Liverpool - Everton

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

zalewsky
Redaktor

Liverpool - Everton

Post autor: zalewsky »

Obrazek
Rozgrywki FA Cup
Data Niedziela 5 stycznia, godzina 17.01
Obiekt Anfield
Arbiter Jonathan Moss
Transmisje Eleven Sports 1 - 16.55

H2H i Forma
235. Derby Merseyside. Od prawie dziesięciu lat Liverpool nie przegrał żadnego spotkania z odwiecznym rywalem. 4 lutego 2009 roku po bramce w dogrywce w 118. minucie meczu w FA Cup, Dan Gosling zdobył dla The Toffees zwycięskiego gola.
A ostatnim pojedynkiem przegranym przez The Reds na własnym boisku z Evertonem miało miejsce w 1999 roku.

Forma:
Liverpool
02-01 PL Liverpool FC 2-0 Sheffield United
29-12 PL Liverpool FC 1-0 Wolverhampton Wanderers
26-12 PL Leicester City 0-4 Liverpool FC
21-12 CW Liverpool FC 1-0 Flamengo
18-12 CW Monterrey 1-2 Liverpool FC

Everton
01-01 PL Manchester City 2-1 Everton
28-12 PL Newcastle United 1-2 Everton
26-12 PL Everton 1-0 Burnley
21-12 PL Everton 0-0 Arsenal
18-12 CC Everton 2-2 Leicester City (pen 2-4)

Statystyki (średnia na mecz)
Obrazek

Sytuacje kadrowe
Fabinho (kostka), Dejan Lovren (miesień), Joël Matip (kolano), Alex Oxlade-Chamberlain (kostka) i Xherdan Shaqiri (ścięgno udowe) Nathaniel Clyne, Naby Keita opuszczą drugie derbowe spotkanie tego sezonu.

Jeśli chodzi o Everton, to Carlo Ancelotti powiedział, że Bernard i Fabian Delph (obaj mają problemy z kolanem) zostaną poddani testom sprawnościowym przed meczem, ale Morgan Schneiderlin jest dostępny.

Alex Iwobi (ścięgno udowe) nie zagra, podobnie jak Andre Gomes oraz Jean-Philippe Gbamin, którzy leczą długoterminowe urazy.

Przewidywane składy
Liverpool 1-4-3-3
Adrian - Hoever, Gomez, Phillips, Milner - Minamino, Lallana, Jones - Elliott, Brewster, Origi

Everton 1-3-5-2
Lossl - Keane, Mina, Holgate - Coleman, Delph, Sigurdsson, Schneiderlin, Baines - Kean, Tosun
Ostatnio zmieniony 5 sty 2020, o 13:59 przez zalewsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

Redi

Re: Liverpool - Everton

Post autor: Redi »

@up

Stawiam raczej na Larouci'ego na LO, Milner jako holding midfielder, a Minamino dopiero w drugiej polowie. Watpie, zeby Jurgen wrzucil go odrazu na derbową minę, biorąc pod uwagę jak ostrożnie wprowadza pozostałych graczy.

Wrona

Post autor: Wrona »

Przypomnijcie mi czemu ta kolejka FA Cup jest przesunięta o jedna minutę ?

mjerny

Post autor: mjerny »

Wrona pisze:Przypomnijcie mi czemu ta kolejka FA Cup jest przesunięta o jedna minutę ?
https://angielskieespresso.pl/post/5514 ... oznieniem/

Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

Fajny meczyk się nam szykuje. Nie chciałbym zobaczyć Van Dijka w tym meczu, ponieważ jest to zawodnik który w tym sezonie nie miał bardzo kiedy odpoczywać. Wprawdzie jego pozycja nie wymaga tylu biegania co środkowy pomocnik/boczni obrońcy lub tylu zrywów co skrzydłowi i również boczni obrońcy ale zawsze odczuwa się te mecze, zwłaszcza psychicznie bo cały czas trzeba zachować koncentrację i obserwować pozostałych zawodników z drużyny. Dyrygować grą. A nie wybrażam sobie żeby ten zawodnik mógł nam wylecieć nawet na okres 2-3 meczów w Premier League.

Ogólnie rzecz ujmując nikt z żelaznej "11" nie powinien w tym meczu wystąpić, ponieważ nie po to w klubie jest zatrudnionych tylu zawodników i nie po to klub szkoli młodych, żeby w 3 rundzie FA Cup dalej grać wyselekcjonowaną, najlepszą grupą piłkarzy.

Z racji kontuzji Matipa i Lovrena oraz braku zmienników dla naszych fullbacków nasza czwórka z tyłu będzie nieco słabsza od reszty formacji, ale i z tym trzeba sobie radzić. Każdy z zawodników który dostanie szansę, może coś zaprezentować a na pewno poczuć większą piłkę, choć nie będą to ich debiuty.

Liczę na takich skład:

-----------Adrian------------
Williams-Hoever-Philipps-Larouci
---Milner-Lallana-Jones
--Elliot----Origi------Minamino
Obrazek

Awatar użytkownika
josif

Post autor: josif »

War. War never changes

Smuggler7

Post autor: Smuggler7 »

Potwierdzone! Minamino zagra dzisiaj w pierwszym składzie. :)

https://www.liverpoolfc.com/news/first- ... side-derby

Nie spodziewałem się aż tak rezerwowej XI. Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale nie dopuszczam myśli, że nie wyeliminujemy Evertonu na Anfield, bo już na pewno zbędny nam jest remis i kolejny mecz. Miałem nadzieję, że Klopp trochę poważniej podejdzie do FA Cup. Oby Ci młodzi dali radę.

Come on you Reds!
Ostatnio zmieniony 5 sty 2020, o 17:23 przez Smuggler7, łącznie zmieniany 1 raz.

Redi

Post autor: Redi »

Smuggler7 pisze: Nie spodziewałem się aż tak rezerwowej XI.
Większość z nas spodziewała się właśnie jeszcze bardziej rezerwowej, jak dla mnie to znak, że jednak chcemy dać szansę szczęściu i spróbować przejść.

Everton gra jedną z najmocniejszych jedenastek, jakie realnie mogli na ten moment wystawić. Jest to dosyć oczywiste, bo dla nich to jedyne (chyba) trofeum w tym roku, o jakie mogą jeszcze powalczyć.

ks77

Post autor: ks77 »

Teoretycznie nie powinniśmy tego wygrać. Ale magia Anfield i zaangażowanie młodzieży może wszystko zmienić.

Awatar użytkownika
dzondzo

Post autor: dzondzo »

Ancelotti wystawił mocną jedenastkę: Pickford - Digne, Mina, Holgate, Coleman - Walcott, Scheiderlin, Sigurdsson, Sidibe - Richarlison, Calvert-Lewin. Liczę na maksymalne zaangażowanie naszych i intensywność, bo tu może być nasza przewaga.

FootballClub

Post autor: FootballClub »

Fajnie, że Ox już dostępny. Zawsze to dodatkowa opcja zważywszy na liczbę kontuzji jaka nas dopadła

bugi

Post autor: bugi »

Jestem bardzo zaskoczony tak mocno rezerwową jedenastką. Spodziewałem się około 6 graczy drugiego składu a tu na dobrą sprawę mamy 9 graczy drugiego składu + Milner i Gomez. Klopp pokazuje, że puchar kompletnie odpuszcza, co nie oznacza, ze przy odrobinie szczęścia mozemy przynajmniej zremisować.
Nie wiem czy to dobra, decyzja, osobiscie wolalbym trochę mocniejszt sklad, by realnie powalczyc tym bardziej że natłok meczy już minął i jedynie co mozemy zaryzykować, to kontuzję któregoś z graczy bo nie sądzę, by chodziło o zmęcznie.
Rok temu Klopp się przejechał na tym, oby w tym historia się nie powtórzyła.
Obrazek

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Klopp dobrze wie, że wygranie ligi w tym sezonie sprawi, że stanie się żywą legendą klubu. I woli zmaxymalizować na to szanse dając odpocząć 1 składowi, bo wie, że 1 czy 2 kontuzje wynikające z nakładu spotkań mogą sprawić wiele problemów.

everlast

Post autor: everlast »

No i to jest przyklad na to dlaczego nie gra pierwszy sklad przy tylu kontuzjach

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Co z Milnerem? Ehh z tymi kontuzjami:(:(

ODPOWIEDZ