Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez Szpieg1 » 3 mar 2020, o 20:56

Panowie, możecie w spoilerach to ustawiać, a nie cytujecie całą cegłę?
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez era » 25 mar 2020, o 11:09

Siema, czy mogą się tu wypowiedzieć osoby, które jeżdzą autami o wartości do 10-11 tysięcy (sedan/kombi), które mogłyby polecić dany model?
Szczególnie mi chodzi o w miarę wygodne auto, z niezbyt dużym spalaniem, powiedzmy do 7 litrów benzyny czy tam 6 ropy. Coś co się nada na codzienny dojazd do pracy (54 km w obie strony), ale też na weekend na ryby. Wiadomo, że w tym budżecie też nie ma co za dużo wymagać, ale ogółem jakaś w miarę solidna konstrukcja.
Auta za którymi sam się rozglądam to coś w stylu Audi A4 B6, Citroen C5, Peugeot 407 SW, Hyundai Sonata IV (cholernie ciężko znaleźć w moich stronach).
era

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 25 mar 2020, o 11:45

Jeździłem kilka lat Megane II , spalanie max 7 litrów (diesel 1,9dci) silnik i zawieszenie super tylko czasem jakaś pierdółka elektryczna natomiast o spalaniu 7 litrów benzyny to Ty zapomnij z takimi autami (8 to raczej zwykle) i jak będziesz się poruszał normalnie po trasie, a nie co chwila na światłach. Diesel owszem spali Ci mniej ale nie polecę żadnego auta innego z dieslem bo się nie znam, a wiem, że jest wiele problemów i kłopotów jeśli chodzi o finanse z dieslem więc różnie może być przy 15 letnim aucie.
Peugeot, a Audi... inne typy aut i z tą solidnością o której piszesz bym uważał bo jednak stary Peugeot do tego nie pasuje :P
Hyundai niezbyt u nas popularny no i ta rdza... trzeba oglądać auto z każdej strony i od środka i podnośnikiem bo to, że na zewnątrz ok nic nie znaczy..
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Django » 25 mar 2020, o 12:26

era napisał(a):Siema, czy mogą się tu wypowiedzieć osoby, które jeżdzą autami o wartości do 10-11 tysięcy (sedan/kombi), które mogłyby polecić dany model?
Szczególnie mi chodzi o w miarę wygodne auto, z niezbyt dużym spalaniem, powiedzmy do 7 litrów benzyny czy tam 6 ropy. Coś co się nada na codzienny dojazd do pracy (54 km w obie strony), ale też na weekend na ryby. Wiadomo, że w tym budżecie też nie ma co za dużo wymagać, ale ogółem jakaś w miarę solidna konstrukcja.
Auta za którymi sam się rozglądam to coś w stylu Audi A4 B6, Citroen C5, Peugeot 407 SW, Hyundai Sonata IV (cholernie ciężko znaleźć w moich stronach).

Co prawda nie poruszam się takim pojazdem, ale polecam rzucić okiem w kierunku rynku aut japońskich (Toyota Corolla, Honda Accord, Nissan Almera/Primera, Mitsubishi Lancer/Grandis/Galant), Mazda 3, 6 pierwszej generacji.
Obrazek
Django

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Edamskiser » 25 mar 2020, o 12:54

Spoiler:

Japonczyki w tych cenach beda mialy dziury na wylot w karoserii.

Ja proponuje spojrzec na Vectre C 1.9 CDTi w wersji 8v (120 KM), dobrze ocynkowany samochod. Z elektronika czasami zdarzaja sie male problemy ale sa to kwestie typu niedzialajace spryskiwacze, rzadziej nieodpalajacy samochod. Warto miec na uwadze stan wtryskiwaczy.
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Django » 25 mar 2020, o 15:24

Edamskiser napisał(a):
Spoiler:

Japonczyki w tych cenach beda mialy dziury na wylot w karoserii.

Ja proponuje spojrzec na Vectre C 1.9 CDTi w wersji 8v (120 KM), dobrze ocynkowany samochod. Z elektronika czasami zdarzaja sie male problemy ale sa to kwestie typu niedzialajace spryskiwacze, rzadziej nieodpalajacy samochod. Warto miec na uwadze stan wtryskiwaczy.

Tylko kompletny ignorant może wygłosić taką "opinię" prosto spod trzewi. Jedyną marką, która może mieć problemy z korozją to właśnie mazda, ale reszta sprawuje się bez żadnych zarzutów, zwłaszcza pod względem blacharskim (ZWŁASZCZA Honda). Polecam przejść się po salonach samochodowych, które prowadzą również sprzedaż samochodów używanych (na które dają gwarancję, najczęściej rok) i je pooglądać. O komisach i innych placach z wrośniętymi w ziemię passatami czy vectrami "po pierwszym właścicielu" litościwie przemilczę.

Pierwsze dwa przykłady:

https://leszno.toyotamikolajczak.pl/#/b ... fullscreen

https://kalisz.toyotamikolajczak.pl/#/b ... fullscreen

Należy zmienić sortowanie od najtańszych, bo przedział cenowy jest olbrzymi.
Obrazek
Django

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 25 mar 2020, o 16:38

Ojciec przez 10 lat jeździł Roverem 75 kombi, nowszy model (światła z przodu łączone, a nie oddzielne) i ani jednego słowa złego powiedzieć nie mogę. Rozrząd na łańcuchu, spalanie około 7, stylowy wygląd wewnątrz i na zewnątrz, pojemny, praktyczny. Przez 10 lat trzeba był wymienić tylko rurkę od klimy bo się przetarła i jakieś inne drobne . Bardzo fajne, niedrogie auto, które mimo lat nadal wygląda stylowo i elegancko.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Gagarin » 26 mar 2020, o 01:23

era napisał(a):Siema, czy mogą się tu wypowiedzieć osoby, które jeżdzą autami o wartości do 10-11 tysięcy (sedan/kombi), które mogłyby polecić dany model?

Jeśli zależy Ci na niskim spalaniu to bierz diesla, benzyna która pali do 7l nie będzie miała mocy. Citroen C5 w HDI odradzam. Znajoma kupiła go jak miał rok czy dwa w chyba 2006r i nie dobiła nawet do 180kkm a co 2 miesiące lądował w warsztacie, aż w końcu w zeszłym roku sprzedała za psie pieniądze, choć wygodny był jak to francuz. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić cokolwiek z 1.9 TDI. Sam jeździłem 2 lata Passatem B5 w 115konnej wersji i był bardzo wygodny, przestronny i oszczędny. Moja dziewczyna od 3 lat jeździ VW Polo IV 1.9 TDI 101KM i ani razu nie potrzebował serwisu. W każdym razie wybierz to co ci będzie najbardziej pasowało byleby było w dobrym stanie. Zadbana Alfa Romeo (bez urazy do alfiarzy to tylko przykład) może lepiej służyć niż rozklekotane Audi czy tam BMW. To jest chyba najważniejsze jeśli chodzi o ~15 letnie auto.
Na twoim miejscu wziął bym Passata B5 po lifcie. W tej kwocie można kupić fajny egzemplarz, który pojeździ jeszcze parę dobrych lat.
Powodzenia
Obrazek
Gagarin

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Paroos » 26 mar 2020, o 07:08

Jak kolega wyzej, cokolwiek z 1.9 TDI z grupy VW. Sam smigam Octavia II, mam juz nastukane 390 tys. i w zasadzie oprocz spodziewanych rzeczy nic mi sie z nia nie dzieje. Spalanie na trasie przy mojej jezdzie ok 6l/100km, ale wiem ze przy sprzyjajacych warunkach i eco drivingu da zejsc do ok 4.5l/100km, ale tak sie nie da jezdzic na dluzsza mete :)

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Paroos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez darthmalak » 26 mar 2020, o 14:29

A ja bym zasugerował Focusa MK2 1.6 TDCI w kombi.

Ja kupiłem takiego w ostatnie wakacje. Polski salon, drugi właściciel, 125 tys. przebiegu, 2010 rok. W wersji 90 konnej silnik bez dwumasy, DPF-u. Mi to wystarcza. A wybór egzemplarzy jest ogromny. Zapłaciłem 13 500 zł.
darthmalak

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Redzik90 » 26 mar 2020, o 18:05

Citroen C5 to drogi sprzęt do utrzymania chociażby ze względu na pneumatykę. 407 SW 2.0 136 KM + Lepszy Power w bagażniku, to naprawdę dobry samochód. Ale tylko 2.0 RFN w tym przypadku lub 1.8. Tak jak kolega AustralianMagic wspomniał Rover 75 to też ciekawe auto, często w ładnych skórach. Jedyny słuszny silnik tam to 2.0 diesel z BMW, który ma mniej mocy niż w E46, ale przez to jest trwalszy. Części do tego statku niestety nie są tak tanie jak do VW czy Peugeota, ale tragedii nie ma. Miałem też Sonatę, samochód na plus, ale diesla w tym przypadku bym omijał szerokim łukiem. Volkswagen jeśli na pompowtrysku to absolutnie nie 2.0 TDI. 1.9 BKC w tym przypadku to najrozsądniejszy wybór. Mam dwie Jetty aktualnie. 1.9 BKC spalanie w trasie około 5 litrów, a 1.6 MPI około 10 gazu średnio. Polecałbym ten drugi silnik, bo mimo, że ma mało mocy to jest trwały i prosty jak konstrukcja cepa. Blacha jednak w obydwy gdzieniegdzie kwitnie mimo iż są w oryginale. Na codzień jeżdżę Peugeotem 607 po lifcie. Zagazowane 2.2 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zrobiłem tym 40 tys km i oprócz oleju nie dołożyłem nic. Komfort jazdy fantastyczny. Butla w bagażniku 80l a miejsca na wędki i cały sprzęt pod dostatkiem. Z japońskich sprzętów w kombi miałem jeszcze Corolle, Avensisy, Galanta. Z tego wszystkiego najlepiej jeździło mi się Galantem - oczywiście z LPG. Bardzo wygodny był też Focus C-Max 2.0 TDCI 136KM z PSA. Pomyślałbym też na Twoim miejscu o Volvo V40, a nawet o owianej złą sprawą Lagunie. Można za bardzo rozsądne pieniądze kupić II po lifcie. W benzynie z gazem to naprawdę fajny samochód, a przede wszystkim bardzo wygodny. Części tanie i naprawa bardzo prosta.
Redzik90

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Zicku » 26 mar 2020, o 20:28

Cześć, według mnie kupno Audi w takiej cenie to większe ryzyko niz jakiegoś francuza czy japończyka. Ja osobiście mogę Ci polecić Vectre C lub Signuma. Kupiłem w 2016r. z przebiegiem 160k, teraz 230. Załozyłem gaz, wymieniłem sprzęgło (800zł), listwę zapłonową(300zł), rozrząd na start(komplet z pompą coś koło 800zł) i regeneracja alternatora. Nic się z samochodem więcej nie stało. Moj signum ma 1.8 pod maską 140konny. Diselki 1.9cdti 120/150 konne równiez sobie chwalą, szczególnie ten słabszy. No ale diesla tez ciezej kupić w dobrym stanie :). Wydaje mi się, ze mogę śmiało polecić Ci ten model do przemyślenia.
Pozdro
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

Postprzez HappyBlancik » 22 kwi 2020, o 11:31

Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez elug » 22 kwi 2020, o 13:55

Panowie szukam auta segmentu C w przedziale cenowym do 40 max 50tys. Aktualnie od ponad 4 lat śmigam Alfą 159 1.9 JTD , ale jest już wiekowa i zaczynają się problemy z rdzewieniem a po drugie może czas na zmianę chociaż autko uwielbiam. Szukam czegoś mniejszego i najlepiej w LPG, może być też hybryda. Może ktoś użytkuje jakiś samochód z tego segmentu i chciałby się podzielić opinią albo jest w stanie coś doradzić.
Moje typy:
Honda Civic 1.8 ,
Lexus CT200h,
Toyota Auris II,
Alfa Romeo Giulietta( 1,75 bez LPG)
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Edamskiser » 22 kwi 2020, o 15:35

BMW f20
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności