Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Wszelakie pytania

Postprzez LookAss » 23 sty 2020, o 12:49

Z góry uprzedzam, że to tylko gdybanie, ale zakładam, że skoro policjant może Cię wylegitymować w każdej chwili na ulicy to i w samochodzie podczas kontroli również.
Obrazek
LookAss

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 23 sty 2020, o 12:55

rafalqu napisał(a):Witajcie,
czy policjant podczas rutynowej kontroli z art. 129 ma prawo wylegitymować wszystkich pasażerów podróżujących samochodem, jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej?

Masz to wyżej wymienionym artykule. Pasażerowie to też uczestnicy ruchu drogowego.

"2.
Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:
1)
legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu;"

LookAss - na ulicy owszem ale jak idziesz sobie chodnikiem to musi podać podstawę takiej czynności.
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 23 sty 2020, o 12:59

Oczywiście, że może. Żeby pokazać to na przykładzie, nigdy nie wiadomo czy pojazdem nie są przewożone osoby przebywające nielegalnie, porwane, poszukiwane itp itd
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez rafalqu » 23 sty 2020, o 13:45

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź
Obrazek
rafalqu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez JaLFC » 24 sty 2020, o 23:42

Panie, panowie, z racji że jestem już stary, dorobiłem się swojego "m4", i kibicuje temu klubowi na złe i dobre , chciałbym na mistrzostwo sprawić sobie naklejkę na ścianę... I tu rodzi sie pytanie, miał ktoś z Was może taką naklejkę,widział , bądź ma coś lepszego ?
https://allegro.pl/oferta/naklejki-pilk ... +Naklejki+ścienne&gclid=Cj0KCQiAyKrxBRDHARIsAKCzn8xp1nKrA1MY26cNlNz156scQc8Ejyza5NJlK5Nz-RIpZ9hRoEwkrwUaAqknEALw_wcB
Z góry dziękuję !
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)
JaLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Smuggler7 » 25 sty 2020, o 00:01

Serio chcesz coś takiego na ścianie? Ja wiem, że Liverpool itp, ale ta naklejka naprawdę nie wygląda dobrze. Lub po prostu to przykładowe zdjęcie pokoju z naklejką prezentuje się beznadziejnie, ale ja bym nie ryzykował. ;)
Smuggler7

2 years of membership2 years of membership

Postprzez wikonek » 25 sty 2020, o 00:15

Spoiler:

Moze bardziej fototapeta by podeszla? Cena wyzsza, ale jakosc zdecydowanie lepsza.
wikonek

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez JaLFC » 25 sty 2020, o 10:16

Mi sie podoba, co do fototapety to w sumie nie myslalem o tym, wiec dziekuje za rade, musze sie nad tym zastanowic 😃
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)
JaLFC

Postprzez BadBoy1920h » 8 lut 2020, o 12:33

Jest ktoś kto korzysta z oferty NC+, a dokładnie z multurooma ? Pytanie brzmi, czy można ten dodatkowy dekoder podłączyć w innym domu ?
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

erni9292 napisał(a):
Flymf napisał(a):Pewne rzeczy się nie zmieniają (:

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Malypablo » 8 lut 2020, o 12:41

Nie.
Malypablo

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 8 lut 2020, o 12:58

Malypablo napisał(a):Nie.

A czy dodatkowy dekoder posiada również swoją kartę? Nie będzie działać jak podepne sprzęt normalnie do anteny ?

erni9292 napisał(a):

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez AirCanada » 8 lut 2020, o 13:24

BadBoy1920h Kolega powyżej tam Ci źle podpowiada. Wszystko zależy od tych dekoderów nc+ jakie posiadasz w domu.

Ja zmieniając miejsce zamieszkania w poprzednim roku, jeden dekoder (ten główny) zostawiłem na starym adresie, a drugi normalnie zabrałem ze sobą. Telewizja śmiga poprawnie na jednym i drugim adresie, no i koszty przy okazji mniejsze :)

Na starym adresie pozostał ten sprzęt: Box+/HD SAGEMCOM DSI83(S) (MR)

Na nowym z kolei: WiFi Box+ / SAGEMCOM DSIW74

Możliwe, że możesz mieć 2 nowsze dekodery, które muszą się 'widzieć' i tylko w jednym miejscu, oddalone od siebie niezbyt daleko (2 różne pokoje) będą działać.

W każdym razie sytuacja nie jest przegrana :)
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 8 lut 2020, o 13:58

Spoiler:

Jak już zauważyłeś, chodzi o niższe koszta, wiesz o czym mówię ;)

Posiadam dekoder 4K ULTRABOX +. Czyli musiałbym się dowiedzieć, jaki dekoder jest w multiroomie i czy musi być zesparowany z moim obecnym dekoderem ?

erni9292 napisał(a):

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

Postprzez AirCanada » 8 lut 2020, o 14:16

Dokładnie tak, na chłopski rozum tak to rozumuję Panie Kolego.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez Torres09 » 8 lut 2020, o 15:24

BadBoy1920h napisał(a):Jest ktoś kto korzysta z oferty NC+, a dokładnie z multurooma ? Pytanie brzmi, czy można ten dodatkowy dekoder podłączyć w innym domu ?

Sprawa z multiroomem wygląda następująco. To czy możesz miec dwa niezależne dekodery nie zależy od dekoderów ale od kart jakie są w nich użytkowane. Jeżeli masz ten multi już dłuższy czas istanieje prawdopodobieństwo że posiadasz jeszcze starsze karty CAMELEON (chyba tak sie nazywały i chyba były czerwone), te karty są niezależne i możesz je użytkować w dwóch różnych domostwach bez połączenia ze sobą dekoderów (przerabiałem to). Natomiast jeżeli masz już karty CAYMAN (szare) to niestety one już niezależnie nie mogą działać. Dekodery muszą być połączone w jednej sieci WiFi bądź kablem. Można też oglądać bez łączenia dekoderów ale wtedy co jakiś czas musisz dekoder poboczny odblokowywać kartą z dekodera głównego.

Jakiś czas temu tak mi to wytłumaczył Pan w salonie NC+ ponieważ przechodziłem ze starego multi (tego które działało niezależnie) na ten nowy, z uwagi na to że chciałem dobrać więcej dekoderów do domu, a żeby to zrobić musiałem oddac karty Cameleon i wymienic na Cayman.

Oczywiście jeżeli odblokujesz dekoder poboczny, wywieziesz go do drugiego mieszkania, podłączysz antene to przez jakiś czas będzie działać. Ale w najmniej oczekiwanym momencie wyskoczy komunikat aby odblokować dekoder poprzez połączenie ze sobą dekoderów albo przez włożenie na chwile karty z dekodera glównego.

Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.
Obrazek
Obrazek
Torres09

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności