Atlético Madryt - Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kto wygra?

Atletico
2
9%
Remis
6
26%
Liverpool
15
65%

Liczba głosów: 23

zalewsky
Redaktor

Atlético Madryt - Liverpool

Post autor: zalewsky »

Obrazek
Rozgrywki Champions League - 1/8 finału (1. mecz)
Data Wtorek 18 luty, godzina 21.00
Obiekt Wanda Metropolitano
Arbiter Szymon Marciniak
Transmisje Polsat Sport Premium 1 - 20.50

H2H & Forma
Czterokrotnie Liverpool mierzył się z Atletico Madryt w oficjalnych meczach. Dwukrotnie w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2008/09 spotkania kończyło się po 1:1. Natomiast w fazie pucharowej LE w sezonie 2009/10 dwukrotnie w regulaminowym czasie gry mecz kończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Jednak Liverpoolczykom po zwycięstwie po dogrywce (2:1) nie udało się awansować do kolejnej rundy.

Aktualna forma:
Obrazek

Statystyki (średnia na mecz)
Obrazek

Arbitrzy
Sędzia główny: Szymon Marciniak, liniowi: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Arbiter techniczny: Tomasz Musiał, VAR: Paweł Gil i Tomasz Kwiatkowski.

Sytuacje kadrowe
Atletico do wtorkowego spotkania przystąpi osłabione brakiem kontuzjowanych Kierana Trippiera, Hectora Herrery i Joao Felixa. Do dyspozycji Diego Simeone powinni natomiast być Diego Costa i Alvaro Morata.

Liverpool musi sobie radzić bez Nathaniela Clyne'a oraz Xherdana Shaqiriego, którzy pauzują ze względu na kontuzje.

Przewidywane składy
Atletico -4-4-2
Oblak - Arias, Savic, Gimenez, Lodi - Vitolo, Koke, Thomas, Saul - Morata, Correa

Liverpool 4-3-3
Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane

Edit: @Down
Poprawka. Dzięki, bardzo wielbłąd. Pośpiech generuje błędy. :)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, o 00:53 przez zalewsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

Awatar użytkownika
ynwa19

Re: Atlético Madryt - Liverpool

Post autor: ynwa19 »

Doceniam po raz kolejny pracę Kolegi lecz tym razem wkradł się istotny błąd.
Co prawda wygraliśmy z Atleti 2:1 po dogrywce ale do finału przeszli Hiszpanie-zasada bramek wyjazdowych.

Pozdrawiam :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
urban12

Post autor: urban12 »

Było blisko, ale Forlan nas załatwił.
Na stronie "Klopp12"

msobolo

Post autor: msobolo »

Cieszy mnie, że będą polscy sędziowie. Co jak co, ale z Var potrafią się posługiwać. I o ile w ekstraklasie różnie z tym bywa, to na arenie międzynarodowej zwykle byłem zadowolony.

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Oj może być jutro bardzo ciekawie. Zarówno Liverpool i Atletico preferują dosyć intensywny pressing, więc jutro może być różnie. Wiele osób z góry piszę że awansujemy, ale jestem zdania żeby to pokazać na boisku. Mimo że Atletico nie zachwyca, i to już nie jest tam sama drużyna co miała takich graczy jak Godin, Juanfran, Felipe Luis to na mecze o dużą stawkę potrafią się zmobilizować. Grunt to żeby tam nie przegrać, każdy inny wynik będzie dobry przed rewanżem na Anfield :)

zalewsky
Redaktor

Post autor: zalewsky »

msobolo pisze:Cieszy mnie, że będą polscy sędziowie. Co jak co, ale z Var potrafią się posługiwać. I o ile w ekstraklasie różnie z tym bywa, to na arenie międzynarodowej zwykle byłem zadowolony.
Po tym co Pan Marciniak zaprezentował na Mundialu w Rosji w meczu Niemcy - Szwecja to już przeszło do historii. Najgorszy sędzia tamtych Mistrzostw. Jest cholernie uparty. Przykro mi to mówić, ale jego Prime Time juz minął jakieś 3-4 lata temu.
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

niestety dzisiejszego meczu nie obejrzę, co do wyniku: typuję 1-1, biorąc jeszcze poprawkę na naszych sędziów : (na bank coś z karnym będzie, albo z kapelusza, albo niepodyktowany, i VAR tu niewiele zmienia)

nie przegrać i wrócić bez kontuzji

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Jestem optymistycznie nastawiony nie tylko do tego starcia z Atleti ale w ogole do tej edycji LM :D
Forma jest,wiara we wlasne umiejetnosci rowniez,na horyzoncie nie widac w calej Europie teamu ktory bylby jakos zdecydowanie lepszy od nas a ponadto odkad Jürgen jest naszym coachem to w fazie k.o nie przegralismy zadnego dwumeczu.

Oczywiscie to jest sport i wszystko moze sie wydarzyc ale uwazam,ze mamy spore szanse aby obronic tytul i zdobyc 7 Mistrzostwo Europy.
Trzeba moim zdaniem kuc zelazo poki gorace czyli wygrywac w miare mozliwosci wszystko co sie da jak dlugo nasz zespol jest w takim sztosie jak obecnie.

Co do meczu:wydaje mi sie,ze zagramy 3 Fab,Gini,Hendo w pomocy aby zabezpieczyc srodek boiska a takze miec odpowiednich graczy wchodzacych w luki na bokach,ktore powstaja w momencie pojscia do przodu Trenta oraz Robbo.
Reszta to wiadomo standart.
Moj typ: 0:2 :)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Nareszcie wracają wieczory z LM :D
Klopp sprawił, że znów na wiosnę jest ekscytująco. Jak za zamierzchłych czasów z Benitezem. Znów jesteśmy drużyną, której każdy wolałby uniknąć na tym etapie rozgrywek.

Trafiliśmy na Atletico. Zespół, który przeżywa kryzys związku ze zmianą pokoleniową. Zwłaszcza w defensywie nie wygląda to tak jak kiedyś. W ofensywie jest kilku ciekawych grajków. Moim zdaniem nikt jednak nie zastąpił Griezmanna. Poza tym spora część ofensywy jest albo kontuzjowana, albo wraca po kontuzji i może dopiero szukać formy. To może zaważyć na przewadze Liverpoolu. Jednak czy uda się ją też zaprezentować na wyjeździe?

Myślę, że każdy bramkowy remis, chociaż jak uda się wygrać, to jeszcze lepiej :wink: . Najważniejsze, żeby strzelić bramkę alko i dwie, bo przy zasadach większej wartości bramek na wyjeździe, może to mieć kluczowe znaczenie dla awansu.

I jeszcze dwa słowa o bramkarzach. Oblak był moim marzeniem transferowym, dopóki nie przyszedł Alisson i pokazał, jak wielkiej klasy jest bramkarzem. Dzisiaj nie oddałbym Brazylijczyka nawet za dwóch Oblaków. Jednak fajnie będzie zobaczyć tych dwóch bramkarzy ze ścisłego światowego typu w jednym meczu. To może być dotykowy smaczek spotkania również dla postronnego widza.
Obrazek

Juluz
Moderator

Post autor: Juluz »

Każdy inny wynik niż porażka będzie dla nas dobrą informacją. Oczywiście, każdy chciałby zobaczyć dziś demolkę w wykonaniu the Reds, ale nie dajmy się zwieść słabszą dyspozycją Atletico, Napoli też miało gorszy okres - a jak wszyscy wiemy łatwo nie było.

Nie przegrać, a na Anfield domknąć temat.
Polub LFCpl na fb! LFCpl!
Zapraszam na discord lfc-> klik!

MILF

Post autor: MILF »

Cisza w temacie - wiedz, że coś się dzieje.
Udanego spektaklu!
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Większość przywykła, że Liverpool gra w 1/8 LM :wink: Będzie się działo na forum, jak ktoś popełni błędy. Czy to z The Reds, czy z sędziów.
Obrazek

MILF

Post autor: MILF »

Chyba Morata główkował, a łysy zmienił decyzję liniowego i to pośrednio przyczyniło się do starty bramki..
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Bramka zdobyta prawidłowo. Odbiła się do Fabinho. Jedziemy dalej.
Edit. Nie wiedziałem, że jak przeciwnik kopnie w piłkę i się przewróci to jest faulowany. Marciniak w pełnej okazałości.

krystian2678

Post autor: krystian2678 »

Fabinho na razie bardzo bardzo słaby mecz, przegrywa stykowe piłki, dużo fauluje, niecelny strzał no i w końcu pech przy bramce...

ODPOWIEDZ