Liverpool - Flamengo

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kto wygra finał?

Liverpool
16
89%
Flamengo
2
11%

Liczba głosów: 18

consigliere

Re: Liverpool - Flamengo

Post autor: consigliere »

bardzo cenię Jorge'a Jesusa, oglądałem też parę razy Flamengo w Copa Libertadoresa (m.in. finał z River) więc nie byłem szczególnie zaskoczony tym jak zuchwale radzili sobie Brazylijczycy w starciu z The Reds. to mocny zespół, Ameryka Południowa dawno nie miała tak silnego przedstawiciela. generalnie dziwi mnie że w dobie takiej posuchy na ławkach trenerskich żaden bogaty klub z Europy nie skusił się ani na Jesusa, ani też na trenera drugiego finalisty latynoskiej Ligi Mistrzów - Marcelo Gallardo.
starcie z Flamengo, ale i wcześniejsze z Monterrey, pokazało jak wiele problemów ma Liverpool z zaawansowanymi technicznie, a zarazem zdyscyplinowanymi zespołami. w Anglii na szczęście takich zespołów nie ma zbyt wielu. zwróciła moją uwagę niefrasobliwość Trenta w defensywie, większa odwaga w grze Joe Gomeza który wreszcie zaczyna operować pewniej piłką. Do chaosu w grze Chamberlaina przywykłem, nigdy nie widziałem w nim zawodnika na którym można będzie polegać w dłuższym okresie czasu. brak Fabinho zaczyna być coraz bardziej odczuwalny. znamienne jest to że pomimo słabej postawy zespoły, Jurgen Klopp zdecydował się w regulaminowym czasie gry skorzystać z tylko jednej (i to jeszcze wymuszonej) zmiany.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

ODPOWIEDZ