Ekstraklasa 2009/2010

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Gacunio91

Re: Ekstraklasa 2009/2010

Post autor: Gacunio91 »

rafis pisze:
FCmadzia pisze:
Niko93 pisze:Sezonowi 2009/2010 zapalam symbolicznego znicza [*] Dla Wisły i dla Liverpoolu :dry: ... Ale i tak kocham te kluby :D

Wybacz, ale wedlug mnie 2 klubow kochac nie mozna :)
Czemu? :) Serce ma dwie połowy i 2 komory to można ;) Więc teraz wytłumacz mi taką rzecz:

kogo kocha syn - ojca czy matkę?
kogo kocha ojciec - żone czy dziecko?
kogo kocha matka - męża czy dziecko?
itp ;)

Skoro dwóch osób kochać nie można :D Tak samo można kochać i 2 kluby - jeden lokalnie jak na patriotę przystało, a drugi trochę dalej :)
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Gumierpool
Kontakt:

Post autor: Gumierpool »

k0la pisze:GOOD JOB
Raczej good Jop. :P

Dawno tak emocjonującego sezonu w polskiej ekstraklasie nie było. Niech sobie mówią, że liga słaba, drużyny beznadziejne, Europa nas dubluje, ale to co przeżyli fani 16. klubów podczas tych 29. kolejek, tego nikt nam nie odbierze.

Jak dla mnie ten sezon jest wyraźnym dowodem na to jaką krzywdę wyrządziła korupcja naszej piłce. W ostatnich latach mistrza i spadkowiczów znaliśmy już kilka kolejek przed końcem, tylu niespodzianek co w tym roku na pewno nie mieliśmy przyjemności podziwiać. Widać wyraźną różnicę pomiędzy scenariuszem, który pisał niegdyś fryzjer, a tym, które przedstawia nam samo życie.

A z prawie pewnego mistrzostwa Lecha bardzo się cieszę. W rundzie wiosennej Kolejorz dobitnie udowodnił, że jest lepszą drużyną od krakowskiej Wisły. Po 11 meczach rozegranych w bieżącym roku Lech uzbierał 9 punktów więcej niż Biała Gwiazda. Jak na dwie w chwili obecnej najlepsze zespoły w Polsce to różnica bardzo duża.

Poza tym Lech w ostatnich dwóch sezonach otrzaskał się z europejskimi pucharami na przyzwoitym poziomie. Wisła zaliczała tylko wstydliwe epizody. Styl w jakim Lech reprezentował Polskę, polityka transferowa poznańskiego klubu, stadiom i ogólna pozytywna otoczka związana z Lechem napawa optymizmem.

Awatar użytkownika
Niko93

Post autor: Niko93 »

Sorki za OFT ale z waszych cytatów wynika że kocham Wisłe :shock: :o :D :lol: :P :wink:
Tak ci ciężko ruszyć tą mychą i cofnąć się o jedną stronę ?
Właśnie więc pomyśl ,sprawdź a nie zgrywaj cwaniaczka.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, o 22:45 przez Niko93, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Gacunio91

Niko93 pisze:Sorki za OFT ale z waszych cytatów wynika że kocham Wisłe :shock: :o :D :lol: :P :wink:
eee, a nie jest tak :?: :?: :lol:

"Ale i tak kocham te kluby :D " - to nas zmyliło widocznie ;)

Każdy to powie Cracovia rządzi w Krakowie :!: :)

E: Hmmm rzeczywiście trochę głupio wyszło z tymi cytatami..

E 2: Dlatego coś mi nie pasowało ;)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, o 22:43 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 2 razy.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
FCmadzia
Kontakt:

Post autor: FCmadzia »

No zaraz mnie krew tu zaleje ...

*rafis*- 1. Jak żeś ty to zacytował, że moje słowa u ciebie nie są moimi słowami? o.O
2. Jak kolega tłumaczy powyżej: kochasz bardziej ojca czy matkę? Bo w "normalnych" przypadkach kocha się tak samo. I ja tak samo mam w sercu Wisłę i Liverpool, na jednym miejscu. Jeśli nie pojmujesz, głosu nie zabieraj. Z resztą choćby na tym forum jak widzę, nie tylko ja tak mam...

jop jego mać!

PS. Napisałabym tu coś nie coś jeszcze o 99,9% mistrzu-Lechu p., ale myślę, że jednak postawie na wyciszenie, bo mi ksiądz rozgrzeszenia nie da x)

EDIT: *wokky*- nie dam ci żadnych argumentów, ponieważ zwyczajnie po ludzku nie chce mi się prowadzić kolejnych wywodów i dyskusji. Każdy będzie miał inne, swoje zdanie na ten temat i to nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2010, o 13:53 przez FCmadzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wokky
Kontakt:

Post autor: wokky »

Mnie osobiście polska liga średnio interesuje, a jakimś wielkim fanem Lecha nie jestem, ale w pewien sposób jestem związany z poznańskim zespołem. Dlatego też się wypowiem :)

Madziu, a może Lech P. na tytuł nie zasłużył? Jeszcze nie wszystko przesądzone, bo została ostatnia kolejka, ale mało prawdopodobne by Wisła odrobiła straty.

Tylko nie dawaj argumentów, że Lech miał fuksa (odsyłam do meczu Polonia - Wisła).

Walka o mistrza pełna emocji! Kto by się spodziewał takiej końcówki. Przecież jeszcze na początku doliczonego czasu gry było tragicznie, patrząc z perspektywy sympatyków Kolejorza. Taki obrót sprawy, niesamowite! Teraz czekajmy na ostatnią kolejkę, bo tam też zapowiadają się wielkie emocje.
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard

Skiłi

Post autor: Skiłi »

k0la pisze:GOOD JOB jednym zdaniem :P :P
SIALALALALA SIALALALALA SIALALALALALA !!! :)
MISTRZ !!! MISTRZ !!! KOLEJORZ !!! :)

Ależ się w Krakowie działo. Nie zapomnę tego meczu do końca życia i tej radości po bramce na 1-1 :!: :!: :!:
Coś pięknego. Powrót do domu niesamowity :)
TO MY !!! TO MY !!! TO MY !!! CRACOVIA !!!

życzyłbym sobie jak i wszystkim Czerwonym, żeby LFC w przyszłym sezonie dostarczyło tyle radości co mi dzisiaj PASY !!!
Dzisiejsze Derby Krakowa niesamowite! Atmosfera na stadionie podczas meczu nie do opisanie, podobnie jak i unosząca się w powietrzu radość (taka mała feta :lol: ) na ulicach po meczu (z resztą jak w większości miasta, bo jadąc wzdłuż przez cały Kraków wszędzie można było spotkać cieszących się kibiców i powiewające z aut szaliki). Powiem tylko tyle, że naprawdę warto czasem przejść się na jakiś mecz polskiej Ekstraklasy.

Awatar użytkownika
kokosso

Post autor: kokosso »

ŚLĄSK WROCŁAW - MISTRZEM POLSKI W NASTĘPNYM SEZONIE ,
I JA SIĘ ZGADZAM , ŻE MOŻNA KOCHAĆ DWA KLUBY , SZCZEGÓLNIE Z DWÓCH RÓŻNYCH KRAJÓW , KOCHAM LIVERPOOL I ŚLĄSK WROCŁAW I CIESZY MNIE FAKT ŻE TE DWIE DRUŻYNY MIAŁY PRZYJEMNOŚĆ GRAĆ KIEDYŚ RAZEM .
Obrazek

Scarlet

Post autor: Scarlet »

No ja niestety też uważam ten sezon za zmarnowany dla moich dwóch ukochanych klubów... Wstyd mi za Legię. To co pokazują w tym momencie piłkarze to nawet trudno piłką nożną nazwać, chyba nawet ja grałabym lepiej, bo z większym zaangażowaniem :dry:

Za to bardzo się cieszę, że mistrza zdobędzie Lech, bo najbardziej na niego zasłużył. Jak patrzę na trybuny pełne kibiców Lecha, to chce mi się płakać, że u nas może już nigdy nie będzie normalnie, ale właśnie dlatego ciesze się, że Ci kibice będą mieli świetny, pełny stadion i będą świetnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej :)

No i trzy mistrzostwa Wisły pod rząd to lekka przesada :wink:

A w Legii szykuje się (podobno) rewolucja (za 3 mln euro? co to za rewolucja? :dry: ). Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Fajnie by było, gdyby rzeczywiście gdzieś w Polsce zbudowali klub na miarę Europy.

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

Obiektywnie patrząc - Legia powinna się cieszyć, że wczoraj nie było pogromu, jak zwykle Mucha wybronił im mecz. 1-0 to najniższy wymiar kary jaki wczoraj mogli otrzymać. A gdyby jeszcze Dyzio umiał lepiej te spalone trzymać... :D

No, a ja sobie pluje w brode że od lutego nie wyrobiłem karty kibica. Tak to musiałem kląć na czym świat stoi na jakość transmisji w domu, niż na zmarnowane okazje na stadionie, ale wynik zrekompensował wszelkie niedogodności. Tylko ten mały niedosyt pozostaje... :roll:

Polonia grała mecz o życie i go wygrała, Bakero wykonał swoje zadanie perfekcyjnie. Teraz zobaczymy co przyniesie następny sezon.
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

Awatar użytkownika
Gacunio91

Obiektywnie patrząc to Legia powinna się cieszyć, że nie jest gdzieś w środku tabeli. Prawda jest taka, że to Mucha bronił Legii mecze, to Mucha ratował Legii punkty i to Mucha ratował ją przed kompromitacją. Wczoraj powinny paść jeszcze ze 3 bramki - nie padły, z Wisła powinny paść jeszcze ze 3 bramki - również nie padły. Niech mi ktoś za to powie po co Mięciel strzelał z nożyc? Gwiazdor się znalazł..szkoda tylko, że podstarzały..Co do składu Legii to to jest jedna wielka kompromitacja..coraz gorzej gra Astiz, który popełnia coraz więcej błędów, obrona bez Choto praktycznie nie istnieje, a siła ofensywy Legii niedługo chyba zacznie stanowić bramki - porażka, zupełnie taka sama siła armat jak Polonii bez Dyzia. Nowy trener Legii? Najprawdopodobniej Skorża - śmiech na sali, trener, który nie będzie miał respektu u zawodników(tak samo jak w Wiśle kiedy Brożek "delikatnie" mu odpowiedział). Zachowanie piłkarzy? Karygodne. Grać taką denną piłkę i jeszcze okazywać pogardę kibicom? -(gesty kozakiewicza, wieczne zrzucanie winy na kibiców i brak dopingu). Jestem kibicem Polonii, ale obiektywnie patrząc w obecnej formie klub z Łazienkowskiej jest godny co najwyżej miejsca gwarantującego utrzymanie.
Co do postu Scarlet: to chyba każdy grałby lepiej niż te pseudograjki..Za to również z podziwem patrzę na Poznań gdzie na stadion przychodzi po kilkanaście tysięcy ludzi, którzy potrafią zrobić świetne widowisko i skutecznie bojkotować GW :) Jedyne tylko to co mi się nie podoba to to, że zwolnili Smudę. Według mnie to najlepszy trener, który nadał zespołowi charakter, poukładał go i sprawił, że bez problemu ogrywali bardziej utytułowane kluby(nie przynosili wstydu jak Wisła z Levadią czy Legia z pierwszym lepszym klubikiem). W moim odczuciu najlepiej to opisuje cytat jednego z dziennikarzy: "Jacek Zieliński wszedł w za duże buty Smudy".

E: http://www.sportfan.pl/artykul/17408/br ... trzelil-mu Widzę, że Legia ma nie tylko problemy w seniorach, ale również w ME :) :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2010, o 15:37 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KapitanSowa
Kontakt:

Post autor: KapitanSowa »

Gacunio91 pisze:Jestem kibicem Polonii, ale obiektywnie patrząc w obecnej formie klub z Łazienkowskiej jest godny co najwyżej miejsca gwarantującego utrzymanie.
Obiektywnie patrząc to w piłce nożnej liczą się punkty za wygrane i remisy. Nie za styl, skład czy kolor koszulek. No i dlatego właśnie obiektywnie Legia jest na czwartym miejscu a Polonia na dwunastym.

Awatar użytkownika
k0la

Post autor: k0la »

Mistrz Mistrz KOLEJORZ :!: :!: :!: :)

W przeciągu całego sezonu, najlepsza i najbardziej efektownie grająca drużyna. W pełni zasłużony tytuł :)
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS

BizonerLFC

Post autor: BizonerLFC »

Brawo Lech, choć szczerze życzyłem im jak najgorzej po meczu z Ruchem.

Mam nadzieje że wszystkie polskie drużyny zagrają w pucharach i Liverpool zawita do Polski :D
Obrazek

FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

k0la pisze:W przeciągu całego sezonu, najlepsza i najbardziej efektownie grająca drużyna. W pełni zasłużony tytuł :)
Ta... 4 czy tam 5 kolejek na pozycji lidera! Cóż za zasłużony tytuł :lol: Mikołajczakowi hat-tricka z Levadią Tallin życzę! Kto wie, marzenia się spełniają.
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona

ODPOWIEDZ