Liverpool vs Notts County

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Gall
Kontakt:

Re: Liverpool vs Notts County

Post autor: Gall »

Notts County to przeciwnik chyba najłatwiejszy jaki mógł nam się trafić na dzień dzisiejszy. League One, nie wygrali jeszcze żadnego z czterech meczów w sezonie. Trzy porażki ( z czego dwie u siebie) oraz jeden remis i to na wyjeździe świadczą o tym, że nie mają po prostu aktualnie formy.

Bardzo słabo spisuje się ich blok defensywny i popełniają masę prostych błędów. Jedyne zagrożenie jakie według mnie będzie z ich strony to stałe fragment gry bo mają kilku dobrych stoperów, którzy akurat na tym polu sobie radzą przyzwoicie. Ich gra z kontry nie powala, w jednym z meczów League One (przeciwko Peterborough) gdy kontrowali to bardziej sami sobie szkodzili. Póki co wszystko wskazuje na to, że nawet przy zlekceważeniu rywala powinniśmy ten mecz wygrać.

Wiadomo jednak, że dla nich to jest być może ostatnia okazja to pokonania Liverpoolu i będą chcieli się zmotywować. Nie wystawiałbym dlatego Wisdoma od pierwszych minut. Na ławkę tak, na boisko od razu, nie. Agger coś ostatnio z formą podupadł więc te 45 minut mógłby zagrać, żeby z takimi przeciwnikami poczuć się pewniej. Na bramce Jones i oby nie popełnił żadnego babola znowu, bo z tych rozgrywek z takim rywalem nie możemy po prostu odpaść. Niech jeszcze zagra Alberto i reszta składu jest mi obojętna. Może zagra Sterling oraz Ibe od pierwszego gwizdka. Jeśli rywal wyjdzie 4-4-2 nie widzę szans na powstrzymywanie ataków skrzydłami, oni po prostu nie wyrabiają szybkościowo.

Kogo możemy się obawiać? Callum McGregor wydaje się być dobrym pomocnikiem (dobrym w znaczeniu ich składu). Mustapha Dumbuya może nam zagrozić przy rożnych, bo to typowy angielski obrońca, walnie z łokcia, znajdzie miejsce i akurat może się udać i wpadnie. Danny Haynes jest chyba ich najlepszym napastnikiem stąd raczej pewne, że zagra od początku. Statystyki jednak nie powalają. Cztery mecze, jedna bramka, dwa strzały celne. Wystarczy dobra gra stoperów bądź zdominowanie drugiej linii i mamy zwycięstwo.

Co jeszcze o nich? Najczęściej grają prostym 4-4-2 bez żadnych większych kombinacji czy rotacji w ustawieniu. Nie słyną z wielkiej wymienności podań, raczej mozolnie szukają piłkarzy z czego 3/4 piłek nie dochodzi. 13 strzałów na mecz to ich średnia. Mniej niż połowa trafia w światło bramki. Chcąc nie chcąc ten mecz po prostu musimy wygrać. :wink:
http://brudnymecz.blog.pl/
Mój blog o piłce nożnej.
https://www.facebook.com/sborawskiblog <- mój fanpage.

RedEscelios

Post autor: RedEscelios »

Idealny rywal przed trudnym meczem ligowym. Przydałoby się efektowne zwycięstwo i czyste konto, z czym mam nadzieje nie będziemy mieli problemu.
Przyjemnie czyta się również wyżej opisane przedstawienie rywala;)
Na koniec chciałbym przywitać się ze wszystkimi;) LFC.pl przeglądam od 2 lat chyba, aż sobie zadałem pytanie "czemu nie mam konta na forum?" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adaminho

Post autor: Adaminho »

Banalnie łatwy rywal. Dać pograć rezerwowym, niech większość podstawowego składu odpocznie na mecz u United. Liczę na skład:
Jones
Kelly-Wisdom-Agger-Cissokho-
Henderson-Allen-Coutinho
Sterling-Borini-Alberto/Assaidi

Oby Borini się odblokował i podbudował się psychicznie, bo szkoda chłopa. To samo Assaidi.

Awatar użytkownika
TheKrzychu
Kontakt:

Post autor: TheKrzychu »

Jestem niemalże w 100% pewny, że dziś Liverpool wystąpi w następującym składzie:

----------------- Mignolet ---------------
Flanagan - Wisdom - Agger - Cissokho
---------- Allen ------ Henderson -------
Sterling -------- Alberto ----------- Ibe-
------------------ Aspas ---------------

Mignolet - wystąpi i jeszcze bardziej podbuduje swoją pewność kilkoma dobrymi interwencjami przed meczem z United. Wisdom - Coates,Skrtel i Kelly nie mogą zagrać, więc Wisdom koniecznie musi wskoczyć do wyjściowej jedenastki. Ktoś z dwójki Toure/Agger musi odpocząć przed meczem z United, nie ma co ryzykować kontuzji.
Flanagan - Tak samo jak w przypadku Wisdoma. Jeśli Glen dziś dostałby kontuzji to bylibyśmy w czarnej du*ie w niedzielne popołudnie, bo jakoś nie widziałbym Flanno czy Wisdoma na prawej obronie przeciwko Welbeckowi i Evrze...
Alberto - Sturridge nie jest do końca zdrowy, ciągle mu doleka jakiś malutki ból łydki, ale zaciska zęby i gra dalej. Niech odpoczywa i ustrzeli hat-tricka w niedziele.
Sterling, Allen, Ibe- Lucas, Gerrard, Coutinho - W meczu z Aston Villą nieźle się napracowali, więc zasługują na odpoczynek. Stevie nie powinien znaleźć się nawet w kadrze meczowej, ale Lucas w przypadku wypożyczenia Coady'ego, jakiś defensywny pomocnik musi być na ławce i tyle. Cou powinien znaleźć się na ławce bo nigdy nie wiadomo jak mecz się potoczy, a jakiś ofensywny i kreatywny zawodnik zawsze się przyda.

Chciałbym, żeby na ławce za dobry występ w rezerwach przeciwko United znaleźli się Borini, Roddan i Lloyd Jones. Największe szanse ma ten pierwszy, ale chyba ławka będzie bardzo mocna, by Rodgers miał w razie czego z kogo skorzystać.

Ogólnie rzecz biorąc, ten mecz powinien być z tych, w których Liverpool przeważa i wysoko ogrywa rywala. Z drugiej strony w ostatnich latach przekonaliśmy się, że drużyny z niższych lig, kiedy grając z wielkimi firmami potrafiąc wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i zagrać najlepsze mecze w swym sezonie.

W zeszłym roku w ramach Capital One Cup, Rodgers postawił na takich kopaczy jak Pacheco, Yesil, Assaidi, Cole czy Hendo na prawej obronie, a później widzieliśmy tego skutki kiedy dostaliśmy wciry od Swansea, w której połowa składu to byli rezerwowi. Teraz skład jest szerszy i co ważniejsze, Brendan ma lepszych piłkarzy do wyboru. Nie może On popełnić takiego błędu jak w zeszłym roku. Liverpool musi, powtarzam musi zagrać jak najlepiej na krajowym podwórku. Jedni powiedzą, że powinniśmy się skupić tylko i wyłącznie na lidze i powrocie do TOP 4, ale co jeśli nam się to nie uda i odpuścimy krajowe rozgrywki? Znowu zostaniemy z niczym. Powinniśmy zajść jak najwyżej w CC i FA Cup, bo wtedy zawodnicy innych drużyn widzieliby, że The Reds nadal potrafią walczyć o trofea, owszem jak na razie na angielskich boiskach, ale w najbliższym czasie może się to zmienić i możemy wygrać coś w Europie. Chodzi o pokazanie naszej mentalności i chęci wygrywania! Czas na czyny, a nie same słowa!
Obrazek

Damian

Post autor: Damian »

http://www.express.co.uk/sport/football ... me-mistake
Rodgers has included 16-year-old Jordan Rossiter – likened to Steven Gerrard by Robbie Fowler – in his squad for the first time. Rossiter would be the second youngest player in the club’s history at 16 years and 156 days if he appears. Jerome Sinclair is the youngest after appearing in last season’s competition.
W dzisiejszym meczu najprawdopodobniej ujrzymy na ławce 16-letniego Jordana Rossitera.

Trenował on wczoraj w Melwood. Osoba nieco lepiej zorientowana w sprawach drużyn młodzieżowych jest zdania, że można wymienić czterech innych zawodników, którzy bardziej zasługują na takie wyróżnienie. Posunięcie menedżera nazywa PRową zagrywką.

Awatar użytkownika
Rafski
Kontakt:

Post autor: Rafski »

Piechu pisze:Co do jutrzejszego meczu zagramy większością piłkarzy którzy się nie łapali do pierwszej jedenastki w 2 pierwszych meczach ligowych, oraz szanse na debiut w pierwszej drużynie powinien spokojnie dostać nasz ostatni nabytek Cissokho i Luis Alberto który jeszcze nawet z ławki nie wszedł na boisko.
Zastanawiałem się kto może pełnić rolę kapitana w tym meczu i obstawiłem że DAgger(chociaż nie wiem jak z nim bo w ostatnim meczu sporo oberwał od rywali na Villa Park).
Obrazek
Obstawiam spokojny wynik 3:0
Moim zdaniem Liverpool powinien zagrać w składzie:
Jones - Kelly, Skrtel, Wisdom, Cissokho - Henderson, Allen - Sterling, Alberto, Ibe - Borini

Edit:
Co do kapitana to kiedy nie grał nikt z trójki Gerrard, Carragher i Lucas to opaskę nosił Jordan Henderson.

[email protected]
Jeśli chodzi o Kelly to zamiast niego widze Flanagana a za Skrtela zostaje Agger który wydaje mi się że prezentował się słabiej w ostatnich dwóch spotkaniach niczym Skrtel w tamtym sezonie. Mam pytanie co się z Assaidi dzieje, czy już wreszcie odszedł?
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, o 12:36 przez Rafski, łącznie zmieniany 1 raz.
~ The Reds!

MarcinLFC77

Post autor: MarcinLFC77 »

"Brendan Rodgers przyznał, że obrońca Liverpoolu, Martin Kelly, ciągle nie jest na tyle sprawny po przebytej kontuzji, aby zasilić szeregi pierwszej drużyny w najbliższym spotkaniu."
Także na Martina nie ma co liczyc. Swoją drogą, Kelly, Skrtel i Coates kontuzja i zostajemy z Aggerem, Kolo który póki co gra świetnie ale czy wytrzyma kondycyjnie każdy mecz to nie wiem, i Wisdomem , który koniecznie potrzebuje wypożyczenia. Środkowy obrońca jest konieczny, a czasu coraz mniej.
“If I didn’t have the character that I have today on the pitch, I don’t think that I would have become the player that I am today." - Luis Suarez

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Damian pisze:
http://www.express.co.uk/sport/football ... me-mistake
Rodgers has included 16-year-old Jordan Rossiter – likened to Steven Gerrard by Robbie Fowler – in his squad for the first time. Rossiter would be the second youngest player in the club’s history at 16 years and 156 days if he appears. Jerome Sinclair is the youngest after appearing in last season’s competition.
W dzisiejszym meczu najprawdopodobniej ujrzymy na ławce 16-letniego Jordana Rossitera.

Trenował on wczoraj w Melwood. Osoba nieco lepiej zorientowana w sprawach drużyn młodzieżowych jest zdania, że można wymienić czterech innych zawodników, którzy bardziej zasługują na takie wyróżnienie. Posunięcie menedżera nazywa PRową zagrywką.

Hmm, Jack Dunn, Lloyd Jones, Ryan McLaughlin i Joao Teixeira może? Tylko że z tej czwórki tylko Teixeira jest środkowym pomocnikiem i od dawna mówi się, że ma on zostać wypożyczony.

Rossiter zachwycił w meczu z Manchesterem United i zostanie za to wynagrodzony, chłopak zagrał świetny mecz, a Man U nie miało w składzie żadnego piłkarza poniżej 18 roku życia, tak więc każdy był starszy od młodego Jordana.

Co do składu jakim wyjdziemy, według mnie tak jak zapowiedział Brendan, mieszanka doświadczenia i młodości

----------------Mignolet
Johnson - Toure - Wisdom - Cissokho
-------------Allen - Henderson
----------------Alberto
------Sterling - Borini - Aspas

Awatar użytkownika
Szmuggler

Post autor: Szmuggler »

Skrtel akurat już wraca i powinien być zdolny do gry za tydzień. Nie mniej jednak potrzebny nam kolejny dobry ŚO na wczoraj.

Demigod

Post autor: Demigod »

1010Arx pisze:Coady jest wypożyczony i raczej nie zagra w tym meczu :)
TheKrzychu pisze:@Demigod.

A Skrtel nie jest jeszcze w 100% sprawny by znaleźć się w jutrzejszej kadrze meczowej.
racja racja, przepraszam mości Panów, coś mi musiało umknąć :)

A że nie chce mi się robić nowego składu:
Obrazek

Na obronę można wstawić: Agger -- Wisdom, a za Coady'ego Hendersona.
Demigod = Heros

Heros = piłkarz Liverpool FC.

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

Nie jestem pewien czy to ten zawodnik którym się zachwycało ostatnio pół forum.
Niejaki Jordan Rossiter ma zasiąść na ławce w dzisiejszym meczu.
Nagroda za bardzo dobry występ z Manchesterem(jeśli to ten zawodnik którego mam na myśli).

Awatar użytkownika
Adaminho1

Post autor: Adaminho1 »

Skrystian2009 pisze:Nie jestem pewien czy to ten zawodnik którym się zachwycało ostatnio pół forum.
Nagroda za bardzo dobry występ z Manchesterem(jeśli to ten zawodnik którego mam na myśli).
Damian kilka postów wyżej o tym pisał ;)
Obrazek

elug

Post autor: elug »

Adaminho1 pisze:
Skrystian2009 pisze:Nie jestem pewien czy to ten zawodnik którym się zachwycało ostatnio pół forum.
Damian kilka postów wyżej o tym pisał ;)
Chyba jednak nie dostanie tej szansy aby nawet usiąść na ławce, a szkoda mógłby zadebiutować kolejny młodzik w razie wysokiego prowadzenia :D .

Nasz skład na dzisiejszy mecz:

Liverpool: Mignolet, Cissokho, Toure, Wisdom, Johnson, Allen, Gerrard, Alberto, Sterling, Ibe, Sturridge.

Substitutes: Jones, Agger, Aspas, Coutinho, Henderson, Lucas, Borini.

E: Hahaha faktycznie cała obrona to czarnoskórzy zawodnicy niczym w Ligue1. Nie jestem rasistą, bo ale we Francji to już gruba przesada i mam nadzieję, że w LFC nie będzie tak samo choć to jakość się liczy nie kolor skóry.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, o 19:52 przez elug, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"

impiii

Post autor: impiii »

kiedy mieliśmy więcej czarnoskórych piłkarzy w składzie? jak dla mnie rekord chyba.
W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko. Każdy dzień jest moim nauczycielem.

Redman

Post autor: Redman »

Extra skład i extra ławka! Mam nadzieję, że Cissokho i Alberto pokażą się z dobrej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ