Ekstraklasa 2009/2010

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
k0la

Re: Ekstraklasa 2009/2010

Post autor: k0la »

FankaLFC pisze: O... to tak z ciekawości, k0lu... jesteś może za Cracovią?
yhym
emce pisze: Ty wogóle rozumiesz co napisałem?
Rozumiem, a mi chodzi o to, że drużyna walcząca o mistrzostwo nie może się tłumaczyć (nie powinna) tym iż grała, jak to napisałeś "na wyjeździe". Lech na samym początku sezonu miał opóźnione "wyjście z bloków". Od 23 wrześnie chyba nie przegrała ani jednego spotkania. Może nie szli jak burza, ale byli konsekwentni. Porównaj sobie z resztą Wisłę z poprzednich sezonów, albo chociaż do tej z sierpnia, do obecnej. Rok temu i w lecie Wisła miała każdego na odstrzał, grała na luzie, bawiła się piłką. Nie było na Nią mocnych. Teraz tego nie było. Źle przepracowana zima była widoczna dosyć dobitnie.
Lech był najmocniejszy i najrówniejszy w sezonie, a Wiśle pozostaję jak najbardziej odzwierciedlające cały sezon vice-mistrzostwo. Chodzi mi o pozycję na, która zasłużyli :) :).
FankaLFC pisze: Teraz możemy posłuchać komentarzy paru kibiców sukcesu i poczekać, aż media okrzykną Amicę 'polską Barceloną'. O tak... aż do pewnej Levadii...
Na obecną chwilę tak jest.
Jak poradzą sobie w Europie ? Do LM na pewno nie dojdą. Polska liga na coś takiego jest za słaba, ale LE jak najbardziej prawdopodobna.
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS

fanx
Kontakt:

Post autor: fanx »

Piłkarze i kibice Cracovii mają chyba swój mały prime time, bo w ciągu jednego tygodnia obdarowali dwie pierwszoligowe zgody ogromnymi prezentami, najpierw we wtorek remisując z Wisłą podali na tacy Lechowi mistrzostwo Polski, zaś wczoraj wygrywając w Gliwicach (w meczu ważnym tylko dla Piasta) zapewnili ligowy byt na przyszły sezon gdyńskiej Arce :)

Dawno nie było tak emocjonującej końcówki w lidze, tylko że poziom wciąż ten sam - żenujący.
k0la pisze:Jak poradzą sobie w Europie ? Do LM na pewno nie dojdą. Polska liga na coś takiego jest za słaba
Akurat nie byłbym tego taki pewien. Lech za czasów Smudy radził sobie w pucharach całkiem nieźle, fakt że był to Puchar UEFA a nie Liga Mistrzów ale Kolejorz walczył niemal jak równy z równym z Udinese, CSKA, Deportivo, Feyenoordem, Austrią Wiedeń; w rozgrywkach LE też nie był wiele gorszy od FC Brugge. Dlaczego wspominam te drużyny? Bo jeszcze przez 2 lata polskie drużyny będą miały szanse trafić w 4. rundzie eliminacyjnej LM (tzw. fazie play-off, podzielonej na kwalifikacje dla mistrzów i niemistrzów) jedynie na reprezentantów poszczególnych krajów, które nie mają zapewnionych miejsc w rozgrywkach grupowych LM dla swoich mistrzów, czyli w wielkim skrócie - na drużyny o zbliżonym poziomie jak wyżej wymienione, czyt. Austrię/Salzburg, Debreczyn/Fehervar, Young Boys/Basel, Liteks, FC Kopenhaga, Sparta i Jablonec, BATE, itd. Nie ma jednocześnie możliwości, by Lech trafił na drużyny z kwalifikacji dla niemistrzów - czyli Milanu, Tottenhamu, Sevilli, etc. Jedyną przeszkodą dla Lecha może okazać się brak rozstawienia, a co za tym idzie - trafienie na najmocniejszą drużynę z możliwych do trafienia, czyli np. Anderlecht, który jako mistrz Belgii musi zmierzyć się w el. LM. Podobnie jest z Glasgow Rangers.

Szansa jest, trzeba liczyć na łut szczęścia w losowaniu, by trafić na najsłabszą z rozstawionych ekip. Lech zapewne sprzeda 2-3 swoich najlepszych piłkarzy ale jeśli za uzyskane środki dokona wzmocnień na miarę Kriwca czy Stilicia, to Kolejorz może zawstydzić pana Cupiała awansując za pierwszym razem do najbardziej elitarnych rozgrywek Europy.
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho

FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

Rezerwuję sobie prawo do 'a nie mówiłam' po odpadnięciu Amici z eliminacji do Ligi Mistrzów.
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona

Awatar użytkownika
Noris

Post autor: Noris »

FankaLFC pisze:Rezerwuję sobie prawo do 'a nie mówiłam' po odpadnięciu Amici z eliminacji do Ligi Mistrzów.
ja radzę się zacząć modlić żeby Wisła znowu się nie skompromitowała w eliminacjach LE ;]
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, o 12:25 przez Noris, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Owen to kolejny przykład na to jak bohater stał się... :(

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

Rany julek... Jak dzieci w przedszkolu...

Lech jest mistrzem Polski, Wisła jest druga, Legii nie ma w Europie a Polonia się utrzymała. To są fakty, nie ważne osiągnięte w taki czy inny sposób, pogódźcie się z tym wreszcie. W przeciwnym razie funty szterlingi przeciwko orzechom, że w Małopolsce wyczerpią się głębokie aptekarskie rezerwy Prozacu... :roll:
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

Awatar użytkownika
GoodShit
Kontakt:

Post autor: GoodShit »

FankaLFC pisze:Rezerwuję sobie prawo do 'a nie mówiłam' po odpadnięciu Amici z eliminacji do Ligi Mistrzów.
Kocham hejterów :lol: :lol:
Droga Fanko, czas się posuwa do przodu, a nie stoi w miejscu, Amica to przeszłość i zobacz co z niej zostało. Ale też się zachowujecie, ja pierdziele, widzę, że komuś Lech z mistrzostwem bardziej wjeżdża na ambicje niż mistrzostwo dla Chelsea czy MU. Zbastujcie troszkę. peace!

p.s
o tym pomniku dla Mariusza J. pseudonim "good jop" to tylko plotki krążą?
Obrazek

Liverpoolczycy nie są mięczakami. Są jak Żydzi, Polacy, Murzyni i inni, którzy ciągle dostają w d... Wiedzą, kim są, i wiedzą, kto jest ich wrogiem. Liverpool to taka angielska Polska - Rogan Taylor.

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

A ja jestem pewien, że jeśli nie trafią na drużynę pokroju Anderlechtu czy Rangersów w pierwszej rundzie to zajdą w eliminacjach dalej niż Wisła w zeszłym roku. Czy dostaną się do LM? Niewykluczone, ja jednak pozostaję realistą i sądzę, że narazie to nie jest bardzo prawdopodobne.
W internecie krążą plotki, że Lech rozmawia z Lewandowskim na temat jego przyszłości, podobno proponują mu pozostanie do czasu eliminacji, a w przypadku awansu do LM do zimy, zawodnikowi PODOBNO ma to odpowiadać, ponieważ jeśli Lech nie przejdzie eliminacji, to wg. nowych zasad w nowym klubie będzie mógł grać w LE czy może nawet w LM, a jeśli Lech awansuje do fazy grupowej, to będzie mógł nabyć nowe doświadczenie, pokazać się szerszemu gronu i liczyć zimą na transfer do lepszego klubu.
Wg. mnie opcja ta nie byłaby taka zła, tylko właśnie co na to sam piłkarz. Mam tylko nadzieję, że nie popełni tego samego błędu co Paweł Brożek.

Awatar użytkownika
FCmadzia
Kontakt:

Post autor: FCmadzia »

emce pisze:
Jetzu pisze:Życzę kolejorzowi jak najlepiej, zdecydowanie jest to aktualnie najlepsza drużyna polskiej pseudoekstraklasy.
Tylko dlatego, że Wisła nie grała na R22, a Legia to już parodia drużyny. Przykre.

"Najlepsza Polska drużyna" zdobywa tzw. "majstra" tylko dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności. No to faktycznie, zasłużyli.
O tak tak. O to chodzi. W tym sezonie Wisła na 6 porażek 4 miała "u siebie", tylko właśnie, jakie to "u siebie" szcz. na jesieni było... Już Cię lubie emce :D
Również te zbiegi okoliczności, nazywane po prostu tez błędami sędziowskimi czy jopowymi ;) - najbardziej utkwi mi w pamięci przedostatnia kolejka, bo to w niej się najwięcej wydarzyło: błędy w spotkaniu w Chorzowie i jakże znaczący błąd na Suchych Stawach nijakiego pana piaseckiego, który nie uznał prawidłowego gola Głowy (i ładnego przy tym :P ), pomijając już nawet tego samobója jopa (człowiek katastrofa- niepierwszy jego błąd w Wiśle przekreślający pracę całego zespołu i marzenia kibiców).

Ale okey, ja się pogodziłam z tym drugim miejscem, bo wiadomo było, że ten sezon będzie bardzo ciężki przez brak własnego "domu". Kto wie może nawet lepiej, że Wisła zacznie od LE- może tutaj coś więcej by zdziałała? (no kurde OBY).
Co do sprawy Lech czy Amica- dla mnie niezrozumiale jest to, że się Lechici nie mogą nauczyć, że albo: jest to ten Lech Poznań, który się bawił w korupcję, albo jest to Amica jednak, jako że grają na ich licencji i generalnie uratowała ona tyłek Lechowi. No chyba, że uznamy, że jest to całkiem nowy klub, ale wtedy good bye historio itd.
Mnie tam bardziej Wisła obchodzi, ale skoro Lech nie jest "korupcyjny" to dla mnie jest to Amica. Dobry zespół nawet, choć zdecydowanie bardziej u siebie (tu wygrali, że wiosnę grali u siebie), mający przede wszystkim super ofensywę jak na nasze warunki. Wiadomo, że odejdzie Lewandowski (bo to już chyba pewne?) i zobaczymy jak to załata Kolejorz choć nie wydaje mi sie by miał większe problemy. Myślę tez, że trener Zieliński nie popełni błędu jak Skorża i nie będzie zawodników nastawiał na kolejną rundę LM tylko przygotuje ich na pierwszą, a nie w stylu "Levadie to i tak przejedziecie".
Lech się nie posypie, bo poza Lewym, to ma tam się zespół utrzymać, więc mnie osobiście nie zdziwi jeśli się na LM załapią (zobaczymy też, jakie będą zespoły po drodze) lub znów trafią do LE.

Osobiście nie uważam, żeby Lech najbardziej zasłużył na mistrza. Wisła? Legia? Nie. Na Legię, to nawet mi żal patrzeć jak się to wszystko tam posypało, a sam zespół... No Wisła ma "gwiazdeczki", ale co się w Legii dzieje, to dramat.
Na mistrza to nikt w pełni nie zasłużył, ale jak to zostało powiedziane: zbieg okoliczności... Mam nadzieję, że Ruch się dobrze zaprezentuje w pucharach, poprzez swój charakter przede wszystkim.

Co do Wisły- sama jest sobie winna. Było Jopa nie wystawiać, było grac skuteczniej. Sędziów zostawiam sobie do kontrargumentów już, bo niestety jak się mówiło- Wisła sama sobie może mistrza odebrać. I odebrała.

Ja już czekam na nowy sezon. Mam nadzieję, ze Wisła sie wzmocni i po powrocie na R22 będzie już regularnie wygrywać u siebie, czasem remisować na wyjeździe ;P

Tylko Wisełka, tylko krakowska
Nasza drużyna
Zawsze Mistrzowska!
:D

EDIT: Ta jasne- do Wisły się jakoś nie dobrali. . . :roll:
Zazdrość i zawiść :lol:
EDIT:Gacunio91- błąd Przyrowskiego to mogę porównać do błędu Kędziory wczoraj. Co innego sędziowie, gdzie wystarczyłoby by z Cracovią gościu uznał prawidłowego gola, a co innego samobóje...
widzę, że są problemy z interpretacją... Ja nie mówię, ze nie jest tak jak mówi Małecki, ale 29. kolejka to jednak jest kolejka cudów. I nie rozumiem dlaczego wy kibice, albo tfu! raczej przeciwnicy Wisły nie możecie tego pojąć, przyznać, zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, o 13:58 przez FCmadzia, łącznie zmieniany 3 razy.

licznerek

Post autor: licznerek »

Śmieszy mnie ta zazdrość i zawiść kibiców Wisły Kraków względem Lecha.

Myślicie, że Wisła meczów nie puszczała? Że była jedyną czystą drużyną? Sprzedawała mecze, pamiętam jak Orlen Płock grał jeszcze w lidze i Wisła ładnie im puściła byleby się utrzymali. Pamięć jest krótka, co. Dlatego wypominanie grzeszków korupcyjnych innym klubom jest śmieszne.

Prawda jest taka, że Lech nie był wyraźnie lepszy od Wisły, ale dopisało mu szczęście, które sam sobie zapracował, nie przegrywając od końca września. Runda wiosenna wyśmienita w wykonaniu Kolejorza, a Wisła traciła głupio punkty. Trzeba było nie zwalniać Skorży to mistrz zostałby w Krakowie. Jednak 2 mistrzostwa w 2 sezony to chyba za mało, by mieć kredyt zaufania u Cupiała. A najśmieszniejsze, że Skorża opuszczał Wisłę jako lider Ekstraklasy.

Jesienią Lech grał przeciętnie, miał trochę kontuzji i Wilka na lewej pomocy. Doczołgał się jakoś, a wiosna rewelacyjna.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

To tak nawiasem ;)

"Dzięki serwisowi www.90minut.pl znamy już potencjalnych rywali „Kolejorza' w batalii o LM 2010/11.
Mistrz Polski
rozpocznie grę od II rundy eliminacyjnej (mecze 13/14 i 20/31 lipca - losowanie 21 czerwca), w której będzie rozstawiony. Oto najgroźniejsi rywale, którzy mogą stanąć na drodze
poznańskiego zespołu.

1. FC Levadia Tallin (Estonia)!
2. Metalurgs Lipawa (Łotwa)
3. Hafnarfjardar (Islandia)
4. Żeljeznicar lub Borac (Bośnia i Hercegowina)
5. Olimpi Rustawi (Gruzja)

W przypadku awansu do III
rundy (27/28 lipca i 3/4 sierpnia), mistrz Polski miałby
już nieco gorzej (nie znajdzie się bowiem w gronie rozstawionych ekip). Oto najmocniejsi potencjalni rywale.

1. Anderlecht Bruksela (Belgia)
2. FC Kopenhaga (Dania)
3. Sparta Praga (Czechy)
4. Rosenborg BK (Norwegia)
5. Hapoel Tel-Awiw lub Maccabi Hajfa (Izrael)

Dziesięciu zwycięzców III rundy utworzy pięć par, które rywalizować będą w ostatniej IV rundzie (17/18 i 24/25 sierpnia) - zwycięzcy tych dwumeczów zagrają w fazie grupowej LM, a przegrani w fazie grupowej Ligi Europy. Lechowi nie grozi więc już żaden mocniejszy zespół, aniżeli te wyżej wymienione."
Także LM jak najbardziej realna przy odpowiedniej polityce transferowej :happy: :happy:

Swoją drogą czemu kibice Wisły nie mogą brać przykładu z Małeckiego, który powiedział:"- Nie ma się do czego przyczepiać. To, że graliśmy na wyjazdach nie miało większego znaczenia. Zdobyliśmy przewagę punktową w tabeli i ją straciliśmy. To głównie nasza wina - ocenia "Mały"." Poza tym jeśli wytykacie Lechowi fart czy też pomoc sędziowską przypomnijcie sobie mecz Polonii Warszawa z Wisłą Kraków gdzie Wisła zdobyła 3 pkt wyłącznie przez wielbłąd Przyrowskiego ;)
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
rafis
Kontakt:

Post autor: rafis »

Noris pisze: ja radzę się zacząć modlić żeby Wisła znowu się nie skompromitowała w eliminacjach LE ;]
Jak trafią na Liverpool to wiesz.. bedzie nie ciekawie, ale w sumie kto wie ha XD

Witz

Post autor: Witz »

OGŁASZAM, OGŁASZAM. JEŚLI LIVERPOOL ZOSTANIE PRZEJĘTY PRZEZ WŁAŚCICIELI SKĄDKOLWIEK TO ZMIENIAMY NAZWĘ NA KĄDKOWIEK FC.

Ludzie, pierdolnicie się w głowę z tą amicą, naprawdę. To takie trudne do ogarnięcia, że właściciel Amiki po prostu KUPIŁ sobie Lecha? I może działać pod taką nazwą, jaka mu się podoba...

Kibice Piasta i Odry jakoś nie hejtują, że się Grodzisk Wielkopolski utrzymał...

ps. a już akcja pod tytułem "tu nas skrzywdzili, tu sędzia dał dupy, tu jop w działalności dywersyjnej, tam murawa nierówna, tu duch marcina kuźby się unosił, tam kasperczak zasnął podczas meczu, a ogólnie to my nigdy nie mieliśmy farta i w ogóle walcie się, wstępujemy do sld, a poza tym uważam, że mistrzostwo wiśle należy się z urzędu i nie wiem, jak lech, przepraszam, amica, ma prawo cieszyć się, bo ona przecież jest tylko pierwsza po 30 kolejkach, a my byliśmy po 28 i po 27, i po 26 [...]" to jest tak zwany cienkodupizm.

czego poziomem na boisku piłkarze nie pokarzą, to gębami kibice nadrobią. i wy się chcecie do ligi mistrzów dostać, levadia tallin jego mać...

Awatar użytkownika
Sumo
Kontakt:

Post autor: Sumo »

Cóż było do przewidzenia, że w większości butni i lekceważący inne drużyny kibice Wisły się nie pogodzą z porażką bez plucia we wszystkie strony...
Chyba już pozapominaliście swoje pamiętne 6- 0 z Legią, czy wspomniany już mecz z Orlenem, że tak was ta korupcja gryzie.
Co do europejskich pucharów to naprawdę wątpię, aby Lech skompromitował się bardziej niż to robiła Wisła w ostatnich latach.

A naszej lidze może to wyjść tylko na dobre, oby co roku walka była tak emocjonująca i wyrównana.

Awatar użytkownika
FCmadzia
Kontakt:

Post autor: FCmadzia »

Witz - panie moderatorze, więcej luzu. :)
Jeśli chodzi o mnie, ja przedstawiam mój punkt widzenia, który jest taki a nie inny. Na Polonię się mówi Dyskopolo a co sadzą kibice Piasta czy Odry- nie interesuje mnie to kompletnie. Ja "cienkodupizmem" nazwę raczej to, że bez pomocy sędziów Lechowi by majster nie wyszedł znów i tyle. Osobiście [jw] pogodziłam się z 2. miejscem, ale nigdy nie pogodzę się z bezsensownymi komentarzami. Wiśle wypomina się, że to niegdyś klub milicyjny, ale Wiślacy nie mogą powiedzieć, ze Lech to Amica itd.
Levadia? Z tego co wiem to inne polskie kluby tez mają haniebne porażki w swojej historii (czy to Lech czy Amica w tym przypadku) także nie ma co pluć. za kilkanaście lat to tą Levadie pewnie coś przebije, tak jak resztę porażek z przeszłości polskich klubów.
Na dodatek powiem, że słyszę też teorie dotyczące pucharów Legii- że PZPN (sędziowie) robili wszystko by to Legia zagrała w pucharach, a nie Ruch. I jak to większość z was skomentuje? (mnie to lotto szczerze mówiąc, choć podoba mi się Ruch przede wszystkim za charakter).

Tak tak tak, ach my źli kibice Wisły. Najgorsi w całej Polsce :lol:
Edit: Ach ta niezrozumiałość Gacunio91
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, o 14:21 przez FCmadzia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

Na Polonię nie mówi się Dyskopolo tylko mówią to głównie "kibice" Legii albo innych klubów które nie lubią Polonii. No chyba, że uznasz, że na Wisłę mówi się Skisła to wtedy mogę uznać owe Dyskopolo. Ah te uszczypliwości FCmadzi ;) :happy:
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

ODPOWIEDZ