Ekstraklasa 2009/2010

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
k0la

Re: Ekstraklasa 2009/2010

Post autor: k0la »

FankaLFC pisze:
k0la pisze:W przeciągu całego sezonu, najlepsza i najbardziej efektownie grająca drużyna. W pełni zasłużony tytuł :)
Ta... 4 czy tam 5 kolejek na pozycji lidera! Cóż za zasłużony tytuł :lol: Mikołajczakowi hat-tricka z Levadią Tallin życzę! Kto wie, marzenia się spełniają.
Co ma piernik do wiatraka ???
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Fanka - 4-5 kolejek na pozycji lidera to chyba nawet nie było, co nie zmienia faktu, że Lech ze wszystkich drużyn w Polsce grał najlepiej. Nie była to równa forma, ale w całym roku przegrali zaledwie 3 spotkania, po rundzie jesiennej miał 8 pkt straty do Wisły, odrobił je, a nawet zdobył 3 zaliczki. W rundzie wiosennej bez porażki.
Życzę kolejorzowi jak najlepiej, zdecydowanie jest to aktualnie najlepsza drużyna polskiej pseudoekstraklasy.

FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

k0la pisze:
FankaLFC pisze:
k0la pisze:W przeciągu całego sezonu, najlepsza i najbardziej efektownie grająca drużyna. W pełni zasłużony tytuł :)
Ta... 4 czy tam 5 kolejek na pozycji lidera! Cóż za zasłużony tytuł :lol: Mikołajczakowi hat-tricka z Levadią Tallin życzę! Kto wie, marzenia się spełniają.
Co ma piernik do wiatraka ???
O który piernik dokładnie Ci chodzi? O pozycję lidera? No więc najlepsza drużyna w Polsce powinna spędzić trochę więcej kolejek na samym szczycie, nieprawdaż? A to o Mikołajczaku, to takie małe wtrącenie :P

Jetzu; przecież runda jesienna w wykonaniu Lecha była tragiczna! To raczej nie była równa gra. Porażek nie było za wiele, ale za to ile remisów! No i te 8 pkt straty nie wzięło się znikąd. Wiosenna runda to już inna bajka - doszedł Kriwiec, obudził się hipokryta Stilić, no i oczywiście nasz Lewandowski - i jakoś dzięki indywidualnościom przebrnęli. Może na papierku to jest najlepsza drużyna w Ekstraklasie... Ale po tradycyjnej letniej wyprzedaży, może się to troszku zmienić.
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona

Awatar użytkownika
emce

Post autor: emce »

Jetzu pisze:Życzę kolejorzowi jak najlepiej, zdecydowanie jest to aktualnie najlepsza drużyna polskiej pseudoekstraklasy.
Tylko dlatego, że Wisła nie grała na R22, a Legia to już parodia drużyny. Przykre.

"Najlepsza Polska drużyna" zdobywa tzw. "majstra" tylko dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności. No to faktycznie, zasłużyli.

Jetzu
Kontakt:

Każdy ma swoje zdanie, ja jakimś fanem polskiej ligi nie jestem, nie sympatyzuje z żadną drużyną z naszego podwórka.
Obejrzałem w tym sezonie kilka kolejek i na ich podstawie wnioskuję, że Lech jest drużyną dużo lepszą niż Wisła, a już na pewno dużo lepszą niż Legia. Jeśli chodzi o sytuację z golem dla Wisły w meczu z Cracovią, to wypada wspomnieć że w meczu z Odrą sędzia również "zabrał" zwycięstwo Lechowi, tak więc bilans strat wychodzi na 0.
Lech nie grał równo, napisałem to już wyżej, ale wykazał się determinacją rodem naszego ukochanego Liverpoolu. Po połowie sezonu spisywany na straty, nie traktowany przez dziennikarzy jako poważny kandydat do tytułu.
Odnośnie wyprzedaży to zobaczymy, jak na razie Lech ma dobrą rękę do transferów, potrafili załatać dziurę po Murawskim ściągając Kriwca, który rozgrywa się z meczu na mecz. Jestem pewien że za pieniądze z transferów Lewandowskiego i Peszki także znajdą jakichś godnych następców, dzięki czemu będą mogli powalczyć z potęgami pokroju Levadii Tallin.

Awatar użytkownika
k0la

Post autor: k0la »

emce pisze:
Jetzu pisze:Życzę kolejorzowi jak najlepiej, zdecydowanie jest to aktualnie najlepsza drużyna polskiej pseudoekstraklasy.
Tylko dlatego, że Wisła nie grała na R22, a Legia to już parodia drużyny. Przykre.

"Najlepsza Polska drużyna" zdobywa tzw. "majstra" tylko dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności. No to faktycznie, zasłużyli.
Cracovia również tylko dlatego nie zdobyła mistrza, ponieważ nie grała na Kałuży 1 :!: ... Wierzysz w to ??? ...

Wisła Kraków 0-1 Arka Gdynia
Wisła Kraków 0-1 Korona Kielce

Takich punktów Lech nie tracił, dlatego teraz cieszą się w Poznaniu, a nie w Krakowie. Po meczu z Koroną byłem przekonany, iż tytułu "Biała Gwiazda" nie obroni, jak się okazało słusznie.

FankaLFC pisze: O który piernik dokładnie Ci chodzi? O pozycję lidera? No więc najlepsza drużyna w Polsce powinna spędzić trochę więcej kolejek na samym szczycie, nieprawdaż?
Wydawało mi się zawsze, że to miejsce w tabeli po ostatniej kolejce jest najważniejsze ...
Lech również w bezpośredniej potyczce z Wisła był lepszy. 4 pkt do 1 pkt.
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS

Awatar użytkownika
emce

k0la pisze:Cracovia również tylko dlatego nie zdobyła mistrza, ponieważ nie grała na Kałuży 1 :!: ... Wierzysz w to ??? ...

Takich punktów Lech nie tracił, dlatego teraz cieszą się w Poznaniu, a nie w Krakowie. Po meczu z Koroną byłem przekonany, iż tytułu "Biała Gwiazda" nie obroni, jak się okazało słusznie.
Ty wogóle rozumiesz co napisałem?

Wisła jest, była, i zawsze już będzie drużyną własnego boiska. Jesteś z Krakowa, być może pamiętasz mecz z Beitarem. Większość tej ligi ma pełne gacie, kiedy wychodzi na boisko przy Reymonta. Teraz już rozumiesz? Wisła przegrała w tym sezonie tyle meczy tylko dlatego, że wszystkie grała na wyjeździe.

FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

k0la pisze: Wisła Kraków 0-1 Arka Gdynia

Właśnie tracił, przecież w końcowym rozrachunku Wisłę i Lecha dzieliły marne trzy punkty. I nie chodzi tylko o głupie porażki (Cracovia, Polonia W.), ale przede wszystkim remisy np. z taką Odrą (Wisła też z nią zremisowała, ale kiedy już wiedziała, że z tytułu nici). Takich wpadek było więcej, ale nie zamierzam wchodzić na jakąkolwiek stronę Lecha tylko po to, żeby szukać terminarzyku.
k0la pisze:
FankaLFC pisze: O który piernik dokładnie Ci chodzi? O pozycję lidera? No więc najlepsza drużyna w Polsce powinna spędzić trochę więcej kolejek na samym szczycie, nieprawdaż?
Wydawało mi się zawsze, że to miejsce w tabeli po ostatniej kolejce jest najważniejsze ...
Lech również w bezpośredniej potyczce z Wisła był lepszy. 4 pkt do 1 pkt.
Jest ważniejsze, bo wtedy wygrywa się tytuł, to oczywiste, ale jeśli klub 4 czy tam ile kolejek siedział poniżej 1 miejsca, to nie można mówić, że mistrzostwo jest w pełni zasłużone.

Sezon 09/10 w naszej Ekstraklasie przypominał ubiegły w Premier League. Wygrała drużyna z większym szczęściem czy tam z większymi indywidualnościami. Takie jest moje zdanie i nic z tego nie zmieni, nie doradzam brnięcia w dalszą dyskusję. Teraz możemy posłuchać komentarzy paru kibiców sukcesu i poczekać, aż media okrzykną Amicę 'polską Barceloną'. O tak... aż do pewnej Levadii...

Edit
P.S.
emce pisze:Jesteś z Krakowa, być może pamiętasz mecz z Beitarem.
O... to tak z ciekawości, k0lu... jesteś może za Cracovią?
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

emce pisze:
k0la pisze:Cracovia również tylko dlatego nie zdobyła mistrza, ponieważ nie grała na Kałuży 1 :!: ... Wierzysz w to ??? ...

Ty wogóle rozumiesz co napisałem?

Wisła jest, była, i zawsze już będzie drużyną własnego boiska. Jesteś z Krakowa, być może pamiętasz mecz z Beitarem. Większość tej ligi ma pełne gacie, kiedy wychodzi na boisko przy Reymonta. Teraz już rozumiesz? Wisła przegrała w tym sezonie tyle meczy tylko dlatego, że wszystkie grała na wyjeździe.
Większość ligi miała pełne gacie przed tzw wielką trójką. I nie chodzi tutaj tylko o stadion przy ul Reymonta
bo również każdy bał się grać przy ul Bułgarskiej(przy tej wspaniałej wielotysięcznej publiczności) jak i przy Łazienkowskiej 3(przed protestami kibiców i za czasów kiedy kibice L byli stawiani za wzór czyli jakieś 3-5 lat temu. Poza tym skoro przytaczasz argument, że Wisła grała "wszystkie mecze na wyjeździe" to ja się pytam gdzie grał Lech? Bo chyba stadion we Wronkach nie jest ich domowym..Według mnie Wisła przegrała sobie mistrzostwo i to jest fakt niezaprzeczalny jednak drugim jest ten, że to Lech gra obecnie najładniejszą piłkę dla oka i ma szansę zdziałać coś na miedzynarodowej arenie. Najwyraźniej Wisła nie może się pogodzić z 2 miejscem(jak choćby wypowiedź Sobolewskiego nt świętowania drużyny Cracovii w szatni po mecz), ale ok załóżmy dzisiaj, że wtedy z Cracovią Wisła wygrywa, to jednak dzisiaj znowu zremisowała z Odrą! Nie zapominajmy i o tym ;) Także podsumowując gratuluję Lechowi mistrza - moim zdaniem w pełni zasłużonego. Mam nadzieję, że wszystkie drużyny zajdą jak najdalej. Jeśli zaś Wisła czuje się pokrzywdzona niech udowodni to na boisku w przyszłym sezonie i nie roztrwania 8 pkt przewagi :) Tak się gra jak przeciwnik pozwala - Wisła pozwoliła to i Lech wygrał mistrza :happy: :happy:
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
emce

Gacunio91 pisze:Większość ligi miała pełne gacie przed tzw wielką trójką. I nie chodzi tutaj tylko o stadion przy ul Reymonta
bo również każdy bał się grać przy ul Bułgarskiej(przy tej wspaniałej wielotysięcznej publiczności) jak i przy Łazienkowskiej 3(przed protestami kibiców i za czasów kiedy kibice L byli stawiani za wzór czyli jakieś 3-5 lat temu. Poza tym skoro przytaczasz argument, że Wisła grała "wszystkie mecze na wyjeździe" to ja się pytam gdzie grał Lech? Bo chyba stadion we Wronkach nie jest ich domowym..Według mnie Wisła przegrała sobie mistrzostwo i to jest fakt niezaprzeczalny jednak drugim jest ten, że to Lech gra obecnie najładniejszą piłkę dla oka i ma szansę zdziałać coś na miedzynarodowej arenie. Najwyraźniej Wisła nie może się pogodzić z 2 miejscem(jak choćby wypowiedź Sobolewskiego nt świętowania drużyny Cracovii w szatni po mecz), ale ok załóżmy dzisiaj, że wtedy z Cracovią Wisła wygrywa, to jednak dzisiaj znowu zremisowała z Odrą! Nie zapominajmy i o tym ;) Także podsumowując gratuluję Lechowi mistrza - moim zdaniem w pełni zasłużonego. Mam nadzieję, że wszystkie drużyny zajdą jak najdalej. Jeśli zaś Wisła czuje się pokrzywdzona niech udowodni to na boisku w przyszłym sezonie i nie roztrwania 8 pkt przewagi :) Tak się gra jak przeciwnik pozwala - Wisła pozwoliła to i Lech wygrał mistrza :happy: :happy:
O, o, o! Właśnie o to chodzi. Lech nie grał na Bułgarskiej TYLKO pierwszej części sezonu, i to głównie zważyło na to, że wiosną chyba nawet tam nie przegrali.

A z tym, że Wisła dzisiaj zremisowała... Proszę Cię...

Jetzu
Kontakt:

Wiosną Lech nie przegrał nigdzie, Lewandowski - król strzelców ligi 10 z 18 bramek zdobył na wyjazdach.
Wisła na własne życzenie roztrwoniła 8 puntków przewagi.

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

A nie lepiej skończyć przycinki kto wygrał, a kto przegrał itp? :) Zamiast tego proponuję krótkie podsumowanie sezonu każdy dla swojego klubu i wtedy może wyłoni się obraz obiektywny. Jeżeli zaś ktoś jest z miast gdzie występują dwa kluby i czuje się na siłach to może opisać 2 kluby ;) Co Wy na to?
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
Noris

Post autor: Noris »

-Wisła powiększając obiekt wiedziała ile nie będą grać na swoim stadionie....
-8 pkt przewagi które stopniały do 1(i tylko dzięki pechowi Lecha, Wisła jeszcze prowadziła) po pierwszych trzech meczach to tylko potrafi zrobić Wisła....

a tak po za tym... czy chcemy oglądać żenujące popisy Wisły kolejny raz z rzędu, kiedy to pokonuje nas Mistrz Estoni ???!!!!
Miejmy nadzieję że wreszcie powalczymy o to aby jakaś drużyna z Polski przebiła się przez tą zaporę LM..
Obrazek
Owen to kolejny przykład na to jak bohater stał się... :(

Awatar użytkownika
rafis
Kontakt:

Post autor: rafis »

Noris pisze:-Wisła powiększając obiekt wiedziała ile nie będą grać na swoim stadionie....
-8 pkt przewagi które stopniały do 1(i tylko dzięki pechowi Lecha, Wisła jeszcze prowadziła) po pierwszych trzech meczach to tylko potrafi zrobić Wisła....

a tak po za tym... czy chcemy oglądać żenujące popisy Wisły kolejny raz z rzędu, kiedy to pokonuje nas Mistrz Estoni ???!!!!
Miejmy nadzieję że wreszcie powalczymy o to aby jakaś drużyna z Polski przebiła się przez tą zaporę LM..

Sadzisz ze jakakolwiek Polska druzyna moze o cokolwiek walczyc?
Bo ja uwazam ze na tym etapie nie.
Jeszcze jak odejdzie Lewandowski to wiesz. :)
Sadze ze mistrz Polski, nie wazne kto nim bedzie nie poradzilby sobie Chempionship w Angli..

Awatar użytkownika
Noris

Post autor: Noris »

To czy wejdzie Lech zależy od tego kogo sprowadzą i jak im wypadnie losowanie.. co do zastąpienia Lewandowskiego, jeśli nie będą kupować piłkarzy z youtuba(a przecież wiemy że co niektóre drużyny z czołówki tak robią :lol: ) to jest szansa że znajdą kogoś kto będzie w stanie zastąpić "Lewego"...
Jeśli chodzi o same eliminacje, nawet jeśli odpadną to chciałbym zobaczyć, że przynajmniej walczą o to, a nie znowu jak co niektóre drużyny z czołówki przed meczem mówią jak to nie zniszczą swojego przeciwnika, prześpią cały mecz i zdziwieni jak to oni mogli przegrać...
Obrazek
Owen to kolejny przykład na to jak bohater stał się... :(

ODPOWIEDZ