardzo ciekawe stwierdzenie po jednej ligowej porazce. Tonąca była Polonia jak spadła do 2 ligi i wykupiła licencje Groclina,tonąca była Polonia w tamtym sezonie.Z takim stwierdzeniem poczekałbym przynajmniej do koncówki sezonu :wink:

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

Nie napinaj się, bo jeżeli Ci wiadomo to w zdecydowanej większości klubów powstałych przed wojną jest problem z ustaleniem daty powstania (zawiązanie, przyjęcie nazwy, zarejestrowanie klubu) i Polonia nie jest tu odosobnionym przypadkiem (choć przyznam że z 1921 to ładnie się uśmiałem :D ).

A jeśli nie wiedziałeś, to teraz już wiesz
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

Awatar użytkownika
serek91

Post autor: serek91 »

looz , nie napinam sie, ale tez nie lubie czytac takich rzeczy.a co do daty to inna sprawa :D

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

No cóż, chyba pora na małe podsumowanie minionej kolejki Ekstraklasy ;) W końcu teraz tydzień przerwy :P

1. Korona Kielce 1 - 0 Cracovia.

Kolejna porażka "Pasów", które paradoksalnie grają jedną z najbardziej ofensywnych piłek w Ekstraklasie. Nieudany atak, genialne podanie Ediego do Niedzielana i popularny Wtorek strzela na 1-0. Warto również wspomnieć o bramkarzu Cracovii, który pomimo kilku znakomitych interwencji wypuścił piłkę z rąk przed wprowadzeniem jej do gry. Na jego szczęście uratował go słupek :P

2. Legia Warszawa 0 - 2 GKS Bełchatów

Kapitalny powrót Marcina Żewłakowa, który strzela 2 bramki Legii. Obiektywnie jednak patrząc - pierwszej bramki nie powinno być gdyż wcześniej faulowany był Manu, sędzia grę puścił...i z tej akcji padła bramka. Czy to Legia taka słaba czy to Bełchatów taki mocny? Pewnie jedno i drugie, ale pewne jest, że Bełchatów wskazywany jako kandydat do spadku przez pseudoekspertów pomimo zawirowań personalnych radzi sobie całkiem nieźle. Jeszcze na koniec wypowiedź Iwańskiego nt meczu:
- Po wygranych z Cracovią i Śląskiem zdawało się, że będzie lepiej. A tu dostaliśmy taki cios, że sami się dziwimy - mówił Maciej Iwański po porażce Legii Warszawa z GKS Bełchatów (0:2) w czwartej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy.
Iwański jak zawsze potrafi rozbroić komentarzem :lol:

3. Wisła Kraków 2 - 1 Polonia Bytom

Wisła znowu zagrała dość niemrawo jednak wystarczyło to na Polonię Bytom. Miejmy nadzieje, że holenderski zaciąg przyniesie korzyści i Wisła poprawi swój styl gry. Dla Wisły strzelali Małecki i Żurawski, dla Polonii Matawu.

4. Lechia Gdańsk 2 - 0 Śląsk Wrocław

Lechia zdominowała Śląsk, strzeliła rywalowi dwa gole(Wiśniewski, Buzała), przy czym pozwoliła mu na oddanie zaledwie dwóch celnych strzałów. Pełna dominacja Lechii i nieporadność Śląska.

5. Widzew Łódź 0 - 0 Polonia Warszawa

Cóż pojedynek beniaminka z aktualnym liderem zapowiadał się niezwykle ciekawie i na zapowiedziach się skończyło. Mecz potwornie nudny(sam się sobie dziwię, że dotrwałem do końca). Strata Mierzejewskiego na mecz z Widzewem była niezwykle odczuwalna. Obie drużyny miały 2 sytuacje na objęcie prowadzenia, ale najpierw Sobiech przegrał pojedynek z Mielcarzem, Sarvas do dziś nie wie jak nie strzelił bramki, a potem dobrze dysponowany Przyrowski obronił groźne strzały zawodników Widzewa. I kto wskazywał Widzew na kandydata do spadku? :) Pseudoeksperci ;)

6. Zagłębie Lubin 1 - 0 Arka Gdynia

Do przerwy Zagłębie zasłużenie prowadziło 1:0(Woźniak). W drugiej połowie to Arka dyktowała warunki gry, jednak podobnie jak w pierwszej odsłonie gdynianie nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Isailovicia i przegrali. Jednak warto wspomnieć o sytuacji z 93 minuty gdy obrońca Zagłębia wybijając piłkę trafił w...spojenie własnej bramki :) Na uwagę zasługuje także awaria prądu, która przerwała mecz na ponad 50 minut. Była to najdłuższa przerwa w historii Ekstraklasy.

7. Jagiellonia Białystok 2 - 0 Lech Poznań

Koszmary Superpucharu Polski powróciły. Kolejne zwycięstwo Jagielloni, której niewątpliwie pomogło wejście Grosickiego(bramka i asysta) oraz wyrzucenie Arboledy. Jeżeli plotki się potwierdzą(a 99% wskazuje, że tak) to transfer Grosickiego do AEKu niewątpliwie osłabi Jagę. Wg mnie Grosicki dla Jagi jest tym czym Mierzej dla Polonii ;)

8. Górnik Zabrze 1 - 0 Ruch Chorzów

Wielkie Derby Śląska tym razem dla gospodarzy.Obie drużyny miały swoje sytuacje jednak bardziej klarowne mieli piłkarze Górnika(m.in pudło Gierczaka). Po raz kolejny o zwycięstwie w WDŚ zdecydował rzut wolny - i tak bohaterem został Magiera, który bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza Ruchu.

Na koniec niespodzianka ;)

Tabela:

1 Polonia Warszawa 4 7-1 10 pkt
2 Jagiellonia Białystok 4 7-2 10 pkt
3 GKS Bełchatów 4 8-5 9 pkt
4 Wisła Kraków 4 4-3 9 pkt
5 Korona Kielce 4 4-3 7 pkt
6 Górnik Zabrze 4 3-5 6 pkt
7 Legia Warszawa 4 3-6 6 pkt
8 Lech Poznań 4 6-3 5 pkt
9 Lechia Gdańsk 4 4-3 5 pkt
10 Widzew Łódź 4 3-3 5 pkt
11 Ruch Chorzów 4 4-4 4 pkt
12 Arka Gdynia 4 2-2 4 pkt
13 Zagłębie Lubin 4 4-5 4 pkt
14 Śląsk Wrocław 4 3-5 4 pkt
15 Polonia Bytom 4 2-6 1 pkt
16 Cracovia 4 3-11 0 pkt

Strzelcy:

4 Andrzej Niedzielan Korona Kielce
4 Marcin Żewłakow GKS Bełchatów
3 Artjoms Rudnevs Lech Poznań
3 Darvydas Sernas Widzew Łódź
3 Tomasz Frankowski Jagiellonia Białystok

Tyle ode mnie ;)

Edit: Oczywiście wierzę i nie zamierzam podważać oceny kibica z Białegostoku ;) Tak czy inaczej z czysto egoistycznych pobudek wolałbym Grosika w Polsce :) Przynajmniej liga byłaby ciekawsza :P A o Kupiszu oczywiście słyszałem ;) Świetny perspektywiczny zawodnik, mówiło się nawet o powołaniu dla niego co pewnie nastąpi jeśli utrzyma formę :)

Aktualizacja :
- Zostaje w Jagiellonii. Jeszcze wczoraj wieczorem, wydawało mi się, że odejdę. Przespałem się jednak z tym i stwierdziłem, że za dużo jest jeszcze do zrobienia w Białymstoku. Bardzo duży wpływ na moją decyzję mieli członkowie Rady Nadzorczej a w szczególności prezesi Cezary Kulesza i Dariusz Kowalczyk. Przekonali mnie, że warto tu zostać, tak samo jak trener Probierz z którym również rozmawiałem - tłumaczy 22-letni zawodnik w oficjalnym serwisie klubu jagiellonia.pl
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, o 16:52 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 2 razy.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
Kiessling

Post autor: Kiessling »

Gacunio uwierz , że Grosik nie jest już taki zajebisty jak rok temu . Jestem z Białegostoku , chodzę na mecze , a Grosik wykonuje ciągle za dużo dryblingu i traci często piłkę . Teraz mamy b.db Kupisza :) , a jak Grosik odejdzie będzie to osłabienie , ale nie aż tak katastrofalnie mocne .
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę".

Scarlet

Post autor: Scarlet »

Grosik to już miał jedną przygodę z zagranicą i nic nie zawojował. Dziwne, że tak się palił do tego wyjazdu :P Widać to było podczas jakiegoś pomeczowego wywiadu, bodajże w Lidze+Extra. Ale dobrze, że został, bo w Jagielloni prędzej będzie miał szanse grać niż na obczyźnie, a więc i z czasem reprezentacja może mieć z niego większy pożytek :)

Awatar użytkownika
PtK_
Defilada zup

Post autor: PtK_ »

http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1 ... d=12788081&

OMG :o :? :!: :!:

Co za kontuzja ! Tylko kibicom o mocnych nerwach proponuje wejście na tą stronę.. Szok. Powrotu do zdrowia chłopie..

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,titl ... caid=1b1ec

Aha ..
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, o 20:25 przez PtK_, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"Bo w życiu nigdy nie jest tak, jak byśmy chcieli aby było"

Z LIVERPOOL FC NA CAŁE ŻYCIE ;-)

krzychuextreme

Post autor: krzychuextreme »

Człowiek przeżywa dramat, a tymczasem niektórzy dodają szydercze komentarze pod tym newsem... Szkoda słów na takich ludzi... Piłkarze się załamali i doznali porażki 0:5. Nie jestem kibicem GKP, ale to chyba normalne, że nikomu się nie życzy takich tragedii.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrolka
Kontakt:

Post autor: piotrolka »

Lech Poznań gromi na własnym stadionie Wisłę Kraków 4:1, a przepiękną bramke wyrównującą dla Lechitów strzela Injac: http://www.youtube.com/watch?v=5PVwqbBlZ2E. Mimo tej wygranej Poznaniacy nadal znajdują się w strefie spadkowe i jeżeli chcą powalczyć o puchary to muszą podobnie grac w następnych spotkaniach. Wygrana z Wisła nie może być ich pojedynczym wybrykiem :wink:

Co do drużyn walczących o utrzymanie, to uważam, że tylko cud może uratować teraz Cracovie. Tylko jedno zwycięstwo, remis i aż 9 porażek mówią same za siebie.

Mam nadzieje, że w lidze utrzyma się Śląsk Wrocław, który w przyszłym sezonie ma grac już na nowym, ponad 40tysięcznym stadionie.
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG

Awatar użytkownika
Player
Kontakt:

Post autor: Player »

Mecz Lecha z Wisłą na pewno był niezłym widowiskiem sportowym, jednak zdarzył się też dramatyczny wypadek w postaci kontuzji Clebera. Joel Tshibamba poleciał na kręgosłup zawodnika Wisły. Nic nie pozostaje jak tylko życzyć najszybszego powrotu do zdrowia.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, o 20:51 przez Player, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ