Orange Ekstraklasa 2007/08

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Witz

Orange Ekstraklasa 2007/08

Post autor: Witz »

Zakladam ow temat stosunkowo wczesnie, bo stwierdzilem, ze nie ma sensu zakladac odrebnego o tematyce licencyjnej. Totez co nasteuje:
  • Ruch Chorzow nie otrzymal licencji na gre w I lidze. Decyzja Komisji Odwolawczej ds. Licencji jest ostateczna.
    Nie zdecydowano jeszcze, czy Ruch Chorzow bedzie mial prawo do gry w przyszlym sezonie w II lidze, ani kto zastapi Ruch w rozgrywkach Orange Ekstraklasy. Najwieksze szanse na to ma Wisla Plock, ktora zajela w ubieglym sezonie 15. miejsce w rozgrywkach Orange Ekstraklasy.
za: pzpn

Dlaczego? :
  • Powod jest jeden - niejasne sprawy finansowe zwiazane z restrukturyzacja dlugow, wyjasnia Kozminski. To tylko jedna przeszkoda jaka ma do pokonania Ruch.

Nie tylko w Chorzowie jest nerwowo, podobne problemy maja:

Polonia Bytom i Zaglebie Sosonowiec, ktore nie otrzymaly licencji na gre w ekstraklasie, poniewaz nie maja mozliwosci gry na swoich boiskach i nie przedstawily jeszcze umow w sprawie wykorzystania stadionow innych klubow.
    Zupelnie spokojna moze byc Jagiellonia Bialystok, krotko mowiac otrzymali licencje na gre w I lidze.

Teraz wszystkie trzy kluby maja 5 dni na odwolanie sie od decyzji Komisji.
za: ruchchorzow.com

I tutaj dochodzimy dogranic absurdu, bo dwa - jakby nie patrzec - pewne zrodla pisza zupelnie inne rzeczy. Wiec moze sie ten Ruch odwolac, czy nie moze? Okaze sie z pewnoscia na dniach i ja tam jestem pewien, ze ostatecznie licencje otrzymaja. Co bedzie z klubami z Sosnowca i Bytomia to nawet On nie wie. Mam szczera nadzieje, ze uda sie te licencje otrzymac w tych miastach, bo pilka nozna ma byc - jakby nie patrzec dyscyplina sportowa, a nie mierzeniem grubosci portfela. Owszem, jakies standardy musza byc, jednak jak sie da rok tym sosnowiczanom i bytomanom na zalatwienie oswietlenia, krytej trybuny, czego im tam brakuje, to sie powinny wyrobic. Szczegolnie, ze nowym prezesem Zaglebia zostal niejaki Krzysztof Szatan :lol:

EDIT. sytuacja sie troche rozjasnila. Zaglebie licencje dostalo. Ciekawe czemu? :) Polonia bytomska.. eee... decyzja zostala w jej sprawie odroczona do poniedzialku. Ruch... nie dostal ostatecznie!! :o Bywa :)

Giba
Kontakt:

Post autor: Giba »

Nie spodziewalem sie ruch nie dostanie tej licencji, wlasciwie sam nie wiem, cieszyc sie czy nie...Nie moglem sie doczekac na derby z nimi.
W PZPN nigdy nic nie wiadomo, podobno 88% dlugow juz splacili a reszta miala byc doplacona w trakcie sezonu - i tak PODOBNO porozumieli sie z PZPN.
Jesli tak naprawde bylo no to niezbyt wladze sie popisaly.Moim zdaniem decyzja jest juz ostateczna i ruch raczej nie dostanie szansy odwolania poniewaz termin na przyznawanie licencji dobiegl juz konca - jedyna w sprawie Polonii Bytom decyzja zapadnie w poniedzialek.
Troche jest to smieszne jak polonia uzyska licencje.Wtedy beda grac na ruchu jako pierwszoligowcy a ruch 2...Wiadomo nie od dzis ze zabole z ruchem, polonia nawzajem sie nie lubia(lagodnie mowiac) ale szczerze mowiac zawsze chcialem i chce zeby w pierwszej lidze bylo jak najwiecej slaskich klubow.
W poniedzialek bedzie z pewnoscia wszystko wiadomo, i pozniej raczej nic sie nie moze zmienic - liga rusza za 9 dni...a w PZPN nie wiedza jeszcze kto bedzie w niej gral.
Na pewno sprawy licencyjne mogly by zapadac wczesniej - tylko ze wiele klubow nie moze nadarzyc z przeslaniem odpowiednich papierow
Obrazek

Mate
Kontakt:

Post autor: Mate »

Szkoda ze Ruch zostanie w 2 lidze, no ale coz, na pewno bylaby jakas swiezosc w lidze, nowe twarze itd. Wisla kolejny zezon bedzie bronic sie przed spadkiem.

Jesli chodzi o inne zespoly to bardzo mnie to interesuje, na pewno bedzie walczyc o mistrzostwo 5-6 druzyn, BOT, Zaglebie, Groclin, Korona, Wisla i Legia. Chociaz Legia sprzedala Janczyka i Bronowickiego wiec bedzie ciezko, Wisla sie nieco wzmocnila, ciekawi mnie atak Brozek - Niedzielan. Groclin bardzo dobrze gral w ubieglym sezonie i wydaje mi sie ze maja chrapke na cos wiecej.

Awatar użytkownika
Torm^^

Post autor: Torm^^ »

Mi do tego wszystkiego nie podoba sie przywrocenie w takiej sytuacji Wisly Plock do Ekstraklasy. Zdecydowanie wolalbym, zeby awans uzyskala kolejna druzyna z drugiej ligi. I nie ma to dla mnie znaczenia, czy bylby to klub z mojego miasta, czyli Lechia (bo akurat na nia szczesliwie by wypadlo), czy nie. Mowie obiektywnie. I szkoda troszke Ruchu. A najlepiej, zeby kluby spadaly z Ekstraklasy tylko za afery korupcyjne, rwa jego mac... :/

Koszmar
Kontakt:

Post autor: Koszmar »

Torm--> popieram wislaplock kurde szaraki jedne nie zasluzyly na gre w Ekstraklasie...a tak krzyczalbym podczas spotkan z Legia, Wisla A MY SWOJE!! Ahhh Wisla sie zbroi i zbroi cos mi sie wydaje ze Wsila Skorzy bedzie vis a vis Wisly Kasperczaka..... oj tak... pieknie sie zapowiada Biala Gwiazda na ten sezon.... a debile z legii wszystkich wysprzedali...
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.

Awatar użytkownika
Juventino

Post autor: Juventino »

...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2009, o 14:47 przez Juventino, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
SteveF

Post autor: SteveF »

Mi szkoda Ruchu bo moim zdaniem to oni najbardziej z 4 beniaminkow zasluzyli sobie na awans. Jednak z drugiej strony w OE powinny grac najbogatsze druzyny, chociaz ciagle nie rozumie dlaczego Zaglebie i najprawdopodobniej Polonia dostaly licencje?

Koszmar
Kontakt:

Post autor: Koszmar »

beidni niemcy pewnie nie dali w lape...ze sportowej strony mi ich zal...a z drugiej skoro czuja sie niemcami....to jakos plakac nie bede..
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.

Kruk
Kontakt:

Post autor: Kruk »

Jest to bardzo dziwne ze biedna jak mysz koscielna nieposiadajaca stadionu Polonia Bytom zagra prawdopodobnie w OE. Ruch to zespol ktory stara sie likwidowac swoje dlugi posiada dosyc dobry stadion na OE.Wiec dlaczego Lesne dziadki nie daja im licencji? W pierwszej lidze jest miejsce dla klubow powiazanych z korupcja Zaglebie Lubin, Sosnowiec czy Cracovia, a dla klubom czystym, biedniejszym tego prawa sie odbiera. Kolejna zla wiadomoscia ze powrot to najwyzszej klasy rozrywkowej Wisly Plock szkoda ze znow klub ten bedzie obnizal poziom i frekwencje. A moze to kasa dzialaczy z Plocka zadecydowala o decyzji PZPN o nieprzyznaniu licencji Niebieckim i przyjeciu nafciarzy? Dziwne jest to ze w poprzednich latach kluby w gorszej sytuacji dostawaly prawo gry lidze, a Ruch tego przywileju nie ostrzymal?? Niemozna tez wykluczyc ze Polski Zwiazek chcial sie w jakis sposob odegrac na slaskich klubach ktore ostatnio osiagaly duze sukcesy w 3 i 2 lidze?? Osobiscie mam nadzieje ze Ruch bedzie wystepowal w nowym sezonie na boiskach OE. Zawsze przeciez mozna sie odwolac do UEFA. :D

Giba
Kontakt:

PZPN przyznal dzis licencje Polonii Bytom i Ruchowi.Wiec derby jednak beda :) Mam nadzieje ze sezon nie rozpocznie sie z opoznieniem. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
coatx
Kontakt:

Post autor: coatx »

Giba szykuj sie :D :D :D
NIEBIESCY w OE !!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Musze uwazac na chalupe i pozaslaniac zaluzje, w dniu, w ktorym odbeda sie DERBY :D :D
RRRRRRRRRRRRRRRRRRuch
"Always look on the bright side of life"

Giba
Kontakt:

coatx pisze:Giba szykuj sie :D :D :D
NIEBIESCY w OE !!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Musze uwazac na chalupe i pozaslaniac zaluzje, w dniu, w ktorym odbeda sie DERBY :D :D
RRRRRRRRRRRRRRRRRRuch
Wszyscy szykuja sie na derby od kiedy wiadomy byl awans Ruchu do OE, :) nareszcie po kilku latach wroca na slask prawdziwe derby z udzialem najbardziej utytulowanych klubow w Polsce.
A jak tam w rudzie coatx ? spokoj ?:) bo kumple z rudy mowili mi ze w maju i czerwcu bylo ostro :dry: :P

P.S Myslalem ze jestes z tej drugiej czesci Rudy :) :D
Obrazek

Awatar użytkownika
coatx
Kontakt:

Post autor: coatx »

Giba, mieszkam na Bykowinie :D :D Tu raczej wszyscy sa z Ruchem :D
Znasz slynne zRyte niebieskie dachy??
Masz Racje, bylo goraco...
Dzis w nocy jacys debile rozwalili kosze przy przystankach obok mojego domu... :lol: norma
"Always look on the bright side of life"

Awatar użytkownika
Randez
Kontakt:

Post autor: Randez »

No wiec, juz w piatek rusza Ekstraklasa... Najprawdopodobnie nie ujrzymy w niej Zaglebia Sosnowiec, ktory ma podobna ilosc zarzutow co Arka Gdynia. Pierwsza kolejka prezentuje sie tak:
  • Legia Warszawa - Cracovia
    GKS Belchatow - Korona Kielce
    Lech Poznan - Zaglebie Sosnowiec*
    Jagiellonia Bialystok - Polonia Bytom
    Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzow
    Odra Wodzislaw Slaski - Lodzki KS
    Zaglebie Lubin - Widzew Lodz
    Wisla Krakow - Gornik Zabrze
    przelozony z powodu wyjazdu Wisly do USA na turniej The Chicago Trophy

I teraz tak... Jak dla mnie absurdem jest to, ze Wisla dostala pozwolenie na wyjazd na turniej. Tak mogla zrobic KAZDA druzyna OE, a w efekcie przedluzyla by sobie okres przygotowawczy.

*Nie do konca mozna byc pewnym czy Lech zmierzy sie z Sosnowcem czy moze z Wisla Plock, ktora prawdopodobnie zastapi Zaglebie w OE.

Mysle, ze bedzie to baardzo ciekawy sezon. Liga bardzo sie wyrownala, nie widac teraz dwoch faworytow. O mistrzostwo walczyc beda:

- Legia (chociaz nie wiadomo czy im sie to oplcaci, przez chuliganow w Vilnie :dry: )
- Wisla (bedzie chciala pokazac, ze 8 miejsce to wypadek przy pracy)
- Zaglebie L. (obronic tytul)
- GKS (przelamac mit "zawsze drugich")
- Korona (ladna ekipe tam tworza)
- Lech (z Franzem zawsze walczy sie o najwyzsze cele).

I jak narazie jest tez 3 glownych kandydatow do spadku:

- Zaglebie Sosnowiec
- LKS Lodz
- Polonia Bytom.

Wyraznie najbiedniejsze kluby, majace dlugi i wiele problemow.

Cieszy mnie to, ze slonce jasnieje nad Gornikiem Zabrze, Widzewem Lodz i Ruchem Chorzow. Tak uznane firmy w Polsce, nie moga bronic sie przeciez cala wiecznosc o utrzymanie, czy gre w OE.

Podejrzewam, ze na koniec sezonu tabela bedzie wygladac tak:

Legia, Wisla i BOT walcza o miejsca 1-3.
Zaglebie, Lech i Korona, probuja ich dogonic, ale minimalnie przegrywaja walke i zajmuja miejsca 4-6.
Cracovia, Groclin, Odra, Gornik, czyli ligowe sredniaczki, bez problemow utrzymuja sie zajmujac miejsca 7-10.
Widzew, Jaga i Ruch, na kilka kolejek przed koncem zapewniaja sobie utrzymanie, miejsca 11-13.
Zaglebie S, Polonia Bytom, LKS Lodz, walcza o to, kto zagra w barazach.

Jest wiele pytan, rostrzygniecie poznamy 10 maja.
Biało-czerwona na maszcie, kiełbasy do góry i jedziemy!

MaG

Post autor: MaG »

Randez...wg mnie LKS nie spadnie...mimo iz ich kibicem nie jestem i mimo, ze zarowno ostatnie mecze w lidze oraze te przed tym sezonem im krotko mowiac nie wychodza, to jednak nie sadze, zeby spadli...

Nie zgadzam sie odnosnie tego co napisales o miejscach 1-3
Wymieniles tam BOT, a nie wiedziec czemu, Zaglebia juz nie...
Dlaczego Zaglebie mialoby nie utrzymac formy z poprzedniego sezonu...?
Legia natomiast, moim zdaniem, bedzie jeszcze nizej niz w zakonczonym sezonie.
1.GKS
2.Wisla
^^ albo nawet odwrotnie
3.Zaglebie

Cieszy mnie natomiast fakt bardzo dobrego zaprezentowania sie Widzewa w meczu z Wisla K.
Podobno Widzewiacy zagrali znakomity mecz i Wisla wcale w rezerwowym skladzie nie grala...
Mam nadzieje, ze przelozy sie to na lige...tak sobie marze o miejscu w 10. ... :roll:

ODPOWIEDZ