Watford FC - Liverpool FC

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
bytoviacy

Watford FC - Liverpool FC

Post autor: bytoviacy »

W celu odciążenia trochę tematu Cou postanowiłem podgrzać atmosferę przed sobotą. Jak co roku przed startem sezonu wszystkim nam towarzyszą wielkie oczekiwania. Chociaż nie ma póki co u nas szału z transferami to wierzę, że będzie co najmniej tak dobrze jak rok temu :) Kadra na pewno jeszcze trochę się poszerzy przed startem rozgrywek.

Fajnie typuje się podstawową jedenastkę (i ławkę), gdy jeszcze wszyscy są zdrowi (prócz Adasia). Ciekaw jestem jak Klopp ustawi środek pola na pierwszy mecz. Sam obstawiam, że za równo Henderson jak i Can wyjdą od 1 minuty.

Mignolet
AA-Matip-Lovren-Milner
Can-Henderson-Cou
Salah-Firmino-Mane

Ławka: Karius, Gomez, Klavan, Moreno, Wijnaldum, Solanke, Origi

Wynik: 0:2 (Mane, Salah)
Obrazek
"Jest wielkim piłkarzem na prawej stronie pomocy, dobrym na lewej i efektywnym na każdej innej pozycji. W środku jest jednak najlepszy i to cała różnica." Ian Rush o Stevenie Gerrardzie

Adryyan

Re: Watford FC - Liverpool FC

Post autor: Adryyan »

H2H
Spoiler:
Ostatnie zwycięstwo Liverpool'u 1:0 nad Watfordem miało duże znaczenie w kontekście walki o TOP4. Bramka Emre Can'a została wybrana na najpiękniejszą w całym sezonie PL, choć w końcówce niektórzy z nas przeżywali zawał, kiedy Sebastian Prödl huknął w poprzeczkę. Jutro też czeka nas ciężki bój, ponieważ Watford to nie jest łatwy przeciwnik dla nas, a także innych ekip z czołówki PL. Potrafili jesienią zeszłego roku pokonać u siebie Manchester United 3:1, a także Everton 3:2. A pod koniec stycznia niespodziewanie wygrali na wyjeździe na Emirates 2:1 z Arsenalem. Choć końcówka sezonu była w ich wykonaniu fatalna. Przegrali 6 ostatnich spotkań w tym 5-ciu z nich nie strzelili, ani jednej bramki. Jutro podopieczni Marco Silvy wyjdą zmotywowani, aby pokonać The Reds. Silva jako trener zmierzył się z Jurgenem Klopp'em tylko raz (Hull 2:0 Liverpool).
Watford w tym okienku transferowym dokonał solidnych wzmocnień, sprowadzili ostatnio Andre Gray'a z Burnley za £18 mln, który przeciwko nam już na starcie ubiegłorocznych rozgrywek strzelił dwie bramki (2. kolejka - Burnley 2:0 Liverpool). Sprowadzili również Tom'a Cleverley'a z Evertonu za £8.37m, Will'a Hughes'a z Derby - £8.19m, Nathaniel'a Chalobah'a z Chelsea - £5.67m, a także Richarlison'a (20-letniego środkowego napastnika) z Fluminense za £11.16m.

Moim zdaniem to nie będzie łatwe spotkanie, choć będzie podobnie wyglądać jak w maju tego roku. Będziemy kontrolować przebieg spotkania, czekając na błąd rywali. Jak mawia klasyk: "Walec, albo męczarnie."

Przewidywane składy:
Watford 4 - 2 - 3 - 1
Gomes
Janmaat - Kaboul - Britos - Holebas
Chalobah - Doucoure
Amrabat - Cleverley - Pereyra
Gray

Liverpool 4 - 3 - 3
Mignolet
TAA - Matip - Lovren - Moreno
Can - Henderson - Wijnaldum
Salah - Firmino - Mane

Stawiam na gładkie 0:3, czekam na popis naszych skrzydłowych.

Awatar użytkownika
klex

Post autor: klex »

Myślicie, że Robertson nie zagra? Ważne pytanie, ponieważ mam go w fantasy :D
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.
~Napoleon Hill

Juluz
Moderator

Post autor: Juluz »

Dobrze wejść w sezon, bez kontuzji, głupich kartek, gładkie 4:0 i szykować się na kolejne spotkanie...

Marzenia. Boje się, że nasze fatum i wieczna bolączka pod tytułem "jak obejść mur średniaków" dalej będzie dawać o sobie znać i będziemy przeżywać straszliwe męki jakby nas mieli za chwilę ukrzyżować. Z drugiej strony, tak jak nigdy przed początkiem sezonu jestem spokojny o naszą formę, ponadto nie drżę o wynik nawet jeśli w naszym składzie nie będzie Stu i Cou, ale bardziej martwiłbym się o obronę. Nie zagra Clyne, z prawej raczej wyjdzie Moreno bądź Robertson niż Milner:
- nasza obrona ciągle jest elektryczna,
- chwila nieuwagi,
- pinball w obronie,
- jakiś kiks albo ktoś zrobi Lovrena i mamy 0:1 i ciężki orzech do zgryzienia.

Co do moich wątpliwości jestem bardzo ciekaw Firmino. Nie samego Firmino, bo to genialny zawodnik, ale o jego rolę jako naszej "9". Nie jest piłkarzem idealnie skrojonym na tę pozycję i wątpię, aby numer miał go przypisywać do siedzenia na szpicy, bo nasza wymienność w ofensywie jest na tyle duża, że będziemy go widywać a to raz na jednym skrzydle, a to znów na drugim, albo gdzieś w środku zabierającego się za rozegranie wymieniając się z Mane lub Salahem. Zobaczymy jak to będzie działało.

Ławka rezerwowych - tutaj interesuje mnie podejście Kloppa do tematu Solanke. Nie chciałbym, aby zrobił z niego "pucharowego" zawodnika, bądź co gorsza stawiał niżej od Origiego, który po kontuzji ewidentnie jest bez formy i zgubił gdzieś swój "myk". Chciałbym natomiast, aby dostawał szansę w niektórych meczach, bo już zdążył pokazać, że gdy trzeba to nie kombinuje, tylko podnosi głowę, patrzy gdzie jest bramkarz i uderza bez zbędnego kombinowania. Imponuje mi także jego wykończenie głową, świetnie to wszystko wyglądało, nawet jego rajdy schodząc ze skrzydła.

I trochę Wam nakłamałem z tym "jestem spokojny". Jutro od rana moje serce będzie wykazywać stan przedzawałowy i będzie biło jak diabli przed początkiem sezonu.

Jedziemy po mistrzostwo, jazda z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Polub LFCpl na fb! LFCpl!
Zapraszam na discord lfc-> klik!

Awatar użytkownika
Kijoraptor

Post autor: Kijoraptor »

Niestety jesteśmy bez Cou w pierwszy meczu. Ciekawe kto zagra na skrzydle zamiast niego. Pierwszy mecz jak to zwykle bywa na początku sezonu to sprawdzian jak są przygotowane drużyny, jaką postawę przyjmą od pierwszego meczu. My mierzymy w mistrza, Watford w środek tabeli, spokojne utrzymanie w PL, my musimy od początku sezonu łapać pkt. Liczę na zwycięstwo i dobre wprowadzenie w sezon. Nie ma 3 podstawowych graczy (Clyne, Cou, Adam) zobaczymy jak poradzą sobie ich zmiennicy już w pierwszym meczu.

glonjohnson

Post autor: glonjohnson »

gramy z Watfordem, który ostatnio ograliśmy dzięki fenomenalnemu trafieniu Cana.

Są dwie niewiadome w jutrzejszym dniu. Pierwsza to bramkarz, bo trudno po okresie przygotowawczym wskazać, który z naszej trójki ma bluzę z numerem jeden. Według mnie z marszu odpada Ward, który pomimo 2-3 fajnych interwencji z Athletico raczej nie będzie się liczył w walce o pierwszy skład. Druga to oczywiście lewa obrona.

stawiam, że będzie to wyglądało tak:

Mignolet - TAA, Matip, Lovren, Moreno - Can, Henderson, Gini - Mane, Firmino, Salah

Ławka: Karius, Klavan, Robertson, Milner, Grujić, Origi, Solanke
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"

Django

Post autor: Django »

Kijoraptor pisze:Niestety jesteśmy bez Cou w pierwszy meczu. Ciekawe kto zagra na skrzydle zamiast niego.
Salah. Pytanie kto zagra zamiast Cou na "8" - stawiam Giniego.
Obrazek

adanek

Post autor: adanek »

Przerażające jest to, że mamy pierwszy mecz sezonu, a nasza ławka już będzie obiektem drwin i rozpaczy... A przed nami mecze co 3 dni...

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Ja stawiam na Firmino w miejsce Cou, a na szpicy Divock
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

wychodzi tutaj brak transferów, bo zmiany będą wyglądać że wejdzie Solanke, Milner? i moze ktos na obrone i tyle. No niestety tak to wyglada, a im dalej w sezon to raczej nie bedzie lepiej, bo kontuzje na pewno jakies beda. No ale, jak jest tak jest, trzeba to zaakceptować i grać tymi graczami którzy są, aczkolwiek te okienko nie mozna uznac za udane, mimo że przyszedł Salah. Wiadome ze jeszcze nie koniec okienka ale nie widać żadnych naszych ruchów odnosnie nowych transferów, mimo ze bylo gadane jakie to okienko bedzie...

expert6

Post autor: expert6 »

#LFC team v @WatfordFC: Mignolet, Alexander-Arnold, Lovren, Matip, Moreno, Henderson, Can, Wijnaldum, Salah, Mane, Firmino

#Edit
Kolejny raz Moreno zaczyna sezon. Oby ogarnął się i został w składzie dłużej.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2017, o 12:32 przez expert6, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
" Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4,13)

glonjohnson

Post autor: glonjohnson »

Obrazek

Robertsona nie ma nawet na ławce :o
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"

sc0user

Post autor: sc0user »

Szkoda, że nie można robić hokejowych zmian. jakbyśmy bronili, to gramy Gomezem, jak atakujemy to TAA.
Młody nie umie bronić. Przy nim Moreno to istny Maldini. Oby wygrali.

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

te boki obrony takie niepewne... Oj wyczuwam pierwszą wtopę 2-0 dla Watford.

Django

Post autor: Django »

Nie wiem czym Moreno przekonał do siebie Kloppa, ale chciałbym takich samych argumentów użyć by przekonać mojego szefa do podwyżki...
Obrazek

ODPOWIEDZ