Manchester United - Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

qensheimer

Manchester United - Liverpool

Post autor: qensheimer »

Obrazek
Data 24 luty 2019, godzina 15:05
Arbiter Michael Oliver
Transmisja w polskiej TV Canal +, Canal + 4K Ultra HD

Forma w Premier League
Manchester United
Fulham (W) 0:3
Leicester (W) 0:1
Burnley (D) 2:2
Brighton (D) 2:1
Tottenham (W) 0:1
Liverpool
Bournemouth (D) 3:0
West Ham (W) 1:1
Leicester (D) 1:1
Crystal Palace (D) 4:3
Brighton (W) 0:1

Przewidywane 11stki
Man Utd (1-4-3-1-2)
De Gea - Young, Bailly, Lindelof, Shaw - Herrera, Matić, Pogba - Mata - Rashford, Martial
Liverpool (1-4-3-3)
Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Keita - Salah, Firmino, Mane

W skrócie. Derby Anglii.
Mecz z gatunku, który nie możemy przegrać, wręcz musimy wygrać, choć będzie piekielnie ciężko.
Ostatni raz w lidze pokonaliśmy Manchester na Old Trafford prawie 5 lat temu (16.03.2014, 0:3). To kawał czasu. Nie powiem nic mądrego, ale ewidentnie United nam nie leży od lat.

Awatar użytkownika
Sektor51

Re: Manchester United - Liverpool

Post autor: Sektor51 »

Zgadzam się z Autorem zapowiedzi meczowej, optymalny skład na dziś. No może JK gdzieś tam wsadzi za kogoś kapitana (za występ przeciw BM i są to jednak "derby"). Tylko po 3 punkty i dobry humor nad MU do jesieni.

Django

Post autor: Django »

Nie możemy iść na wymianę ciosów. Powinniśmy ich taktycznie zgasić i utemperować tak jak to zrobił Tuchel. Bardzo obawiam się tego meczu.
Obrazek

Kodi

Post autor: Kodi »

Alex Ferguson invited to give team-talk to Manchester United players before Liverpool game

https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/f ... m-15870866

Takie rzeczy :wink:
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

KoRn

Post autor: KoRn »

Myślę że na mecz walki Keity nie zobaczymy na 90 % Milner może Henderson

RedEscelios

Post autor: RedEscelios »

Cieszy fakt, że i linia obrony i pomocy zostaną wzmocnione, w porównaniu do spotkania z Niemcami.
Pamiętam doskonale grudniowy mecz na Anfield (może dlatego, że siedziałem na trybunach :P) i to co wyprawia Fabinho w środku pola było niesamowite. Mam nadzieję, że ponownie stanie się dużym utrudnieniem dla United.

Pogba w formie życia może napsuć nam krwi, ale Tuchel pokazał jak można go wyłączyć z rozgrywki. Oby Klopp dobrze rozgryzl rywala. Może znowu to Szwajcar dokończy rywali?
Obrazek

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Zapewne 90% kibiców tutaj bierze remis z pocałowaniem ręki i już ma w głowie scenariusz jak to gramy piach podobnie jak z WHU na wyjeździe i przegrywamy, lub jakimś cudem remisujemy. Mam dla Was informacje: kursy na United są o wiele większe niż na Liverpool, macie jedyną i niepowtarzalną szansę się wzbogacić! Następna dopiero przy okazji 35 kolejki, gdzie wiadomo - United podłoży się City, żeby przybliżyć ich do mistrzostwa :lol:

Realnie, 1-3. Mane, Pogba, Salah x2
Obrazek

Awatar użytkownika
hoster1

Post autor: hoster1 »

Ciężko gra nam się na OT, od kiedy pamiętam to jedyny przekonujący mecz na tym stadionie to 1-4 po golach Gerrarda, Torresa, Aurelio i Dosseny. Zdarzało nam się tam wygrać 3-0 za Rodgersa ale z przebiegu meczu wogóle nie wyglądało to dobrze i wynikało raczej z tego, że United było tragiczne.
Przeważnie nasi wychodzą na te mecze albo nabuzowani negatywnie albo tak jakby ich atmosfera pikniku przygniotła, nie wiem z czego to wynika.

Nie wiem czy Jurgen zdecyduje się się na otwartą wymianę ciosów czy będzie chciał dać im się wystrzelać i zacząć atakować trochę później, nie wiem i nie wiem co było by najlepszą receptą na punkty. United jest teraz silniejsze ale nie jest takie mocne żeby nie dało ich się pokonać, bo rozklepało ich PSG bez Neymara i Cavanigo, których z kolei my pokonaliśmy, nie ważne. Bardziej obawiam się tego, że nasi znowu wyjdą na murawę w Manchesterze tak jakby bez pompy niż zespołu United.

Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

Ja mam nadzieję i oczekiwania co do Kloppa, że przynajmniej na początku odda piłkę United a nasi niech patrzą na ich nieporadność w rozgrywaniu i kontrują. Proste i wystarczające. Jedynymi piłkarzami w zespole United którzy mogą coś nam wyrządzić jest Pogba i Rashford, grając 8-emką piłkarzy przed Pogbą i wśród Rashforda nie ma opcji, by stała się nam krzywda. Niech jeszcze Bobeł skrobie pięty Pogbie, któremu zdarza się długo mysleć z piłką przy nodze i jestem spokojny o ten mecz, pod warunkiem że Mane i Salah w końcu nastawią celowniki, bo wszystko robią ostatnio dobrze (zwłaszcza Senegalczyk), ale brakuje skuteczności.
Obrazek

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Zyska pisze: Jedynymi piłkarzami w zespole United którzy mogą coś nam wyrządzić jest Pogba i Rashford
I DDG, któremu m.in zawdzięczają, że wynik z Totkami to było 1-0, a nie 1-4. To spotkanie to był pierwszy prawdziwy test jakości gry obronnej Solskjaera i moim zdaniem Norweg totalnie oblał. Tym bardziej to ważne, żeby te celowniki u Mane i Salaha były dobrze nastawione. Generalnie, raczej obrona United nie robi na mnie wrażenia. Co by nie mówić o Mou, raczej zjada Solskjaera, jesli chodzi o grę obronną. Ich największym (albo jedynym) atutem w obronie jest forma bramkarza.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

lingo1

Post autor: lingo1 »

Co jest z taa?
Obrazek

werdzio1996

Post autor: werdzio1996 »

Szkoda, że nie gra TAA w pierwszym, ale liczę za to na jakąś asystę Milnera, chociaż trochę boję się o obronę.

Kartas

Post autor: Kartas »

Milner za długo był po za grą i trzeba było gdzieś go upchnąć? Nie pasuje mi ta opcja, ale niech już będzie w końcu jeszcze wiele meczów przed nami a Arnold też niedawno co wrócił do zdrowia.
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019

Nero

Post autor: Nero »

Dziwi strasznie brak TAA, bo bez niego często w tym sezonie zaliczaliśmy słabe mecze. Oby Milner dał rade.

Bartek84

Post autor: Bartek84 »

Alisson - Milner, Matip, van Dijk, Robertson - Fabinho, Henderson, Wijnaldum - Salah, Mane, Firmino.

Ławka: Mignolet, TAA, Keita, Lallana, Shaqiri, Sturridge, Origi.

Świetny skład i na taki właśnie liczyłem. Nie zapominajmy, że za 3 dni gramy z Watfordem i tam pewnie TAA i Keita wyjdą już w podstawie. Arnold zagrał słabo z Bayernem, a poza tym dopiero co wyleczył uraz, także decyzja raczej zrozumiała. Oby tylko po meczu można było powiedzieć dokładnie to samo.

Zablokowany