Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez Bartek84 » 13 lut 2020, o 21:27

Za parę miesięcy Salah i Mane skończą 28 lat, a Firmino będzie miał 29. Czyli pozostało im mniej więcej 5 lat gry na najwyższym poziomie. Jako piłkarze ofensywni będą mieli dużo trudniej utrzymać się na topie mając 34 lata plus. No i co wtedy, wymienimy ich na raz tak jak Atletico wymieniło całą swoją obronę przed rozpoczęciem tego sezonu? Sancho wtedy będzie miał 25 lat i wejdzie w najlepszy wiek dla piłkarza. Nam za to nikt nie da gwarancji, że w ogóle znajdziemy zawodnika o podobnej klasie, a co dopiero trzech. Taki transfer w tym momencie to byłoby nie tylko wzmocnienie na już, ale też zabezpieczenie się na przyszłość, która nieuchronnie nadejdzie.

Ludzie się zastanawiają gdzie on będzie grał. Tymczasem Lallana odchodzi po sezonie, pewnie sprzedamy Wilsona, Shaqiri też podobno na wylocie, Brewster raczej znowu zostanie wypożyczony, a nie zdziwiłbym się gdyby i Origi nas opuścił. Nie sądzę aby Jurgen robił problemy Belgowi gdyby ten zechciał jednak odejść w poszukiwaniu regularnej gry i gdyby pojawiła się odpowiednia oferta. No bo ile można być tym wiecznym rezerwowym? Mam zresztą podobne obawy odnośnie Adriana, ale to temat na inną dyskusję. Także na teraz jestem pewny, że w przyszłym sezonie będziemy mieli do gry w ataku Salaha, Mane, Firmino i Minamino, gdzie forma Japończyka to też wielka niewiadoma póki co. 38 meczów w lidze, co najmniej 6 w Lidze Mistrzów (maksymalnie 13), Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, mecze reprezentacji, Puchar Narodów Afryki w styczniu 2021 i jeszcze jakieś inne Igrzyska Olimpijskie czy Superpuchary, a ludzie się zastanawiają czy Klopp wyda 100 mln na rezerwowego i czy Sancho będzie chciał siedzieć na ławce. No bo przecież 4231 albo 442 to my nie potrafimy grać i nawet nie będziemy próbować. Taaa, na pewno.

Na koniec jeszcze dwie kwestie. Teraz jest jedyna szansa na to żeby kupić tego chłopaka. Potem już raczej nie będziemy mieli okazji. BVB to klub z drugiego rzędu, to nie jest przystanek końcowy w karierze zawodowego piłkarza. My natomiast jesteśmy aktualnie w najlepszym możliwym położeniu do tego aby móc przeprowadzić tego typu deal. Kilka lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o takiej opcji. Druga rzecz to inne kluby. Jeżeli odpuścimy to wyciągnie go ktoś inny. Pół biedy jak to będzie Real czy Barca, ale nie chciałbym żeby trafił do City, United czy Chelsea. Oglądam trochę Bundesligę i to co gra ten koleś to jest kosmos. Także byłoby super, ale boję się że ten transfer jednak ostatecznie nie dojdzie do skutku. 100 - 120 mln to jeszcze jestem w stanie uwierzyć, że możemy zapłacić za takiego grajka, ale jak dojdzie do licytacji to możliwe, że tutaj trzeba będzie rzucić na stół nawet i 150 mln, a tego Liverpool na pewno nie zrobi.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez Radbug » 13 lut 2020, o 22:02

W sumie sensowne argumenty. Początkowo byłem na nie i sam zastanawiałem się, za kogo on będzie grał, ale przekonałeś mnie tym argumentem o wieku Mane, Salaha i Firmino i realną (albo pewną jak u Lallany) możliwością odejścia paru zawodników ofensywnych. Rzeczywiście w ostatnich latach mieliśmy ogromne szczęście, że nikt z ofensywnego trio nie złapał dłuższej kontuzji. A potencjalni zmiennicy to Origi za Firmino, Shaq/Ox za Mane i Brewster(?)/Minamoto za Salaha (w przybliżeniu). Moze nie ma tragedii, ale spadek jakości widać gołym okiem.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Radbug

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Sparrow » 14 lut 2020, o 00:40

Nie jestem zdziwiony tym o czym dzisiaj się mówi. Wcześniej były już jakieś delikatne wzmianki. Dla mnie sprawa z tym transferem jest dla mnie czymś w rodzaju "albo albo". Albo przyjdzie Werner, albo Sancho. W dwójke nie wierze, nie ma szans.
Przy ewentualnym transferze stawiałbym na przesunięcie Salaha na napad a Firmino na ŚPO, może?
Do tego niepokojące są wzmianki o zainteresowaniu Realu naszym Mane.
Do opchnięcia będzie Grujic, pewnie też Shaqiri(a szkoda, bo go lubie), nie zdziwi mnie również, gdy Wilson odejdzie za przyzwoity angielski hajs. Pieniądze na pewno będą, do tego walka o tytuły.
Samo zainteresowanie takim graczem jak Sancho pokazuje jak bardzo zmienił się Liverpool za Kloppa.
Sparrow

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez MILF » 14 lut 2020, o 13:40

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Wiktor94 » 14 lut 2020, o 15:32

Trochę nie rozumiem zainteresowania Brozoviciem. Przeciętny pomocnik.
Wiktor94

Postprzez WhiteAngel » 14 lut 2020, o 18:21

Wiktor94 napisał(a):Trochę nie rozumiem zainteresowania Brozoviciem. Przeciętny pomocnik.

Czego nie rozumiesz? Masz piłkarza, który nie jest jakiś super wibitny, nie jest też celebryta. Jesteś agentem takiego piłkarza to musisz puścić plotę o zainteresowaniu Liverpoolu lub Borussi. Bo jak wiadomo te dwa kluby produkują wybitnych piłkarzy z przeciętnych. To zapewne tylko plotka, bo staramy się robić transfery po cichu. Patrz Minamino lub Fabinho
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*]
WhiteAngel

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Cha3ek » 14 lut 2020, o 21:27

W idealnym momencie ta afera z City. Ewentualne cele podejdą w następnych tygodniach z dystansem do tego klubu, a jak wiemy powoli zaczynamy wojenke o Sancho. Licze mocno, że ta sytuacja wykluczy jednego konkurenta o podpis młodego Anglika.
Cha3ek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Jyuuken » 14 lut 2020, o 21:40

Matko bosko, idealny moment żeby wziąć fana naszego zespołu czyli KDB :D :D :D
Jyuuken

Postprzez Redi » 14 lut 2020, o 21:54

Cha3ek napisał(a):W idealnym momencie ta afera z City. Ewentualne cele podejdą w następnych tygodniach z dystansem do tego klubu, a jak wiemy powoli zaczynamy wojenke o Sancho. Licze mocno, że ta sytuacja wykluczy jednego konkurenta o podpis młodego Anglika.

Ja nie wiem czy Jadonowi w ogole przeszlo przez mysl zeby wracac do klubu, z ktorego wczesniej go oddano za czapke gruszek.
Redi

Postprzez Cha3ek » 15 lut 2020, o 03:36

Redi napisał(a):Ja nie wiem czy Jadonowi w ogole przeszlo przez mysl zeby wracac do klubu, z ktorego wczesniej go oddano za czapke gruszek.

Myślę, że różnymi aspektami gracze się kierują. Pogbe też oddano, a do Utd wrócił.
Cha3ek

Postprzez Anthermil » 15 lut 2020, o 14:37

Redi napisał(a):
Ja nie wiem czy Jadonowi w ogole przeszlo przez mysl zeby wracac do klubu, z ktorego wczesniej go oddano za czapke gruszek.

Nie wiem czy prawie 8 mln euro za 17-latka, który nawet minuty w dorosłej piłce nie zagrał to "czapka gruszek". Już nie pisząc o tym, że oferowali mu najwyższy juniorski kontrakt w historii City, był już podobno nawet dogadany z Guardiolą, że zostanie, ale pojawiła się oferta z BvB i zdecydował (słusznie), że chce odejść.
Anthermil

Postprzez ar90 » 15 lut 2020, o 21:20

Nicolò Schira z „La Gazzetta dello Sport” donosi, że rozmowy LFC ws. Wernera są zaawansowane. Podobno jesteśmy zainteresowani dopięciem transferu przed czasem, aż klauzula nie ulegnie zmianie, tzn będzie wynosiła ok. 60mln
ar90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez SEB » 16 lut 2020, o 08:59

Only two players have scored 10+ goals and provided 10+ assists in Europe's top five leagues this season:

✅ Jadon Sancho: 13 goals, 13 assists
✅ Lionel Messi: 14 goals, 10 assists
Obrazek
SEB

1 year of membership

Postprzez kijuss » 16 lut 2020, o 12:41

Ja myślę że zapytaniem o Sancho odsunelismy media od naszego zainteresowania Wernerem tak aby ominąć szumu.
kijuss

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 16 lut 2020, o 13:06

kijuss napisał(a):Ja myślę że zapytaniem o Sancho odsunelismy media od naszego zainteresowania Wernerem tak aby ominąć szumu.

Właśnie to jest dziwne w obecnej sytuacji transferowej - okoliczności są wręcz wyborne do zakontraktowania Jadona, który jest niewątpliwie TOP5 "młodych talentów". City musi uporać się z tą sprawą z UEFA, dodatkowo nie wiadomo co z Pepem. United, to jest taki bałagan, że poza względami finansowymi odejście z BVB to MU było by dla Sancho krokiem wstecz. Chelsea ciągle jest niepewna udziału w LM. Do tego kontakty Kloppa w BVB, wspólny sponsor nasz i Jadona (Nike) - okoliczności praktycznie same pchają go na Anfield. Ale cały czas w powietrzu wisi zainteresowanie Wernerem... nasza trójka + Werner + Sancho? Wątpię. No bo raz, skąd pieniądze, dwa jak ich upchać wszystkich w jednym zespole...zainteresowanie dwójką wygląda jakbyśmy mieli sprzedać latem kogoś z trójki z przodu, co IMHO nie było by dobre dla klubu. Patrząc na rozgrywki w Afryce + liczbę rozgrywanych spotkań + ewentualne kontuzje, zakontraktowanie jednego z dwójki Werner / Sancho miało by sens, ale obydwu?

Może być tez na odwrót, zainteresowanie Wernerem ma zmobilizować BVB, Sancho do ewentualnej decyzji, co będzie latem. Wydaje się, że Edwards doskonale wie już kilka miesięcy wcześniej, kogo zakontraktujemy. Tym bardziej, że Sancho był pod naszą obserwacją jeszcze w MC, co wpisuje się trochę w politykę transferową zastosowaną chociażby przy transferach Firmino, Minamino, czy nawet Mane / Salaha (Mane był obserwowany wcześniej przez Kloppa, Salaha chcieliśmy ściągnąć jeszcze zanim dołączył do Chelsea).

Z jednej strony dużo się mówi o wysokiej cenie za Sancho, o jego rzekomym byciu rozpieszczonym. Z drugiej strony, dla mnie transfer Sancho, będzie wydarzeniem na miarę transferu Hazarda z Lille do Chelsea - on tez wtedy statystycznie zostawiał w tyle większość skrzydłowych, zresztą nie tylko statystycznie - w ogóle był niesamowity. Ten transfer praktycznie ustawił The Blues na 7 lat. Imho powinniśmy powalczyć o Jadona. Nie żeby zaraz kłaść na stole 150 mln, czy płacić mu więcej niż Van Dijkowi, chociaż powinniśmy się mocno postarac.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery