Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Wszelakie pytania

Postprzez BadBoy1920h » 6 sty 2020, o 20:59

rafalqu napisał(a):Witam

Szukam jakiegoś kursu językowego(język angielski/francuski) online na który warto zainwestować pieniądze. Polecacie taki sposób nauki czy lepiej jednak zainwestować w lekcje face to face ? Korzystał ktoś z tego?

Swego czasu korzystałem z aplikacji duolingo. Przydatna i można sie czegoś tam nauczyć.

Znajdzie się tu jakiś kolega, który zdawał kwalifikacje zawodowe na kategorie C lub C+E?
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

erni9292 napisał(a):
Flymf napisał(a):Pewne rzeczy się nie zmieniają (:

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez t4bask0 » 6 sty 2020, o 21:14

BadBoy1920h napisał(a):
rafalqu napisał(a):Witam

Szukam jakiegoś kursu językowego(język angielski/francuski) online na który warto zainwestować pieniądze. Polecacie taki sposób nauki czy lepiej jednak zainwestować w lekcje face to face ? Korzystał ktoś z tego?

Swego czasu korzystałem z aplikacji duolingo. Przydatna i można sie czegoś tam nauczyć.

Znajdzie się tu jakiś kolega, który zdawał kwalifikacje zawodowe na kategorie C lub C+E?

Mój brat całkiem niedawno zdał C, w niedługim czasie zamierza zdawać C+E, mogę coś popytać.
t4bask0

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez PiaS93 » 7 sty 2020, o 23:46

Cześć, gdzie najlepiej na legalu obstawiać mecze,co polecacie ?
Ostatnio edytowano 8 sty 2020, o 13:01 przez PiaS93, łącznie edytowano 1 raz
PiaS93

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Hadegard » 8 sty 2020, o 10:15

Ja obstawiam na STS, może nie jest na poziome bet365, jednak wplata i wypłata oraz działanie bez problemów
Hadegard

2 years of membership2 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 9 sty 2020, o 23:21

Znajdzie się tu jakiś prawnik ? Chodzi tylko o jedno pytanie.

Lub nawet ktoś, kto studiuje prawo ?

erni9292 napisał(a):

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

Postprzez AustralianMagic » 9 sty 2020, o 23:26

BadBoy1920h napisał(a):Znajdzie się tu jakiś prawnik ? Chodzi tylko o jedno pytanie.

Zadaj pytanie najpierw, bo jak nie wiadomo o co chodzi, nie wiadomo kogo potrzebujesz :wink:
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 9 sty 2020, o 23:43

AustralianMagic napisał(a):
BadBoy1920h napisał(a):Znajdzie się tu jakiś prawnik ? Chodzi tylko o jedno pytanie.

Zadaj pytanie najpierw, bo jak nie wiadomo o co chodzi, nie wiadomo kogo potrzebujesz :wink:

Dobrze ;) w Polsce znajduje się firma, w której można zrobić kwalifikacje zawodowe (kurs na przewóz rzeczy) problem w tym, że wprowadzają tam ludzi w błąd. Przykladowo: na testach do egzaminu poprawna odpowiedź to B. Lecz w praktyce na egzaminie kończącym kurs, prawidłowa odpowiedź to A.

Szukałem osobiście informacji na dany temat w Internecie. I rzeczywiście poprawna odpowiedź to A.

Jest kilka takich przykładów. Problem w tym, że każde takie pytanie z błędem (jak uczą) może skutkować negatywnym zakończeniem egzaminu. Teraz pytanie ile zdających jest w błędzie co do nauki ? I ile osób przez nich nie zdało egzaminu ?
Jak dla mnie dość poważny temat, z uwagi na koszt takiego kursu.

Można pociągnąć ich do jakiejś odpowiedzialnosci ?

P.S proszę nie myśleć, że w obu przypadkach w odpowiedzi A i B odpowiedź jest taka sama, tylko zamienione kolejność.

erni9292 napisał(a):

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

Postprzez Cha3ek » 10 sty 2020, o 10:11

Produkt niezgodny z opisem. Po prostu. Obiecali przygotować, a nie przygotowują. Możesz poprosić o zwrot pieniędzy dzięki temu, do więźnia nie pójdą. Jak się będą rzucać to już gorzej. Może być wtedy trzeba zrobić pozew zbiorowy.
Choć obawiam się, ze to jakaś pierdoła, ktoś się rąbnął dwa razy, a ty go chcesz ciągnąć do odpowiedzialności. Co ja bym radził to „Panie Heńku, tu macie błąd w tym 28., weźcie to sobie ogarnijcie” „a Heniek na to: dzięki młody” i wszyscy szczęśliwi.
Cha3ek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez everlast » 10 sty 2020, o 12:38

gorzej jak młody nie zdal,to nie bedzie szczesliwy :D
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez akhrem9 » 10 sty 2020, o 14:10

Szkoły jazdy kontroluje chyba starostwo. Przejdź się tam, dopytaj dokładnie do kogo skierować pismo. Potem napisz prośbę o kontrolę tego ośrodka ze względu rażące błędy w szkoleniu i wymień je.
Nic cię to nie będzie kosztowało a urząd zostanie zmuszony do podjęcia działań i przeprowadzi je na własny koszt, czyli podatnika :) Po co bawić się w prawników i sądy.
Chyba, że zależy ci na kasie to wal do prawnika. Ośrodek może zwalić też winę na błędy w oprogramowaniu, które otrzymali. Bo przecież nauczać mogą prawidłowo a winą są błędy w programie, który ktoś stworzył.
W przypadku kontroli, będą musieli usunąć usterkę, może dostaną nawet jakąś karę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą utracić jakieś dofinansowania na szkolenia z UE.
Ja wybrałbym właśnie tą formę. Napisz pismo oficjalne do kogoś się zwracasz z jaką prośbą. Potem nawet już własnymi słowami bardziej poważnymi wymień błędy, które budzą twój niepokój i troskę o kursantów, które mogą mieć charakter masowy. Poproś o kontrolę.
Podpisz się na koniec, podaj adres do korespondencji. Będą zmuszeni do odpowiedzi i interwencji. Być może dostaniesz właśnie pismo, że zajęli się tematem. O szczegółach kontroli i karach mogą już cię nie informować.
Nawet jeśli nie masz racji, nawet jeśli to nie ich wina to kontrolę podejmą.
akhrem9

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ElFirmino » 11 sty 2020, o 17:41

Dla mnie te całe szkoły jazdy to jest śmiech na sali, czemu to w ogóle jest obowiązkowe? Większość szkół i tak nic nie uczy tylko daje papier żeby można było przystąpić do egzaminu.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez michalfc8 » 14 sty 2020, o 12:44

Mam małe pytanie odnośnie remontu. W łazience miałem kasetony. Po zdrapaniu zostały takie 1-2 milimetrowe placki po kleju. Nie zamierzam tam kłaść ponownie kasetonów ani montować płyt gk, w gre wchodzi tylko farba na ten sufit. Zdrapanie tego to jest dość żmudne i właśnie się zastanawiam czy zagipsowanie na dwa razy zakryje lub wyrówna te placki? Czy mam się męczyć i to wszystko zdrapać czy gipsować i się nie przejmować?

W kuchni też mam problem. Chce iść po kosztach i zrobić podłogę. Najlepiej wyszłyby płytki + ew.panele. Słyszeliście coś o panelach winylowych? Miał ktoś z tym do czynienia?
Obrazek
michalfc8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Edamskiser » 14 sty 2020, o 14:12

michalfc8 napisał(a):Mam małe pytanie odnośnie remontu. W łazience miałem kasetony. Po zdrapaniu zostały takie 1-2 milimetrowe placki po kleju. Nie zamierzam tam kłaść ponownie kasetonów ani montować płyt gk, w gre wchodzi tylko farba na ten sufit. Zdrapanie tego to jest dość żmudne i właśnie się zastanawiam czy zagipsowanie na dwa razy zakryje lub wyrówna te placki? Czy mam się męczyć i to wszystko zdrapać czy gipsować i się nie przejmować?

W kuchni też mam problem. Chce iść po kosztach i zrobić podłogę. Najlepiej wyszłyby płytki + ew.panele. Słyszeliście coś o panelach winylowych? Miał ktoś z tym do czynienia?

Na podstawie swojego niewielkiego doswiadczenia moge powiedziec, ze raczej 3-4 warstwy ;) A co do winyli to polecam filmiki tego pana: https://www.youtube.com/watch?v=DT9HDr3T2_I
Ale winyle podobno sa drozsze od zwyklych paneli czy nawet desek wiec nie wiem czy jest sens sie w to pchac.
Edamskiser

Postprzez DudekLFC21 » 14 sty 2020, o 14:29

Winyle są dość drogie, to fakt, ale sprawują się na prawdę nieźle w jakichś kuchniach czy łazienkach. Układałem takie kilka razy i jest jeden ważny warunek, podłoże musi być mega równe, bo te panele mają dość płytkie zamki, przez co potrafią się rozpinać na jakichś wybrzuszeniach na wylewce, chyba że opracowali w nich już jakieś lepsze zamki, bo ostatnio miałem z nimi do czynienia ze 2-3 lata temu.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
DudekLFC21

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez rafalqu » 23 sty 2020, o 12:38

Witajcie,
czy policjant podczas rutynowej kontroli z art. 129 ma prawo wylegitymować wszystkich pasażerów podróżujących samochodem, jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej?
Obrazek
rafalqu

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności