Watford - Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kto wygra?

Czas głosowania minął 1 mar 2020, o 10:39

Watford
3
23%
Remis
4
31%
Liverpool
6
46%

Liczba głosów: 13

zalewsky
Redaktor

Watford - Liverpool

Post autor: zalewsky »

Obrazek
Rozgrywki Premier League
Data Sobota 29 lutego, godzina 18.30
Obiekt Vicarage Road
Arbiter Michael Oliver
Transmisje CANAL+ Sport 2 - 18.25

H2H i Forma
Obrazek
Obrazek

Sytuacje kadrowe
Gospodarze mają powody do zadowolenia. Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do meczu z Liverpoolem. Niepewną sytuację mają jedynie lekko kontuzjowani Janmaat oraz Prodl.

Jurgen Klopp nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Hendersona oraz Shaqiriego i Milnera.
Do treningów powrócił Clyne.

Ciekawostki i fakty
Watford jest bez zwycięstwa w ostatnich ośmiu spotkaniach Premier League przeciwko Liverpoolowi, przegrywając każde z czterech ostatnich meczów, tracąc 15 goli i niezdobywając żadnego.

Wszystkie 24 gole Watford w tym sezonie zostały strzelone z pola karnego. W historii Premier League tylko Middlesbrough (35) i Man City (33) strzelili 100 procent swoich bramek z tego obszaru, a oba kluby w sezonie 1995/96.

Pod rządami Jurgena Kloppa Liverpool strzelił najwięcej bramek przeciwko Watfordowi niż jakiemukolwiek innemu zespołowi z Premier League - 27 bramek w dziewięciu meczach.

Sadio Mane strzelił gola lub asystował we wszystkich sześciu meczach PL przeciwko Watfordowi dla Liverpoolu, zdobywając pięć bramek i cztery razy asystując. Mohamed Salah strzelił osiem bramek podczas pięciu występów przeciwko Szerszeniom, zdobywając oba gole w wygranym 2:0 meczu the Reds w poprzedniej rundzie.

Przewidywane składy
Watford 4-2-3-1
Foster – Dawson, Kabasele, Cathcart, Masina – Hughes, Capoue – Pereyra, Doucoure, Deulofeu - Deeney

Liverpool 4-3-3
Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mane
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

Paviola

Re: Watford - Liverpool

Post autor: Paviola »

Myślę, że to będzie spokojny dla nas mecz. Mane i Salah lubią grać przeciw nim, więc obstawiam 2:0.

mayro78

Post autor: mayro78 »

Lisy też tak wczoraj myślały

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

w Premier League nie ma łatwych spotkań, szczególnie chodzi jeżeli gra się na wyjeździe z drużyną która będzie się gryzła o każdy centymetr murawy tylko po to żeby utrzymać się w lidze. Jesteśmy zdecydowanym faworytem, ale ostatnie nasze mecze do najlepszych nie należały, więc liczę na zdecydowaną wygraną. Skład nie powinien się jakoś różnić od ostatniego, no może zamiast Keity zagra OX, a tak to nie uważam żeby były inne zmiany. Wygrać, dopisać kolejne 3 punkty, i powoli chłodzić szampany na wygraną w lidze. Już tak pomijając dzisiejsze spotkanie, mam nadzieję że mecz z Chelsea potraktujemy bardzo poważnie, bo skoro liga już praktycznie wygrana to co stoi nam na przeszkodzie by powalczyć też o Puchar Anglii, który jest dość prestiżowy w Anglii. Obstawiam 1-3 dla Liverpoolu po bramkach( Firmino x2 i Mane) YNWA :)

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Cześć wszystkim! Ku mojemu zdziwieniu aktywacja konta przebiegła błyskawicznie, więc dziękuję administracji, koniec offt.
Osobiście też obstawiam, że powinniśmy pokazać Watfordowi miejsce w szeregu. Mieli swój zryw, ale obecna forma pokazuje, że nie przypadkiem znajdują się w strefie spadkowej. Liczę na solidny mecz i zwyżkę formy, aby z Atletico zagrać już na naprawdę wysokim poziomie. Do tego niezbędne będzie podwyższanie swojej pewności siebie w takich meczach jak ten. 0:3

AlbertRiera

Post autor: AlbertRiera »

Mało realnym dla mnie jest byśmy nie stracili gola. Zagadką jest, co zagra nasza ofensywa i pomoc. Watford u siebie osiąga dobre wyniki - zresztą zmiana trenera i objęcie posady przez Nigela Pearsona nastąpiło, jak dobrze pamiętam, właśnie na mecz Szerszeni z nami na Anfield. W pierwszej połowie dali nam się bardzo we znaki i gdyby byli bardziej skuteczni, mogli nawet prowadzić 3-1. Więc teksty, że spodziewam się łatwego spotkania są nie na miejscu. Zasada bij mistrza obowiązuje teraz z podwojoną siłą - każdy chce być tym, który pokona przyszłego mistrza. Tym bardziej, kiedy my nie wchodzimy w każdej spotkanie wystarczająco mocno i z nastawieniem wybić przeciwnikowi grę w piłkę z głowy. Ostatnio tak zrobiliśmy z Tottenhamem (ale tam siedliśmy fizycznie), a taki idealny przykład takiego meczu to nasz wyjazd do Leicester.

Liczę dziś na mocne wejście w spotkanie i nieosiadanie na laurach po zdobyciu gola. Watford ma atuty by odpowiedzieć, nawet jeśli będą przegrywać. Jak pierwsi obejmą prowadzenie będzie trudniej, ale z drugiej strony ich obrona jest przeciętna (nawet Foster już miewa gorsze mecze, choć nie raz ich ratuje) i można odwrócić z nimi losy rywalizacji - tak jak pokazał Everton, który wyciągnął mecz z 0-2 na 3-2.

ebson

Post autor: ebson »

Moim zdaniem przydałby się jakiś element zaskoczenia i trochę świeżości w wyjściowej 11. Myślałem o Origim na 9 i może Minamino. Nie może w podstawie zabraknąć Oxa który ostatnio dał świetną zmianę i ożywił grę. Mam nadzieję, że styl gry będzie zadowalający. Obstawiam 1-4 dla nas.

zalewsky
Redaktor

Post autor: zalewsky »

'Element zaskoczenia' wprowadzimy w meczach, gdy będziemy mieć już zapewnione mistrzostwo. :) Dzisiaj musimy pójść po trzy punkty i zwieńczyć ten fantastyczny sezon kolejnym rekordem. :)
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

AlbertRiera pisze:Watford u siebie osiąga dobre wyniki Więc teksty, że spodziewam się łatwego spotkania są nie na miejscu.
Kolego dwa kliknięcia myszką i jedno klawiatura, a można sprawdzić wiele informacji, jak np Watford lepszy u siebie jedynie od Southampton i West Hamu. Kiedy jak kiedy, ale dziś można oczekiwać zwycięstwa. Nie mówię, że będzie łatwo, ale obstawiam wynik 3:0. Alli to najlepszy bramkarz Premier League, a nasza defensywa ma najmniej straconych bramek, stąd moje czyste konto. Moim zdaniem wybijemy im walkę o punkty w tym meczu, a drugi raz ze względu na pozycję w tabeli i różnice punktowa ich nie zlekceważymy. :D

adamne

Post autor: adamne »

Ostatnie 3 mecze nie zachwycały - tradycyjnie po wakacjach obniżyliśmy loty. Myślę że najwyższy czas żeby odzyskać błysk, bo sezon wchodzi w decydującą fazę i przed nami spotkania które zadecydują o tym ile jeszcze trofeów będziemy mieli szansę jeszcze wznieść w tym sezonie - jedno (już właściwie pewne), dwa czy nawet trzy. Liczę na szybkie osiągnięcie wysokiej przewagi i szansę dla rezerwowych w końcówce. Ale pewien tego wcale nie jestem :)
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

erni9292

Post autor: erni9292 »

Słabizna i tyle, nie mamy formy.

Kicaj89

Post autor: Kicaj89 »

O ku..... rzadko mi się zdarza żeby było mi szkoda zawodnika z przeciwnej drużyny...ale uuuuu to jak mu poszła ta noga to masakra...ale żeby nie off top to rzeczywiście wydaję się że naszym ta przerwa zimowa nie służy...jak na razie to tak bez polotu... chociaż i takie mecze w tym sezonie były, a 3 punkty wpadały... więc YNWA

Zapomniałem dodać zalewsky jak zwykle zapowiedź na najwyższym poziomie ?

@Edit2
Ewidentnie żółta dla Deeney'a, ale dziś sędzia pobłażliwy
Ostatnio zmieniony 29 lut 2020, o 20:22 przez Kicaj89, łącznie zmieniany 2 razy.

Redzik90

Post autor: Redzik90 »

Bardzo szkoda Hiszpana, a chwilę później Trent mógł doznać równie poważnej kontuzji po bandyckim wejściu Deeney'a. Jakim cudem kapitan Watfordu nie dostał nawet żółtej kartki?

erni9292

Post autor: erni9292 »

Zaczeliśmy się meczyć odkąd Hendo ma kontuzje, no nic suszarka i jakiś farfocel na 1-0 byle 3 punkty odhaczyć

Awatar użytkownika
Sektor51

Post autor: Sektor51 »

Jeszcze 4,5 godz i niech ten luty sie skończy

ODPOWIEDZ