Liverpool - Everton

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

zalewsky
Redaktor

Liverpool - Everton

Post autor: zalewsky »

Obrazek
Data Środa 4 grudnia, godzina 21.15
Obiekt Anfield
Arbiter Mike Dean
Transmisje CANAL+, godzina 21.10

H2H & Forma
Oba zespoły mierzyły się ze sobą 233. razy w całej historii. 93. pojedynki wygrał Liverpool, 66. Everton, a 74. spotkania zakończyły się remisem. W erze Premier League ta statystyka wygląda jeszcze bardziej korzystniej dla The Reds. 23. spotkań Liverpool zakończył zwycięstwem, 22. razy remisem, a tylko 9. razy udało się wyjść Evertonowi zwycięsko, a bilans bramek 72:46 na korzyść drużyny z czerwonej części miasta. Ostatni raz The Toffies wygrali z Liverpoolem 9 lat temu. Na Goodison Park mecz zakończył się wynikiem 2:0.
W ostatnich pięciu spotkaniach padły trzy remisy.
Aktualna ligowa forma:
Obrazek

Statystyki (średnia na mecz)
Obrazek

Ciekawostki i fakty
Ostatni mecz wygrany przez Everton na Anfield miał miejsce 27 września 1999 roku. Wygrali wówczas 1:0 po bramce Kevina Campbella w 4. minucie.
Liverpool od dwunastu spotkań nie potrafi zachować czystego konta.
The Reds w ostatnich pięciu spotkaniach, cztery razy zdobywał jako pierwszy bramkę.
The Toffies ostatni raz wygrał mecz z kimś z TOP6, 21 kwietnia 2019 roku. Everton pokonał u siebie Manchester United, 4:0.
Bardzo możliwe jest to, że jeśli Everton polegnie w jutrzejszym spotkaniu z Liverpoolem to ze stanowiskiem menedżera pożegna się Marco Silva.
14. bramek z 22. Everton traci w ostatnich 30. minutach spotkań Premier League w tym sezonie.

Arbitrzy
Sędzią głownym spotkania będzie Mike Dean. Przy liniach asystować mu będą: Darren Cann oraz Dan Robathan. Sędzią technicznym: Anthony Taylor, a w wozie VAR: Martin Atkinson i Andy Halliday.

Przewidywane składy
LFC 1-4-3-3
Adrian - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Henderson, Keita - Salah, Firmino, Mane
Everton 1-3-4-3
Pickford - Holgate, Mina, Keane - Sidibe, Schneiderlin, Sigurdsson, Digne - Iwobi, Richarlison, Bernard
Czerwiec 2020: Liverpool to make no major signings in the upcoming transfer window. [The Athletic]

Quiz wiedzy o Liverpoolu - Quiz

bugi

Re: Liverpool - Everton

Post autor: bugi »

Podania Liverpoolu 162,84%? Coś tu jest nie tak
I Atkinson na VAR - będzie ciekawie.
Obrazek

adamne

Post autor: adamne »

Coś czuję że Jurgen zamiesza trochę bardziej składem w tym spotkaniu. Wchodzimy w okres 2 meczów w tygodniu i jakiejś rotacji się nie da uniknąć. Ale nie mam pojęcia co wymyśli, Gomez na obronę? Milner za Robbo? Najbardziej chyba prawdopodobny jest Origi za kogoś z ofensywnej trójki, bo ostatnio sprawiają wrażenie coraz bardziej zmęczonych i stracili skuteczność.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Origi, Everton, hmm, cos mi swita..

Kartas

Post autor: Kartas »

Zamiast ostatnio dać trochę luzu niektórym to wyjdzie na to, że roszady będą w tych dużo cięższych spotkaniach. Niby do stycznia kalendarz jest dla na łaskawy bo nie gramy z czubem tabeli, ale jednak z tych teoretycznie leszczy to mamy tylko Watford u siebie. Średnio widzę jakieś duże zmiany na derby. To będzie ciężki bój i kto wie(a ja tak akurat myślę), że znów będzie horror i wygrana w męczarniach lub remis. Remisy na pewno przyjdą, ale wolałbym aby one były z czołówką a nie średniakami. Ten mecz to nie czas na eksperymenty, ale możliwe, że od 1 minuty zagra Origi czy Milner, ale w środku a nie na obronie. Keity bym nie dawał, to będzie ostry mecz i szkoda jakby go mieli znieść z boiska w kilku częściach.
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019

RedEscelios

Post autor: RedEscelios »

Juz od kilku dni żyje tymi derbami, aż nawet dzisiaj mi się przyśnil końcowy wynik.. 3:1 dla niebieskich. Ale z racji tego, że nigdy nostradamusem nie byłem, to zapewne będzie 3 :1 dla nas :)
Obawiam się trochę składu, jaki wyjdzie. Bo konieczność rotacji widać coraz mocniej. Brak Fabinho będzie nam ciążył całą zimę.. I właśnie o pomoc najbardziej się boję.

Oby bez kontuzji, oby tym razem na spokojnie
Obrazek

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Origi cos czuje ze dzisiaj zrobi show. Takie przeczucie mam jakos. Oby obylo sie bez przykrych kontuzji. Bedzie walka!

LukasLFC

Post autor: LukasLFC »

ale mnie niemiłosiernie wkur*ia te umniejszanie piłkarzom z niewiadomych względów, czym się kierujecie panowie komentatorzy, że Adrian jest tak bardzo słabszy? Te podśmiechujki po dobrym jego zagraniu, to ma być śmieszne? Mnie bardziej bawi wasz brak profesjonalizmu, wiedzy i spojrzenia staroświeckiego na sprawę. To, że przyszedł za darmo z słabego klubu nie świadczy, że on jest słaby, rozlicza się go z aktualnej dyspozycji, gdy bronił to bronił wg mnie bez zarzutu, a na pewno nie zasługuje na takie umniejszanie, już od dłuższego czasu mnie irytuje ta ignorancja komentatorów, a dziś to już było za dużo dla mnie.

roberthum

Post autor: roberthum »

Atkinson jednak nie tak bardzo przeciwko nam jak niektórzy tutaj sugerują. Ewidentny karny dla Evertonu, ale na szczęście VAR milczy

msobolo

Post autor: msobolo »

Sędzia dzisiaj to śmiech na sali. Czerwo dla TAA i karny ewidentne. Na nasze szczęście Atkinson dziś oddaje za to ile krwi nam napsuł ?

Fanlive94

Post autor: Fanlive94 »

Macie swojego Dejana ;)

LukasLFC

Post autor: LukasLFC »

Origi o matko ???

Apropo Atkinsona to jak widzę chłopa to mi na pierwszą myśl idzie, że on przy tym varze sobie przysnął, nie zdiwiłbym się

Lallana??

MikiMauss

Post autor: MikiMauss »

Div, Big Div :)
Ależ Sadio jest dzisiaj genialny!!

kariok

Post autor: kariok »

Dużo ludzi narzekało na rotacje, ale tak naprawdę jest w tym momencie w Liverpoolu 5 piłkarzy nie do zastąpienia - Mane, TAA, Robertson, Virgil i Fabinho. I Jurgen wiedział co robi, bo żadnego z nich nie posadził jeśli nie musiał :)

To co Sadio dzisiaj rozgrywa to się w głowie nie mieści. Shaq, Origi zmiany bardzo na plus. I te podania Arnolda :lol:

Awatar użytkownika
pearlfc

Post autor: pearlfc »

W ofensywie genialnie, natomiast w obronie... To jest dramat.

Lovren cudem samobója nie wbił, winny pierwszej bramki w 50%, drugiej w 90%. Przy pierwszym golu popisał się jeszcze Lallana, którego obecność na boisku w tym meczu jest po prostu nieporozumieniem.

ODPOWIEDZ