Virgil Van Dijk

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Virgil Van Dijk

Postprzez czerwonyy » 2 gru 2019, o 23:41

bugi napisał(a): Więc co zadecydowało?

Zadecydowało to, że Van Dijk nie gra w Realu/Barcelonie.

Wyobraźcie sobie taką sytuację: Mane grając w Liverpoolu robi statystyki Messiego z ubiegłego sezonu (Zostaje królem strzelców Ligi Mistrzów i Premier League, przegrywa w półfinale Ligi Mistrzów w bezpośrednim pojedynku z Pique, wygrywa ligę angielską, która w sezonie 18/19 jest zdecydowanie słabsza od ligi hiszpańskiej, w pucharze swojego kontynentu zajmuje 3 miejsce po otrzymaniu czerwonej kartki i przegrywa w finale pucharu Anglii).
Pique grając w Barcelonie zdobywa Ligę Mistrzów pokonując w półfinale Liverpool z Sadio Mane. Zostaje najlepszym piłkarzem ligi hiszpańskiej, jest liderem obrony, która straciła najmniej bramek w TOP 5 ligach Europy. Zostaje wicemistrzem Hiszpanii mając 1 punkt straty do Realu Madryt bijąc przy tym wszelkie rekordy. Sama liga hiszpańska jest zdecydowanie najlepsza w sezonie 18/19 mając 4 drużyny w finałach europejskich pucharów. Pique dochodzi ze swoją reprezentacją, która nie jest traktowana jako zdecydowany faworyt, do finału Ligi Narodów. Po drodze zgarnia jeszcze z Barceloną superpuchar Europy.

Czy w takiej sytuacji Sadio Mane dostałby złotą piłkę? Ciężko byłoby mi w to uwierzyć.
czerwonyy

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 2 gru 2019, o 23:47

Żałosny plebiscyt i tyle. Co do wygranej Messiego dla mnie mocno kontrowersyjna (zresztą mam wrażenie, że na auli było słychać pomrukiwanie i trochę gwizdów). Po wręczeniu nagrody wskazywanie, że Leo wygrał 4 razy LM (tylko ostatni raz w sezonie 2014/2015, od tego czasu trzy razy odpadli z rzędu w 1/4 i rok temu w 1/2 z nami). Tak więc wypadałoby spojrzeć, że Mesjasz od dawna w LM nie odnosi sukcesów. Z reprezentacją Argentyny Copa America też nie wygrał - jedyny przebłysk to wicemistrzostwo świata, ale to było w 2014 roku :D

Problemem na pewno było przyznanie Złotej Piłki obrońcy - pewnie wielu dziennikarzy miało, co do tego wątpliwości. Ja oczywiście wcale, no ale podejrzewam, że był to pewien problem.

Co do największych farfocli:
a) Robert Lewandowski na dopiero 8 miejscu :roll: (według mnie zasługiwał na 4, ewentualnie nawet 3 - wyprzedzenie przez Ronaldo tłumaczę większą popularnością CR7 na świecie, choć i tak tego nie rozumiem, bo Cristiano miał bardzo przeciętny rok - oprócz wygrania Ligi Narodów z Portugalią, ale jaka tego ranga wszyscy wiemy, ale najbardziej żenujące było, że wyżej w rankingu wylądował Mbappe :shock: )
b) Mahrez przed Sterlingiem :D (Bernardo Silva też przed Raheemem, ale to już nie takie bekowe, choć też irracjonalne)
c) mój największy hit - brak Harry`ego Kane, a w dwudziestce uwaga - Pierre Emerick Aubayemang - Tottenham finał LM, top4 Premierleague, a Arsenal w LM ostatnio w sezonie 2016/2017, teraz się Gabończyk kopie po czole w Lidze Europy :D Jeśli chodzi o ich gole do 8 listopada 2019 roku - Kane w LM i w Premierleague 15 goli + 12 w kadrze Anglii, Aubameyang w LE i Premierleague 24 goli, w kadrze w tym roku bez goli (jak się pomyliłem, to przepraszam - liczyłem na szybko).
Ostatnio edytowano 2 gru 2019, o 23:54 przez AlbertRiera, łącznie edytowano 2 razy
AlbertRiera

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez elnino91 » 2 gru 2019, o 23:53

Zabrakło tego jednego punktu przewagi nad City w zeszłym sezonie . Wtedy Messi nie miał by podjazdu do Van Dijka.

Co do wyników plebiscytu co do pierwszych dwóch miejsc się zgodzę reszta to kpina . Samo to że w pierwszej 10 był Marhez to jest jakiś nieśmieszny żart Kylian Mbape też nie wie za co tam się znalazł nie mówiąc o 3 miejscu dla Ronaldo . Lewandowski strzela ponad 50 goli więcej niż Messi i jest na 8 miejscu ... a o Sterlingu który szedł łeb w łeb o tytuł piłkarza roku w angli brak w dziesiątce
elnino91

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Redi » 3 gru 2019, o 00:04

elnino91 napisał(a):Zabrakło tego jednego punktu przewagi nad City w zeszłym sezonie . Wtedy Messi nie miał by podjazdu do Van Dijka.

Co do wyników plebiscytu co do pierwszych dwóch miejsc się zgodzę reszta to kpina . Samo to że w pierwszej 10 był Marhez to jest jakiś nieśmieszny żart Kylian Mbape też nie wie za co tam się znalazł nie mówiąc o 3 miejscu dla Ronaldo . Lewandowski strzela ponad 50 goli więcej niż Messi i jest na 8 miejscu ... a o Sterlingu który szedł łeb w łeb o tytuł piłkarza roku w angli brak w dziesiątce

Od ktorej strony widzisz zart w pozycji Mahreza? Pomijajac fakt, ze w tym sezonie gra mniej/gorzej, ciezko nie zauwazyc tego, ze:
- wygral po raz kolejny lige z City
- wygral turniej z Algieria, majac bardzo duzy wklad w ten wynik (przykladowo ten rzut wolny w koncowke, nie pamietam z kim)
- cwiercfinal LM
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez consigliere » 3 gru 2019, o 01:11

Redi napisał(a):Od ktorej strony widzisz zart w pozycji Mahreza? Pomijajac fakt, ze w tym sezonie gra mniej/gorzej, ciezko nie zauwazyc tego, ze:
- wygral turniej z Algieria, majac bardzo duzy wklad w ten wynik (przykladowo ten rzut wolny w koncowke, nie pamietam z kim)
- cwiercfinal LM

zacznijmy może od tego że on jest tylko rezerwowym City. w dziesiątce najlepszych piłkarzy świata mieści się zawodnik który nie mieści się w 11 City :D

AlbertRiera napisał(a):Żałosny plebiscyt i tyle. Co do wygranej Messiego dla mnie mocno kontrowersyjna (zresztą mam wrażenie, że na auli było słychać pomrukiwanie i trochę gwizdów). Po wręczeniu nagrody wskazywanie, że Leo wygrał 4 razy LM (tylko ostatni raz w sezonie 2014/2015, od tego czasu trzy razy odpadli z rzędu w 1/4 i rok temu w 1/2 z nami). Tak więc wypadałoby spojrzeć, że Mesjasz od dawna w LM nie odnosi sukcesów. Z reprezentacją Argentyny Copa America też nie wygrał - jedyny przebłysk to wicemistrzostwo świata, ale to było w 2014 roku :D

Co do największych farfocli:
a) Robert Lewandowski na dopiero 8 miejscu :roll: (według mnie zasługiwał na 4, ewentualnie nawet 3 - wyprzedzenie przez Ronaldo tłumaczę większą popularnością CR7 na świecie, choć i tak tego nie rozumiem, bo Cristiano miał bardzo przeciętny rok - oprócz wygrania Ligi Narodów z Portugalią, ale jaka tego ranga wszyscy wiemy, ale najbardziej żenujące było, że wyżej w rankingu wylądował Mbappe :shock: )
c) mój największy hit - brak Harry`ego Kane, a w dwudziestce uwaga - Pierre Emerick Aubayemang - Tottenham finał LM, top4 Premierleague, a Arsenal w LM ostatnio w sezonie 2016/2017, teraz się Gabończyk kopie po czole w Lidze Europy :D Jeśli chodzi o ich gole do 8 listopada 2019 roku - Kane w LM i w Premierleague 15 goli + 12 w kadrze Anglii, Aubameyang w LE i Premierleague 24 goli, w kadrze w tym roku bez goli (jak się pomyliłem, to przepraszam - liczyłem na szybko).

jesteś bardzo niekonsekwentny. zwycięstwo Messiego kwestionujesz argumentując to brakiem tryumfu w Lidze Mistrzów, ale już to że Lewandowski odpadł bardzo wcześnie z tych rozgrywek Ci nie przeszkadza i jego widzisz nawet ponad zawodnikami którzy po to trofeum sięgneli.
daleka pozycja Kane'a akurat nie jest żadną niesprawiedliwością. Anglik ma za sobą średni sezon, najgorszy od kilku lat. warto też zauważyć że nie odgrywał on istotnej roli w kluczowych dla Tottenhamu meczach.
co do Messiego - wskażcie mi drugiego zawodnika w Europie który byłby w czołowej lidze świata najlepszym strzelcem i asystentem? i dodał do tego jeszcze koronę króla strzelców CL. nawet Luis Suarez w swym legendarnym sezonie (po którym każdy tutaj by mu przyznał złotą piłkę) wypada na tle tych osiągnięć blado.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Redi » 3 gru 2019, o 01:34

consigliere napisał(a):
Redi napisał(a):Od ktorej strony widzisz zart w pozycji Mahreza? Pomijajac fakt, ze w tym sezonie gra mniej/gorzej, ciezko nie zauwazyc tego, ze:
- cwiercfinal LM

zacznijmy może od tego że on jest tylko rezerwowym City. w dziesiątce najlepszych piłkarzy świata mieści się zawodnik który nie mieści się w 11 City :D

Wikipedia:
"Złota piłka (fr: Ballon d'Or, ang: The Golden Ball) – coroczny plebiscyt piłkarski. Trofeum przyznawane było piłkarzowi, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym."

Nie widze tutaj zadnej wzmianki o tym, ze liczy sie tylko i wylacznie sezon ktory ruszyl po wakacjach i wymazuje sie calkowicie osiagniecia od stycznia.
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 3 gru 2019, o 03:18

consigliere napisał(a):
jesteś bardzo niekonsekwentny. zwycięstwo Messiego kwestionujesz argumentując to brakiem tryumfu w Lidze Mistrzów, ale już to że Lewandowski odpadł bardzo wcześnie z tych rozgrywek Ci nie przeszkadza i jego widzisz nawet ponad zawodnikami którzy po to trofeum sięgneli.
daleka pozycja Kane'a akurat nie jest żadną niesprawiedliwością. Anglik ma za sobą średni sezon, najgorszy od kilku lat. warto też zauważyć że nie odgrywał on istotnej roli w kluczowych dla Tottenhamu meczach.
co do Messiego - wskażcie mi drugiego zawodnika w Europie który byłby w czołowej lidze świata najlepszym strzelcem i asystentem? i dodał do tego jeszcze koronę króla strzelców CL. nawet Luis Suarez w swym legendarnym sezonie (po którym każdy tutaj by mu przyznał złotą piłkę) wypada na tle tych osiągnięć blado.

Nie napisałem, że Lewandowski powinien wygrać, ale być na 4 miejscu spokojnie. I tak - widzę go ponad zawodnikami, którzy po wygraną w LM kiedyś tam sięgnęli, bo to był plebiscyt za ten rok - nie obchodzi mnie, że CR7 wygrał LM kilka razy, bo w tym roku gra przeciętnie, a w tabeli strzelców sezonu Serie A 2018/2019 (wiem, że część się nie liczy pod ranking) wyprzedził go chociażby Quagiarella, czy Piątek. Do Van Dijka nie daję Robertowi podjazdu i napisałem 4 miejsce, bo według mnie nie zasłużył też by wyprzedzić Mane.

A czy napisałem, że Kane powinien być wysoko? Zestawiłem go tylko z Aubameyangiem, który nabił sobie trochę goli w dużo słabszej Lidze Europy, a reprezentacji nie pobudził (co innego Kane, który w meczach Synach Albionu błyszczy). Harry w lidze miał przede wszystkim kilka kontuzji (zagrał w 28 meczach ligowych, gdzie Pierre-Emerick w 36), a i tak strzelił łącznie 3 gole więcej niż Auba w samym 2019 roku (27 do 24 według moich wyliczeń)- a gole w Tottenhamie według mnie więcej warte niż w aktualnym Arsenalu (patrząc także na sukcesy tych drużyn).

Podsumowując widziałbym to tak: 1. Van Dijk 2. Messi 3. Mane 4. Robert Lewandowski (na zwycięstwo Virgila składałyby się: głównie wygrana w LM, ale też Superpuchar Europy, 3 wynik punktowy w historii Premierleague i dobra gra Holandii w eliminicjach Euro + fakt, że przez długi okres nikt go nie przedryblował - mało?)

Tak więc, gdzie ta niekonsekwencja? :D
AlbertRiera

Postprzez cager » 3 gru 2019, o 10:20

Messi 686pkt, VVD 679pkt. Zadecydowały głosy z Swahili, Madagaskaru itp.
cager

Postprzez zawad2 » 3 gru 2019, o 10:35

AlbertRiera napisał(a):
consigliere napisał(a):

Podsumowując widziałbym to tak: 1. Van Dijk 2. Messi 3. Mane 4. Robert Lewandowski (na zwycięstwo Virgila składałyby się: głównie wygrana w LM, ale też Superpuchar Europy, 3 wynik punktowy w historii Premierleague i dobra gra Holandii w eliminicjach Euro + fakt, że przez długi okres nikt go nie przedryblował - mało?)

Tak więc, gdzie ta niekonsekwencja? :D

Ale to de facto plebiscyt piłkarzy ofensywnych, więc nie wiem skąd u Ciebie zdziwienie, że nie wygrywa obrońca. Tak było już od dawna. Piłkarze o zacięciu defensywnym (Mattheus, Sammer i Cannavaro) zawsze wygrywali po dużych sukcesach w reprezentacji.
zawad2

1 year of membership

Postprzez bugi » 3 gru 2019, o 11:05

cager napisał(a):Messi 686pkt, VVD 679pkt. Zadecydowały głosy z Swahili, Madagaskaru itp.

Te głosy nigdy nie mają znaczenia, przykaz idzie z góry na kogo ma być głoswanie i tak ludzie głosują. Wygrywa ten kto ma wygrać.
Obrazek
bugi

Postprzez ynwa19 » 3 gru 2019, o 12:01

Moja subiektywna piatka najlepszych w kalendarzowym roku 2019:

Virgil,Messi,Sadio,Alisson,Lewy
Nie wiem jak ktos w ogole mogl (patrz Iwanski) umiescic w niej Ronaldo-naprawde "Le Cabaret".
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez bugi » 3 gru 2019, o 12:33

Dodatkowo się nie zdziwię jak głosy zostały delikatnie "zmodyfikowane". To przecież tylko 7pkt różnicy
No ciekawe czy ktoś się wychyli i powie, że głosował inaczej niż przedstawiono to w oficjalnych wynikach :D
Obrazek
bugi

Postprzez elnino91 » 3 gru 2019, o 14:14

Redi napisał(a):
elnino91 napisał(a):Zabrakło tego jednego punktu przewagi nad City w zeszłym sezonie . Wtedy Messi nie miał by podjazdu do Van Dijka.

Od ktorej strony widzisz zart w pozycji Mahreza? Pomijajac fakt, ze w tym sezonie gra mniej/gorzej, ciezko nie zauwazyc tego, ze:
- cwiercfinal LM

za wygnane turnieje dostaje się puchar , złotą piłkę dostaję się za to jak kto się prezentował cały rok a Marhez za cały rok nie zasłużył na miejsce w top 10 byli lepsi
elnino91

Postprzez Bakan » 3 gru 2019, o 14:14

Moim zdaniem rezultat uczciwy. Złota Piłka to nagroda indywidualna i owszem, coś w gablocie być powinno ale tak czy inaczej najbardziej istotne są wynik indywidualne i ogólny wpływ na grę zespołu. Messi ma za sobą genialny rok i królował w niemal każdej ofensywnej statystyce ciągnąc tym samym swój zespół do miejsc, w których nie miał prawa bez niego on się znaleźć. A Van Dijk? Perfekcyjny w 18/19 ale już nieco słabszy w 19/20. Poza tym my mamy kilku bohaterów a Barcelona bez Messiego nie istnieje.

Mój szerszy komentarz: https://www.facebook.com/77347436303875 ... =n&sfns=mo
Bakan

Poprzednia strona

Powrót do Kadra i Transfery