FIFA 20

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: FIFA 20

Postprzez gnatu » 18 sty 2020, o 12:59

Musisz je strzelić z główki. Nie wiedzieć czemu w polskiej wersji nie jest to wspomniane.
gnatu

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 25 sty 2020, o 22:00

Hej wszystkim. Mam takie pytanko. Warto zakupić FIFĘ 20 (oczywiście nie teraz tylko jak ceny osiągną zadowalający pułap :p ) dla samych trybów dla pojedynczego gracza? (mój ukochany tryb kariery, pojedyncze sezony, turnieje europejskie)? Z tego co widziałem na internecie, na tę odsłonę wylało się wiele pomyj. Co wy o tym sądzicie? Oczywiście nie interesuje mnie polityka kart, problemy w przesyle i jakiekolwiek problemy występujące w FUT bo nie grałem i nie zagram. Jak chodzi o wieloosobowe zabawy, to preferuje grę z kolegą obok :D Pytam z powodu rekordowych overallów w naszej drużynie (tak, tylko takie zmiany interesują mnie w nowych odsłonach, gdyby FIFA 12/14 miała łatkę z nazwą 2020 to nigdy bym je nie opuścił ). Miło było by posiadać odsłonę z naszą ekipą jako postrachem europy. W ostatniej zakupionej prze zemnie fifie nie dało się rozpocząć satysfakcjonującej zabawy bez gruntownych porządków w składzie. Zawodnicy powyżej 80 punktów to była rzadkość.
Jeśli ta cześć jest faktycznie tak zła jak ćwierkają o niej ptaszki to może lepiej poczekać na 21, z pobożnym życzeniem że kolejny rok będzie udany czy zdecydować się na 19?
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 25 sty 2020, o 22:46

Jeśli chodzi o tryb pojedynczego gracza i grę z botem to całkiem przyjemnie się gra.
Nie wiem jak z kimś ale poprzednia część była świetna więc myślę, że ta nie odstaje pod tym względem.
FUT itd to wiadomo, że lipa, dobrze, że nie musisz, ja już odpuściłem całkowicie, pieniądze wydane w błoto.
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez rooxLFC » 26 sty 2020, o 00:27

CzerwonyBartek napisał(a):Hej wszystkim. Mam takie pytanko. Warto zakupić FIFĘ 20 (oczywiście nie teraz tylko jak ceny osiągną zadowalający pułap :p ) dla samych trybów dla pojedynczego gracza? (mój ukochany tryb kariery, pojedyncze sezony, turnieje europejskie)? Z tego co widziałem na internecie, na tę odsłonę wylało się wiele pomyj. Co wy o tym sądzicie? Oczywiście nie interesuje mnie polityka kart, problemy w przesyle i jakiekolwiek problemy występujące w FUT bo nie grałem i nie zagram. Jak chodzi o wieloosobowe zabawy, to preferuje grę z kolegą obok :D Pytam z powodu rekordowych overallów w naszej drużynie (tak, tylko takie zmiany interesują mnie w nowych odsłonach, gdyby FIFA 12/14 miała łatkę z nazwą 2020 to nigdy bym je nie opuścił ). Miło było by posiadać odsłonę z naszą ekipą jako postrachem europy. W ostatniej zakupionej prze zemnie fifie nie dało się rozpocząć satysfakcjonującej zabawy bez gruntownych porządków w składzie. Zawodnicy powyżej 80 punktów to była rzadkość.
Jeśli ta cześć jest faktycznie tak zła jak ćwierkają o niej ptaszki to może lepiej poczekać na 21, z pobożnym życzeniem że kolejny rok będzie udany czy zdecydować się na 19?

Ja chwile pograłem w te całe "karty" czy FUT czy jak to sie nazywa - mnie to w ogóle nie kręci. Też lubie sezon kariery, gdzie gram drużyną. Powiem Ci tak, gra się super tylko zauważyłem jeden problem, ale to juz było we wcześniejszych wersjach. Transfery innych klubów są absurdalne (typu Ramos przechodzi do Czelsi, Griezman do Interu) i po 2 okienkach wychodzi, że w ogóle nie poznajesz składów przeciwników :D to 1 rzecz a druga jest taka, że w lidze Angielskiej co sezon muszę mieć pkt na poziomie 90+ żeby ją wygrać. Spurs/City/United wygrywają mecze za meczem i praktycznie decydują Wasze starcia ;) To tyle, gra się super, Gini w tej grze to mój ulubieniec, Keitą i Fabinio też się fajnie gra w tym systemie z cofniętą 9 ;)
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
rooxLFC

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez lfc96robert » 26 sty 2020, o 11:57

Ja za to zawsze grałem sezony online, nie zwracałem uwagi na futa. Karierę też od czasu do czasu robiłem bo jednak mistrzostwo i Liga Mistrzów dla Liverpoolu musi być :D
Od stycznia gram w futa i jest całkiem spoko, choć nie wydaje realnych pieniędzy, od stycznia mam skład gdzieś za 250k. Ogólnie Fifa jak dla mnie godna polecenia. Jest też nowy tryb gry czyli Volta, więc każdy coś dla siebie chyba znajdzie.
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly
lfc96robert

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Dubel » 26 sty 2020, o 12:17

Ooo tak - Volta jest zdecydowanie godna polecenia. Faktycznie w trybie kariery mocno irytujące są transfery, ale jak się na to przymknie oko, to zabawa jest przednia. Ja polecam dwudziestkę.
Dubel

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 26 sty 2020, o 16:56

Czyli mówicie ogólnie, że od strony single całkiem dobra odsłona. A nierealne transfery były z serią już chyba od powstania trybu kariery. Albo zagrania "taktyczne" typu sadzania Messiego na ławce rezerwowych :D Widocznie EA nie potrafiła/nie uznała za stosowne pochylić się nad tym problemem. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez MixonLFC » 26 sty 2020, o 17:24

Znaczy progres jest bo po premierze w Fifie 20, kluby prowadzone przez bota grały rezerwowymi/juniorami przez pierwsze dwa miesiące od premiery.
MixonLFC

2 years of membership2 years of membership

Postprzez sc0user » 27 sty 2020, o 08:08

W karierze jest masa popieprzonych prostych błędów, które psują zabawę.

Odpaliłem karierę zawodnika, spędziłem sporo czasu na personalizacji itd.
Wybrałem Milan, tam po przedsezonowym tournee wybrałem się na wypożyczenie do Austrii. Po dość udanym sezonie, chociaż grze na ŚP zamiast docelowego ŚPO wróciłem do Milanu.
Pierwszy mecz przedsezonowy i gram na LO, myślę sobie - WOW Z A J E B I S T A TA FIFA 20, TAKIE DOSZTUKOWANIE SKŁADU, NO NIEŹLE! No i zagrałem jako prawonożny ŚPO na lewej obronie, zakończyłem mecz z golem i asystą.
Kolejny mecz i znowu LO, myślę - ok, pewnie wszyscy LO mają kontuzję, a ja że młody i słabszy to gram na LO.

Potem kolejne mecze przedsezonowe skipowałem - dalej będąc na LO - przyszła 1 kolejka sezonu, ponownie widzę się na LO, myśle sobie DRUGI DŻEJMZ MYLNER KURŁA. Ale potem patrze, kto tam u nas kaleczy na ŚPO za plecami Krzysia.

Zgadnijcie... LUKE SHAW. Fifa z niewiadomego powodu zamieniła nas pozycjami. Sytuację uratowało kolejne wypożyczenie tym razem do Wolves, a po roku transfer do Bayernu.

W Bayernie swój debiut zagrałem - uwaga - na ŚRODKU OBRONY. Lecz tutaj rzeczywiście było to dosztukowanie, bo kolejne mecze grałem za plecami Robercika.

Moją uwagę przykuł fakt, że przychodząc dostawałem jakiś numer, np. 33, a po jednym meczu zmieniał mi się na wybrany docelowo 12. Uznałem, że to pierdoła, więc olałem sprawę. Jednak po 3 sezonach wyszło, że nie tylko z tym jest problem. Wszystkie opanowane cechy do wyboru po wybraniu i zagraniu meczu resetowały się, znikały.

Ok, to można obejść po prostu ustawiając to na nowo każdorazowo, ale wyobraźcie sobie ustawiać to co sezon z 50x.

Kolejnym minusem jest ocenianie gry. Graj na ŚPO i nie daj boże cofnij się po piłkę by rozegrać albo powalczyć. Zaraz dostaniesz w ucho za niepilnowanie pozycji albo jako ŚP poleć z kontrą. Gorszego przestępstwa popełnić się nie da. Ta niezrozumiała sztywność bardzo zniechęca do grania jak jakiś ulubieniec np. Firmino.

Co do samego gameplayu to mam absolutnie odwrotne zdanie do kolegów.
Gram głównie FUT i karierę.
W pierwszym kontakcie 20-stka wydawała mi się TĄ FIFĄ, wymarzoną, najlepszą oh ah.
Wreszcie gra przypomina bardziej mecz niż pokaz freestylu na murawie. Jakieś minimalne pojęcie o tym jak wygląda gra w piłkę trzeba mieć - ale też bez przesady, to tylko głupiutka gra.

Jednak po czasie FIFA zbrzydła mi i myślę, że jakby tak podzielić cenę na ilość godzin to wychodzi na drogą rozrywkę.
Główki w FIFA 20, litości. Rozumiem, że były odsłony gdzie strzał głową był pocałunkiem śmierci, ale w tej odsłonie no po prostu nie da się strzelić po rożnym. W 19 z rożnych waliłem seriami, teraz są to 3-4 trafienia.

Druga sprawa - odczytywanie moich zamiarów przez grę. Jak każdy wie, na ustawieniach domyślnych gra asystuje nam przy graniu, trochę lub trochę mocniej, ale w tym roku czuje się momentami jakby gra mnie trolowała i to solidnie.

STAŁE FRAGMENTY GRY - czy można bardziej spier..dzielić ten element gry? Kiedyś z wolnych byłem killerem, wystarczy że miałem w zespole gościa, który potrafił uderzyć prosto i był gol. Potem zaczęli wprowadzać posrane wolne z fałsza i niesamowite wręcz łamiące prawa fizyki trajektorie lotu takich piłek, ale ok to jeszcze było spoko, bo dało się strzelić wgl gola. Zagrałem łącznie z 150 spotkań i powiem Wam, że ANI JEDNEGO GOLA NIE STRZELIŁEM, ALE TEŻ NIE STRACIŁEM bezpośredniego z wolnego. Więc tu nie tylko ze mną jest problem.
Karne udało mi się sposobem poskromić i jestem dość skuteczny, ale bzdurą jest, że przy tak wymagającym precyzji systemowi nasz piłkarz kręci głową tak ostentacyjnie, że prawie nie ma możliwości nie wyczuć strzału. Poza tym gdzie oni widzieli, żeby ktoś w ten sposób uderzał karne w rzeczywistości? Wystarczy ruch gałek ocznych, bramka ma 7m, a nie 7 km. Wiem, że to jest na potrzeby gry, ale dochodzi do patologii, że łatwiej jest strzelić z gry niż z karnego, a to już jest posrane.

Wiem, że koledzy opisują grę grając głównie offline, a online, ale mam też kilka partyjek spotkań offline w karierze i to zupełnie inna gra. Granie na bota (z komputerem), a granie z człowiekiem jest całkowicie innym doświadczeniem.

Offline gram na najwyższym poziomie i się nudzę, bo tak przewidywalnym rywalem jest bot.
Rozumiem, że jego zachowanie jest obliczane tak żebym miał jakieś szansę, w końcu jestem na jego podwórku i bawię się jego zabawkami, więc zna każdy mój ruch podanie i strzał. Ale to chore, że każdy zespół gra tak samo, na każdego jest taki sam patent. Mecz trwa 90 minut, a rywal takie same babole wali w 1 i w 90 minucie. Nie uczy się naszej gry.

Więc mnie osobiście granie z komputerem bardzo nudzi i męczy. Kiedyś - w czasach fify 07 08 09, gdy online dopiero wchodziło, a ja grzmociłem jeszcze na PS2 to kariera była czymś wspaniałym, bo nikogo poza komputerem nie było (poza kolegą od czasu do czasu). Grało się z botami i człowiek był zadowolony. Ale obecnie mając do wyboru, nigdy w życiu nie odszedbym już od rozgrywki online.
Każdy rywal jest inny, troszkę inaczej gra - ale też bez przesady, każdy rucha ten sam schemat - mają różne zagrywki, sposoby, składy itd.
No i zdecydowanie większą radochą jest ogranie kogoś żywego, kogoś kto w momencie tracenia bramki na 3-0 wychodzi z meczu i wiesz, że zniszczyłeś go w tym momencie.

Osobiście żałuje zakupu 20-stki i przyznam się bez bicia, że to najgorsza obok 17-stki odsłona fify. A od FIFY 06 gram nieprzerwanie.
sc0user

Postprzez KaylorLFC » 27 sty 2020, o 08:46

To ja powiem troche ze swojej strony. Gram w FIFE od wielu wielu lat, kupuje zawsze z myślą o graniu w FUTA, udało mi się wytrwać jakoś do początku grudnia po czym sprzedałem wszystkie coinsy a przy okazji kupe nerwów które miałem przez tą gre, wylewów masa, najlepsi gracze to tacy co trzymają cały mecz sprint i dzida dzida dzida. Co do meczów offline to na najwyższym poziomie trudności jestem w stanie ŁKS Łódź ograć każdy klub co jest totalnie bez sensu i odbiera sens grania. P

Przerzuciłem się na wirtualne kluby, gram w polskich ligach w fajnym klubie ze świętną atmosferą, teraz dopiero czuje radość z gry :)
Obrazek
KaylorLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez lfc96robert » 27 sty 2020, o 16:59

Co do bota to tak, jest łatwo ograć komputer na każdym poziomie trudności. To się chyba szybko nie zmieni i tyle. Co do stałych fragmentów gry to zawsze dobrze wykonywałem wolne w każdej fifie, teraz w 20 jeszcze bardziej je lubię, strzały z 20-27 m to w 85% bramka więc chyba nie jest źle, nie korzystam z tej cudownej możliwości zagięcia praw fizyki i wolnych niczym R. Carlos. Nie mniej podobają mi się te wolne, co do rożnych to w offline i w sezonach online zdobywałem więcej bramek niż w fut. Jest zdecydowanie ciężej, ostatnio headliners Abraham załadował mi na 3 rożne 2 bramki z łba i to tak łatwo, że szkoda gadać.
Mnie denerwuje bardziej sytuacja gdy obrońca wskakuje przed biegnącego napastnika po czym mija się z piłką i najczęściej jest bramka w plecy. Nie zauważyłem w innych trybach jak kariera i online zesony żeby aż taka rolę odgrywała szybkość. No a w fut... musisz mieć szybkich zawodników, najlepiej wszystkich. Ja lubię grać dosyć kombinacyjnie i szybko rozgrywam akcje więc strata piłki boli mnie bardziej gdy dostanę kontrę. Trzeba też przyznać że dopiero uczę się futa ale daleko mi od ragowania nawet gdy dostaje 3:0. Zawsze staram się wbić chociaż tego 1 gola, a czasami uda się też "powrót". Zawsze fajnie jest wymienić się spostrzeżeniami. Jak ktoś chce zagrać towarzyskie to dodajcie mnie na origin, nick RaaxLFC96
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly
lfc96robert

Postprzez Redi » 27 sty 2020, o 18:31

lfc96robert napisał(a):...

Rozgrywka w FUT jest zdecydowanie szybsza, jest wiecej kontr i mniej miejsca na bledy ze wzgledu na wystepowanie stylow gry. W trybie kariery/online seasons nie wrzucisz wedlug uznania kazdemu zawodnikowi +15 do przyspieszenia i +10 do szybkosci biegu.
Zgodze sie, ze szybkosc jest wazna w FUT, ale nie jest to spowodowane przez sama gre, a graczy.
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez elnino91 » 30 sty 2020, o 15:28

czy te swapy można zbierać czy przepadną jak wejdzie nowy sezon ?
elnino91

Postprzez Danny07 » 25 mar 2020, o 20:52

Siemka. Gra ktoś z Was w wirtualne kluby? Szukam drużyny, gdzie jest wielu członków, a mecze klubowe są rozgrywane dosyć często. W razie gdyby znalazło się kilku chętnych, to możemy sami coś założyć. Sam gram na ps4.
Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.
Danny07

Postprzez Redi » 26 mar 2020, o 02:14

Danny07 napisał(a):Siemka. Gra ktoś z Was w wirtualne kluby? Szukam drużyny, gdzie jest wielu członków, a mecze klubowe są rozgrywane dosyć często. W razie gdyby znalazło się kilku chętnych, to możemy sami coś założyć. Sam gram na ps4.

Chyba stworze sobie tam grajka.
Redi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności