Liverpool - Atlético Madryt

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kto wygra i awansuje

Czas głosowania minął 12 mar 2020, o 00:04

Liverpool - awans Liverpoolu
28
78%
Liverpool - awans Atlético
8
22%
Remis - awans Atlético
0
Brak głosów
Atlético - awans Atlético
0
Brak głosów

Liczba głosów: 36

zalewsky
Redaktor

Liverpool - Atlético Madryt

Post autor: zalewsky »

Obrazek
Rozgrywki Liga Mistrzów - rewanż 1/8 finału
Wynik 1. meczu 1:0 dla Atlético
Data Środa 11 marca, godzina 21.00
Obiekt Anfield
Arbiter Danny Makkelie (Holandia - Niderlandy)
Transmisje TVP1, Polsat Sport Premium 1

H2H & Forma
Obrazek
Obrazek

Statystyki (średnia na mecz)
Obrazek

Sytuacje kadrowe
W kadrze the Reds na pewno zabraknie Alissona i Xherdana Shaqiriego. Do treningów powrócił w tym tygodniu Jordan Henderson i będzie brany pod uwagę w doborze jedenastki.

W ekipie Cholo Simeone prawdopodobnie zabraknie Thomasa Lemara.

Przewidywane składy
Liverpool 4-3-3
Adrian - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane

Atlético Madryt 4-4-2
Oblak - Trippier, Savić, Felipe, Hermoso - Correa, Saul, M. Llorente, Koke - Morata, J. Felix
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

mousen23

Re: Liverpool - Atlético Madryt

Post autor: mousen23 »

Fabinho w takiej formie to będzie katastrofa w takim meczu.

Awatar użytkownika
urban12

Post autor: urban12 »

Milner koniecznie w środku pola.
Na stronie "Klopp12"

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

Fabinho? dlaczego Klopp ma osłabiać zespół (czyli de facto wzmocnić rywala)??? czy ktoś potrafi Jurgenowi przemówić do rozumu?? :)

co do samego meczu - i postawy Liverpoolu - wiele zależy, czy odbędzie się z udziałem publiczności, czy też nie, dlatego wstrzymam się z jakimkolwiek wróżeniem

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Dla mnie w tym meczu kluczowy Milner. Oby wrócił Hendo. Do nich dokoptowałbym Giniego, choć obstawiam, że Jurgen inaczej to zestawi, mianowicie: Millie-Hendo-Ox

Kaczorro

Post autor: Kaczorro »

firo9 pisze:Dla mnie w tym meczu kluczowy Milner. Oby wrócił Hendo. Do nich dokoptowałbym Giniego, choć obstawiam, że Jurgen inaczej to zestawi, mianowicie: Millie-Hendo-Ox
0% szans na takie zestawienie. Jesli zdrowy, na pewno wybiegnie Wijnaldum.

Awatar użytkownika
Anty

Post autor: Anty »

Grać Milnerem na grajkące 6-3-1 Atletico to równie fajny pomysł, jak ataki prawym skrzydłem składającym się z Milnera właśnie i Hendersona na Old Trafford w zeszłym sezonie.

Fabinho, Jordan, Gini/Naby i cisnąć stroną Trippiera ile wlezie, a będzie dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Może to dość kontrowersyjne, ale poza wiadomą obroną zestawiłbym to następująco:

--------Hendo-------
Ox-------------Keita
Salah--Origi--Mane

Jeśli Hendo nie byłby jeszcze wystarczająco gotowy, to niech wskoczy za niego Fabs. Trzeba zaskoczyć Atletico bardziej kreatywnym środkiem pola. Firmino ostatnio się męczy i niewiele wychodzi z jego gry. A Origi... On jest stworzony do takich meczy! Ale błagam. Na środku ataku, nie na skrzydle. Jak nie będzie im szło, to Firmino na podmęczonych rywali, to też dobra opcja.
Obrazek

SEB

Post autor: SEB »

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jutrzejsze spotkania LM odbędą się bez udziału publiczności.
Obrazek

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Kaczorro pisze:
firo9 pisze:Dla mnie w tym meczu kluczowy Milner. Oby wrócił Hendo. Do nich dokoptowałbym Giniego, choć obstawiam, że Jurgen inaczej to zestawi, mianowicie: Millie-Hendo-Ox
0% szans na takie zestawienie. Jesli zdrowy, na pewno wybiegnie Wijnaldum.
0% szans brzmi niesmacznie, bo taki środek można spokojnie stworzyć. Rozumiem, że się nie zgadzasz i w porządku, ale nie trzeba tego robić w taki sposób.
Anty pisze:Grać Milnerem na grajkące 6-3-1 Atletico to równie fajny pomysł, jak ataki prawym skrzydłem składającym się z Milnera właśnie i Hendersona na Old Trafford w zeszłym sezonie.

Fabinho, Jordan, Gini/Naby i cisnąć stroną Trippiera ile wlezie, a będzie dobrze.
Rzeczywiście, kompletnie bez formy Fabinho i Keita bez rytmu meczowego, będący największa szklanką w drużynie na europejskich rzeźników to wspaniały pomysł. :oops: Wystarczy dodać "moim zdaniem" i wychodzi się przynajmniej na próbującego prowadzić dyskusje; pisanie jak gdyby było się wszechwiedzącym panem świata jest niesmaczne i celowo użyłem tego zabiegu w tym poście, abyś zrozumiał.

W porządku, masz swoje zdanie i tak byś to zestawił, ok. Ja się z tym nie zgadzam, bo Fabs mnie nie przekonuje ostatnio. Keita może się połamać, bo ten mecz to będzie raczej bitwa niż spektakl. Millie złapał niezłą formę i jest liderem zarówno na boisku jak i w szatni, dlatego bym na niego postawił, z tego samego względu na Hendo, który potrafi też zmotywowany nieźle zagrać do przodu. Nie zapominajmy, ze swego czasu Millie wykręcił największą liczbę asyst w lidze mistrzów, być może nawet rekordowa w historii, choć nie ręczę za to. No i trzeci - Ox. Tak jak napisałem, wolałbym Giniego i będę się cieszył jeśli wyjdzie. Niemniej jednak Klopp lubi strasznie stawiać na Brytyjczyka, a jego strzały z dystansu mogą być decydujące, z tego też względu uważam, że Jurgen zestawi go w pierwszej jedenastce.

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

wg mnie wstawienie Fabinho w obecnej dyspozycji do składu na Atletico to proszenie się o kłopoty, to niemalże samobój, którego chyba nie potrzebujemy

druga linię widziałbym w zestawieniu: Milner, Wijnaldum, Henderson, w ataku też wystawiłbym Origiego na środku (a nie na boku!)

i jak mecz bez publiki (oby jednak nie, np. w Lipsku dziś mecz z publicznością) to szanse Liverpoolu drastycznie maleją

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Zanim przejde do spekulowania na temat ustawienia naszej II linii to porusze kwestie publicznosci.
Mozemy miec tylko wielka nadzieje,ze koronawirus nie przeszkodzi w rozegraniu tego jakze waznego spotkania przy udziale wspanialych kibicow na Anfield,ktorzy jak zwykle w pucharowe wieczory,moga poniesc nas do zwyciestwa i uzyskania takiego wyniku aby przejsc runde dalej.

A jak zestawi pomoc nasz coach?
Moim zdaniem zaufa on mimo wszystko Fabowi a do tego zobaczymy Hendo(o ile bedzie mogl) a takze Oxa,ktorego strzaly z dystansu beda w tym starciu bardzo potrzebne.
Co jednak,jezeli nasz kapitan nie bedzie na tyle dysponowany aby rozpoczac gre od pierwszej minuty?
Tutaj uwazam,ze bardzo przydatne byloby doswiadczenie oraz cechy przywodcze Jamesa i to jego widzialbym w wyjsciowej XI.

Co z pozostalymi?
Naby zawsze moze byc rzucony pozniej do boju aby zapewnic na podmeczonego rywala niezbedna kreatywnosc a Gini moze byc swoistym jokerem kopiujac siebie samego z batalii przeciwko Barcy.
Tak widze to ja a jak bedzie to wie tylko Jürgen,choc i on pewnie jeszcze teraz nie wie jak zestawi druzyne ze wzgledu na zdrowie Jordana.
To moze byc decyzja w przyslowiowej ostatniej chwili.

Jedno jest natomiast absolutnie pewne:musimy "gryzc trawe" a ponadto od pierwszego gwizdka probowac ich stlamsic,ze tak powiem "po chlopsku"-musimy ich chwycic za wszarz i wgniesc w ziemie :P -w sportowy sposob oczywiscie.

Do boju panowie,po awans.
Mozecie to uczynic! :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

SEB pisze:Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jutrzejsze spotkania LM odbędą się bez udziału publiczności.
Szkoda, że nie gramy dzisiaj. Atletico osiągnęło dobry wynik w dużej mierze dzięki swoim kibicom. Żeby rewanż był sprawiedliwy przydałby się komplet na Anfield.

Jeśli jednak władze uznają, że ma to pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa, to trzeba to przełknąć i skupić się na samych zawodnikach i taktyce. Nawet bez 12 zawodnika Liverpool ma szansę pokonać Atletico. Chociaż łatwo nie będzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

SEB pisze:Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jutrzejsze spotkania LM odbędą się bez udziału publiczności.
No, bardzo duże:

https://www.empireofthekop.com/2020/03/ ... gn=gac0021

Myślę, że Anglicy mają jakieś resztki zdrowego myślenia i wiedzą, że to tak na prawdę zwykła grypa, tylko szybciej się rozprzestrzeniająca. Chyba staniemy przed pierwszym ogromnym benefitem związanym z Brexitem 8)

Według Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego z powodu sezonowej grypy między 1 a 29 lutego zmarły 23 osoby. W poprzednim sezonie grypowym tzn od 1 września 2018 r. do 7 kwietnia 2019 r. zdiagnozowano prawie 3,7 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań. Odnotowano wówczas 143 zgony z powodu grypy, najwięcej od ponad pięciu lat.

Jeżeli ten mecz [co się nie stanie na 100%] odbyłby się bez publiczności, to powinno się zmienić reguły i potencjalny gol Atletico musiałby liczyć się jako jeden, czyli drużyna z Madrytu strzela gola, my dwie i jest remis - dogrywka - karne. Pomijając ogromne koszta z biletów, transmisji telewizyjnych - to jest niemożliwe.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, o 14:21 przez werbatin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

bugi

Post autor: bugi »

werbatin pisze: Jeżeli ten mecz [co się nie stanie na 100%] odbyłby się bez publiczności, to powinno się zmienić reguły i potencjalny gol Atletico musiałby liczyć się jako jeden, czyli drużyna z Madrytu strzela gola, my dwie i jest remis - dogrywka - karne. Pomijając ogromne koszta z biletów, transmisji telewizyjnych - to jest niemożliwe.
Ja ze swojej strony proponuję, żeby drużyny grające na własnym boisku przy pustych trybunach zaczynały mecz z przewagą dwóch goli. A co! Jak szaleć to szaleć :lol: :lol: :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ