Sheffield Utd vs Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

AlbertRiera

Re: Sheffield Utd vs Liverpool

Post autor: AlbertRiera »

Ogólnie współpraca naszej trójki wygląda od dłuższego czasu bardzo słabo. Masa niedokładnych podań i strat całego trio. Firmino jest najgorszy z nich, ale Mane i Salah ostatnio też niewiele dają...
everlast

Post autor: everlast »

Salah strzela bramki jakbys nie zauwazyl.
A co do meczu to naprawde Shaq jest za slaby na Sheffield, ze nie mogl wejsc za Mane w 80min?
AlbertRiera

Post autor: AlbertRiera »

Bramki strzela, ale strat i złych podań też ma całą masę. Zapominam o tym meczu. Są 3 punkty, ale dalej nie możemy odczarować pierwszych połów.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

AlbertRiera pisze: 28 lut 2021, o 23:00 Ogólnie współpraca naszej trójki wygląda od dłuższego czasu bardzo słabo. Masa niedokładnych podań i strat całego trio. Firmino jest najgorszy z nich, ale Mane i Salah ostatnio też niewiele dają...
Zgadza się, do tego za grosz porozumienia przy długich piłkach od obrońców, ciekawi mnie ile takich piłek od Trenta poszło bez sensu do przodu, ale Ok 10 napewno.
Druga linia dzisiaj najlepsza z naszych formacji, ogółem gra pozostawia wiele do życzenia ale chodziło nam przede wszystkim o trzy punkty
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Gienio

Post autor: Gienio »

everlast pisze: 28 lut 2021, o 23:04 Salah strzela bramki jakbys nie zauwazyl.
A co do meczu to naprawde Shaq jest za slaby na Sheffield, ze nie mogl wejsc za Mane w 80min?
Strzela bramki a marnuje drugie tyle i jest mega wk....czy,nie współpracuje wcale z Mane. Dziś też była okazja podać to pchał się w obrońców.
Klopp nie potrafi rotować składem a poza tym nie ufa rezerwowym, dlatego tak to wygląda.
Później zdziwienie, że ten czy tamten zajechany.
I chwyta się brzytwy jak nie idzie,zmiana Origi albo Shaquiri w 87 minucie.
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Ambiwalentne uczucia po tym meczu.
Z jednej strony najlepszy występ od pięciu kolejek. Bez jakiejś wyraźnej poprawy lecz by to osiągnąć wystarczyło uniknąć katastrofy na obronie i już jest dobrze.
Z drugiej - patrząc na to z kim się mierzyliśmy - nadal jest dramat. Sheffield strzela średnio pół gola na mecz a my (przynajmniej w teorii), pozwoliliśmy im na znacznie więcej niż inne drużyny.

Jeszcze kilka tyg temu wydawało mi się, że ogarniemy pożar. Davies i Kabak dawali nadzieję na normalność. Liczyłem na komfort pracy przez kilka tygodni z rzędu i poprawę zachowań oraz zrozumienia. I to pewnie osiągniemy, nadal wierzę. Jednak coraz bardziej widzę, jak niski jest poziom wyjściowy naszego materiału na potencjalnych stoperów. A pewnych aspektów motorycznych czy fizycznych po prostu poprawić się nie da.
Wczoraj w sercu obrony zagrali Kabak, Phillips i - jako bonus - Adrian w bramce. Niech mi ktoś z ręką na sercu wskaże, choć jedną drużynę z Premier gdzie którykolwiek z wymienionych miałby miejsce w składzie. Choć jedną! Nie za rok czy dwa. Dzisiaj, teraz, tutaj.
A Mistrz Anglii gra wymienioną trójką w podstawie. Trójką która umiejętnościami jest kompletnie poza tą ligą.

Czy dało się przed sezonem przewidzieć taki scenariusz?
Oczywiście że nie. Dlatego nie mam absolutnie żadnych pretensji do Kloppa czy Edwardsa. Wpis jest tylko po to, by pokazać w jak czarnej d...ziurze jesteśmy. Mamy prawie trzydziestu chłopa w pierwszym składzie. A wyjściowe miejsca dostają zawodnicy z tej ostatniej, trzeciej dziesiątki. W zdrowej drużynie oni nawet w Carling Cup by siedzieli na ławce rezerwowych i grali ogony.

Kabak z Philipsem... hm...
Rozegranie od tyłu praktycznie nie istnieje. A to był bardzo ważny aspekt w naszej taktyce. Jesteśmy mocno upośledzeni. Mamy trudności z wyjściem spod krycia, kontrolowaniem meczu i grania naszej piłki.
Zwinność, szybkość - dramat. Jeden jest bardzo słaby, drugi bardzo przeciętny. I tu lepiej nie będzie nawet za pięc lat. Motoryki nie wyćwiczysz w takim stopniu. Albo masz ją w genach albo... jesteś Nathanielem.
Stałe fragmenty i gra w powietrzu. Nat sobie radzi. Ma przeciętne warunki, masę i potrzebną agresję. Jego kolega to nadal chłopiec z piaskownicy, którego można przestawić biodrem. Bez wielkiego doświadczenia. Mikry, chudy, słaby. A wzrostem ustępuje nawet Hendersonowi i Fabinho. To ma być topowy (kiedyś) stoper w Anglii? No bez jaj!
Trudność mam ze zdefiniowaniem Daviesa. Na niego liczyłem najbardziej z nowych nabytków. Ale skoro nie gra, to jak dramatycznie słaby musi być?
Ogólnie nasze zestawianie obrony nie polega na wybieraniu najlepszych chłopaków na tę pozycję. Szukaniu i eksponowaniu poprzez odpowiednią grę ich najlepszych cech.
Bardziej polega na tym, kto jest mniej ułomny. Kto ma najmniej dziur i mankamentów w CV. Kto się nie podłoży, nie zbłaźni.
A ostatnimi czasy to wręcz wybieramy kto zdrów i ma wpisane w życiorysie choć kilka występów gdzieś tam w okolicach bramki.

Nie tęsknię już do czasów Virgila i Joela. Zapomniałem trochę.
Tęsknię do Flaco i Hendo.
A to już objawy depresji.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
consigliere

Post autor: consigliere »

Mitchell pisze: 1 mar 2021, o 16:13 Czy dało się przed sezonem przewidzieć taki scenariusz?
Oczywiście że nie. Dlatego nie mam absolutnie żadnych pretensji do Kloppa czy Edwardsa.
serio nie dalo się przewidzieć że zaczynianie sezonu z trzema stoperami w kadrze (z czego dwóch niezwykle podatnych na kontuzje) może skończyć się katastrofą?
Mitchell pisze: 1 mar 2021, o 16:13 Stałe fragmenty i gra w powietrzu. Nat sobie radzi. Ma przeciętne warunki, masę i potrzebną agresję. Jego kolega to nadal chłopiec z piaskownicy, którego można przestawić biodrem. Bez wielkiego doświadczenia. Mikry, chudy, słaby. A wzrostem ustępuje nawet Hendersonowi i Fabinho.
Kabak ma 186 cm, a więc jest wyraźnie wyższy od Hendersona.
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Pisałeś tak przed sezonem? Używałeś słowa "katastrofa"? Brałeś pod uwagę, że nie będziemy mieli żadnego sposród pięciu kolejnych wyborów na pozycji stopera? Pięciu! Nie trzech.
Bo ja pisałem jedynie, że mogą być problemy. Nie takie trzęsienie ziemi.
A tak swoją drogą...
Myślisz, że ewentualny czwarty stoper (którego nie kupiliśmy) by odmienił naszą grę?
I uważasz, że byłby dziś zdrowy? :)

186 cm Kabak
187 Hendo
188 Flaco
190 Nat
Za transfermarkt
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
everlast

Post autor: everlast »

187 Hendo to chyba na palcach. Czy patrząc na niego widzisz te 187? Oficjalna strona PL podaje 182.
Co do tego typa co nazywa Firmino fawelarzem - to takie typowe haslo naszego klubu YNWA. No chyba, ze jestes fawelarzem, to wtedy jednak alone.
EDIT: to bylo w innym temacie, ale nie bedę zasmiecac.
navyblue

Post autor: navyblue »

Mitchell takie farmazony piszesz, że głowa mała.
Kabak ma duży potencjał, wzbudzał zainteresowanie największych klubów w Europie. Gość ma 20 lat, z marszu musiał wejść do drużyny i nie partnerował Van Dijkowi, Matipowi czy nawet Gomezowi. Gość został wystawiony z Hendo i teraz z Phillipsem. Widać brak zgramia ale widać też duży potencjał. Wyprowadzanie piłki ma dobre i jest dość szybki. Gra w obronie Live w takim sezonie przetrzebionym kontuzjami to nie jest bułka z masłem, nawet z Sheffield, które strzelały gole United, Spurs czy Chelsea. Z Lipskiem zagrał bardzo dobry mecz. Mógł zachować się lepiej przy golach Barnesa i Richarlisona ale gość dopiero gra pierwsze mecze w naszej drużynie. Z Phillipsem się zgodzę, ma wielkie serce do gry ale pewnego poziomu nie przeskoczy i jest dość wolnym zawonikiem. Kabaka dopiero będzie można jakoś ocenić po sezonie, a tak naprawdę powinien oceniany być na poważnie koło stycznia (jak klub go wykupi), kiedy przepracuje okres przygotowawczy i będzie miał za partnerów VVD, Matipa albo Gomeza. Przypomnę jeszcze takiego gracza jak Nemanja Vidić, który miał bardzo słaby 1 sezon w United, co było dalej wiemy. Ja jestem umiarkowanym optymistą. Zobaczymy jak poradzi sobie z The Blues. Trzymam za chłopaka kciuki.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Nie ma sensu bronić Kabaka, musi to zrobić sam na boisku, chociaż sam uważam że to materiał na solidnego ŚO, ale nie spodziewałem się że niektórzy ludzie związani z Liverpoolem od wielu lat, będą okazywać tak mało wiary w 20 letniego chłopaka, który z marszu wszedł do składu mistrza Anglii, w dużym kryzysie, pod potężna presją.
Notuje do tego bardzo dobre zawody z Lipskiem, całkiem dobrze wyglada w lidze, gdzie raczej będzie tylko lepiej a pod ręką Kloppa to więcej niż pewne że się rozwinie.
Wczoraj może popełniał błędy w ustawieniu które sam zaraz naprawiał, i to jest właśnie siła charakteru i umiejętności, kiedy je wyeliminuje będzie ważnym elementem defensywy, oczywiście również to może powędrować w drugą stronę, ale te chłopak ma za duży talent i potencjał, jak i świetnego rzemieślnika nad sobą, który już bardzo dobrze wie co z tym fantem zrobić
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
ODPOWIEDZ